Bezpieczeństwo danych osób inwesyujących w kruszce.

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Bezpieczeństwo danych osób inwesyujących w kruszce.

Postprzez Mechanick » 01 Kwi 2013 09:46

W świetle tego co zaczyna się dziać w świecie finansów(zwłaszcza Cypr i aktualne 60% które będzie tam zagrabione), zaczynam się zastanawiać na ile bezpieczne są dane osobowe osób inwestujących w kruszce. Dane w których posiadaniu są dilerzy metali. Za każdym razem gdy rejestrujesz się w sklepie internetowym, kupujesz na Allegro czy robisz przelew - zostawiasz ślad po transakcji. Pewnego dnia zdesperowany(czyt. spłukany) rząd może zażądać ujawnienia tych informacji by "opodatkować" posiadaczy metali.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." - Tocqueville
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez impactom » 02 Kwi 2013 12:45

chciałby powiedzieć - niech mnie w d... pocałuje rząd. Co, wpadną mi do mieszkania i zrobią przeszukanie i będą ważyć co znajda? Przecież mogłem już dawno sprzedać wszystko co kupiłem żeby chleb kupić.
Awatar użytkownika
impactom

Miejscowość: Łódź

Postprzez Troy » 02 Kwi 2013 13:18

impactom napisał:...Przecież mogłem już dawno sprzedać wszystko co kupiłem żeby chleb kupić.

To naliczą podatek od tej sprzedaży.
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez 1cltomek » 02 Kwi 2013 14:15

I to z odsetkami z kumulacją dzienną :D
1cltomek

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez Mechanick » 02 Kwi 2013 16:33

impactom napisał:chciałby powiedzieć - niech mnie w d... pocałuje rząd. Co, wpadną mi do mieszkania i zrobią przeszukanie i będą ważyć co znajda? Przecież mogłem już dawno sprzedać wszystko co kupiłem żeby chleb kupić.

Mogą Ci "opodatkować" to co masz zgodnie z przelewami i dowodami zakupu(sprzedaży) od dilerów. A jak nie masz to pokaż umowy sprzedaży i odprowadzony od nich podatek.
Chyba najlepiej iść do dilera, położyć gotówkę na ladę i wyjść z monetami. Nie szastać swoimi danymi osobowymi.

Pozostaje jeszcze aspekt kryminalny, czyli - co się stanie jeśli ktoś ukradnie dilerowi metali laptopa z danymi osobowymi osób, które zakupiły złoto warte setki tysięcy...
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." - Tocqueville
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez Troy » 02 Kwi 2013 16:58

Mechanick napisał:... najlepiej iść do dilera, położyć gotówkę na ladę i wyjść z monetami. Nie szastać swoimi danymi osobowymi.

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem wszystkimi kończynami.
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez Backrus » 02 Kwi 2013 20:24

Aktualnie nie ma się czym martwić - "nasz" rząd jest strasznie nieudolny. Wystarczy spojrzeć na ustawę antyhazardową. Czy kogoś zamknęli? Nie. Ci, którzy grali (poker/zakłady/betfair), grają nadal. Choć teoretycznie grożą straszne kary pieniężne, łącznie z 3-letnią utratą wolności. Kto na ustawie stracił? Polski sport.

Nie ma się czym stresować, ale przezorny zawsze ubezpieczony :wink: I lepiej nie być mądrym po szkodzie :D
Backrus

Postprzez Toligniew » 03 Kwi 2013 22:32

Trzeba kupować za gotówkę i brać od ręki póki jeszcze można. W niektórych stanach USA jest to już zakazane, tylko przelew, lub karta :?
Toligniew

Postprzez Mechanick » 05 Kwi 2013 21:59

Backrus napisał:Aktualnie nie ma się czym martwić - "nasz" rząd jest strasznie nieudolny. Wystarczy spojrzeć na ustawę antyhazardową. Czy kogoś zamknęli? Nie. Ci, którzy grali (poker/zakłady/betfair), grają nadal. Choć teoretycznie grożą straszne kary pieniężne, łącznie z 3-letnią utratą wolności. Kto na ustawie stracił? Polski sport.

Nie ma się czym stresować, ale przezorny zawsze ubezpieczony :wink: I lepiej nie być mądrym po szkodzie :D

Może i jest nieudolny, ale niszczenie uczciwych ludzi idzie mu dobrze. Film "Układ zamknięty" zapewne przekona wielu by od oczu władz trzymać się z daleka.

http://www.youtube.com/watch?v=LLPjas7uAlw
Awatar użytkownika
Mechanick

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 10 gości