Aplikacja do testowania autentyczności monet bulionowych

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Aplikacja do testowania autentyczności monet bulionowych

Postprzez Hiperion » 05 Gru 2017 23:08

Wyskakuje komunikat że 3 częstotliwości są zgodne i ten taki zielony ptaszek, jasne że nagram nie ma problemu, jak tylko założą nowy internet to od razu wam wrzucę :D
Załączniki
Screenshot_2017-12-05-22-18-24.png
Narazie mogę screena wrzucić jak to się przedstawia: tarcza supermana na złotym krugerrandzie
Hiperion

Postprzez platinum » 05 Gru 2017 23:39

Hiperion napisał:Wyskakuje komunikat że 3 częstotliwości są zgodne i ten taki zielony ptaszek, jasne że nagram nie ma problemu, jak tylko założą nowy internet to od razu wam wrzucę :D

O widzisz to juz konkret. Tak jak pisałem - trzeba wiedzieć jak działa narzędzie (program) i nie wierzyć w "zielone ptaszki" lecz samemu wyciągać wnioski:
- wzorec mówi o 3 częstotliwościach (niebieskie linie), ty dostałeś 5.
- 2 częstotliwości się zgadzają,
- jedna jest zupełnie od czapy (pomiędzy f1 i f2)
- zamiast f3, dostałeś 2 czętotliwości: jedną niższa, drugą wyższą.

Jak widać soft liczy odchylenie od wzorca w procentach i pewnie ma zaszyty akceptowalny próg odchylenia.

Istotne: w jaki sposób pobudzałes monetę do "dawania głosu"?
Opisz proszę:
- gdzie i na czym moneta przebywała
- czym ją trącałeś

Zawsze warto tez napisać do autora aplikacji, opisać sytuację. Jeżeli testy są powtarzalne to powinien wyciągnąć z tego wnioski.

Fajnie by było, gdyby ktoś dla porówniania wrzucił screena z rozkładem widma częstotliwości dla prawdziwego Krugerranda.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez Hiperion » 05 Gru 2017 23:48

Wiedziałem tylko że właśnie coś w tych niebieskich musi być a reszta? Nie miałem pojęcia ale dzięki za wyjaśnienie! Ogólnie trzymałem palcami o rant delikatnie i pykałem paznokciem, co najlepsze na srebrnym orle wychodzi za każdym razem niezgodność
Hiperion

Postprzez platinum » 06 Gru 2017 00:29

Hiperion napisał:Wiedziałem tylko że właśnie coś w tych niebieskich musi być a reszta? Nie miałem pojęcia ale dzięki za wyjaśnienie! Ogólnie trzymałem palcami o rant delikatnie i pykałem paznokciem, co najlepsze na srebrnym orle wychodzi za każdym razem niezgodność

Spróbuj tak:
- monete od spodu podpierasz opuszkiem palca (najlepiej tego najmniejszego, by powierzchnia styku była palec-moneta była minimalna)
- uderzasz monetę o rant czymś metalowym, jednolitym (np jakimś pręcikiem).
Wtedy moneta powinna wydać swój naturalny dźwięk, bez zaburzeń.

Zanim do tego doszedłem - za każdym razem wykrywał mi monetę jako fałszywą, a na wykresie miałem bardzo wiele częstotliwości.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Hiperion » 06 Gru 2017 00:41

Świetny sposób z tym opuszkiem! Dziękuję! Co sądzisz o tym teraz?
Załączniki
Screenshot_2017-12-05-23-40-11.png
Hiperion

Postprzez flex » 06 Gru 2017 01:12

Wygląda to jednak na zbieżność częstotliwości harmonicznych i zbyt dużą tolerancję programu dla 3 częstotliwości, która wyraźnie się równi od tej we wzorcu Krugerranda. Wypadałoby poinformować o tym autora programu.
Dużego problemu tu nie widzę bo jednak srebrna tarcza supermana wizualnie różni się trochę od złotego krugerranda a obejrzenie monety to podstawa ;)
Niemniej jednak cenne spostrzeżenie Hiperiona. Nie można bezkrytycznie ufać urządzaniom czy programom.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez platinum » 06 Gru 2017 01:14

Optycznie różnica do wzorca wydaje się mniejsza niż na poprzednim.
Matematycznie - "deviation" masz teraz większe niz poprzednio.
Jednak trzecia częsttotliwość jest zauważalnie wyższa niż wzorcowa.
Gdyby ktoś miał screena dla oryginalnej monety, wtedy można by było zrobić porówanie i coś sensownego na ten temat powiedzieć.

Z tego co mi tłumaczono - dla złotej monety są tylko częstotliwości zgodne ze wzrocem i żadnych dodatkowych śmieci. U Ciebie jednak widać prązki pomiędzy f1 i f2, oraz powyżej f3. Słabsze niż poprzednio ale dostrzegalne.
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez meszuzel » 07 Gru 2017 19:26

platinum napisał:Nie, nie nie i jeszcze raz nie. Waga i suwmiarka to za mało. Nawet w "Wiejskim sklepie z mlekiem" nie ograniczają się do pomiaru masy i wymiarów, ale chociażby na wagę magnetyczną wrzucają. Wymienione przez Ciebie metody nie chronią przed towarem faszerowanym wolframem. Metoda dzwiękowa powinan przed tym chronić.

Dobra może trochę nie doprecyzowałem, ale opieranie się na aplikacji to jak wiara w to, że dostaniemy emerytury z ZUS :) (mam na myśli obecnych 35-40 latków)
Dobra suwmiarka, waga i bardzo dobra znajomość monety, to absolutne minimum, które pozwoli w znacznym stopniu a czasem w 100% wyeliminować falsa. Jako pewniejszy dodatek wolałbym zainwestować w linijkę Fischa. Owszem, można pójść dalej i niech każdy kupi sobie spektrometr za 40 koła i będzie miał pewność, że wierzchnia warstwa jest z tego metalu co być powinien. Ale aplikacje ... od początku byłem wielkim sceptykiem.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez flex » 07 Gru 2017 20:37

Przecież współczesne falsy dają sobie radę z linijką Fischa bez problemu i ta jest zupełnie skompromitowana. Nawet ich producent lansuje teraz Ringera.
To, że 2 różne monety mają podobne częstotliwości nie znaczy, że aplikacja do niczego się nie nadaje. Przecież ma pomagać odróżnić oryginał od falsa o takich samych wymiarach a nie 2 zupełnie rożne monety, o różnych wymiarach i materiale. Aplikacja ma być dodatkiem do suwmiarki, wagi i wzroku i takie zadanie spełnia.
Właśnie testowałem kilka różnych bullionówek i każda wykrywana jest prawidłowo jako oryginał i jako fals gdy wybiorę w aplikacji niewłaściwą monetę.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez platinum » 07 Gru 2017 21:54

To dla jasności: nie wychwalam tylko aplikacji i nie potępiam linijki fisha, wagi suwmiarki oraz wizualnej oceny.

Dla mnie wszystkie te metody są ważne i wzajemnie się uzupełniają.
Aplikacja ma sens jako uzupełnienie linijki lub suwmiarki i wagi.
Czym więcej RÓŻNYCH metdo weryfikacji, opartych na odmiennych zjawiskach fizycznych tym trudniej łyknąć falsa. Tym więcej wysiłku musi w przekręt włożyc fałszerz.

Ringer - koncepcyjnie fajna rzecz, bardzo droga. Tylko czy ten ringer nie niszczy powierzchni?!?
Z tego co obserowwałem na YT, jedna z końcowek jest płaska a druga ostra.
Awatar użytkownika
platinum

Poprzednia

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości