Giełda Mennicy. Co? Jak ? Opinie

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Postprzez Toligniew » 08 Sie 2012 13:50

Zgadzam się z przedmówcą. Pani odpowiedź jest strasznie skomplikowana a sprawa jest prosta. Jeśli kupie sztabkę, chciałbym poznać jej numer. Wystarczy, że zaznaczycie, że kupowane złoto jest niepodzielne. Jeśli dacie mi numer mojej sztabki to wówczas uznam, że ją mam, w przeciwnym wypadku to tylko wasze stwierdzenie, że coś mam ale nie mogę tego zobaczyć. Równie dobrze możecie sprzedawać kamforę luzem :)
Toligniew

Postprzez maciekp » 08 Sie 2012 14:06

No ale, z tego co widzę, są to ceny bliskie spot. Pewnie "prostszy" sposób "nabywania" tego złota uniemożliwiałby to...
maciekp

Postprzez mcrc » 08 Sie 2012 14:13

maciekp napisał:No ale, z tego co widzę, są to ceny bliskie spot. Pewnie "prostszy" sposób "nabywania" tego złota uniemożliwiałby to...

To tym bardziej pokazuje że działa to na zasadzie zakupu złota papierowego wiec jest to kruszec z nazwy, równie dobrze można by handlować ropą, żytem lub majtkami teściowej. No więc pytanie się nasuwa czy nam o to chodzi a porównania do Amber-Golda zaczynają mieć sens.

Ja w każdym razie się w to nie bawię mimo wszystko życzę wszystkim chętnym dużych zarobków.
mcrc

Postprzez GiełdaMennicy » 08 Sie 2012 19:08

Z założenia Giełda Mennicy posługuje się wyceną PLN/ 1gram złota, dzięki czemu platforma jest atrakcyjna zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Nasz klient posiadając 100-gramową sztabkę złota, deponując ją u nas, może sprzedać 21 gramów złota i od razu wypłacić pieniądze ze sprzedaży na swoje konto, a ze sprzedażą pozostałych 79 gramów złota poczekać na lepszy moment sprzedaży.
Sprzedaż złota poprzez Giełdę jest nieporównywalnie atrakcyjniejsza, niż u dostawców ze względu na ceny oraz szybkość takiej transakcji. Ceny ustalają sami klienci, czyli już zarejestrowani użytkownicy Giełdy. Obrót odbywa się fizycznym złotem zdeponowanym w skarbcu. Wyłącznie fizycznym złotem, które można odebrać w każdym momencie.

Kupujący złoto natomiast może w każdej chwili wybrać swoje złoto. Czyli jeżeli dokonujący zakupu zakupił 17 gramów złota i zechce je wybrać, otrzyma sztabki, których gramatura zsumuje się do wartości 17 gramów.
Nie jest to tak bardzo skomplikowane w praktyce, choć rzeczywiście może tak brzmieć. Pierwsi nasi klienci cenią sobie właśnie to, że bez problemu mogą dzielić swoje złoto i nie sprzedawać wszystkiego za jednym razem. Kupujący natomiast zyskują na atrakcyjnych cenach.

Jeżeli wolą Państwo dokonać zakupu sztabek złota np. od ręki, zapraszamy do sklepu internetowego lub jednego z oddziałów naszego sklepu (Mennica Skarbowa). Tam na miejscu mogą Państwo wybrać najodpowiedniejszą dla siebie sztabkę.

Pozdrawiam
Anna Radyno
Giełda Mennicy
GiełdaMennicy

Postprzez Adaś » 08 Sie 2012 19:36

Bardzo dobrze przemyślane :)
jak się dobrze zliczy procenty to dealerzy sprzedający fizyczne złoto mogą pomarzyć o takich prowizjach ;)
jak się zliczy procenty za dostawę to najtańsza oferta sprzedaży z listy wychodzi drożej niż najtańsze monety w dostawie natychmiastowej w innych sklepach :)
Ba, to jest transakcja między dwiema osobami prywatnymi i Giełda Mennicy wystawia fakturę tylko za pośrednictwo, jak dla mnie to jeszcze trzeba 2% pcc zapłacić bo pisze wyraźnie : "W Giełdzie Mennicy złoto odsprzedajesz innym użytkownikom, którzy są zainteresowani jego zakupem. "
Awatar użytkownika
Adaś

Postprzez Toligniew » 09 Sie 2012 09:04

[quote="GiełdaMennicy"] Nasz klient posiadając 100-gramową sztabkę złota, deponując ją u nas, może sprzedać 21 gramów złota i od razu wypłacić pieniądze ze sprzedaży na swoje konto, a ze sprzedażą pozostałych 79 gramów złota poczekać na lepszy moment sprzedaży.
Obrót odbywa się fizycznym złotem zdeponowanym w skarbcu. Wyłącznie fizycznym złotem, które można odebrać w każdym momencie.

To bardzo ciekawe...a zatem jeśli sprzedam 21 g ze swojej 100 gramowej sztabki to u Państwa w skarbcu ktoś podchodzi do mojej sztabki z kontówką i wycina z fizycznej sztabki te 21 g? :lol: . Tak z tego wynika skoro pisze Pani, że obrót odbywa się fizycznym złotem zdeponowanym w skarbcu.
Dla mnie sprawa jest oczywista. Jeśli nabywca mógłby kupić 1 uncję i jedynie nią ( nie podzielną) obracać na giełdzie a równocześnie jego uncja byłaby zdeponowana to uwierzyłbym, że ona istnieje.
Toligniew

Postprzez meszuzel » 09 Sie 2012 10:07

GiełdaMennicy napisał:Jeżeli wolą Państwo dokonać zakupu sztabek złota np. od ręki, zapraszamy do sklepu internetowego lub jednego z oddziałów naszego sklepu (Mennica Skarbowa). Tam na miejscu mogą Państwo wybrać najodpowiedniejszą dla siebie sztabkę.

Po ostatnich doniesieniach Amber Gold, trudno będzie ludzi przekonać do takich "inwestycji" tym bardziej, że jakoś to wszystko jest proste inaczej. Ale to nie mój kłopot.
Jeśli ktoś chce zakupić fizyczne złoto po pójdzie tam gdzie będzie taniej, czyli nie w waszym sklepie.
Sprzedaż złota prowadzi choćby patron tego forum i ma je znacznie taniej.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Adaś » 09 Sie 2012 10:48

meszuzel napisał:
GiełdaMennicy napisał:Jeżeli wolą Państwo dokonać zakupu sztabek złota np. od ręki, zapraszamy do sklepu internetowego lub jednego z oddziałów naszego sklepu (Mennica Skarbowa). Tam na miejscu mogą Państwo wybrać najodpowiedniejszą dla siebie sztabkę.

Po ostatnich doniesieniach Amber Gold, trudno będzie ludzi przekonać do takich "inwestycji" tym bardziej, że jakoś to wszystko jest proste inaczej. Ale to nie mój kłopot.
Jeśli ktoś chce zakupić fizyczne złoto po pójdzie tam gdzie będzie taniej, czyli nie w waszym sklepie.
Sprzedaż złota prowadzi choćby patron tego forum i ma je znacznie taniej.

patron forum ma drożej w dostawie natychmiastowej niż patron giełdy u siebie w sklepie ;)
trzeba tylko sprawdzić ceny
Awatar użytkownika
Adaś

Postprzez meszuzel » 09 Sie 2012 12:01

Małe sprostowanie, pisząc patron miałem na myśli kursyzlota
Kurcze szkoda, że nikt nie wypłaci premii za tą reklamę.

kursyzlota.pl - 5511 za oz http://kursyzlota.pl/zlote-sztabki/wed/ ... stowa.html
mannica... - 5591 za oz.
Przy dostawie natychmiastowej.

Patron taniej.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Adaś » 09 Sie 2012 12:33

teraz się zgadza, patrzałem tylko na stronę główną firmy a nie po wszystkich sklepach należących do tego sklepu :)
Awatar użytkownika
Adaś

informacja z parkietu

Postprzez mcrc » 13 Sie 2012 10:30

Na poparcie z grubsza mojej tezy (nie mam Pańskiego złota i co mi Pan zrobi) informacja z parkietu:
http://www.parkiet.com/artykul/9,127654 ... stora.html

"Marcin Plichta, prezes kontrowersyjnej spółki Amber Gold – oferującej lokaty z gwarantowanym zyskiem oparte na szlachetnych kruszcach – ujawnił, że przedstawiciele GMK kilka dni przed majowym debiutem na NewConnect proponowali Amber Gold rolę inwestora strategicznego. Oferta z początku lipca dotyczyła zakupu 51 proc. akcji za 2–2,5 mln zł. To spore dyskonto wobec wyceny rynkowej."
mcrc

Inwestycje w kruszce

Postprzez tenyfono » 14 Sie 2012 15:37

Wszystko fajnie ale tylko pytanie czy na giełdzie mennicy będzie można nabywać jedynie złoto w sztabkach czy rozszerzą oni swoją działalność np. o złote monety czy srebrne sztabki? Bo jak na razie oferta jest skromna.

Post edytowałem - meszuzel
tenyfono

Poprzednia

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości