Zamiast w monety bulionowe lepiej inwestowac w 20 zł monety.

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Postprzez impactom » 04 Kwi 2013 09:11

kupuje, kupuje :D
Awatar użytkownika
impactom

Miejscowość: Łódź

Postprzez Troy » 04 Kwi 2013 09:41

Się kupuje, aż serwery alle alle padają, ale będzie jeszcze taniej i jeszcze więcej będziemy zamawiać.

cichy napisał:Pochodzenie może mają wspólne, ale to dwa różne imiona.

A może Bożena i Bob to też różne albo George i Jerzy?
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez Mordulec » 04 Kwi 2013 21:48

Wizerunek zmienil sie w 1997-1998. Mam set srebnej dwufuntowki jaki zostal wypuszczony jeszcze z mloda Elka a 98 juz stara. BOB to potoczne okreslenie shillinga. Tanner -6pence , Half-crown - 2shillingi 6pencow. Dollar -5shillingow.

Ja tez sie zaopatruje tylko, ze glupi jestem i kupuje w slabach :) Dzisiaj przyszla mi KOOKABURRA 2010p MS 68 w slabie NGC
Mordulec

Postprzez barsie » 05 Kwi 2013 19:43

Za rok jak uncja srebra bedzie po 20 dolców, a dolar po 2.50 będziecie się prosić by odkupić od was za 55 zł. :)

Myślicie że to niemożliwe?
barsie

Postprzez barsie » 05 Kwi 2013 19:44

http://stooq.com/q/?s=xagpln

Dzś uncja srebra kosztuje 87 zł.
barsie

Postprzez Mechanick » 05 Kwi 2013 20:21

barsie napisał:Za rok jak uncja srebra bedzie po 20 dolców, a dolar po 2.50 będziecie się prosić by odkupić od was za 55 zł. :)

Myślicie że to niemożliwe?

Teoretycznie jest możliwe że za tydzień uderzy w Ziemię asteroida i zakończy cywilizację jaką znamy. Czy z powodu tego prawdopodobieństwa przestaniesz od jutra chodzić do roboty, wyprowadzać psa i płacić rachunki?
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." - Tocqueville
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez torontokuba » 02 Lis 2013 15:51

Nie jest to o monetce 20zł, ale jest dość śmieszne i tu chyba pasuje.

Po raz kolejny przekonuję się o wartości produktów NBP. Niedawno, dogadałem się ze stałym partnerem do wymiany z USA. Przedstawiłem mu dwa sreberka jako opcje, dziewięcioletnie sreberko 10zł o wadze ponad 14 g i mniejszym nakładzie, albo nowsze sreberko kanadyjskie o wadze ponad 7 g i wiele większym nakładzie. Wybrał mniejsze o większym nakłądzie, czyli kanadyjskie. :shock: Aż się zdziwiłem i szybko sprawdziłem wartość katalogową, oraz ebay. Wartość polskiej monety przedstawiona jako $30 w katalogu, a na ebay można upolować za $15 do $20. Niższy nakład i prawie podwójna ilość kruszcu nawet nie wchodzą w rachubę. Takie małe przedstawienie wartości kolekcjonerskiej poza Polską.
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez meszuzel » 02 Lis 2013 21:56

Nie dziwi mnie to. Należałoby odpowiedzieć czy ta osoba kojarzy Polskę :lol:
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez torontokuba » 03 Lis 2013 01:28

Coś tam pisał, że inne państwa wybijają monety dla Polski i się pytał czy nasze sreberka powstają na podobnych zasadach do tych z Niue, Cook, Tuvalu, itp. :wink: Może to tylko kwestia czasu?
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Poprzednia

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość