Złote szt

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Postprzez Toligniew » 15 Wrz 2011 13:23

Akurat Arabia Saudyjska to w tym regionie teraz rozdaje karty jako
strategiczny satelita USA. Tam zatem nie dojdzie tak szybko do obalenia króla. To właśnie Saudyjczycy nalegali na zaatakowanie Libii bo teraz to oni chcą stać się lokalnym mocarstwem.
Toligniew

Postprzez ajarum » 20 Wrz 2011 21:40

o czym wy tu piszecie.... jakieś wojny,,,ech
ajarum

Postprzez ajarum » 20 Wrz 2011 21:42

....tu o złocie, srebrze należy pisać... ;)
ajarum

Postprzez Toligniew » 20 Wrz 2011 22:01

Otóż o tym piszemy.
Co było przyczyną Wojny ( najazdu ) na Libię?
Ropa? Nie
Złoto? Tak
Toligniew

Postprzez Avallac » 21 Wrz 2011 09:24

Toligniew napisał:Otóż o tym piszemy.
Ropa? Nie
Złoto? Tak

A może rewolucha w krajach arabskich :?: :!: I jaki najazd? Jest tam wojna domowa, a NATO wspiera rewolucjonistów tylko z powietrza i nikt nie walczy tam bo chce złota, tylko wolności i swobód obywatelskich :roll:
"Służył nam dobrze ten mit o Chrystusie"- Papież Leon X
Awatar użytkownika
Avallac

Miejscowość: Szczecin

Postprzez smart » 21 Wrz 2011 10:00

Avallac napisał:
Toligniew napisał:Otóż o tym piszemy.
Ropa? Nie
Złoto? Tak

A może rewolucha w krajach arabskich :?: :!: I jaki najazd? Jest tam wojna domowa, a NATO wspiera rewolucjonistów tylko z powietrza i nikt nie walczy tam bo chce złota, tylko wolności i swobód obywatelskich :roll:

no to się trochę uśmiałem - wolność i swoboda obywatelska
NATO chodzi o ropę i złoto!!!!!!!
dlaczego tak nie troszczą się o Korea Północna, bo nima złota , nima ropy :wink:
smart

Postprzez Seleukos » 21 Wrz 2011 13:43

Koreę to boją się zaatakować, bo ma ogromne wojsko i atak na korę płn może spowodować znaczenie większy konflikt. Ale spójrzmy np. na Syrię, która niby ma tam jakieś surowce ale to nie jest aż tyle ile w Libii. Tam też mordowano ludzi nikt nie kwapi się z pomocą. Kulczyk szukam tam ropy i gazu, pewnie jak coś znajdzie, a Libia zostanie ograbiona to wybiorą sobie kolejny cel Syrię. Wolność to oni mieli z Kadafim, tania ropa, zasiłki, praca, niskie koszty życia, prawdopodobnie złota waluta w przyszłości (złote dinary Kadafiego). Jednak komuś spieszyło się do zachodu tak bardzo, że wszczęto rewolucję, po której długo będą się odbudowywać, ale teraz zamiast złotego dinara będą mieć pustego dolara...

Co oczywiście nie umniejsza tego, że Kadafi przywłaszczył sobie jednak większość krajowego majątku i nie za bardzo liczył się z narodem, który chciał go obalić. Zamiast zasiąść do rozmów sięgnął bo broń...
"Gold is the key to win the future"
Awatar użytkownika
Seleukos

Postprzez Avallac » 21 Wrz 2011 17:12

SILVER_INVESTOR napisał:
Avallac napisał:[

O wolności i swobodzie to Libijczycy mogą już zapomnieć. Popatrz na Irak. Przecież teraz Irakijczycy mają mniej wolności i swobody niż za Husseina.

A wszystkie te rewolucje w krajach arabskich są inspirowane i finansowane z pieniędzy obcych agend. Zresztą już dowództwo rebeliantów oddało część złóż ropy Francji i Wielkiej Brytanii w zamian za pomoc.
Dla koalicji ta wojna to czysty biznes i możliwość kontrolowania Libii politycznie i ekonomicznie. Międzynarodowy Fundusz Walutowy już tam działa i pożycza pieniądze "nowym władzą". Kraj, który bierze pożyczkę od MFW jest skończony i nigdy się nie wypłaci.

Popatrz na Grecję. Brali pożyczki na lichwiarski procent od MFW i Unii Europejskiej do której na ironię sami należą i jak skończyli? Marnie! Zamiast zrobić to co Islandia, czyli od razu odmówić spłaty długów i znacjonalizować co się da. Islandia lepiej z tego "wyszła" niż uległy i skorumpowany rząd Grecji.

Nawiasem mówiąc, to chyba jakaś kpina, żeby bogatsze kraja unii mówiły, że pomagają Grecji ale już się nie chwalą, że ta pomoc polega na udzielaniu im pożyczek na lichwiarski procent tak aby nigdy się nie wypłaciła i musiała oddawać im swoje najcenniejsze gałęzie przemysły …

Nie ma co się co zastanawiać czy wojna wybuchnie czy nie bo ona już trwa.
W krajach arabskich – wojna klasyczna
W Europie – wojna ekonomiczno-gospodarcza
W USA – wojna finansowa.
Bliski Wschód – to się dopiero okaże ...

Za dużo się teorii spiskowych naczytałeś... :roll:
Awatar użytkownika
Avallac

Postprzez Avallac » 21 Wrz 2011 19:28

No wiadomo, że nie można brać wszystkiego co podają w TV, ale też nie przesadzajmy z tymi teoriami.

Kolega napisał, że te wszystkie rewolucje były "sponsorowane" z innych krajów... Akurat komuś zależało aby reżim w Egipcie upadł i zdestabilizował sytuację w regione.

W Iraku już nie gazują przeciwników rządu. Grecja okłamywała przez lata Unię i teraz mają za swoje, a że zbankrutuje to jest pewne i nikomu to nie jest na ręke.

I jeżeli ktoś wszędzie widzi wojny to czasem, aż nie ma się ochoty komentować :roll:

I to tyle z mojej strony :wink:
Awatar użytkownika
Avallac

Postprzez smart » 21 Wrz 2011 19:35

Poczytajcie na Bankierze ze wikileaks ujawnia iz Chiny mocno zwiększają rezerwy złota :D
smart

Postprzez Toligniew » 21 Wrz 2011 20:23

Ech znowu najchętniej odesłał bym wielu na forum geopolityczne.
Libia chciała wprowadzić rozliczenie za ropę w złocie a nie w dolarach. To znokautowałoby walutę USA, czy zatem USA mogło pozwolić na to Kadafiemu? Oto główna przyczyna najazdu.
Innymi był fakt, że Kadafi z dostępem do wody dzięki budowanemu 4000 km rurociągowi ( właśnie kończyli 30 letnie prace) byłby potentatem regionu z dostępem do ropy i wody. Libia nie miała zaciągniętych kredytów w żadnym zachodnim banku ani w MFW. To nie mogło się podobać i teraz już będą mieć miliardy kredytu na odbudowę kraju który zniszczyło im NATO swymi nalotami ;-)
Tak się panowie przedstawiają fakty a mity to możecie oglądać w TV o demokracji i wolności ;-)
Toligniew

Postprzez ajarum » 23 Wrz 2011 20:16

Ci, którzy mnie wyśmiewali miesiąc temu gdy napisałem, że złoto na koniec wakacji będzie kosztowało 1500-1600 zielonych co teraz powiedzą???? ja pomyliłem się tylko 3 tygodnie a wy wieszczyliście 2000 za 1 oz...........
ajarum

Postprzez Mechanick » 23 Wrz 2011 20:20

ajarum napisał:Ci, którzy mnie wyśmiewali miesiąc temu gdy napisałem, że złoto na koniec wakacji będzie kosztowało 1500-1600 zielonych co teraz powiedzą???? ja pomyliłem się tylko 3 tygodnie a wy wieszczyliście 2000 za 1 oz...........

Nie my tylko praktycznie wszyscy analitycy na rynku finansowym. Nasza kreatywność ogranicza się do powtarzania ich opinii i wklejania linków.
Dorośnij.
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez Avallac » 23 Wrz 2011 20:31

ajarum napisał:Ci, którzy mnie wyśmiewali miesiąc temu gdy napisałem, że złoto na koniec wakacji będzie kosztowało 1500-1600 zielonych co teraz powiedzą???? ja pomyliłem się tylko 3 tygodnie a wy wieszczyliście 2000 za 1 oz...........

Zresztą każdy może sobie powiedzieć, że coś wzrośnie lub spadnie. Jak trafiłeś to miałeś szczęście gdyż nie poparłeś tego żadnymi faktami. Więc nie ma co krzyczeć o tym. Następnym razem napisz DLACZEGO według ciebie ma coś wzrosnąć/spaść. Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Avallac

Postprzez ajarum » 23 Wrz 2011 21:18

OTO ODPOWIEDDŹ::::: ZŁOTA ZASADA W BIZNESIE: RÓB ZAWSZE ODWROTNIE CO ROBIĄ INNI .....Dla mało inteligentnych: ktoś sprzedaje to kup. ktoś kupuje to sprzedaj...itd. Ale naiwni ludzie, myśleli, że złoto będzie kosztowało ponad 2000 zielonych.... tak racja - będzie ale za ponad 10 lat
ajarum

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości