Giełda Mennicy. Co? Jak ? Opinie

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Giełda Mennicy. Co? Jak ? Opinie

Postprzez majk » 07 Lip 2012 17:08

Czy ktoś z kolegów jest tam zarejestrowany? Czy mógłbym prosić o jakieś opinie o tej platformie ?
Awatar użytkownika
majk

Postprzez GiełdaMennicy » 31 Lip 2012 13:37

Dziękujemy za zainteresowanie tematem nowej platformy służącej do społecznościowego obrotu fizycznym złotem. Zachęcamy do jej przetestowania – każdy zarejestrowany i zweryfikowany użytkownik otrzymuje 1 gram złota na start. Daje to możliwość zapoznania się z możliwościami platformy.

Krótko o samej platformie – Giełda Mennicy to platforma, za pomocą której zarejestrowani użytkownicy mogą dokonywać zakupu bądź sprzedaży fizycznego złota inwestycyjnego. Realizacja zleceń odbywa się więc pomiędzy Użytkownikami. Chcąc zakupić złoto, Użytkownik dodaje nowe zlecenie zakupu złota. Jeżeli inny Użytkownik dodał zlecenie przeciwstawne, czyli zlecenie sprzedaży złota z ustaloną taką samą lub zbliżoną ceną za gram złota, zlecenia zostają dopasowane, a transakcja sfinalizowana.

W razie pytań zachęcamy również do kontaktu, chętnie na wszystkie szczegółowo odpowiemy. Również jesteśmy otwarci na wszystkie sugestie i uwagi odnośnie platformy.

Zespół Giełdy Mennicy

Link wymoderowałem - meszuzel
GiełdaMennicy

Postprzez Avallac » 31 Lip 2012 16:33

GiełdaMennicy napisał: każdy zarejestrowany i zweryfikowany użytkownik otrzymuje 1 gram złota na start.

Nie wiem czemu, ale podchodzę do tego z pewną dozą nieufności...
"Służył nam dobrze ten mit o Chrystusie"- Papież Leon X
Awatar użytkownika
Avallac

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Ziemniok » 01 Sie 2012 13:20

Amber Gold :wink:
Awatar użytkownika
Ziemniok

Miejscowość: Katowice

Postprzez Toligniew » 02 Sie 2012 08:57

Mam pytania do Pana z Giełdy:
1. Czy w momencie gdy ja kupuję złoto, jest realizowany jego fizyczny zakup?
2. Czy mogę odebrać fizyczne złoto?
Toligniew

Postprzez GiełdaMennicy » 02 Sie 2012 11:32

Ziemniok napisał:Amber Gold :wink:

Na końcu wypowiedzi dałeś przymrużone oczko, więc mam nadzieję, że to był żart :) Od ponad roku uświadamiamy klientom, co to jest Amber Gold i dlaczego warto inwestować w fizyczne złoto, a nie w "złote lokaty". Ale niestety ostatnio wszystko co złoto, kojarzy się z bursztynem ;)
Natomiast naszą grupę kapitałową różni od tej firmy wszystko. Przede wszystkim jesteśmy przejrzyści - bo notowani na Giełdzie Papierów Wartościowych na rynku NewConnect, zajmujemy się fizycznym złotem, a nie jakimiś cudami, mamy zgodę na działalność kantorową w zakresie obrotu złotem, co wymaga m.in. zaświadczenia o niekaralności. A to projekt bazujący na bullionvault.com, w które zainwestowała m.in. World Gold Council i jest alternatywą w stosunku do naszej pozostałej sprzedaży złota, np. poprzez sklep

Anna Radyno
GiełdaMennicy

Postprzez GiełdaMennicy » 02 Sie 2012 11:35

Avallac napisał:
GiełdaMennicy napisał: każdy zarejestrowany i zweryfikowany użytkownik otrzymuje 1 gram złota na start.

A mógłbyś rozwinąć temat dlaczego? 1 gram ma służyć jako zachęta do przetestowania naszej platformy. wymoderowano też rozdaje darmowy 1g, Alior Bank rozdaje 50 zł jeśli założysz konto w Alior Syncu. Jest to normalna i często stosowana forma promocji, mająca na celu przyciągnięcie klientów. :)

Giełda Mennicy
Anna Radyno
GiełdaMennicy

Postprzez GiełdaMennicy » 02 Sie 2012 11:59

Toligniew napisał:Mam pytania do Pana z Giełdy:
1. Czy w momencie gdy ja kupuję złoto, jest realizowany jego fizyczny zakup?
2. Czy mogę odebrać fizyczne złoto?

1. Kupowane przez Giełdę Mennicy złoto znajduje się w skarbcu operatora platformy. Czyli wszystkie zlecenia sprzedaży złota wystawiane przez naszych Użytkowników muszą mieć potwierdzenie w fizycznym towarze w momencie wystawiania zlecenia. Dlatego sprzedając złoto Użytkownik najpierw deponuje je fizycznie u nas, po czym jest ono księgowane na jego koncie. Również dokonując zakupu złota, Użytkownik wcześniej musi zagwarantować środki pieniężne zaksięgowane na jego koncie w Giełdzie Mennicy.
Chcąc zakupić złoto w wymoderowano trzeba dodać nowe zlecenia zakupu, w którym ustalana jest liczba gramów kruszcu, którą chce się zakupić oraz ustalany kurs w PLN za 1 gram złota. Gdy tak dodane zlecenie zakupu złota trafia na zlecenie przeciwstawne - czyli dodane przez innego Użytkownika zlecenie sprzedaży złota po podobnym kursie, między użytkownikami dochodzi do realizacji transakcji, a środki pieniężne i towarowe odpowiednio zaksięgowane na ich kontach.

2. Tak, złoto po dokonaniu zakupu można odebrać zgłaszając taką chęć poprzez swoje konto w Giełdzie Mennicy.

W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu.

Anna Radyno
GiełdaMennicy

Postprzez torontokuba » 02 Sie 2012 16:30

Czy ta reklama jaka tu powstałą jest sponsorowana przez sklep emonety.pl?
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez Avallac » 02 Sie 2012 20:18

torontokuba napisał:Czy ta reklama jaka tu powstałą jest sponsorowana przez sklep emonety.pl?

Oj Kuba, nie przesadzaj... Po prostu jesteśmy ciekawi co to za nowy "twór" na naszym rynku.
"Służył nam dobrze ten mit o Chrystusie"- Papież Leon X
Awatar użytkownika
Avallac

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Rifraf » 02 Sie 2012 21:08

Avallac napisał:

Zupełnie słusznie. Nowo zarejestrowany użytkownik w ww. portalu staje się właścicielem wirtualnego złota, fizyczny jeden gram można odebrać dopiero po spełnieniu kilku dość wygórowanych warunków (polecam lekturę regulaminu tej promocji, tak na poprawę humoru ;-)). Czyli jak to mówią, skórka nie warta wyprawki, ale to normalne w tego typu promocjach.

Też ciekawie wygląda sytuacja, gdyby ktość chciał odebrać tylko 1 g zakupionego fizycznego złota (już poza promocją). Prowizja od odbioru to 150 zł + ewentualne koszty przesyłki, minimum 30 zł (co w sumie daje więcej niż wartość 1 g po obecnym kursie). Zdecydowanie nie jest to dla drobnych tzw. "inwestorów".

taaa..., złota w postaci zer i jedynek, a nie protonów, neutronów, elektronów... ;-)
Z poważaniem
Rifraf
Awatar użytkownika
Rifraf

Miejscowość: Kraków

Postprzez torontokuba » 02 Sie 2012 21:44

Avallac napisał:
torontokuba napisał:Czy ta reklama jaka tu powstałą jest sponsorowana przez sklep emonety.pl?

Oj Kuba, nie przesadzaj... Po prostu jesteśmy ciekawi co to za nowy "twór" na naszym rynku.

Tym razem naprawdę chciałem wiedzieć, strony podane odwiedzałem i może to w jakiś sposób jest połączone ze sklepem, lub prowadzą razem jakąś współpracę. Żaden z adminów się nie odzywa.

Dopiero co mieliśmy temat o nowej sieci sklepów Mennicy Polskiej. Nowości i zmiany mamy cały czas, ostatnio. Może sklep emonety ma coś wspólnego z tą Giełdą czy Mennicą Skarbową?

Pytanie było na serio i głównie do adminów.

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez meszuzel » 03 Sie 2012 10:20

Już jestem. ;)
Faktycznie giełda mennicy, która promuje swoje produkty kłóci się z 2 punktem regulaminu forum.

2. Na forum zabronione jest reklamowanie wszelkich form działalności konkurencyjnych w stosunku do emonety.pl.

Nie chce być jednak zbyt wyrywny i decyzje podejmie wordlord.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Konkurs z nagrodami - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez wordlord » 04 Sie 2012 18:13

meszuzel napisał:Już jestem. ;)
Faktycznie giełda mennicy, która promuje swoje produkty kłóci się z 2 punktem regulaminu forum.

2. Na forum zabronione jest reklamowanie wszelkich form działalności konkurencyjnych w stosunku do emonety.pl.

Nie chce być jednak zbyt wyrywny i decyzje podejmie wordlord.

Wyrywności nie dostrzegłem, reakcja jak najbardziej uzasadniona, zgodnie z regulaminem forum :)
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez Toligniew » 04 Sie 2012 22:22

Do Pani z Giełdy:
Jeśli kupujecie automatycznie złoto to czy podajecie nr certyfikatu sztabki której staje się posiadaczem? Myślę, że jeśli od razu przypisujecie do klienta konkretną sztabkę z konkretnym numerem to mogę w to wejść, w przeciwnym razie pozdrawiam i papa
Toligniew

Postprzez Toligniew » 06 Sie 2012 23:35

Wymowna cisza....
A zatem wszystko jasne. Jak Wy kupujecie fizyczne złoto to ja jestem perskim księciem.
Toligniew

Postprzez torontokuba » 06 Sie 2012 23:51

Toligniew napisał:Wymowna cisza....

Chyba dlatego, że niechcący (nieświadomie specjalnie) zakończyłem reklamę swoim pytaniem, teraz już nie ma sensu się tu udzielać. :cry:

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez GiełdaMennicy » 07 Sie 2012 11:03

W momencie dokonania transakcji nie przypisujemy konkretnej sztabki Użytkownikowi, który był stroną kupującą. Dlatego, że to nie jest możliwe ani w teorii, ani tym bardziej w praktyce.

Przykład (teoretyczny):
Załóżmy że Giełda Mennicy właśnie wystartowała, odwiedza nas pierwszy klient, który chce sprzedać (dajmy na to) 2 sztabki 100 gram.
W takim przypadku przyjmujemy jego złoto i zapisujemy na jego koncie 200 gram. Klient zleca sprzedaż całych dwustu gram. Chwilę później, inny klient, zakłada konto, zasila to konto przelewem i zleca kupno 50 gram. Zlecenia się dopasowują: kupujący kupił 50 gram, sprzedający ma 150 gram. Pytanie: na co mielibyśmy wystawić certyfikat? Na pół sztabki 100 gram?
Oczywiście kupujący może złoto odebrać. W takim przypadku bierzemy na siebie obowiązek "rozmienienia" sztabki 100 gram na takie o mniejszej gramaturze, tak aby odbierający złoto mógł odebrać swoje 50 gram wraz z certyfikatem. Mamy taką możliwość, gdyż Giełda Mennicy to jedna z naszych działalności związanych ze złotem (tylko fizycznym!). Mamy na to 7 dni zapisane w regulaminie. Przy odbiorze klient otrzymuje sztabkę wraz z certyfikatem.

Co do promocji 1 gram za darmo: faktycznie, są określone warunki, które trzeba spełnić. Ale po pierwsze: jeden gram służy głównie do przetestowania działania platformy, po drugie: jedna osoba już odebrała swój gratisowy 1 gram i była zadowolona. A wszystko wskazuje na to, że wkrótce kolejne osoby dołączą do beneficjentów tej promocji.

W razie dodatkowych wątpliwości zachęcam do zadawania pytań :)

PS. "Wymowna" cisza trwała w większości w weekend, gdy dopisywała pogoda, z której zachęcamy korzystać :)

Pozdrawiam,
Anna Radyno
Giełda Mennicy
GiełdaMennicy

Postprzez mcrc » 08 Sie 2012 11:59

GiełdaMennicy napisał:Przykład (teoretyczny):
Załóżmy że Giełda Mennicy właśnie wystartowała, odwiedza nas pierwszy klient, który chce sprzedać (dajmy na to) 2 sztabki 100 gram.
W takim przypadku przyjmujemy jego złoto i zapisujemy na jego koncie 200 gram. Klient zleca sprzedaż całych dwustu gram. Chwilę później, inny klient, zakłada konto, zasila to konto przelewem i zleca kupno 50 gram. Zlecenia się dopasowują: kupujący kupił 50 gram, sprzedający ma 150 gram. Pytanie: na co mielibyśmy wystawić certyfikat? Na pół sztabki 100 gram?
Oczywiście kupujący może złoto odebrać. W takim przypadku bierzemy na siebie obowiązek "rozmienienia" sztabki 100 gram na takie o mniejszej gramaturze, tak aby odbierający złoto mógł odebrać swoje 50 gram wraz z certyfikatem. Mamy taką możliwość, gdyż Giełda Mennicy to jedna z naszych działalności związanych ze złotem (tylko fizycznym!). Mamy na to 7 dni zapisane w regulaminie. Przy odbiorze klient otrzymuje sztabkę wraz z certyfikatem.

Strasznie to wszystko skomplikowane, bardzo dużo niewiadomych i po co to wszystko ? Niby mam złoto a go nie mam, znów jakiś papier który niby coś potwierdza, niby jakiś zapis w komputerze a jak przychodzi co do czego to trzeba się prosić o swoje, jaką mam gwarancję że to złoto będzie, pomijam fakt że Państwo nie robicie tego za darmo. Jakoś ostatnio stało się modne to że wszędzie chętnie przyjmą moje pieniądze w zamian coś fajnego obiecując np: wysokie zyski, złoto, platynę a przy okazji prezent może kamera, gram złota czy inny iphone albo ipad.

Jeżeli bedę miał ochotę zainwestować w złoto to pójdę i je kupie a później zakopie w ogródku, cała filozofia, bez zbędnych portali, lokat i innych skomplikowanych produktów finansowych.
mcrc

Następna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości