Inwestowanie a rynek fizycznego złota w Polsce

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Inwestowanie a rynek fizycznego złota w Polsce

Postprzez Ziemniok » 20 Sie 2012 10:54

Zachęcam do lektury i komentarzy do artykułu, który porusza kwestię rynku fizycznego złota w Polsce:

http://www.monetynews.pl/analizarynku/5 ... zycznego+złota+w+Polsce.html

Temat chodliwy, szczególnie dzisiaj, kiedy widzimy kolosalną różnicę pomiędzy kupnem i posiadaniem złota fizycznego a posiadaniem "certyfikatu" lub innego papierka potwierdzającego "posiadanie" owego kruszcu.
Awatar użytkownika
Ziemniok

Miejscowość: Katowice

Postprzez Mechanick » 20 Sie 2012 18:34

Ciekawy jest wykres sprzedaży w Polsce. W tym roku sprzedaż wzrośnie prawie dwukrotnie w porównaniu do 2011. Tak więc rodacy nie bardzo przejeli się "pęknięciem bańki na złocie" w 2011.
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez Adaś » 21 Sie 2012 00:51

Hmm, jak dla mnie to trochę wyssane z palca bo niby skąd ktoś wie ile złota zostało sprzedane w Polsce?
Nikt nie dysponuje nawet danymi przybliżonymi a co dopiero pozwalającymi na taka analizę.
Mennica Wrocławska jak zawsze ma dobry marketing i to tyle :) też sobie coś naskrobię.
Poza tym jest pewna nieścisłość, pisze że sprzedaż złota wzrośnie w 2012 roku w Polsce co jest raczej pobożnym życzeniem.
Gdyby sprzedaż tak wzrosła to Inwestycje Alternatywne Profit nie zjechałyby tak drastycznie z cenami jakiś czas temu.
Bo sprzedając 650kg przyniosło to zapewne dochód w okolicy 11,5mln zł
to po co zmniejszać marże ponad o połowę skoro wiemy że sprzedamy dwa razy tyle???? co innego jeśli wiemy że sprzedamy połowę tego bo Klienci odpłynęli do konkurencji z niższą marżą, a małych sklepików jest na prawdę sporo i jakby zliczyć ile sprzedają to wyszło by pewne zamieszanie w tej analizie :lol:
A o powadze portalu na którym jest informacja świadczy choćby to że do dziś jest reklama pewnej trójmiejskiej firmy która zniknęła ostatnio z pieniędzmi Klientów zebranymi w sprzedaży terminowej :lol:
Awatar użytkownika
Adaś

Postprzez lynx » 23 Sie 2012 13:38

Mechanick napisał:Ciekawy jest wykres sprzedaży w Polsce. W tym roku sprzedaż wzrośnie prawie dwukrotnie w porównaniu do 2011. Tak więc rodacy nie bardzo przejeli się "pęknięciem bańki na złocie" w 2011.

Możesz sprecyzować co nazywasz w tym wypadku "bańką" i na jakiej podstawie?
Faktycznie prognoza ciekawa, ale jak na 38 mln naród to naprawdę niewiele ;)

lynx
Awatar użytkownika
lynx

Postprzez lynx » 23 Sie 2012 14:06

Adaś napisał:Hmm, jak dla mnie to trochę wyssane z palca bo niby skąd ktoś wie ile złota zostało sprzedane w Polsce?
Nikt nie dysponuje nawet danymi przybliżonymi a co dopiero pozwalającymi na taka analizę.
Mennica Wrocławska jak zawsze ma dobry marketing i to tyle :) też sobie coś naskrobię.

Sprzedaż za 2012 rok to oczywiście prognoza, a źródła były podane w tekście i pod wykresem. Masz inne? Chętnie poznam :)

Żartujesz, były w artykule wymienione wszystkie 3 największe krajowe firmy, a może wolisz inną np. Amber Gold i ich 57 kg złota? ;)
Skrobniesz... hmm, chętnie poczytam jak będzie co :)

Adaś napisał:Poza tym jest pewna nieścisłość, pisze że sprzedaż złota wzrośnie w 2012 roku w Polsce co jest raczej pobożnym życzeniem.
Gdyby sprzedaż tak wzrosła to Inwestycje Alternatywne Profit nie zjechałyby tak drastycznie z cenami jakiś czas temu.
Bo sprzedając 650kg przyniosło to zapewne dochód w okolicy 11,5mln zł
to po co zmniejszać marże ponad o połowę skoro wiemy że sprzedamy dwa razy tyle???? co innego jeśli wiemy że sprzedamy połowę tego bo Klienci odpłynęli do konkurencji z niższą marżą, a małych sklepików jest na prawdę sporo i jakby zliczyć ile sprzedają to wyszło by pewne zamieszanie w tej analizie :lol:
A o powadze portalu na którym jest informacja świadczy choćby to że do dziś jest reklama pewnej trójmiejskiej firmy która zniknęła ostatnio z pieniędzmi Klientów zebranymi w sprzedaży terminowej :lol:

Jak już wspomniałem masz jakieś inne wiarygodne źródła chętnie poznam. Czy pobożne życzenia, to się okaże.
W naszym kraju ten rynek dopiero się kształtuje, a jak widać jeszcze mu daleko do przeciętnego standardu. Marże u nas i tak są za wysokie, nie powinny być wyższe niż 7-8% od ceny spot, a w ilu przypadkach masz takie?
Spadek cen? Cóż, spójrz na wykres roczny złota oraz notowania naszej waluty i wtedy możemy porozmawiać o przyczynach. Równie dobrze możesz się spytać, po ile za jakiś czas będzie paliwo w przypadku, gdy złotówka się osłabi ;)
Nie wiem o jakiej reklamie piszesz... proszę o dowód, a jeśli nie to znaczy, że nie masz nic do powiedzenia.

Pozdrawiam
lynx
Awatar użytkownika
lynx

Postprzez Adaś » 23 Sie 2012 15:06

oo widzę że autor tekstu się znalazł :)

lynx napisał:
Sprzedaż za 2012 rok to oczywiście prognoza, a źródła były podane w tekście i pod wykresem. Masz inne? Chętnie poznam :)

do prognozy nic nie mam bo każdy może coś wymyślić, natomiast odniosłem się do danych z lat poprzednich, w tym rzecz że nikt nie dysponuje danymi o wielkości całego rynku złota w Polsce, czy to napisze nbp czy ta osoba z tego portalu to dalej będzie tylko ilość z sufitu nie poparta faktami...

lynx napisał:Żartujesz, były w artykule wymienione wszystkie 3 największe krajowe firmy, a może wolisz inną np. Amber Gold i ich 57 kg złota? ;)
Skrobniesz... hmm, chętnie poczytam jak będzie co :)

a co mają 3 największe firmy do całości sprzedaży? znamy tylko ich sprzedaż ale nie znamy całości sprzedaży złota w Polsce a amber gold biznes jak każdy inny, dokąd nie wchodzisz w koncesjonowane miejsce to masz spokój :) to co oferował amber gold jest w 100% legalne czy to się komuś podoba czy nie

lynx napisał:Jak już wspomniałem masz jakieś inne wiarygodne źródła chętnie poznam.

po raz setny napiszę, że nie dysponuję tak jak nikt inny

lynx napisał: Marże u nas i tak są za wysokie, nie powinny być wyższe niż 7-8% od ceny spot, a w ilu przypadkach masz takie?

gdzie masz marże spot +8-9%?
jestem małym nic nie znacząc sklepem z kilkumilionowymi obrotami i mam cenę spot+6% na złoto.. procent pomiędzy spotem a ceną sprzedaży to niestety nie marża... one niejednokrotnie są w przedziale 50-150zł... za 1 uncję... faktycznie są ogromne... jeden większy ruch na cenach i już się jest w plecy, a Polacy przyzwyczaili się taniutkiego złota w dostawie terminowej poniżej jego wartości.

lynx napisał: Spadek cen? Cóż, spójrz na wykres roczny złota oraz notowania naszej waluty i wtedy możemy porozmawiać o przyczynach. Równie dobrze możesz się spytać, po ile za jakiś czas będzie paliwo w przypadku, gdy złotówka się osłabi ;)

spadek cen w tej jednej konkretnej firmie a raczej marży ale widzę że nie zrozumiałeś... jak ktoś sprzedaje a ma pewność że się zwiększy sprzedaż dwukrotnie to raczej nie obniża swojej marży :)

lynx napisał: Nie wiem o jakiej reklamie piszesz... proszę o dowód, a jeśli nie to znaczy, że nie masz nic do powiedzenia.

http://www.monetynews.pl/analizarynku/5 ... zycznego+z

spójrz w prawy górny róg na stronie tego artykułu, Pan z firmy dominusarx z tego co da się wyczytać zwinął się z pieniądzmi (strona nie działa, numeru telefonu już nie ma) i jest poszukiwany a dalej ma reklamę na tej stronie...
Awatar użytkownika
Adaś

Postprzez torontokuba » 23 Sie 2012 15:15

Adaś, skończ już bo przecież widać że nie wiesz o czym piszesz. :wink:
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez lynx » 23 Sie 2012 15:49

Adaś napisał:oo widzę że autor tekstu się znalazł :)

Tak znalazł się :)

Adaś napisał: spójrz w prawy górny róg na stronie tego artykułu, Pan z firmy dominusarx z tego co da się wyczytać zwinął się z pieniądzmi (strona nie działa, numeru telefonu już nie ma) i jest poszukiwany a dalej ma reklamę na tej stronie...

Cóż, mogę tylko powiedzieć, że używam Firefoxa z wyłączeniem reklam i stąd ich po prostu nie widziałem, ale nie omieszkam zapytać się właściciela portalu... Mnie jako takie reklamy nie interesują, taki już jestem ;)
Jednak tak jak piszesz, można byłoby to skwitować: interes jak każdy inny, (choć w moim odczuciu tak nie jest, ale to już sprawa wiedzy osób tam kupujących).
Ostatnio edytowany przez lynx, 23 Sie 2012 16:33, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
lynx

Postprzez Adaś » 23 Sie 2012 16:04

lynx napisał:
Cóż, mogę tylko powiedzieć, że używam Firefoxa z wyłączeniem reklam i stąd ich po prostu nie widziałem, ale nie omieszkam zapytać się właściciela portalu... Mnie jako takie reklamy nie interesują, taki już jestem ;)
Jednak tak jak piszesz, można byłoby to skwitować: interes jak każdy inny, (choć w moim odczuciu tak nie jest, ale to już sprawa wiedzy osób tam kupujących).

dokładnie biznes jak każdy inny i w tym przypadku :)
ale Pan Plichta nie spierdzielił z kasą a to zasadnicza różnica ;)

będziesz miał tematów na kolejne artykuły ;)
Awatar użytkownika
Adaś

Postprzez lynx » 23 Sie 2012 16:24

Adaś napisał:do prognozy nic nie mam bo każdy może coś wymyślić, natomiast odniosłem się do danych z lat poprzednich, w tym rzecz że nikt nie dysponuje danymi o wielkości całego rynku złota w Polsce, czy to napisze nbp czy ta osoba z tego portalu to dalej będzie tylko ilość z sufitu nie poparta faktami...

Cóż, tak podchodząc, to nikt nie ma takiej wiedzy i to nie tylko w Polsce, ale na świecie :)
Ja na potwierdzenie danych, które użyłem w swoim tekście podałem źródła. Można w nie wierzyć lub nie, ale to już Twój problem (wielu nie wierzy w dane publikowane przez GUS i co począć?). Kiedyś (a pewnie i teraz też) można było kupić złoto na targu i muszę Ci powiedzieć, że byli chętni :)

Adaś napisał:a co mają 3 największe firmy do całości sprzedaży? znamy tylko ich sprzedaż ale nie znamy całości sprzedaży złota w Polsce a amber gold biznes jak każdy inny, dokąd nie wchodzisz w koncesjonowane miejsce to masz spokój :) to co oferował amber gold jest w 100% legalne czy to się komuś podoba czy nie

Oczywiście, interes to interes, ważne by zarobić. Nie ważne jak byleby tylko zarobić ;) Nie pisz jednak, że można porównywać Amber Gold do którejś z tych trzech firm. Chyba tych 7000 ludzi, którzy im powierzyli pieniądze, też nie widziało różnicy...

Adaś napisał:gdzie masz marże spot +8-9%?
jestem małym nic nie znacząc sklepem z kilkumilionowymi obrotami i mam cenę spot+6% na złoto.. procent pomiędzy spotem a ceną sprzedaży to niestety nie marża... one niejednokrotnie są w przedziale 50-150zł... za 1 uncję... faktycznie są ogromne... jeden większy ruch na cenach i już się jest w plecy, a Polacy przyzwyczaili się taniutkiego złota w dostawie terminowej poniżej jego wartości.

O cenach nie będę dyskutował, bo każdy musi podjąć decyzję sam! Jeden woli podjąć ryzyko i kupić taniej, a inny woli nabyć drożej, ale mieć pewność, że nie zostanie na lodzie.

Adaś napisał:spadek cen w tej jednej konkretnej firmie a raczej marży ale widzę że nie zrozumiałeś... jak ktoś sprzedaje a ma pewność że się zwiększy sprzedaż dwukrotnie to raczej nie obniża swojej marży :)

A skąd niby miałaby mieć taką pewność! To tylko prognoza... Konkurencja wymusiła zmianę nastawienia, a jeszcze doszły te elementy, o których wcześniej wspomniałem. Ta firma miała jedne z najwyższych stawek za złoto, ale czy ja namawiam kogokolwiek do kupowania w tej firmie? Mało tego podałem stawki jakie oferuje NBP, więc jest porównanie. Cóż, może ludziska przyjdą do Twojego sklepu i będą bardziej zadowoleni :)
Awatar użytkownika
lynx

rynek złota w Polsce

Postprzez gryka » 23 Sie 2012 16:35

Tak właśnie wygląda teraz rynek zlota. Informacje prawdziwe mieszają się z reklamami mennic i nie wiadomo komu wierzyć. Osobiście myślę, że złoto pójdzie w górę, może nie od razu, ale za niedługi czas. To w końcu metal szlachetny, którego zloża się kurczą. Więc będzie coraz droższe.

Dlatego tą reklamę usunąłem, proszę tak więcej nie robić - meszuzel
gryka

Re: rynek złota w Polsce

Postprzez lynx » 23 Sie 2012 17:10

gryka napisał:Tak właśnie wygląda teraz rynek zlota. Informacje prawdziwe mieszają się z reklamami mennic i nie wiadomo komu wierzyć. Osobiście myślę, że złoto pójdzie w górę, może nie od razu, ale za niedługi czas. To w końcu metal szlachetny, którego zloża się kurczą. Więc będzie coraz droższe.

Niestety, taka jest rzeczywistość, a zwłaszcza w naszym kraju (choć nie tylko, ale np. w Niemczech istnieje wykaz nierzetelnych firm), a co do reklam - to również obecna na każdym kroku rzeczywistość. U nas albo jest drogo, albo... z ogromnym ryzykiem. Sporo jednak takich przypadków jest tylko z naszego powodu. Większość nie ma pojęcia o podstawowych sprawach, a później... jak łatwo ostatnio zauważyć: wielkie buuum i szukanie winnych (nie widząc swojej naiwności) !
Właściwie większość moich tekstów miała tylko przybliżyć problematykę związaną z inwestowaniem. To nie bułka z masłem, jak niektórym sie wydaje.
Co do kruszców to ostatnio właśnie ruszyły do góry. Problem tylko na jak długo i jak mocno.
Pozdrawiam
Lynx
Awatar użytkownika
lynx

Postprzez Adaś » 23 Sie 2012 17:24

lynx napisał: Cóż, tak podchodząc, to nikt nie ma takiej wiedzy i to nie tylko w Polsce, ale na świecie :)
Ja na potwierdzenie danych, które użyłem w swoim tekście podałem źródła. Można w nie wierzyć lub nie, ale to już Twój problem (wielu nie wierzy w dane publikowane przez GUS i co począć?). Kiedyś (a pewnie i teraz też) można było kupić złoto na targu i muszę Ci powiedzieć, że byli chętni :)

ja podchodzę realnie i wiem że żadne nie są precyzyjne ale w tej branży są to wartości z sufitu bo jest ona w powijakach. A Ty wierzysz w to co podaje gus??? :lol: ciągle same gospodarcze sukcesy tylko szkoda że to fikcja...

lynx napisał:Oczywiście, interes to interes, ważne by zarobić. Nie ważne jak byleby tylko zarobić ;) Nie pisz jednak, że można porównywać Amber Gold do którejś z tych trzech firm. Chyba tych 7000 ludzi, którzy im powierzyli pieniądze, też nie widziało różnicy...

ja porównuję amber gold do każdej innej działającej w ramach polskiego prawa firmy, jeśli robi wszystko zgodnie z nim to co za problem?
etyka to co innego, niestety etyka i prawo nie pokrywają się :)
po 3 latach prowadzenia firmy wiem doskonale co oznacza to słowo.
Jestem daleki od twojego modelu biznesowego żeby zarobić za wszelką, niestety, dlatego pewnie nigdy wiele się nie dorobię, ale dobrze się z tym czuję bo wiem że przynajmniej mogę spojrzeć każdemu w twarz.

lynx napisał: O cenach nie będę dyskutował, bo każdy musi podjąć decyzję sam! Jeden woli podjąć ryzyko i kupić taniej, a inny woli nabyć drożej, ale mieć pewność, że nie zostanie na lodzie.

przed chwilą twierdziłeś że jest stanowczo za drogo, gdzie? przedstawiłem prawdziwe ceny i marży a ty nagle wycofujesz się z dyskusji.

lynx napisał:A skąd niby miałaby mieć taką pewność! To tylko prognoza... Konkurencja wymusiła zmianę nastawienia, a jeszcze doszły te elementy, o których wcześniej wspomniałem. Ta firma miała jedne z najwyższych stawek za złoto, ale czy ja namawiam kogokolwiek do kupowania w tej firmie? Mało tego podałem stawki jakie oferuje NBP, więc jest porównanie. Cóż, może ludziska przyjdą do Twojego sklepu i będą bardziej zadowoleni :)

głodny nie chodzę :)

bardzo lubujesz się danymi, prognozami a potem sam się z nich wycofujesz ;)

aha, gdzie masz tak drogo? czy 50-100zł marży na 1oz to duża marża wg. Ciebie?
Awatar użytkownika
Adaś

Postprzez Mechanick » 23 Sie 2012 17:44

W próbie określenia polskiego rynku metali chyba bierze się pod uwagę tylko polskich sprzedawców. Wiele osób kupuje jednak za granicą. Osobiście zamawiałem co nieco z Niemiec a są ludzie którzy wożą z stamtąd na potęgę. Do tego dochodzi oczywiście Allegro. Tak więc szacunkowa sprzedaż metali a zwłaszcza srebra(które w Niemczech ma niższy vat) będzie zapewne zaniżona.
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez lynx » 23 Sie 2012 18:34

Adaś napisał:ja porównuję amber gold do każdej innej działającej w ramach polskiego prawa firmy, jeśli robi wszystko zgodnie z nim to co za problem?
etyka to co innego, niestety etyka i prawo nie pokrywają się :)
po 3 latach prowadzenia firmy wiem doskonale co oznacza to słowo.
Jestem daleki od twojego modelu biznesowego żeby zarobić za wszelką, niestety, dlatego pewnie nigdy wiele się nie dorobię, ale dobrze się z tym czuję bo wiem że przynajmniej mogę spojrzeć każdemu w twarz.

Chyba niezupełnie zgodnego z prawem, ale to się jeszcze okaże - przynajmniej mam taka nadzieję. KNF chyba od 2009 roku miał zastrzeżenia do tej firmy, były wnioski prokuratorskie, etc.
Nie wiem skąd Twoja opinia, że taki jest mój model biznesowy?!

Adaś napisał:przed chwilą twierdziłeś że jest stanowczo za drogo, gdzie? przedstawiłem prawdziwe ceny i marży a ty nagle wycofujesz się z dyskusji.

Mój błąd, że użyłem pewnego skrótu i nie dodałem, że również innych narzutów, kosztów, etc. Kupującego mało obchodzi jaki procent wynosi marża, jego obchodzi ostateczna cena, za którą kupuje dany wyrób. Nie przeczę ta informacja jest za to ważna dla Ciebie, bo to Twój biznes.

Adaś napisał: głodny nie chodzę :)

Bardzo mnie to cieszy :) Mam duży szacunek dla takich ludzi jak Ty. Biznes, który sie kręci i jeszcze można oglądać swoje odbicie w lustrze, to dzisiaj dość rzadki widok.

Adaś napisał:bardzo lubujesz się danymi, prognozami a potem sam się z nich wycofujesz ;)

A niby z czego się wycofałem? Cen?! Żartujesz! Ja nikomu nie narzucam po jakiej cenie kupuje oraz to co i gdzie kupuje. Staram się w swoich tekstach podać garść informacji (jednak o zadowolenie wszystkich nie ma co nawet marzyć). Jeśli są przydatne dla kogoś, to ok, a jak nie, no cóż, sa inne portale... w dobie internetu nie ma próżni i jest w czym wybierać.

Adaś napisał:aha, gdzie masz tak drogo? czy 50-100zł marży na 1oz to duża marża wg. Ciebie?

O tym, że drogo napisałem ogólnie. Wybacz, ale po małych sklepikach oferujących tego typu wyroby nie chodziłem. Dlaczego? Powinieneś się domyślić.
Chcesz szczegółów, proszę bardzo! Jak dla mnie ostatnia złota moneta EURO, którą można było kupić w okienku NBP, była jak dla mnie za droga. Oczywiście to moja i tylko moja ocena. Patrząc po aukcjach na Allegro dla wielu już nie była tak droga, skoro ją kupili za jeszcze większe pieniądze. To jest ich wybór a nie mój - a właściwie też mój, bo jej nie kupiłem :) Podobnie z wieloma wyrobami Mennicy Polskiej S.A., których jednostkowa cena przyprawić może o zawrót głowy. Nie jestem spekulantem, raczej kolekcjonerem, więc chyba to zrozumiałe.

Co do Twojej marży, to moja opinia, o którą poprosiłeś jest następująca: nie jest duża (znowu ogólnie: byłbym skłonny dać więcej 1,6-3,2 zł za gram złota). Napisałem wyraźnie by znowu nie było, że uciekam od tematu.
Awatar użytkownika
lynx

Postprzez lynx » 23 Sie 2012 18:48

Mechanick napisał:W próbie określenia polskiego rynku metali chyba bierze się pod uwagę tylko polskich sprzedawców. Wiele osób kupuje jednak za granicą. Osobiście zamawiałem co nieco z Niemiec a są ludzie którzy wożą z stamtąd na potęgę. Do tego dochodzi oczywiście Allegro. Tak więc szacunkowa sprzedaż metali a zwłaszcza srebra(które w Niemczech ma niższy vat) będzie zapewne zaniżona.

Tak to prawda, choć udziałowcami sprzedawców mogły być obce a nie krajowe podmioty.
Na paru blogach od dłuższego czasu ten temat jest poruszany. Trudno jednak nam się równać do niemieckiego rynku. Oczywiście nikt tam nie jedzie po 1 uncję ;)
Co do danych źródłowych, to w 2011 roku poza tymi 3. firmami reszta sprzedała raptem 350 kg. Nasze 3,5 tony ma się nijak do sprzedaży w Niemczech, gdzie tylko w IV kwartale 2011 roku sprzedano 39,7 tony złota (tak podaje raport World Gold Coucil jeśli się nie mylę opublikowany chyba w lipcu tego roku).
Pozdrawiam
Lynx
Awatar użytkownika
lynx

Postprzez Adaś » 24 Sie 2012 12:49

lynx napisał: Chyba niezupełnie zgodnego z prawem, ale to się jeszcze okaże - przynajmniej mam taka nadzieję. KNF chyba od 2009 roku miał zastrzeżenia do tej firmy, były wnioski prokuratorskie, etc.

a co zrobili nielegalnie? bo jestem ciekaw, a dziś nawet uks ujawnił że firma zarobiła 45mln zł z tytułu czego miała odprowadzić 18mln zł a odprowadziła 12,5mln (wartości w przybliżeniu) i poza nie składaniem deklaracji brak tych kilku milionów podatku to jedyne przewinienie.
nie słyszałem też żeby piramidy płaciły podatki :)

amber zebrał pieniądze, względem prawa to była pożyczką (polecam umowę i regulamin) od osób które przyniosły pieniądze i nie za darmo bo za wynagrodzeniem i za to prowadzono inny biznes jak olt czy pożyczki,
jeśli jest nielegalne pożyczanie pieniędzy od osób prywatnych za wynagrodzeniem to wskaż proszę taki artykuł

problem polega na tym że niewiele wiemy, wiemy tylko że na polecenie służb specjalnych zablokowano wszystkie konta, a jak można wypłacić kasę klientom jeśli konta są zablokowane? to nie dziwne że ludzie w panice bo nie dostali przelewu...
druga kwestia to ile jest na tych kontach? bo z jakiegoś powodu nikt tego nie ujawnia, może się okazać że amber by podołał z wypłatami... a to dopiero byłby klops :)
no i pamiętaj, nie wchodzi się w działalności zmonopolizowane przez państwo, bo albo zostaniesz piramidą albo popełnisz samobójstwo :)
witamy w Polsce, kraju wolności...

lynx napisał:O tym, że drogo napisałem ogólnie. Wybacz, ale po małych sklepikach oferujących tego typu wyroby nie chodziłem. Dlaczego? Powinieneś się domyślić.

tak patrzę sobie na ceny tych trzech największych na chwile obecną firm (z tym nie dyskutuję) i tylko mennica polska ma kosmiczną cenę, pozostałe sklepy, duże i małe mają bardzo zbliżone poziomy, np. ja mam 10zł różnicy na 1oz od MW i od jednego ze sklepów Inwestycji Alternatywnych Profit (sprawdziłem pierwszą lepszą ich domenę)
to chyba o czymś świadczy? że jest taniutko :)
a nie ma co bulionu porównywać do numizmatów i "numizmatów" nbp, to jest warte tyle ile ktoś jest skłonny zapłacić, a że blaszki z nbp w większości są warte tyle ile złom to już inna kwestia..
Awatar użytkownika
Adaś

Postprzez lynx » 24 Sie 2012 15:16

I co chcesz mi udowodnić, że firmy typu Amber Gold są cacy? Fałszywy przelew o wpłaconym kapitale zakładowym, też był ok? Z takimi żartami to możesz udać się gdzie indziej. Ty też używasz podobnych "chwytów"?

W dodatku przekręcasz, to co ja napisałem (zresztą nie pierwszy raz). Nigdzie nie napisałem, że coś było nielegalne tylko niezgodne z przepisami, a to jednak pewna różnica. Wydajesz osąd a później sam zauważasz, że za mało wiemy... hmm to zaprawdę ciekawe podejście ;)
Według mojej wiedzy, to najpierw firmie wypowiedziały umowę banki i to praktycznie wszystkie możliwe, ale co tam Ty wiesz przecież lepiej!
I na koniec jeszcze jedno, bo nie mam zamiaru z Tobą dalej dyskutować. Możliwe, że w regulaminie była mowa o pożyczce, ale tego nie wiem, bo tego dokumentu nie widziałem na własne oczy, podobnie jak umów. Za to widziałem multum reklam, gdzie jak wół pisało, że chodzi o lokaty, mało tego lokaty w złoto! A tak a propos ostatnią taką otrzymałem na maila w dniu 12.07.2012 roku i dodam tylko nie skorzystałem i moi znajomi również :)
Chyba dalej nie ma co dyskutować, bo i o czym! Przecież Ty wiesz lepiej i jesteś ogólnie mówiąc The Best!
Awatar użytkownika
lynx

Postprzez oskarj » 24 Sie 2012 15:55

Kibicowałem Amber Gold z tego względu, że zawstydzali bankowców wysokością procentów na lokacie. Szkoda że postanowili przejść na złą stronę mocy, dzięki czemu banki dalej mogą sprzedawać ludziom bajeczki, jakoby lokata mogła mieć tylko kilka procent, bo "więcej się nie da".
Awatar użytkownika
oskarj

Miejscowość: Wa-wa

Postprzez Adaś » 24 Sie 2012 16:31

lynx napisał:I co chcesz mi udowodnić, że firmy typu Amber Gold są cacy? Fałszywy przelew o wpłaconym kapitale zakładowym, też był ok? Z takimi żartami to możesz udać się gdzie indziej. Ty też używasz podobnych "chwytów"?

W dodatku przekręcasz, to co ja napisałem (zresztą nie pierwszy raz). Nigdzie nie napisałem, że coś było nielegalne tylko niezgodne z przepisami, a to jednak pewna różnica. Wydajesz osąd a później sam zauważasz, że za mało wiemy... hmm to zaprawdę ciekawe podejście ;)
Według mojej wiedzy, to najpierw firmie wypowiedziały umowę banki i to praktycznie wszystkie możliwe, ale co tam Ty wiesz przecież lepiej!
I na koniec jeszcze jedno, bo nie mam zamiaru z Tobą dalej dyskutować. Możliwe, że w regulaminie była mowa o pożyczce, ale tego nie wiem, bo tego dokumentu nie widziałem na własne oczy, podobnie jak umów. Za to widziałem multum reklam, gdzie jak wół pisało, że chodzi o lokaty, mało tego lokaty w złoto! A tak a propos ostatnią taką otrzymałem na maila w dniu 12.07.2012 roku i dodam tylko nie skorzystałem i moi znajomi również :)
Chyba dalej nie ma co dyskutować, bo i o czym! Przecież Ty wiesz lepiej i jesteś ogólnie mówiąc The Best!

nic nie przekręcam ale nie ważne nie dyskutuj jeśli nie chcesz, ale nie wmawiaj komuś swoich nie popartych faktami poglądów.

ja nie stosuję takich chwytów bo stać mnie na kredyt w banku jeśli będę go chciał, napisałem wyraźnie za prawdziwe przewinienia powinien odpowiedzieć to jest logiczne ale urojone przewinienia i chwyty w stylu służb specjalnych , ale pewnie wierzysz że działają w imię najjaśniejszej Rzeczpospolitej i obrony obywateli... tak jak w gus, o czym wspomniałeś :lol:

jak sam przyznałeś nie czytałeś umowy amber gold, a ja się zaciekawiłem, dostałem umowę od ag i z nią i z regulaminem udałem się do swojego prawnika i doradcy podatkowego, dlatego wiem co tam pisało, no chyba że każdy dostał inną umowę pisaną na kolanie...

samochód nie jest samochodem bo tak go ktoś nazwie, tylko ze względu na spełnienie pewnych przepisów i regulacji nim jest.
lokata tak samo nie jest lokatą bo ktoś ją tak nazwie tylko muszą być spełnione pewne regulację i być w zgodzie z przepisami żeby nią była.

tak jak pewnie nie wiesz, że zgodnie z przepisami lombardów już nie ma bo stopa lombardowa jest taka, że musiały by się wszystkie zwinąć.
mimo, że chyba już żaden nie prowadzi działalności lombardowej zgodnie z przepisami i regulacjami to jakoś są szyldy lombard... ale czy to znaczy że to lombard? nie bo nie prowadzi takowej działalności

więc posądzenie kogoś o zakładanie lokat tylko dlatego że swój produkt nazwał "lokatą" a nie np. "świnką pepą" jest co najmniej absurdalne i jest dobre dla pelikanów przed telewizorem :)
jeśli tego nie zauważasz to twoja sprawa
Ostatnio edytowany przez Adaś, 24 Sie 2012 16:39, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Adaś

Następna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości