Jakie monety bulionowe najlepiej kupować?

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Jakie monety bulionowe najlepiej kupować?

Postprzez sebo6sebo » 21 Gru 2016 14:41

To ja od siebie.
Monety filharmonii miałem i widziałem dużo z nalotem, duży problem przy nich. Były tez takie do sprzedania ale nie brałem, lubię ładny wygląd a złomu nie kupuję, ludzie chętnie odkupują ładne monety i w wyższej cenie.
Filharmonia, Liście i czasem orzeł mają naloty.
sebo6sebo

Miejscowość: PalmaThePalma

Postprzez Troy » 21 Gru 2016 18:09

grzes-w-wa napisał:...
Mały kogiel-mogiel i wyjdzie:
Załącznik 56.jpg nie jest już dostępny

"Awers" musowo jeszcze trzeba propagować:
Załączniki
Polska jadwiga.jpg
j2.JPG
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez moneta11 » 22 Gru 2016 13:30

Każdy po trochu ma racji, jak inwestujesz (nie masz po 1, 2 czy 5 sztuk tylko 50) to olewasz bo nowym nabywcom tego jest również inwestor a nie kolekcjoner. On ma to w d** metal i tyle.
Jak jesteś kolekcjoner( wtedy masz po 1,2,5 sztuk np liścia i filharmonii) to stan idealny bez plam i rys na zwykłym bulionie ma duże znaczenie i wpływ na cenę.

Pająk w słabym stanie z plamami sprzedał się na Allegro za 75 zł a w idealnym stanie za 85..
nie mówiąc juz o bulionie premium.. Rok bawoła słaby 113 zł, super stan 160 zł.

Teraz wyobraźcie sobie że macie tube pająka bez żadnego syfu. 10 zł * 20 = 200 zł do przodu więcej na tubie jak byś chciał otworzyć i opchnąć na sztuki..

Ludzie ja jak bym miał tubę czy dwie to bym ją otworzył i tak właśnie sprzedawał na sztuki. Jak bym miał tych tub 15 to również bym miał w d**

Co by nie mówić. Stan zwykłego bulionu ma znaczenie i dealerzy również to wykorzystają. Wszystko zależy od zgromadzonych kilogramów które macie w swoich zbiorach wtedy jest to dla Ciebie bardziej znaczące lub mniej. W Polsce jest więcej takich co kupują na sztuki niż na tuby więc po co na siłę zmieniać pogląd jak większość swoje wie i takie są realia. Polak będzie miał w zbiorach kilka tub to nie będzie zwracał uwagi na mleczne plamy, wtedy przyjedzie Ukrainiec który będzie miał tak jak kiedyś polak po 5 sztuk i też z Milk Spotem nie kupi.

Takie zachowania widać chyba od dawna i wszędzie. Dziękuję, pozamiatane, bulion czysty sprzedam łatwiej i za więcej niż bulion z plamami lub uszkodzony mimo że trzyma wagę. Wiem bo miałem liście sztuk 3 i filharmonik sztuk 1 i widziałem po ile się sprzedał z plamami a po ile sprzedałem ja i to w 10 minut po wystawieniu ogłoszenia.

Jeszcze jednak kwestia.. Bulion uszkodzony w cenie SPOT kupi każdy!! Bo CEN SPOT nie ma w ogłoszeniach i na aukcjach! Kupiony syf w cenie spot i tak sprzedam drożej na byle jakim portalu ale nie ma cen SPOT w ogłoszeniach bo każdy chce więcej za te uszkodzone sztuki. Filharmoniki czy liście z plamami wystawiane po 76 zł przez Warszawski sklep sprzedały się od razu wszystkie bo były nieco tańsze ale również nie w cenie SPOT! Dealer na tym i tak dobrze zarobił! sprzeda się ta moneta za tyle samo w innych miejscach ale nie za więcej. Wtedy cena spot wynosiła jakieś 65 zł/oz więc prosze nie mówcie że odkupicie chętnie w tej cenie bo mimo że uszkodzony bo w SPOT weźmie każdy!
moneta11

Postprzez grzes-w-wa » 22 Gru 2016 13:39

Monetka, kolego -nie przesadzaj.
Kto kolekcjonuje liście?
Zacznij zbierać żwir 999. Lepiej na tym wyjdziesz.
-----------
A czy metale są dla wszystkich?
Nie!
Jak masz zbiór 5 czy 10 liści to zostaw ten mini biznes w spokoju.
Kup sobie CHF i będzie to samo co Ag.
Zawsze kupisz szybko i sprzedasz szybko.
Wystarczy kantor odwiedzić.
-----------
moneta11 napisał:Jeszcze jednak kwestia.. Bulion uszkodzony w cenie SPOT kupi każdy!! Bo CEN SPOT nie ma w ogłoszeniach i na aukcjach! Kupiony syf w cenie spot i tak sprzedam drożej na byle jakim portalu ale nie ma cen SPOT w ogłoszeniach bo każdy chce więcej za te uszkodzone sztuki. Filharmoniki czy liście z plamami wystawiane po 76 zł przez Warszawski sklep sprzedały się od razu wszystkie bo były nieco tańsze ale również nie w cenie SPOT! Dealer na tym i tak dobrze zarobił! sprzeda się ta moneta za tyle samo w innych miejscach ale nie za więcej. Wtedy cena spot wynosiła jakieś 65 zł/oz więc prosze nie mówcie że odkupicie chętnie w tej cenie bo mimo że uszkodzony bo w SPOT weźmie każdy!

To po co jest te bicie piany, że ceny bulionu z plamami są tak niskie. .
Że całość marż wydanych przy zakupie to murowana strata?
------------
Rozumiem że Town21 sieje popelinę o cenach złomowych, ale wszyscy mu tu wtórujecie.
To jaka jest wreszcie prawda o cenach liści z plamami i patyną?
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez el-dziubek » 23 Gru 2016 10:19

Kto kolekcjonuje liście?

Ja :)
Mam już całe 5 sztuk (pierwsze 5) :) Od 2015 roku wizerunki rewersu o mały detal będą się zmieniać :)
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez grzes-w-wa » 23 Gru 2016 10:36

Tak, ty to inna opcja.
Robisz to z nudów, albo dla kaprysu.
Tego się nawet można było spodziewać.
-----------------
Widzę to po sobie, że jak już zaliczy się wszystkie opcje zatwardziałego bulionowca, to do głowy przychodzą takie właśnie erotyczne pomysły. :lol:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez el-dziubek » 23 Gru 2016 10:53

Popieścił mnie ostatnio trochę kolega amperowy i taki pomysł mi przyszedł do głowy po dojściu do siebie :) Nawet kolega zza oceanu pomógł katalog kanadyjski nabyć :)
el-dziubek

Postprzez grzes-w-wa » 23 Gru 2016 10:59

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Luka, Luka, ale sabotaż tu odwalasz. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Town21 » 23 Gru 2016 11:02

Srebro w cenie SPOT lub z niskimi marżami można było bez problemu kupić przez kilka ostatnich lat i kumata osoba to dobrze widziała. Nawet daleko szukać nie trzeba było na allegro lub numimarkecie sypało się to kilogramami. Tylko jakoś nikt tego kupować nie chciał Po BREXicie ludzie się połapali, że jest tanio i handlarzyny się podniosły ostro. Tak więc takie szlachetne oferty ze skupem próby 999 po SPOT można sobie darować. Sytuacja jest inna jak rok temu. Inna też sprawa, że srebro po 2,30 to przez ostatnie lata nie był żaden HIT bo ja kupowałem większość po 2zł a po 2,30 to przecież wystarczyło kupować 10zł i 20 NBP które przecież też były przez ostatnie lata dostępne w kilogramach.
Town21

Postprzez el-dziubek » 23 Gru 2016 11:06

grzes-w-wa napisał::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Luka, Luka, ale sabotaż tu odwalasz. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

To się nazywa kooperacja międzykontynentalna :P
el-dziubek

Postprzez grzes-w-wa » 23 Gru 2016 11:08

Tak drogo płacisz?
Załatw sobie uszkodzony akumulator z Boeinga 787. Będziesz miał prawie za darmo 5 kg.
-----------
Może być inny metalowy wróbel. :lol:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Town21 » 23 Gru 2016 11:46

To jak ty tak tanio srebro pozyskujesz to kompletnie nie rozumiem dlaczego sprzedajesz

https://www.olx.pl/oferta/srebrna-jadwi ... 9Z4lR.html

taki kompletny no name 40% powyżej ceny srebra buliun premium ++ ? :D

Ty to powinieneś zostać męczennikiem same prezenty robisz. Skupujesz za SPOT i sprzedajesz +40%
Town21

Postprzez grzes-w-wa » 23 Gru 2016 11:57

Nic nie rozumiesz.
Jak chcę kupić sobie Lunary czy Wedge Tailed Eagle to muszę coś sprzedać z zapasów.
Przecież nie kupie tego z wypłaty, bo ta jest...co kot napłakał.
A serie do kupna są ładne, więc i potrzeby mam spore.
Lunar 2 set.JPG
P1010010 (2).JPG

-----------------
Daj mi z 10 tyś zł i zostań męczennikiem. :wink:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez meszuzel » 23 Gru 2016 13:33

Panowie, ten temat był dzielony i łączony już kilka razy, niebawem taka możliwość się zakończy PISAĆ NA TEMAT :evil:

Jakie monety bulionowe najlepiej kupować? gdybanie na temat srebra pozostawić na ten wątek http://monety.pl/viewtopic.php?f=16&t=27859&p=291866#p291866
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez grzes-w-wa » 24 Gru 2016 13:21

Są nieoficjalne przecieki, że Perth Mint szykuje się do dobicia zestawów LUNAR 2, Silver 3-coin 2008r. i 2009r. do 1000 szt.
http://forums.silverstackers.com/topic- ... age-3.html
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 24 Gru 2016 13:36

trochę nieprofesjonalnie :evil: i piszę to nie posiadając żadnego z tych zestawów :? a nawet trochę jako zainteresowany zakupem...

edit: przeczytaj dokładnie, to posty z 2012/13 roku i dobito wtedy zestawy 2 oz takie jak w pudełku na zdjęciu :idea:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez grzes-w-wa » 24 Gru 2016 13:56

Tak zauważyłem że tam użytkownicy mieszają zestawy 12x2 oz z zestawami Silver 3-coin.
Nakłady podają jednak od zestawów 3-coin.
--------------
Holdfast napisał:
Tylko uwaga na tych rysunkach Nakład.
2008 Mouse - 365 1365
2009 Ox - 340 do 1340
Właśnie zauważyłem na miejscu kolektora Perth że dokonały aktualizacji strony internetowej re Dowód monet 2008 i 2009.
Kilka tygodni temu zestaw 3 monety powiedział wyprzedane, ale teraz mówi un-dostępne .
Dostępna jest zupełnie inna wyprzedane.neutralny
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez flex » 05 Sty 2017 15:29

Powszechna na forum choroba dopadła i mnie ;)
Zamierzam kupić bulion premium, głównie Lunar II 2017, 1 i 2oz. Kiedy lub do kiedy utrzymują się małe marże, lub prościej, kiedy warto kupić? Możliwe, że srebro jeszcze spadnie, zwłaszcza licząc w złotówkach. Warto czekać?
Jeszcze jakiś czas temu widziałem małpy 2016 w okolicach 95-100zł a teraz nagle 120zł.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez grzes-w-wa » 05 Sty 2017 15:35

Flex :shock: :shock: :shock:
Lepiej późno niż wcale. :wink:
I to nie choroba. :lol:
Możesz kupić teraz, albo poczekać aż spadnie o........50 groszy. :mrgreen:
No to żart.
Niech będzie o 90 groszy. :lol:
-------------
Jakby miało z czego spadać!
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez flex » 05 Sty 2017 15:49

Racze 4-5zł bo kilka dni temu kogut był za 92zł z groszami a teraz 96,5zł co robi +4%. Ale łapię sens.
Kupię teraz a jeżeli ceny zauważalnie spadną to sprzedam nerkę i dokupię ;)
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości