Gdzie najtaniej dostanę Sztabki/Monety ?

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Postprzez Troy » 05 Paź 2013 09:28

Jako, że ta monetka jest porównywalna z 1 g sztabką, rynkowo wyceniłbym ją tak:
spot oz 4060 - ok. 130,5 zł/g;
najtaniej znalazłem sztabkę za 156,73 czyli premia ok 20%.

I taką premię doliczyłbym do kruszcu w tej monecie.
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez Lexxus » 05 Paź 2013 13:08

Troy napisał:Jako, że ta monetka jest porównywalna z 1 g sztabką, rynkowo wyceniłbym ją tak:
spot oz 4060 - ok. 130,5 zł/g;
najtaniej znalazłem sztabkę za 156,73 czyli premia ok 20%.

I taką premię doliczyłbym do kruszcu w tej monecie.

Jesli tak miałbym wyceniać ,to wolę poczekać na lepsze czasy , w sklepach numizmatycznych żądają 249pln/szt mimo wszystko nie jest to sztabka inwestycyjna a moneta kolekcjonerska , najniższa cena na jaką mogę się zgodzić to 140pln/szt
Kupowałem je po około 170pln/szt .
Niski kurs złota musi pójść do góry wcześniej czy później.
Awatar użytkownika
Lexxus

Miejscowość: Grudziądz

Postprzez tonej » 05 Paź 2013 14:28

Lexxus napisał:Niski kurs złota musi pójść do góry wcześniej czy później.

W ekonomii nic nie musi.
Średnia cena z allegro.pl to 154,32.

tonej ;)
Everybody lies.
Awatar użytkownika
tonej

Postprzez Makot0072 » 05 Paź 2013 17:05

Lexxus napisał:
Troy napisał:mimo wszystko nie jest to sztabka inwestycyjna a moneta kolekcjonerska

Mimo tego że jest to moneta jej nakład jest przeogromny więc w tym wypadku musimy brać ją po cenie złota + minimalny procent więcej.Sprawdz średnią z zakończonych z allegro i popytaj sklepy czy nie chcą wziąść większej liczby sztuk za 140zł albo więcej
Kolekcjonowanie i Poszukiwanie
II RP, PRL, III RP
Awatar użytkownika
Makot0072

Miejscowość: Gliwice

Postprzez Troy » 05 Paź 2013 21:36

Lexxus napisał:Jeśli tak miałbym wyceniać, to wolę poczekać na lepsze czasy ...

Jako systematycznie kupujący tego zdania nie podzielam, ale zdecydowanie masz rację. Jeśli nie musisz, nie pozbywaj się metalu, jesteśmy w okresie żniw dla kupujących.

Zresztą i tak dużo lepiej opłaca się kupować Ag (w moim subiektywnym przekonaniu).
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez qmasz » 06 Paź 2013 16:28

...dobre, podanie bodaj jakiego linku skutkuje wylinkowaniem go na czerwono...wszystko to konkurencja...:)..
...postaraj się dogadać z punktami skupu...lub znajdź jakiegoś jubilera to wyjdziesz najkorzystniej...
...podane linki znajdziesz na goldblogu (ranking najtańszych sprzedawców)...ale obecnie tam ceny są sporo powyżej spot, więc najkorzystniej złotnicy do których przynoszą ludzie swe sreberko...albo zapodaj ogłoszenie w gazecie/portalu lokalnej to znajdziesz kilka osob którym dasz więcej niż złotnik a mniej niż od złotnika byś kupił...
...skurczybyki złotniki skupują obecnie po 1zł za gram nawet...
...można wyrwać sporo Ag po cenie złomu i to w dobrym stanie...
...nie licz na wartość kolekcjonerską...jak Ag wystartuje w góre to walor kolekcjonerki może bedzie mieć znaczenie...ale to tylko "może"...a d tego czasu wariant deflacyjny wyczyści ludzi z kasy...i może niezbyt wielu będzie stać na wykup Twego Ag...
Awatar użytkownika
qmasz

Postprzez meszuzel » 07 Paź 2013 10:15

qmasz rejestrując się na forum czytałeś regulamin i zaakceptowałeś go. Więc nie rozumiem o co Ci chodzi z tymi linkami.

Poza tym wątek który porusza Lexxus dotyczy złotych monet.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez qmasz » 07 Paź 2013 23:59

...sorki...myślałem że Ag...oj człowiek ze mnie prosty niedouczony...
Awatar użytkownika
qmasz

Poprzednia

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości