Filharmonik czy zapewnienia ZUS?

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Filharmonik czy zapewnienia ZUS?

Postprzez stefanmoneta » 13 Kwi 2017 11:09

dzięki miastowemu udało się zeby odłozyc w tym miechu 6 oz srebra ale zmeczony jestem :)
Czy szykuje się jakaś mała korekta na sreberku, może udaloby suię kupic 7 oz ktoś podpowie?
stefanmoneta

Postprzez Troy » 13 Kwi 2017 17:26

stefanmoneta napisał:dzięki miastowemu udało się zeby odłozyc w tym miechu 6 oz srebra ale zmeczony jestem :)
Czy szykuje się jakaś mała korekta na sreberku, może udaloby suię kupic 7 oz ktoś podpowie?

Jeśli analizujesz możliwość zakupu w terminach miesięcznych i oscylujesz na kilka uncji, to porostu kupuj w "piąteczki", już od dawna mniejsza czy większa korekta ( lub korektunia) jest ustawiana przed szabasem, aby jewreje mieli lepszy humor w święta.
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez brodacz » 13 Kwi 2017 17:57

W sumie to nie wiem czy pisać tu czy w zakupach grupowych, ale może ciekawym pomysłem byłoby zamówienie własnego wzoru w którejś z mennic i uzyskanie rozpoznawalnego przez nas bulionu w cenach niższych niż powszechnie znane? Zabawa ma sens przy zamówieniu powyżej 1000 uncji. Może Grzesio wie coś więcej? Albo ma już jakiś sprawdzony wzór.
brodacz

Postprzez Troy » 13 Kwi 2017 18:01

Taką usługę świadczy Srebrna Mennica, obecnie na "wygnaniu" w Wali.
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Awatar użytkownika
Troy

Postprzez grzes-w-wa » 13 Kwi 2017 18:21

To samo co robiła + świeczki zapachowe na naturalnym wosku.
IMG_1073 - Kopia.JPG
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez kolczyk » 14 Kwi 2017 20:13

stefanmoneta napisał:dzięki miastowemu udało się zeby odłozyc w tym miechu 6 oz srebra ale zmeczony jestem :)

Srebro leci na 20USD docelowo. Też liczyłem na korektę na 17,11USD, ale kurde mi Trumpek popsuł. Może się uda jeszcze coś kupić poniżej 18USD
Papierowe już oddałem 0,5 lota po 18USD - jak zwykle za wcześnie.
kolczyk

Postprzez stefanmoneta » 17 Kwi 2017 13:07

jak tak sobie patrzyłem na wykresy to czasy taniości chyba juz były. sądzicie ze teraz to juz tylko do przodu no może z malymi korektami w dół ale już tak taniego srebra w najblizszych latach nie bedzie?
stefanmoneta

Postprzez tonyxxl » 17 Kwi 2017 20:23

stefanmoneta napisał:jak tak sobie patrzyłem na wykresy to czasy taniości chyba juz były. sądzicie ze teraz to juz tylko do przodu no może z malymi korektami w dół ale już tak taniego srebra w najblizszych latach nie bedzie?

po pierwsze to nie wiem czemu z powodu, że będzie szło w górę mamy narzekać? przecież to nie jedzenie i o to chodzi, żeby szło w górę. Czekać na tańszy bulion zawsze możesz, niektórzy czekają od lat :roll:
a co do tego jaka będzie cena za kilka lat to masz dwie opcje, obu nie polecam, ale skoro musisz wiedzieć: Town21 i jego przepowiednie, albo:

Image

A tak na poważnie: to albo w coś wierzysz i coś rozumiesz, wtedy inwestujesz i wiesz co robisz i po co, albo kombinujesz i skaczesz w zależności od mody i hossy.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez julk1 » 18 Kwi 2017 22:05

Czy to aby nie kryptoreklama? To nie ciocia? :wink:
Odnośnie przewidywania cen w przyszłości, to chyba wszyscy znają eksperyment z małpami, który dotyczył aukcji. Chyba go można powtórzyć ze złotem, srebrem itp.
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez grzes-w-wa » 18 Kwi 2017 22:17

julk1 napisał:Odnośnie przewidywania cen w przyszłości, to chyba wszyscy znają eksperyment z małpami, który dotyczył aukcji. Chyba go można powtórzyć ze złotem, srebrem itp.

A może jakieś szczegóły tego eksperymentu ? Bo nic nie kojarzę.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez julk1 » 18 Kwi 2017 23:02

Może tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=1cvDKuna358" target="_blank :wink:

Z tego co pamiętam, eksperci wybierali akcje, które w przyszłości miały największy potencjał wzrostowy. Takiego samego wyboru dokonały małpy. Okazało się po pewnym czasie, ze obie grupy miały takie samo prawdopodobieństwo trafienia...
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez Town21 » 18 Kwi 2017 23:36

Problem jest taki, że jak eksperci mają wybierać akcje dla ludu w fundach to jakoś wiecznie wtopa. Jak SMART MONEY się ładuje to zazwyczaj wie co wybierać... To tyle odnośnie eksperymentów... Wszystko to zależy czyją kasą się obraca. Na tym to polegają Fundy akcyjne dla ludu są pożywką dla kogoś innego.
Town21

Postprzez grzes-w-wa » 19 Kwi 2017 09:53

brodacz napisał:W sumie to nie wiem czy pisać tu czy w zakupach grupowych, ale może ciekawym pomysłem byłoby zamówienie własnego wzoru w którejś z mennic i uzyskanie rozpoznawalnego przez nas bulionu w cenach niższych niż powszechnie znane? Zabawa ma sens przy zamówieniu powyżej 1000 uncji. Może Grzesio wie coś więcej? Albo ma już jakiś sprawdzony wzór.

Wzór można zaprojektować. To nie jest problemem. Problemem jest srebro na ten bulion.
Wybicie uncji srebra w prostokątnej czy okrągłej sztabce to 12 zł.
Przy takiej ilości można cene negocjować i wierze w to mocno że takowe mogłyby się skończyć na poziomie 10 zł.
Wracając do ceny końcowej uncji srebra:
Jeśli wykorzystamy do tego złom monetarny kupiony na numimarkiecie w cenie spot + 5-10% to opcja taniego bulionu legnie w gruzach.
To musi być złom który w przeliczeniu na czyste srebro kosztować będzie max 90% spot.
10% to koszt rafinacji (głównie odczynników)
To jest dobry pomysł dla osób co mają tanie srebro złomowe.
Na dziś normalnie dostępne jeszcze w miarę tanie srebro to sztućce i jego skup we własnym zakresie.
Od ceny zakupu złomu można określić koszt wykonania uncji srebra w bulionie.
Tani złom - tania uncja.
Drogi złom, droga uncja.
Proces rafinacji należy wykonać też samemu bez udziału firm wystawiających za usługę fakturę.
----------------------
Mennice wyprowadzają się z kraju po produkcja sztabek srebrnych w legalny sposób jest nieopłacalna.
Tzn. produkt finalny będzie posiadał niekonkurencyjną cenę.
Bulion będzie nie sprzedawalny. (b. drogi)
---------------------
Wracając do wzoru.
Wykonanie stempla i matrycy to koszt po 5000 zł.
Wykorzystując matryce firmową można jedne 5000 zł zaoszczędzić.
galeon (2).jpg

Bazując na wzorze stempla mennicy kolejne 5000 zł.
Wzory jak ktoś ma ochotę zobaczyć mogę udostępnić.
--------------------
Kapsel akrylowy do sztabki prostokątnej jest z importu (USA) i trzeba na 1 sztukę poświęcić dolara.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez flex » 17 Wrz 2017 00:20

Patrząc na tytuł wątku. Jeżeli nie Filharmonik to może Libertad ? :
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-Meksykanie-beda-oszczedzac-w-srebrze-7543712.html
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez grzes-w-wa » 17 Wrz 2017 05:47

flex napisał:Patrząc na tytuł wątku. Jeżeli nie Filharmonik to może Libertad ? :
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-Meksykanie-beda-oszczedzac-w-srebrze-7543712.html

viewtopic.php?f=16&t=29602&p=310907#p310907
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez flex » 17 Wrz 2017 12:55

grzes-w-wa napisał:viewtopic.php?f=16&t=29602&p=310907#p310907" target="_blank" target="_blank

Ale tu chodzi o to, że zapewnienia meksykańskiego ZUSu mogą mieć pokrycie w srebrnym Libertadzie jeżeli pomysł zostanie zaakceptowany. Sam wątpię w takie rozwiązanie bo banksterka nie pozwoli na nie.
Ostatnio edytowany przez flex, 17 Wrz 2017 13:39, edytowano w sumie 1 raz
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez meszuzel » 17 Wrz 2017 12:56

Ale gdyby iść za słowami w artykule, to
Meksyk wydaje się idealnym miejscem dla tego typu monetarnych eksperymentów. To kraj o stosunkowo niskim ubankowieniu
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez grzes-w-wa » 17 Wrz 2017 13:00

U nas też banków jest mało i może być o 80% jeszcze mniej.
Wystarczy podsunąć taki pomysł naszemu guru.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez stefanmoneta » 03 Paź 2017 10:25

Konsekwentnie zbieram srebro wienc filharmonik lepszy niż zus.
trochę gapiłem się ostatnio w wykresy i wychodzi na to że ratio rosnie. wiencej trzeba uncji srebra na uncje zlota. czyżby jednak srebro to sredni pomysl

aa i coś dla poprawienia humoru. koles fajnie gada, ale myla mu się oczywiste oczywistosci. :)
https://www.youtube.com/watch?v=0_q2Zgk66es
stefanmoneta

Postprzez Troy » 14 Lis 2017 23:03

Awatar użytkownika
Troy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości