Złote szt

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Postprzez Seleukos » 16 Sty 2012 14:10

opadakopara18 napisał:http://allegro.pl/sztabka-zlota-1-uncja-999-od-dominusarx-faktura-i1918711559.html#history

co sadzicie o takich aukcjach? jestem poczatkujacy i nie znam sie na inwestowaniu ale wydaje mi sie ze nie oplacalo sie sprzedawac...

Lepiej uważaj z dostawami terminowymi, szczególnie na allegro i jeśli to niej jest duża firma to najlepiej nie podejmuj działania prowadzącego do zakupu, chyba, że lubisz duże ryzyko :)
"Gold is the key to win the future"
Awatar użytkownika
Seleukos

Postprzez ajarum » 14 Lut 2012 21:26

możesz kupować złoto na allegro ponieważ allegro gwarantuje zwrot w 100% w przypadku nie dostarczenia towaru. jedna aukcja do 10000zł
ajarum

Postprzez stryjek » 15 Lut 2012 01:03

Zwrot, nie zwrot...
Po co kupować na allegro, jeżeli jest kilka porządnych sklepów?
Płaci sie może 100 zł za uncję więcej, ale jest pewność. Czasem nawet do domu przywiozą, a zawsze wystawia fakturę.

PS. Widze, że jak srebro i złoto sie nie rusza, to forum się też nie rusza :)
stryjek

Postprzez monetownik » 09 Mar 2012 22:17

Ku przestrodze zakupowej na allegro z niesprawdzonych zrodel...

http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,P ... caid=5e0fd

http://allegro.pl/show_user.php?uid=186 ... _recvd_neg

zapewne wielu sprzedawcow z forum mialo z nim doczynienia bo czesto probowal w "hurcie" cos okazyjnie kupic ...
Awatar użytkownika
monetownik

Miejscowość: Vratislavia

Postprzez Mechanick » 10 Mar 2012 00:03

O Bacy już na forum pisaliśmy. Skoro sprawa trafiła na policję to poszkodowani powinni dostać zwrot z Allegro.
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez stryjek » 10 Mar 2012 16:16

Ja ostrzegam przed tym "sklepem". To lepszy zawodnik niż baca:

http://www.coin.pl/

Prokuratura "działa", a strona dalej wisi i "pracuje".
stryjek

Postprzez meszuzel » 12 Mar 2012 13:12

Temat tego sprzedawcy szerzej opisany tutaj viewtopic.php?t=16312
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

złota sztabka

Postprzez ajarum » 31 Maj 2013 22:50

No i mamy...wszyscy znawcy krakali , że po 2000 dolców za uncję trzeba będzie płacić...wyśmiewali mnie jak pisałem, że ludzie już kasuy na złoto nie maja itp...... no i mamy teraz nie ma komu dać 1350 .......
ajarum

Postprzez meszuzel » 01 Cze 2013 14:38

Ludzie kase mają tylko balonik pękł.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez tonej » 02 Cze 2013 12:43

A myślisz, że jak kupisz kilogram złota to będziesz coś miał? iluzoryczne poczucie posiadanie czegoś na co nie masz żadnego wpływu a na pewno nie na wartość. Bo w dzisiejszych czasach Światem rządzą inne reguły niż 100 lat temu - miałeś sztabę złota i byłeś 'kimś'. Dziś to nie rynek czyli czynniki fundamentalne tylko czynniki behawioralne ustalają wartość - jednego dnia możesz mieć fortunę drugiego mieć zero.
Opieranie się na danych ex post dziś jest passé.

Pozdrawiam
tonej ;)
Everybody lies.
Awatar użytkownika
tonej

Postprzez Morgon » 02 Cze 2013 21:47

tonej napisał:A myślisz, że jak kupisz kilogram złota to będziesz coś miał? iluzoryczne poczucie posiadanie czegoś na co nie masz żadnego wpływu a na pewno nie na wartość. Bo w dzisiejszych czasach Światem rządzą inne reguły niż 100 lat temu - miałeś sztabę złota i byłeś 'kimś'. Dziś to nie rynek czyli czynniki fundamentalne tylko czynniki behawioralne ustalają wartość - jednego dnia możesz mieć fortunę drugiego mieć zero.
Opieranie się na danych ex post dziś jest passé.

Na pewno będziesz miał ...kilogram złota. O ile Ci jej ktoś nie zwędzi. To że papierowe kontrakty na złoto będą miały zerową wartość, nie znaczy że samo złoto będzie bezwartościowe. Jedynie papier bez pokrycia będzie można wrzucić do wychodka.

Może kiedyś złoto faktycznie straci wartość. Np gdy ludzie nauczą się wydobywać je w dużych ilościach z czegoś, co aktualnie wydaje się s-f. Ale do tej pory raczej się nie zmieni fakt, że złoto jest pożądane i cenne. Pod warunkiem że jest to złoto, a nie papierek.
Awatar użytkownika
Morgon

Postprzez tonej » 02 Cze 2013 21:55

Morgon napisał:To że papierowe kontrakty na złoto będą miały zerową wartość, nie znaczy że samo złoto będzie bezwartościowe. Jedynie papier bez pokrycia będzie można wrzucić do wychodka.

A jaką obecnie złoto ma wartość?
Wszystko to kwestia umowna, bo ktoś kiedyś powiedział 'dziś jest tyle warte' a jutro...

Pozdrawiam
tonej ;)
Everybody lies.
Awatar użytkownika
tonej

Postprzez Morgon » 02 Cze 2013 22:40

tonej napisał:A jaką obecnie złoto ma wartość?
Wszystko to kwestia umowna, bo ktoś kiedyś powiedział 'dziś jest tyle warte' a jutro...

Myślę że zdajesz sobie sprawę z miałkości powyższego argumentu. Oczywiście że nic na świecie nie ma stałej wartości, od zarania dziejów wszystko podlega działaniu sił popytu i podaży. Dzisiaj co najwyżej dzięki postępowi, cena jest znana globalnie. Dzisiaj też, również "dzięki" postępowi, można tą globalną ceną manipulować. Wystarczy mieć odpowiednio duże środki (finansowe, propagandowe etc). Dzisiaj też, ludzka chciwość i postęp inżynierii finansowej pozwoliły totalnie zepsuć światową ekonomię, która kiedyś w końcu padnie. Szlag ją trafi może nie jutro, może nie za rok, ale w końcu tak się stanie. Pazerność ludzka jest zbyt wielka, żeby świat się opamiętał i uniknął ekonomicznej katastrofy.

I na pewno nie będzie tak, że "ktoś jutro powie" że złoto jest nic nie warte i wszyscy posiadacze wyrzucą je do śmieci. Aż do tego stopnia ten świat nie zidiociał, pomimo licznych przykładów zidiocenia jednostek.
Awatar użytkownika
Morgon

Re: złota sztabka

Postprzez Pejotl » 06 Cze 2013 00:51

ajarum napisał:No i mamy...wszyscy znawcy krakali , że po 2000 dolców za uncję trzeba będzie płacić...wyśmiewali mnie jak pisałem, że ludzie już kasuy na złoto nie maja itp...... no i mamy teraz nie ma komu dać 1350 .......

Świetny moment, żeby dokupić kilka uncji. :-)

Co zresztą ludzie robią. Popyt był tak duży, że dealerzy nie wyrabiali się z zamówieniami.

Jak pęka bańka, to trudno znaleźć kupców. Natomiast giełdowa cena złota nie wynika z samego popytu na fizyczne złoto, ale z obecności całej masy "papierowego złota" (ETF-y i inne instrumenty), którym się handluje na giełdzie nie oczekując wypłaty w postaci kruszca.
Awatar użytkownika
Pejotl

Postprzez Mechanick » 06 Cze 2013 19:38

To pokazuje absurdalność "rynku" złota. Czym bardziej kartel banksterów zbija cenę, tym większe kolejki ustawiają się po złoto przed mennicami. Co jasno pokazuje że "cena" ustalana na Comexie nie ma nic wspólnego z podażą i popytem dóbr których dotyczy. To raczej przypomina promocję w markecie, gdzie tłum rzuca się na towar w obniżonej cenie. Na normalnym rynku jak tłum szturmuje fabryki by nabyć jakiś towar to jego cena rośnie. Mennice trzepią złoto nawet w weekendy by zaspokoić popyt:

http://www.reuters.com/article/2013/06/ ... 7Q20130605
http://www.watoday.com.au/business/pert ... 2iqxx.html

Comex staje się jakąś papierową abstrakcją oderwaną od fizycznych towarów.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." - Tocqueville
Awatar użytkownika
Mechanick

Poprzednia

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość