LUNAR I, II Dragon 2012

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Czy zamierzasz zakupic "DRAGON 2012"

TAK bez wzgledu na cene.
10
15%
NIE bo cena wypustowa psuje inwestycje
28
42%
Zastanawiam sie
12
18%
Inne
16
24%

Razem głosów : 66

Postprzez smart » 30 Paź 2011 17:58

Joker nie kupuje monet kolekcjonerskich, kupuje tylko polskie monety bulionowe Orzeł Bielik i zapewniam Cię ze w przyszłości dużo szybciej oraz duzo drożej sprzedam swoje monety niż Ty swoje , powtórzę jeszcze raz , w Polsce nikt prawie nie chce kupować Twoich pięknych zagramanicznych monet , a jeżeli będziesz chciał sprzedać swoje monety na aukcjach zagranicznych to będziesz konkurowal cena z dziesiątkami tysięcy sprzedawców którzy tez w swojej ofercie bedą posiadali Twoje monetki, od kogo kupią , odpowiedz brzmi od swojego najblizszego sprzedawcy , no chyba ze Twoja cena będzie duzo tańsza czytaj ze strata dla sprzedającego
smart

Postprzez smart » 30 Paź 2011 18:43

Joker pokaz ze jesteś inteligentny a znajdziesz w skupie NBP rubrykę dotycząca Bielika :lol:
smart

Postprzez Rifraf » 30 Paź 2011 19:02

Problem z bielikiem jest taki, że to w ogóle nie jest moneta bulionowa. Co to za bulionówka, która sprzedawana jest 800 zł powyżej ceny spot (jednouncjowa)? NBP niech sobie ją nazywać monetą bulionową lub nawet monetą z księżyca, ale marża dilerska może zepsuć inwestycję. Mają poczucie humoru ci w NBP.

Joker nie kupuje monet kolekcjonerskich, kupuje tylko polskie monety bulionowe Orzeł Bielik i zapewniam Cię ze w przyszłości dużo szybciej oraz duzo drożej sprzedam swoje monety niż Ty swoje , powtórzę jeszcze raz , w Polsce nikt prawie nie chce kupować Twoich pięknych zagramanicznych monet , a jeżeli będziesz chciał sprzedać swoje monety na aukcjach zagranicznych to będziesz konkurowal cena z dziesiątkami tysięcy sprzedawców którzy tez w swojej ofercie bedą posiadali Twoje monetki, od kogo kupią , odpowiedz brzmi od swojego najblizszego sprzedawcy , no chyba ze Twoja cena będzie duzo tańsza czytaj ze strata dla sprzedającego

O jakich konkretnie zagramanicznych monetach mówisz, których to nikt nie kupuje? Krugerrandy, liście klonowe, kangury sprzedają się dobrze. A te bieliki to gdzie sprzedasz? Na aukcji na pewno sprzedasz drożej ale czy dużo drożej, to nie wiem. No chyba nie u tych bandytów w NBP. Na stronce NBP nie znalazłem cen skupu bielików.
Z poważaniem
Rifraf
Awatar użytkownika
Rifraf

Miejscowość: Kraków

Postprzez smart » 30 Paź 2011 20:02

Rifraf napisał:Problem z bielikiem jest taki, że to w ogóle nie jest moneta bulionowa. Co to za bulionówka, która sprzedawana jest 800 zł powyżej ceny spot (jednouncjowa)? NBP niech sobie ją nazywać monetą bulionową lub nawet monetą z księżyca, ale marża dilerska może zepsuć inwestycję. Mają poczucie humoru ci w NBP.

O jakich konkretnie zagramanicznych monetach mówisz, których to nikt nie kupuje? Krugerrandy, liście klonowe, kangury sprzedają się dobrze. A te bieliki to gdzie sprzedasz? Na aukcji na pewno sprzedasz drożej ale czy dużo drożej, to nie wiem. No chyba nie u tych bandytów w NBP. Na stronce NBP nie znalazłem cen skupu bielików.

no nie mogę następny inteligent , buahahaha :lol:

napisz mi kolego gdzie w Polsce się dobrze sprzedają krugerandy , liście klonowe czy kangury? niezłe naganianie :lol:

kupujcie swoje cacka i dalej poklepujcie sie po plecach i utwierdzajcie w przekonaniu że Wasze monety są MEGA inwestycją

aha nie zapomnijcie wymieniać się i chwalić fotkami ze zdjęciami Waszych cacuszek , buahahahah :lol:
smart

Postprzez Avallac » 30 Paź 2011 20:33

smart napisał:no nie mogę następny inteligent , buahahaha :lol:

napisz mi kolego gdzie w Polsce się dobrze sprzedają krugerandy , liście klonowe czy kangury? niezłe naganianie :lol:

kupujcie swoje cacka i dalej poklepujcie sie po plecach i utwierdzajcie w przekonaniu że Wasze monety są MEGA inwestycją

aha nie zapomnijcie wymieniać się i chwalić fotkami ze zdjęciami Waszych cacuszek , buahahahah :lol:

Nie wiem o co ci chodzi smart. Wejdź chociażby na allegro i zobacz, że bez problemowo sprzedają się monety bulionowe typu American Eagle, Kookaburry i inne Australijskie, Pandy itp. itd :roll:
"Służył nam dobrze ten mit o Chrystusie"- Papież Leon X
Awatar użytkownika
Avallac

Miejscowość: Szczecin

Postprzez smart » 30 Paź 2011 20:40

Avallac napisał:
smart napisał:no nie mogę następny inteligent , buahahaha :lol:

Nie wiem o co ci chodzi smart. Wejdź chociażby na allegro i zobacz, że bez problemowo sprzedają się monety bulionowe typu American Eagle, Kookaburry i inne Australijskie, Pandy itp. itd :roll:

Pytam w jakiej cenie ? , pamietajcie ze to Wy będziecie kiedyś sprzedawać te monety
Przykro tylko ze opluwacie narodowe monety :twisted:
smart

Postprzez Rifraf » 30 Paź 2011 20:56

Na allegrze sprzedają się po cenie zbliżonej do spot, no chyba że złoto idzie szybko do góry, wtedy ceny są wyższe.

Nikt tutaj nie opluwa "narodowych monet". Poczułem się jak jaki zdrajca ojczyzny :( To NBP opluwa kolekcjonerów i inwestorów. Albo lepiej powiedzieć: leci z nami w ch***, bo ta tzw. "bulionówka" ma kolekcjonerski nakład i ko[s]miczną marżę, a okolicznościowe mają nakłady, jakie powinny mieć bulionówki.

Gdzie oprócz portali aukcyjnych sprzedasz bielika po takiej cenie jak kupiłeś (przy założeniu, że cena złota jest stała)??? Po ile skupuje NBP???

A tak w ogóle to strach w tym dziale coś napisać, bo zaraz wyzywają od naganiaczy... :(
Z poważaniem
Rifraf
Awatar użytkownika
Rifraf

Miejscowość: Kraków

Re:

Postprzez smart » 31 Paź 2011 15:37

Joker napisał:Wersja normalna VS proof

Image

Image

I tutaj w tym jednym przypadku mogę się zgodzić i przyznać racje, monety Britannia to jedyne zagraniczne monety bulionowe złote i srebrne, które są piękne , nie bite w bardzo dużych nakładach , których wartość w przyszłości będzie dawała posiadaczowi duzo satysfakcji
To są jedyne monety bulionowe zagraniczne nad którymi się zastanawiam czy ich nie kupować , ale nie znalazłem w Polsce konkretnego dealera
smart

Postprzez kubik_90 » 01 Lis 2011 23:23

Zgodnie z przewidywaniami ceny Smoków 1 oz cały czas spadają. Na chwilę obecną 239 zł w "Kup teraz" ;)
Awatar użytkownika
kubik_90

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Avallac » 02 Lis 2011 09:23

I miejmy nadzieję, że wciąż będą spadać :wink:
"Służył nam dobrze ten mit o Chrystusie"- Papież Leon X
Awatar użytkownika
Avallac

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Mechanick » 02 Lis 2011 17:04

kubik_90 napisał:Zgodnie z przewidywaniami ceny Smoków 1 oz cały czas spadają. Na chwilę obecną 239 zł w "Kup teraz" ;)

Bo doszły przesyłki z numizmatyki. Normalne że zwiększona podaż obniżyła cenę. Tyle że strumyk smoków z numizmatylki w końcu się wyczerpie i ci którzy kupują obecnie na Allegro za około 250zł nie oddadzą w przyszłości tych monet w prezencie taniej.
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez kubik_90 » 02 Lis 2011 17:57

Właśnie w związku z tym ceny mogą zacząć spadać jeszcze bardziej bo ludzie chcąc się pozbyć monet będą się prześcigać w obniżaniu ceny ;)
Awatar użytkownika
kubik_90

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Mechanick » 02 Lis 2011 21:21

Tak, ale jak już pisałem - smoki z numizmatyki w końcu zejdą. To nie jest kuferek bez dna.
Ostatnio edytowany przez Mechanick, 03 Lis 2011 15:46, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez Mechanick » 05 Lis 2011 10:48

Awatar użytkownika
Mechanick

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości