Zlote monety bulionowe

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Zlote monety bulionowe

Postprzez marcindworzan » 31 Sty 2018 22:02

Jesli chodzi o polskie monety, to mozliwe, ze pozniej bedzie trudniej je sprzedac (majsc na mysli inne pamstwa, niz Pl), ale oczywiscie moge sie mylic, gdyz dopiero zaczynam przygode z monetami. W internecie wyczytalem, ze najlepiej kupowac takie monety, ktore sa znane na calym swiecie.
A jeszcze kwestia oplat i przesylki - czy jest mozliwosc anonimowego zakupu, by np. tylko podac adres bez ujawniania swoich danych?
marcindworzan

Postprzez vwrafi » 31 Sty 2018 22:47

grzes-w-wa napisał:To i ja muszę się wtrącić bo widzę tu ostre trzepanie piany.
Kolego vwrafi, chcesz zbierać złote monety czy chcesz zabezpieczyć swój kapitał złotem?
Zastanów się i odpisz.
To co postanowisz to ma kolosalne znaczenie w rodzaju kupowanego złota.

Chcę powoli zabezpieczać sobie emeryturę, czyli chyba zabezpieczać swój kapitał złotem i srebrem. Jeśli w międzyczasie złoto bądź srebro pójdzie 300% do góry, to nie będę na nic czekał i po prostu sprzedam je inkasując zysk. Takie sytuacje się zdarzały. Może nie na złocie, ale na srebrze na pewno. Czytałem trochę tego pana Independent Trader i takie sobie wnioski wysnułem.
vwrafi

Postprzez joxer » 31 Sty 2018 23:58

marcindworzan napisał:Jesli chodzi o polskie monety, to mozliwe, ze pozniej bedzie trudniej je sprzedac (majsc na mysli inne pamstwa, niz Pl), ale oczywiscie moge sie mylic, gdyz dopiero zaczynam przygode z monetami. W internecie wyczytalem, ze najlepiej kupowac takie monety, ktore sa znane na calym swiecie.
A jeszcze kwestia oplat i przesylki - czy jest mozliwosc anonimowego zakupu, by np. tylko podac adres bez ujawniania swoich danych?

jak nie chcesz podawać danych to najlepiej osobiście w sklepie kupić za gotówkę na paragon lub z drugich ręki :) bo w każdym sklepie online i tak byś musiał konto założyć

a co do sprzedaży, złotych monet jeszcze nie sprzedawałem, ale obserwuje złote monety w moim lokalnym sklepie numizmatycznym i powiem tyle :) nadal widzę te same monety (złotą 5 i 10 rublówkę oraz 20 zł chrobry), ale ja pochodzę z ubogiego regionu polski :) co ciekawe bardzo ładnie schodzą lustrzanki z prl-u oraz lustrzane monety próbne (ale to może specyfika regionu) :) ale najlepiej założyć najgorszy wariant sprzedaży monet, czyli że awaryjnie musisz się ich wyzbyć i to większej ilości :) i wtedy zostają ci lombardy, punktu skupu złota oraz sklepy numizmatyczne

wpisz sobie w google skup złotych monet i porównaj sobie ceny
Joxer The Mighty
Image
Awatar użytkownika
joxer

Miejscowość: Biała Podlaska

Postprzez grzes-w-wa » 01 Lut 2018 00:09

joxer napisał: nadal widzę te same monety (złotą 5 i 10 rublówkę oraz 20 zł chrobry), ale ja pochodzę z ubogiego regionu polski :)

Złote ruble, Polskie monety z Chrobrym oraz złote Bieliki już przy zakupie mają mocną cenę ponad spot.
Zakup inwestycyjny jest obarczony większym ryzykiem niż zwykły złoty bulion oraz monety tzw gold junk. (franki, marki itp.)
Region kraju nie ma tu znaczenia.
W sklepie ''świnka'' leży bo ma cenę ponad spot około 30%.
--------------------
Co do sprzedaży. Na samym dole listy wynalazki z NBP.
O czym wcześniej wspominałem i sugerowałem odstawienie ich na bok.
http://www.ceny-zlota.pl/skup-zlota/skup-zlotych-monet
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez vwrafi » 01 Lut 2018 07:58

joxer napisał:
marcindworzan napisał:Jesli chodzi o polskie monety, to mozliwe, ze pozniej bedzie trudniej je sprzedac (majsc na mysli inne pamstwa, niz Pl), ale oczywiscie moge sie mylic, gdyz dopiero zaczynam przygode z monetami. W internecie wyczytalem, ze najlepiej kupowac takie monety, ktore sa znane na calym swiecie.

jak nie chcesz podawać danych to najlepiej osobiście w sklepie kupić za gotówkę na paragon lub z drugich ręki :) bo w każdym sklepie online i tak byś musiał konto założyć

a co do sprzedaży, złotych monet jeszcze nie sprzedawałem, ale obserwuje złote monety w moim lokalnym sklepie numizmatycznym i powiem tyle :) nadal widzę te same monety (złotą 5 i 10 rublówkę oraz 20 zł chrobry), ale ja pochodzę z ubogiego regionu polski :) co ciekawe bardzo ładnie schodzą lustrzanki z prl-u oraz lustrzane monety próbne (ale to może specyfika regionu) :) ale najlepiej założyć najgorszy wariant sprzedaży monet, czyli że awaryjnie musisz się ich wyzbyć i to większej ilości :) i wtedy zostają ci lombardy, punktu skupu złota oraz sklepy numizmatyczne

wpisz sobie w google skup złotych monet i porównaj sobie ceny

A nie można sobie założyć byle jakie konto pocztowe na wirtualnej Polsce, założyć konto w sklepie na fikcyjne dane typu Jan Kowalski z Warszawy, zamówić dostawę do paczkomatu, podać byle jaki numer telefonu, przy odbiorze przesyłki podać ten zmyślony numer telefonu oraz kod odbioru otrzymany na maila?
vwrafi

Postprzez el-dziubek » 01 Lut 2018 08:08

Można, tylko jak będziesz miał jakąkolwiek reklamację lub problem z odbiorem, to jesteś w ciemnej... :P
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez grzes-w-wa » 01 Lut 2018 08:09

Ale mistyfikacja.
Całą dobę latasz z włączonym smartfonem i nie martwisz się że cie inwigilują.
I to kto chce i kiedy chce.
----------------
""BÓG'''' wie co zrobisz, zanim to zrobisz. :shock: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez vwrafi » 01 Lut 2018 09:03

Tzn. ja tego nie potrzebuję, dałem tylko pomysł osobie, która o to pytała. Ja i tak nie trzymałbym monet w domu. Co prawda będę zamawiał paczkomatem, jeśli będzie taka możliwość, ale to głównie z wygody, żebym nie musiał potem czekać na kuriera i jeździć po POK'ach, Żabkach czy stacjach benzynowych żeby odebrać paczkę.

vwrafi napisał:
grzes-w-wa napisał:To i ja muszę się wtrącić bo widzę tu ostre trzepanie piany.
Kolego vwrafi, chcesz zbierać złote monety czy chcesz zabezpieczyć swój kapitał złotem?
Zastanów się i odpisz.
To co postanowisz to ma kolosalne znaczenie w rodzaju kupowanego złota.

Chcę powoli zabezpieczać sobie emeryturę, czyli chyba zabezpieczać swój kapitał złotem i srebrem. Jeśli w międzyczasie złoto bądź srebro pójdzie 300% do góry, to nie będę na nic czekał i po prostu sprzedam je inkasując zysk. Takie sytuacje się zdarzały. Może nie na złocie, ale na srebrze na pewno. Czytałem trochę tego pana Independent Trader i takie sobie wnioski wysnułem.

vwrafi

Postprzez batoni » 01 Lut 2018 10:35

grzes-w-wa napisał:Co do sprawdzania złota to proponuje wizytę u laryngologa.
Przynajmniej jedno ucho dokładnie przepłukać i po problemie.
Złotą monetę kładzie się na opuszek palca i delikatnie w nią uderzamy.
Ma dzwonić co najmniej 10 sekund.
Proste?

Grześ aż 10 sekund? Kurcze - moje 20 markówki 1904 i 1911 oraz 20 franków 1869 dzwonią około 5-6 sekund. A monety chyba dobre - tu na forum już je kiedyś pokazywałem i nie było zastrzeżeń. Masa i wymiary w normie.

Chyba, że długość dzwonienia jest zależne od wielkości monety? Np. moneta 1 oz jest dużo większa od 20 marek i dlatego dzwoni dłużej?

Co o tym sądzisz?

Pozdrawiam!
batoni

Postprzez grzes-w-wa » 01 Lut 2018 11:24

Dzięki za sprawdzenie mojego sposobu.
Super że to działa.
Z tymi 10 sekundami to faktycznie trochę przesadziłem.
Ale przy tak burzliwej dyskusji to pryszcz.
Gratuluje posiadania złotych oryginałów.
----------------
A z tym laryngologiem to też nie każdy musi ucho przepłukać.
No powiedzmy co 10 użytkownik. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez vwrafi » 01 Lut 2018 13:13

Zamówiłem swoje pierwsze monety :D

Teraz albo do góry, albo w dół :D
vwrafi

Postprzez flex » 01 Lut 2018 13:35

vwrafi napisał:Zamówiłem swoje pierwsze monety :D

Teraz albo do góry, albo w dół :D

Teraz o nich zapomnij. Przypomnisz sobie w razie bańki na złocie, o ile jakaś będzie, albo emerytury.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez vwrafi » 01 Lut 2018 13:40

Tak, dokładnie, przez moment poczułem się jak handlowiec, ale rzeczywiście, pierwotny cel to była emerytura :D
vwrafi

Postprzez grzes-w-wa » 01 Lut 2018 13:50

Nie, niech najpierw je odbierze. :lol: :lol: :lol:
vwrafi napisał: Ja i tak nie trzymałbym monet w domu.

Po pięciu latach będziesz miał 10 monet, które prezentują się tak:
indeks.jpg

Masz przygotowany jakiś bunkier do trzymania takiej małej tubki?
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez vwrafi » 01 Lut 2018 14:19

Ale zamówiłem też srebrne. Po 10 latach będzie tego 19kg.
vwrafi

Postprzez mk123 » 01 Lut 2018 14:23

vwrafi napisał:Ale zamówiłem też srebrne. Po 10 latach będzie tego 19kg.

myślisz, że przez 10lat będzie taka cena? założyłeś 1000zl miesiecznie czy wagowo?
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez vwrafi » 01 Lut 2018 14:52

Napisałem wiadomość, ale jakiś błąd wyskoczył, więc jeszcze raz.

Mam nadzieję, że za 10 lat nikt mnie nie będzie rozliczał za moje słowa na tym forum :D

A poważnie, to chcę kupować co miesiąc 5 monet srebrnych ( 1oz ) oraz co pół roku 1 monetę złotą ( 1/2 oz ). Jeśli cena wzrośnie niebotycznie, to po prostu kupię mniej, ale chyba bardziej będę wtedy sprzedawał niż skupował. A nie wiecie, czy monety 1/2oz i 1/4oz, Maple Leaf w złocie, też mają to zabezpieczenie DNA ? Czy tylko 1oz w złocie i srebrze?
vwrafi

Postprzez mk123 » 01 Lut 2018 15:22

srebrne liście zamówiłeś? to się zdziwisz jak otworzysz przesyłke.
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez vwrafi » 01 Lut 2018 15:24

A dlaczego?
vwrafi

Postprzez mk123 » 01 Lut 2018 15:29

Bo będą miały plamy. Milk spot wpisz w googlach
Awatar użytkownika
mk123

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości