Analiza rynku walutowego

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Analiza rynku walutowego

Postprzez flex » 11 Cze 2018 11:26

kolczyk napisał:Wybrałeś waluty towarowe, których siła zależy od cen towarów np. ropy.

Zachowanie Trumpa też jest bardzo niestandardowe.

Jak delikatnie :)
Jak to ktoś ładnie określił obliczalność jego zachowania : małpa z brzytwą.
Gdyby nie Trump i jego niektóre idiotyczne posunięcia EURUSD byłby już pewnie w okolicach 1,10 a USDPLN w okolicach 4 zł.
Macrona też chyba wkurzył :

Image
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez Pykacz » 11 Cze 2018 12:41

Żeby się tylko za jakiś czas nie okazało że wyjdzie z tego "tonący brzytwy się chwyta" :roll: Nigdy nie wiadomo co wielcy tego świata szykują nam maluczkim 8)
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój. Vabank
Pykacz

Postprzez julk1 » 11 Cze 2018 12:42

kolczyk napisał: ja generalnie odpuszczam, nie mam czasu na śledzenie, to już wolę po prostu towary np. ropę.

To ile tej ropy już skupiłeś?
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez mk123 » 11 Cze 2018 12:51

zatankował do pełna
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez flex » 11 Cze 2018 13:21

julk1 napisał:To ile tej ropy już skupiłeś?

Skoro kolczyk pisze, że kupuje dolara bo ten, prawdopodobnie, będzie rósł, to nie będzie kupował ropy bo w czasie wzrostu dolara cena ropy spada.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez kolczyk » 11 Cze 2018 16:17

No niekoniecznie. Mam np srebro z dzwignia, ktore przewaznie spada jak dolar rosnie. I teraz co urosnie pierwsze zlapie fale wzrostowa to przejade sie na fali i sprzedaje. Na razie srebro rosnie i chyba jeszcze urosnie, wiec trzymam. To oznacza slabego dolara i dzieki temu nie bedzie bolec tak strata na dolarze. Pozniej dolar wybije to sprzedam dolara, jak srebro spadnie to z powrotem odkupie.
I tak to leci na tej wsi stowka do stowki.
Ale przykladow nie bierzcie bo ja caly czas na stratach, ktorych nie potrafie ciac wiec mam np czesc certyfikatow srebra jak srebro bylo po 80zl... Dopiero od kwietnia zaczelo byc fajnie bo towary z dolarem poszly do gory razem.
Ale spokojnie wiem ze wyjde z tego bo srebro na pewno urosnie, podobnoe jak ropa, cukier, pszenica, kawa. Towar to nie spolka i nie zbankrutuje jak getback.
kolczyk

Postprzez kolczyk » 13 Cze 2018 15:24

Dolar piach :) Inflacja jest tak wysoka w USA, że już dawno stopy powinny pod 4% podchodzić. A to tylko pokazuje, jak jeden miesiąc nieco droższej ropy może spowodować zamieszanie. A co się stanie jak ropa dojdzie do $100 ?
Zyskują towary a srebro najbardziej.
kolczyk

Postprzez kolczyk » 14 Cze 2018 09:12

Sprzedałem trochę certyfikatów srebra, zysk może być - amortyzuje spadek dolara.
Pewnie za wcześnie sprzedałem, ale po prostu po tylu latach nie ufam srebru ani trochę.
Potrafi w jeden dzień zawrócić z powrotem do bazy.
kolczyk

Postprzez Gameros » 14 Cze 2018 10:53

ja to jestem tylko ciekawy dlaczego euro nie leci. kolczyk masz jakies teorie ??
Gameros

Postprzez Pykacz » 14 Cze 2018 11:16

Drukują pełną parą.Drukarnia bardziej wydajna od dolarowej ?
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój. Vabank
Pykacz

Postprzez kolczyk » 14 Cze 2018 12:31

Pierwsza sprawa to uspokoiło się na rynkach wschodzących, więc u nas także. Może to być cisza przed burzą, bo trend jest jeden, czyli wysysanie rynków wschodzących i nie widzę na razie odwrócenia.
Ogólnie dziwna sprawa z tym dolarem, powinien iść do góry. Tak czasami jest, że trzeba odczekać, musi się przemielić.
Chyba, że powoli się budzą jakieś trupy w USA, te walki, ten Trump ogólnie dość średnio i nikt ich nie lubi. I druga sprawa, że jednak stopy powinny być już wyższe, nie tylko w USA, ale wszędzie.
Podtrzymuję trend, że dolar powinien się umacniać, dlatego sprzedałem połowę certyfikatów srebra po 17.1USD, kasując mały zysk i amortyzując spadającego dolara. Po prostu nadal nie ufam, że to jakiś większy rajd na srebrze, straciłem do tego towaru zaufanie, więc wyprzedaję się, jak tylko jest zysk. Oczywiście fizyczne srebro, kupowane w postaci monet trzymam i dopiero część oddam powyżej 120zł SPOT, czyli spokojnie EMU po 250zł wystawię :)
Jak tak dalej będą postępować, tj. ignorować inflację, a przy uderzeniu deflacyjnym rozkręcą dodruk na maksa i stopy poniżej zera (bo z obecnych stóp nie da się zejść), to nadejdą takie czasy, że będę wkładał 1oz liścia klonowego do kapsla i wystawiał za 150zł. Więc na spokojnie :) Akumulować. Trumpek już krzyczy, że ropa za droga. Jak może być ropa po 66USD droga? Ano jest droga, bo jak dojdzie do 100USD, to nie będzie co zbierać, bo tak się ludzie uzależnili jak narkotyk.

Żyjemy aktualnie w najlepszych czasach, absolutnie złotych. Mamy drukowanie walut, niskie ceny towarów, w tym złoto i srebro nie wystrzela, więc można dalej drukować. Niewielką inflację, jak na dodruki, które robią. Gospodarka człapie i zipie, ale jest OK bo jest kasa za darmo. Niskie bezrobocie, aby tylko przewalać tą darmową kasę z jednej kieszeni do drugiej. A wszystko to opodatkować. Jest to kraina marzeń. Rozdawnictwo z lewa i prawa. Takie czasy już się nie powtórzą. Najgorsze, że większość zapomniała o tym, że w ogóle może być inaczej :) No jak to może być możliwe, że nie będzie na 500+ ? Jak to w ogóle możliwe, że nie starczy pieniędzy na dopłaty czy niepełnosprawnych? Nikt sobie tego nie wyobraża obecnie. Ale naprawdę to jest nic niezwykłego, normalny cykl.

Pękły kryptowaluty, może część pakuje się w srebro? Nie sądzę, pewnie pakują się w Nasdaq i znowu na górce :)
kolczyk

Postprzez flex » 14 Cze 2018 13:25

Wszyscy czekają na ECB. Wtedy sytuacja się wyklaruje.
Zobaczymy czy i kiedy ECB zakończy QE.
Mam nadzieję na chwilowe wzmocnienia € a z nim i złotówki. Będzie szansa dokupić $ po niższych cenach.
Awatar użytkownika
flex

Postprzez kolczyk » 14 Cze 2018 14:17

Żenada, drukarki będą działać do końca roku, a stopy to może późnym 2019 podniosą o ćwiartkę. Będzie wybuch inflacji wcześniej, jestem tego pewien, tylko, że to ich nie zmusi do podwyżek, bo się cykają, wiedzą, że domek z kart by się zwalił.
Trend bez zmian nadal, dolar is the king, ale towary też powinny rosnąć, upadek rynku wschodzących w tym słabe gospodarki europejskie. Pompowanie giełd w USA łącznie z dolarem i pompowanie wszystkiego w USA ciąg dalszy.
I tak do końca roku się nic nie zmieni. Spokojnie kupować dolca i towary, które nawet może się będą lepiej zachowywać niż dolec. Akcji w USA nie proponuję, chociaż sam nie wiem, oni z balona zrobią jeszcze większego balona, przy tym bitcoin to będzie nic.

Wybuch złota i srebra. Ciekawy trend się pojawił. Ludzie zaczynają tracić cierpliwość? W sumie się dziwię, że dopiero teraz :) Ale jak się lata po jakiś srajcoinach to tak jest :)
Aj za wcześniej sprzedałem certyfikaty na srebro, no trudno :)
kolczyk

Postprzez kolczyk » 14 Cze 2018 21:13

Panika na rynkach wschodzacych ciag dalszy. Ciekawe kiedy u nas zaczna panikowac? 2% straty do dolara w dzien to lekka panika.

Nie widac odwrocenia. Wg mnie dojdzie do zalamania rynkow wschodzacych i calych krajow.

Co.robic jak zyc? Kupic dolara na korekcie tego dzisiejszego ruchu, jesli w ogole bedzie korekta. Skupowac tanie towary ale cos nie chca spadac nawet przy rosnacym dolarze. Kiepsko to wyglada. Ropa do goryz dolar do gory, oplata do paliwa i mamy na wakacje 6zl. Kto by pomyslal ze tak szybko.
kolczyk

Postprzez flex » 14 Cze 2018 21:44

Już panikują.
"I Would Recommend You Panic" - Hugh Hendry's advice to Emerging Markets. I pewnie posłuchali.
https://www.zerohedge.com/news/2018-06-14/i-would-recommend-you-panic-peso-pounded-lira-lashed-rand-routed-em-crashes
Na pierwszy rzut pewnie klękną Argentyna, RPA, Brazylia, Turcja, Malezja, Meksyk. Potem Indie, Chiny, oby nie Polska.
Wszystko zależy jak wysoko zajdzie index dolara i sam dolar.
Korekta chyba właśnie się skończyła.
Awatar użytkownika
flex

Postprzez kolczyk » 15 Cze 2018 11:44

Kto nie kupił dolara króla przy 3,65zł powinno dać się kupić.
Poziom 3,55zł już raczej nierealny.
Dokupię jeszcze właśnie przy 3,65zł.
To tylko projekcja, po wczorajszych wzrostach powinien spaść właśnie gdzieś do 3,65zł a później polecieć na powyzej 3,71zł.

Towary miękkie niestety lecą w dół. Przyczyną jest to, że waluty krajów, gdzie jest kawa, kakao, a nawet pszenica osłabiają się, co oznacza, że będą tańsze towary dla amerykanów w dolarach :)
Jakby nie patrzył ze wszystkich stron Amerykanie wygrywają. Tylko ta ropka... Ale może Trump załatwi tańszą.
Piękne czasy w Ameryce, naprawdę. Giełdy na szczytach, towary tanie, bezrobocie rekordowo niskie, ciągle niskie stopy, ale wyższe niż w innych krajach w tym Polsce, więc kapitał się przenosi i inwestuje praktycznie bez podatku przynoszą kasę w zębach, wszystko co wydrukują w Europie czy Japonii płynie do Ameryki. Piękne czasy.
God Bless America.
kolczyk

Postprzez flex » 21 Cze 2018 11:13

Indeks dolara przebił 95.
Miałem nadzieję, że jeszcze dokupię jeszcze dolara po niższych cenach :/
Awatar użytkownika
flex

Postprzez kolczyk » 21 Cze 2018 11:29

Dawno nie pisałem.
Trend bez zmian, chociaż towary oberwały, myślałem, że chociaż się utrzymują. W końcu, żeby kryzys przyśpieszyć na rynkach takich jak nasz trzeba drogiego dolara i drogich towarów. Trochę boli spadek towarów, bo bardziej niż wzrost dolara ale cóż.
Dolara dopakowałem po 3,72zł i wcale nie planuję przestać.
Też bolało, bo za wysoko, ale ja tu widzę poziomy 3,8zł i wyżej, gdyby jednak nie...
...to kupuję pierwszą partię certyfikatów srebra z dźwignią x5 RCFL5SILVE pakiet kontrolny, gdyby dolar jednak spadał.
Będę dokupywał srebro z dźwignią, ale kolejne zakupy dopiero poniżej 16USD. Po złoto może się też schylę przy 1200USD
Wszystko na razie mam na stratach oprócz dolara króla i franka królowej.

Planowany kryzys na rynkach wschodzących w tym Polsce, ciągle bez zmian.
Trzymać dolara i wyprzedawać powoli po przekroczeniu 4,1zł
kolczyk

Postprzez flex » 22 Cze 2018 10:07

No i udało dokupić dolara na korekcie się po 3,704 zł :)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez kolczyk » 23 Cze 2018 06:19

Slusznie, ale moze troche bujac. Dlatego zawsze mam srebro w pogotowiu. Dzisiaj prawie 1% do gory czyli dla mnie prawie 5%.
kolczyk

Poprzednia

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości