Uważaj na złoto, inwestuj w srebro!

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Uważaj na złoto, inwestuj w srebro!

Postprzez meszuzel » 22 Gru 2016 20:50

Town21 napisał:Chyba problem jest właśnie tutaj dla jednych srebro jest tak samo dobre jak złoto i tak samo je traktują (kup i zapomnij).

Bo poniekąd tak jest. Niskie ratio średnio jest co kilkanaście lat. Innym zasadniczym problemem jest zamożność polskiego społeczeństwa. Był u nas i z tego co widzę to wpada stefanmoneta, który chce kupić max 2 oz srebra na miesiąc. Kupuje/oszczędza na tyle na ile go stać. Kiedyś zamieni na złoto, ale chodzi o to aby ludziom nie obrzydzać żadnej formy oszczędzania.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez tonyxxl » 22 Gru 2016 21:02

Town21:
po co na siłę wprowadzasz dodatkowy czynnik ryzyka który jest niepotrzebny i jest tylko aktualnym odniesieniem do wartości, wcale nie stałym? Myślisz że 200 lat temu ktoś przeliczał srebro na dolary? Jeśli mieszkasz w Polsce, zarabiasz w PLN i znasz swoje możliwości zarobkowe oraz kondycję kraju, to czy przeliczysz w momencie zakupu srebro na dolary, PLN'y, gruszki, cukier czy kawę to nie ma znaczenia. Po prostu podejmujesz decyzję o wymianie aktualnego dobra (wyrażonego w Polsce w PLN) na inne dobro (srebro), które masz przekonanie że zachowa co najmniej swoją wartość w długim terminie aby po określonej dacie dokonać wymiany na podobną lub większą ilość innego dobra. Nie dość, że nie znasz przyszłości kursu USD/PLN to nie znasz kursu PLN/Ag. Więc nie masz pojęcia co będzie korzystniejsze dla mieszkańca np Polski. Znasz kwotę swojej wypłaty która obrazuje w danym momencie twoją siłę nabywczą, i kupujesz srebro za nadwyżki, bo liczysz że będzie coraz droższe w odniesieniu do PLN, USD , m2 mieszkania, paliwa czy chleba czy czego tam chcesz nakupować za kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Euro może wtedy nie być, dolara też (przynajmniej jako waluta globalna i dominująca) a sreberko od tysiącleci jest i przeżyje niejednego mądrale w krawacie. Czyli oszczędzając powinno się wybierać głównie to aktywo które nie może zbankrutować. Miliarderem zapewne nie będziesz raczej, jak to sugerują naganiacze obiecując srebro za 2000$ albo złoto za 40k$, ale jest najmniejsze prawdopodobieństwo, że obudzisz się z niczym lub prawie z niczym. Historia jest najlepszym nauczycielem, a ta stawia metale szlachetne na samej górze takiej gwarancji.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez Town21 » 22 Gru 2016 21:24

Bo poniekąd tak jest. Niskie ratio średnio jest co kilkanaście lat. Innym zasadniczym problemem jest zamożność polskiego społeczeństwa. Był u nas i z tego co widzę to wpada stefanmoneta, który chce kupić max 2 oz srebra na miesiąc. Kupuje/oszczędza na tyle na ile go stać. Kiedyś zamieni na złoto, ale chodzi o to aby ludziom nie obrzydzać żadnej formy oszczędzania.

To jest własnie przykre, że Polacy nie mają siły nabywczej. Polak wykonuje taką samą pracę jak Niemiec a dostaje skromny procent tego co on. Jednak model kolonializmu a teraz jeszcze broni masowego rażenia jakim jest socjal sytuacji nie zmienia a z tego co widzę to może jedynie sprawę pogorszyć.

Max 2 oz srebra na miesiąc. Czyli realnie od 120-150zł miesięcznie 1800zł rocznie. Przyznam szczerze, że budżet jest skromny i nie będe radził co ktoś ma z takimi środkami robić. Jednak gdybym ja był w takim położeniu to bym pewnie próbował zainwestować te pieniądze trochę ryzykowniej gdzie realne stopy zwrotu mogłyby sytuację zmienić. Dajmy na to przykład z FORDem. Złoto i Srebro to jest asekuracja niczego wielkiego się po tym spodziewać nie można tym bardziej z niskim kapitałem.

ps. Ja bym zaryzykował i kupił akcje kopalni srebra w meksyku po parę centów za akcje. Ryzyko dużo ale jest to fajny los na loterii i może bardzo pozytywnie zaskoczyć.
Ostatnio edytowany przez Town21 22 Gru 2016 22:08, edytowano w sumie 11 razy
Town21

Postprzez grzes-w-wa » 22 Gru 2016 21:25

Town21 napisał:Taka jest teoria. Jednak uwaga. To, że współczynnik znajduje się na poziomach 80 nie oznacza, że złoto jest drogie! Oznacza to, że oba metale sa tanie.

Bzdura! Dokładnie oznacza że za 80 uncji srebra jest 1 uncja złota.
I przekłada się na na nasze tak: Srebro jest za tanie aby zawracać sobie głowę drogim złotem.

Town21 napisał:Jeśli współczynnik idzie w kierunku 50 oznacza to, że oba metale drożeją tylko srebro bardziej. Dlatego też metoda ta działać będzie przy zakupie srebra złota a nie walucie papierowej. Przy współczynniku 50 oba metale będą droższe w stosunku do czasu gdy ten współczynnik był na 80.

Bzdura! Dokładnie to oznacza że zmienia się stosunek cen obu metali na korzyść srebra.
Czyli przekładając to na nasze: Cena srebra rośnie szybciej niż złota. Tak się dzieje jak zaczynają się kłopoty w światowych finansach.

Jak przekroczy 40 to sygnał:
Sprzedawaj srebro i......możesz kupić wtedy złoto, które mimo swojej wysokiej ceny jest dwa razy tańsze w porównaniu do srebra.
Teraz za 40 uncji srebra kupujesz 1 uncje złota.
Dwa razy taniej.
------------
Panie Town21.......miej Pan litość. oszczędź Pan nasze potylice!

Człowieku przestań edytować stare posty tylko komentuj w nowych.
Zobacz jaki burdel robisz!

Posty połączyłem - meszuzel
Liberalny rząd nie lubi posiadaczy metali, bo to ludzie wolni z własnym, prawdziwym pieniądzem.
UWAGA: Oglądanie TVN 24 i CNN może doprowadzić do choroby psychicznej.
https://otozloto.pl/funcs.php?name=prze ... d=19726638
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez Town21 » 22 Gru 2016 21:40

@grześ:

Jak przekroczy 40 to sygnał:

A jak nie przekroczy to będziesz sobie obserwował jak leci na 120

Ja juz widzę oczyma wyobraźni jak to będzie wyglądało w twoim przypadku. Będzie 60 będziesz czekał na 50 potem na 40 a tego sie nie doczekasz i szlak trafi kolejne 12 lat życia. Wykres mówi jasno, że 40 to ty zobaczysz za kilka dekad :mrgreen: albo nigdy
Cena srebra rośnie szybciej niż złota. Tak się dzieje jak zaczynają się kłopoty w światowych finansach.

ale bullshit to zdanie. Jak Lehman upadł srebro leciało na pysk współczynnik szedł na korzyśc złota. Czyli współczynnik ten idzie na 50 jak jest na świecie w miarę OK a podczas krachów , kryzysów leci na 80. Przyczyna jest prosta każdy chce złoto a srebro wywala się za burtę jak statek tonie.

Własnie o tym pisałem. Potencjał srebra trzeba umieć wykorzystać. Głupiec zachwalał przy współczynniku 30 zachwalał do 80 i nawet się nie zorientuje gdzie będzie moment na sprzedaż. Bo będzie czekał na 50-40-30 potem pojawią się teorie, że trzeba czekac do mitycznego 1:16

jak ktoś jest chciwy to straci proste. Według mnie przy 50 spokojnie można wywalać srebro za burtę.

Teraz najśmieszniejsze jest to, że poucza nas jak wykorzystać współczynnik podczas gdy w roku 2011 przy 30. Namawiał na zakup srebra.

Czyli to jest to co pisałem wcześniej. Srebro jest dla osób potrafiących realnie oszacowac sytuację, wycenić i przekuć na swoją korzyść. To nie jest religia.

Okna na zkup srebra zdarzają się co kilka lat (nie non stop od 2011) tak samo jak krótko trwają okna na sprzedaż.

W każdym razie dziękuję za dyskusję ale teraz już czas na mnie :D
Town21

Postprzez grzes-w-wa » 22 Gru 2016 21:58

Town21 napisał:A jak nie przekroczy to będziesz sobie obserwował jak leci na 120
Ja juz widzę oczyma wyobraźni jak to będzie wyglądało w twoim przypadku. Będzie 60 będziesz czekał na 50 potem na 40 a tego sie nie doczekasz i szlak trafi kolejne 12 lat życia. Wykres mówi jasno, że 40 to ty zobaczysz za kilka dekad albo nigdy

Nie znasz szczegółów:
Jak walił się Lehman ja bulionu nie miałem.
Wcześniej siedziałem większości w żwirze dla jubilerów.
Bulionem się zainteresowałem jak jubilerzy mieli pełne magazyny swoich wyrobów.
Zamiast łańcuchów zaczęły przybywać sztabki. To tyle.
Jak ratio było 30 to fakt, sprawę przespałem.
Ale to nauka.
A człowiek uczy się do śmierci i tak głupi umiera.
-------------
Sprawę przespałem to znaczy nie skorzystałem z czuba banki. Ale to nie znaczy że straciłem! To znaczy że nie zarobiłem ekstra. I nigdy nie naganiałem na zakup srebra. Coś ci się pomyliło.
To tyle jeśli chodzi o biznes szemrany.
Liberalny rząd nie lubi posiadaczy metali, bo to ludzie wolni z własnym, prawdziwym pieniądzem.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Town21 » 22 Gru 2016 22:01

Mylic sie każdy ma prawo rzecz ludzka ale ja bym na twoim miejscu na ratio 40 nie czekał. Nie widzę go. Łapać dokłów nie ma sensu bo można przespać i dużo stracić.

Ratio 5X możemy zobaczyć bardzoi szybko i bardzo szybko może być powrót na 80 albo i 100.

Niebezpieczne czasy IMO i ja bym zbyt wielkich nadziei w srebrze nie pokładał na to, że szykuje się bańka jak w 2011 albo 1980.

Wycena będzie trochę brutalniejsza a współczynnik wielkich odchyleń miał nie bedzie.

Jak się mylę to punkt dla ciebie. Jednak dla mnie to zbyt duże ryzyko i trochę zbyt wielka wiara w srebro

Dla mnie 80 na 50 to jest spoko wynik i powinien być taki dla każdego,
Town21

Postprzez grzes-w-wa » 22 Gru 2016 22:07

I nie twierdzę ze czekam na ratio 39,99.
To był opis do twojego za przeproszeniem bzdurnego wpisu na temat znaczenia tzw. wykresu RATIO.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Town21 » 22 Gru 2016 22:09

Ja w opisie podawałem celowo 50 bo to uważam za realne a 40 to jest przesada. Nie rozumiem po co więc używałeś 40?
Town21

Postprzez grzes-w-wa » 22 Gru 2016 22:18

Żeby obraz był bardziej dobitny.
Nie zapominaj. te wpisy nie są dla nas.
My jesteśmy niereformowalni.
Nic nas nie przekona do zmiany poglądów.
Ale czyta to także młodzież w branży.
Dla nich obraz musi mieć jaskrawe kolory.
Dobra, czas nynać do poduchy.
U ciebie to chyba jest ranek?
Skąd dziś nadajesz?
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Town21 » 22 Gru 2016 22:22

Jeszcze tylko chciałem napisać, że przedstawione zagranie z 80 na 50 to jest tylko wzorzec. To nie jest samograj, który działa za każdym razem na tych samych poziomach.

W pewnym momencie może zmienić się zabawa bo ktoś na złocie powie sprawdzam. Nadmierne zaufanie w srebrze może okazać się tragiczne w skutkach kiedy to złoto zyska link do SDRu może sie okazać, że ten współczynnik będzie kompletnie bezwartościowy,.

Link do SDRu pojawi sie na 100% tylko nikt nie wie kiedy. Tak więc kłaść wszystkiego na jedną kartę też nie można.

Może sie nawet okazać, że zakup srebra przy współczynniku 80 może okazać się wtopą dekady.

Tak więc trzeba być gotowym na sytuacje, które nie mają prawa się wydarzyć. Mam nadzieję, że współczynnik ten pójdzie na 50. Jeśli tak sie nie stanie to będzie zwykła strata.
Town21

Postprzez Enso » 22 Gru 2016 22:31

Albo inwestycją dziesięcioleci. Kto nie ryzykuje ten nie ma :P . Proste.
Enso

Postprzez grzes-w-wa » 22 Gru 2016 22:33

Dlatego oprócz żwiru i bulionu na wagę warto mieć trochę srebra premium.
Ten podratuje trochę w razie potopu.
:lol:
Lunar 1, 1ozt.JPG

Ładne, co?

Pozdrowienia od szefa szefów.
Film na dobranoc.
https://www.youtube.com/watch?v=wJSxEeg8KVc
Ostatnio edytowany przez grzes-w-wa, 22 Gru 2016 22:44, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Mad_Tiger » 22 Gru 2016 22:44

grzes-w-wa napisał:Ładne, co?

Może nadszedł czas aby zanurzyć się w srebro historyczne? Ładne talary, orty?
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

Sponsorem awatara jest Tiger Restart: http://tigerpower.pl/instytutrestartu/#head
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez grzes-w-wa » 22 Gru 2016 22:45

Nie znam się na tym.
Chcesz aby skupił wszystkie falsy z rynku?
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Mad_Tiger » 22 Gru 2016 22:51

grzes-w-wa napisał:Nie znam się na tym.
Chcesz aby skupił wszystkie falsy z rynku?

Słyszałem, że do nowego roku masz urlop :) podesłać Ci listę kilku książek?
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

Sponsorem awatara jest Tiger Restart: http://tigerpower.pl/instytutrestartu/#head
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez grzes-w-wa » 22 Gru 2016 22:54

Na PW.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez tonyxxl » 22 Gru 2016 23:06

Town21 napisał:Mylic sie każdy ma prawo rzecz ludzka ale ja bym na twoim miejscu na ratio 40 nie czekał. Nie widzę go. Łapać dokłów nie ma sensu bo można przespać i dużo stracić.

A ja po cichu liczę na mocne wybicie srebra i mocne zmniejszenie się ratio do złota, po faktach zasłyszanych w tym filmiku. Nie obyło się bez typowego hurra optymizmu jak to u niepoprawnych optymistów od PM, ale większość faktów jest bardzo na korzyść wysokiej wyceny srebra w najbliższym czasie, ogromne zakupy srebra fizycznego oraz kontraktów comex przez JP Morgan kiedyś trzeba będzie sprzedać i to po jak najwyższej cenie. A jak wiadomo JP Morgan nigdy nie traci. Filmik po angielsku, jak ktoś nie rozumie to może sobie przetłumaczyć napisy w opcjach YT.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez kamilh » 22 Gru 2016 23:51

Mad_Tiger napisał:
grzes-w-wa napisał:Ładne, co?

Może nadszedł czas aby zanurzyć się w srebro historyczne? Ładne talary, orty?

Też się nad tym zastanawiam.Odchodzi cały ten cyrk z kursami walut, metalu. Monety stare, nie przybędzie ich, a sądząc po archiwalnych cenach może kokosów z nich nie będzie, ale trzymają wartość. Wystarczy spojrzeć na archiwum WCN po ile np. na początku lat 90 chodziły orty, a po ile dziś.
Chyba, że wybuchnie wojna to wtedy sprawy się komplikują :)
MONETA CIVIT GEDANENSIS
Awatar użytkownika
kamilh

Postprzez Town21 » 23 Gru 2016 00:06

Monety historyczne jest to jakiś pomysł, który sam zresztą podawałem wcześniej. Jednak i tutaj jest pewne ryzyko. Co jeśli w przyszłości nie będzie kolekcjonerów?

Z własnych obserwacji widzę, że młodzi ludzie nie są tak zainteresowani kolekcjonowaniem monet jak kiedyś. Na pewno ich % jest o wiele niższy. Najzwyczajniej zapewne nie sprawia to takiej przyjemności jak zakup noej konsoli czy innego gadżetu. Jest dużo innych możliwych zainteresowań względem zbierania monet. Hobby co by tu nie mówić dosyć drogiego.

Małe zainteresowanie widać po różnych forach w działach dla takich kolekcjonerów. Jeśli trend się nie odwróci to ceny rosnąć nie będą a cała inwestycja to będzie kula w płot. Starych monet nie przybędzie ale może się skurczyć mocno rynek chętnych je odkupić po wysokich cenach.

Bo nie ukrywają hobby to jest bardzo drogie jednak jedno z piękniejszych jakie istnieje ( IMO ). Tylko jest dużo alternatyw o wiele tańszych i mogących dostarczyć też dużo radości

W każdym razie ja monety kolekcjonerskie (historyczne). Kupuję, przepłacam i liczę się z tym, że nigdy tych pieniędzy już nie odzyskam. Mnie to najzwyczajniej cieszy tak jak cieszy niektórych tutaj zakup bulionu premium. Chociaż nie jestem pewien czy oni akceptują możliwą stratę jaką ja jestem w stanie zaakceptować na monetach historycznych. Dla mnie to jest droga jednokierunkowa.

No i zauważcie, że dochodzi do dziwnego zjawiska globalnego. O wiele więcej osób jest gotowych bić się na aukcjach o bulion premium jak o monety historyczne.

Dziwna moda ale i tu mozna znaleźć wytłumacznie. Najzwyczajniej taniej i prościej kupić uncje srebra za 130zł względem talara za 5000zł

W każdym razie jak na razie jakiejś świetlanej przyszłości nie widać na monetach historycznych. Bardzo bym chciał, żeby się pojawiła ale rzeczywistość może okazać się brutalna. Chociaż z drugiej strony może to też być plus kolekcjonowania takich monet. Mniejsza konkurencja, niższe ceny większa satysfakcja.

Przecież nie zawsze o pieniądze tu musi chodzic a w zasadzie nawet nie powinno.
Town21

Postprzez Town21 » 23 Gru 2016 17:31

EUR/PLN 4.39922 -0.47% 16:28
USD/PLN 4.20970 -0.61% 16:28
EUR/USD 1.04502 +0.14% 16:28

Idę o zakład, że BGK umacnia PLNa przed końcem roku.

Wygląda na to, że parytet EUR/USD zostanie osiągnięty jednak w przyszłym roku wyprzedaż została powstrzymana jednak obligacje USA są teraz w cenie i to dolar jest faworyzowany nadal. Ciężko znaleźć jakiegoś uzasadnienie do tego umocnienia złotówki. Rynek jest płytki więc BGK wykorzystuje, żeby mieć dobry kurs przelicznikowy na koniec roku. Więc może byc to okazja do wywalenia złotego. Dla tych kogo parzy.

Swoją drogą ministerstwo finansów chamsko potraktowało posiadaczy złotówek. Nie było praktycznie żadnych działań broniących złotego. Teraz pompują bo środki unijne... Po nowym roku to im będzie znowu wsio ryba.

Dokładnie ta sama sytuacja jak w grudniu 2015. Mniej więcej od połowy grudnia do 1 umacnianie złotego a następnie wyprzedaż.

ps. Może być to ciekawa sytuacja w której globalny kapitał będzie zainteresowany zamknięciem metali szlachetnych na dołku a z drugiej strony Polska będzie zainteresowana silnym złotym. Taka sytuacja może się już nigdy nie powtórzyć.
Ostatnio edytowany przez Town21, 23 Gru 2016 17:52, edytowano w sumie 1 raz
Town21

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 23 Gru 2016 17:51

to teorie spiskowe :) naprawdę to po wywiadzie prezesa, i konferencji premier, złoty od razu nam ostro rośnie :) inwestorzy nie widzieli rzeczywistej kondycji polskiej gospodarki :idea:
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Town21 » 23 Gru 2016 18:00

Bardzo często pod koniec roku jeśli krajowa waluta jest zbyt tania przeprowadza się interwencje mające na celu umocnienie złotego.

Przykład rok temu 14 grudnia 2015

Euro 4,36

Dołek 31 grudnia 2015

Euro 4,23

Później 15 stycznia

4,50
Ostatnio edytowany przez Town21, 23 Gru 2016 18:19, edytowano w sumie 1 raz
Town21

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 23 Gru 2016 18:09

gdybyś wiedział co to jest sarkazm, lepiej szło by Ci inwestowanie :roll: :lol:

Z tego co pamietam w 2014 lub 2015, ze względu na takie manipulacje na koniec roku wprowadzono przeliczenia wg. kursu średniorocznego, a nie z dnia 31.12 danego roku :idea:
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Town21 » 23 Gru 2016 18:12

Sorry bro widocznie nie załapałem

Moje zdanie, że ktoś tam interweniuje a co na celu mają szczerze nie wiem. Budżet, płatności dla rolników? Nie ma powodów dla których złotówka przed końcem roku miałaby coś zyskiwać względem Euro.

Jednak jeśli historia się powtórzy to na początku roku będzie znowu wyprzedaż.

ps. Wydaje mi się, że zmiany zostały zastosowane tylko do wyliczania budżetu/deficytu.

Ważny jest kurs Euro dla rolników, który ustala Europejski Bank Centralny. Chyba własnie na podstawie notowań z 31 grudnia
Town21

Postprzez Enso » 23 Gru 2016 18:21

Czyli co uważasz, że euro jeszcze spadnie, a dolar utrzyma się mniej więcej koło obecnego poziomu bo nie jest tak istotne obniżenie jego wartości na koniec roku?
Enso

Postprzez Town21 » 23 Gru 2016 18:27

To nie jest tak, że można umocnić złotówkę do Euro nie umacniając jej do dolara bo cena dolara wychodzi przez kurs eurodolara.

Mamy tutaj do czynienia z sytuacją w której najzwyczajniej dochodzi do umocnienia złotego względem obu walut. Najpewniej złotówka umocni się i względem euro i dolara (jeśli nie nastąpi jakaś tragedia na eurodolarze).

Oni wykorzystujac niską płynność świąteczną do tych manipulacji i po 1 styczni to będzie im to już wszystko jedno i najzwyczajniej złotówka zacznie mocno tracić.

Jeśli dilerzy walutowi o tym wiedzą to nie będą im mieszali (zagrają razem) a później bezlitośnie to wykorzystają.,

Jeśli mam rację i globalny kapitał będzie chciał zamknąć metale jak najniżej pod koniec roku i BGK faktycznie sztucznie umacnia złotego to są to dwa pozytywne czynnika dla osób chcących kupić metale.
Town21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości