Uważaj na srebro, inwestuj w złoto! 2

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto! 2

Postprzez el-dziubek » 12 Lis 2016 14:52

Grzes podaj jeszcze tabele z platformy e-FX. Praktycznie każdy bank juz to ma w ofercie i tam kursy często sa konkurencyjne do kantorów internetowych, bo nie ma prowizji przy transakcjach. Jak juz podajemy takie dane, to róbmy to rzetelnie.
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Mechanick » 12 Lis 2016 14:52

Bo równie dobrze ja mogę pokazać teraz wykresy od 1980 i udowodnić, że kupowanie złota i srebra od 1980 roku to była strata.

Mówisz i masz. Czekam na merytoryczne uzasadnienie że poniższe 64000 % to "straty".

Image

Image

A uwzględnianie w dyskusji okresów inwestycyjnych dłuższych, niż przeciętna aktywność zawodowa(czyli zarabianie i oszczędzanie) użytkowników tego forum, raczej mija się z celem. Nie sądzę byśmy mieli tu wiele osób które pracują dłużej niż 20-30 lat.
Ostatnio edytowany przez Mechanick 12 Lis 2016 15:06, edytowano w sumie 2 razy
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." - Alexis de Tocqueville
"Prawda to prawda, nawet jeśli nikt w nią nie wierzy. Kłamstwo to kłamstwo, nawet jeśli wszyscy w nie wierzą."
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez Town21 » 12 Lis 2016 15:05

No merytoryka na najwyższym poziomie właśnie udowodniłeś mi, że w 1980 roku można było kupić uncję złota za 7zł.

Co za mało wygodne były wykresy w innych walutach, że ich nam nie zaprezentowałeś?

http://stooq.pl/q/?s=xauchf&c=50y&t=c&a=ln&b=1" target="_blank

http://stooq.pl/q/?s=xagusd&c=50y&t=c&a=ln&b=1" target="_blank

Jeszcze nam pokaż na wykresie srebra miejsce w którym zadłużałeś się na karcie kredytowej i kupowałeś srebro po 40$. Zauważyłem też dziwną zmianę w 2011 roku najważniejsza dla ciebie była wycena w dolarze bo tak podawałeś. Gdy to okazało się spektakularną porażką zacząłeś podawać wycenę w złotówce. Jak to nie będzie pasowało do teorii to zaczniesz podawać w hrywnie albo rubelku.
Town21

Postprzez Mechanick » 12 Lis 2016 15:55

właśnie udowodniłeś mi, że w 1980 roku można było kupić uncję złota za 7zł

To że stooq.pl ma takie kwiatki na w wykresie 30-letnim nie zmienia jego całościowej wymowy. Dlatego nie ma sensu podawać danych z czasów które zaczynają się jeszcze w komunie. Stąd wcześniej był wykres 20 letni. Ale też cię nie zadowala. W sumie nie zadowala cię żaden wykres który by wskazywał że kupowanie metali ma sens, więc chyba nie ma sensu ich wklejać.

Co za mało wygodne były wykresy w innych walutach

Nie zarabiałem w innych walutach i nie kupowałem metali w innych walutach. Może poza sporadycznymi uncjami na Ebay. Wykresy są zazwyczaj w dolarach bo zagraniczne strony i fora nimi operują i w nich rysują trendy. Polskie źródła są w tym słabsze, choć stron i blogów przez te lata przybyło i jest coraz lepiej.

Jeszcze nam pokaż na wykresie srebra miejsce w którym zadłużałeś się na karcie kredytowej i kupowałeś srebro po 40$

Co by to miało wnieść do dyskusji o sensie kupowania metali szlachetnych? Jak zakupy jednej osoby mają podważyć(lub nie) sens kupowania metali?

Jak to nie będzie pasowało do teorii to zaczniesz podawać w hrywnie albo rubelku.

Jeśli hrywna i rubelek będą dobrze obrazować jak tamtejsi ludzie ocalili swoje oszczędności z użyciem złota, to dlaczego nie?
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." - Alexis de Tocqueville
"Prawda to prawda, nawet jeśli nikt w nią nie wierzy. Kłamstwo to kłamstwo, nawet jeśli wszyscy w nie wierzą."
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez grzes-w-wa » 12 Lis 2016 19:08

Mam wrażenie że nasz kolega piotredy wrócił sklonowany. :shock:
Mariusz - żyjesz?... co tam mówią ci twoje zabawki? :lol:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez Mechanick » 12 Lis 2016 20:38

Sklonowany i uzbrojony w najnowszy newsletter od cynika. Niebezpieczny jak nigdy dotąd bo schowany za TOR-em :). Jak pisałem wcześniej - reanimacja :) To samo g.... tyle że zawinięte w inny papierek.
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez sebo6sebo » 13 Lis 2016 11:57

Mechanick napisał:
Bo równie dobrze ja mogę pokazać teraz wykresy od 1980 i udowodnić, że kupowanie złota i srebra od 1980 roku to była strata.

Naprawdę trzeba być zaślepionym by podawać przykłady z lat 80 i 90 gdzie w Polsce było tyle przewrotów i tyle różnych pieniędzy, Ty to robisz celowo?

Po następne, jeśli podróżujesz po świecie łatwiej jest z dolarami niż srebrem a kantory wiesz co przejedz się gdzieś to sam zobaczysz.
sebo6sebo

Miejscowość: PalmaThePalma

Postprzez grzes-w-wa » 13 Lis 2016 12:30

sebo6sebo napisał:
Town21 napisał:Bo równie dobrze ja mogę pokazać teraz wykresy od 1980 i udowodnić, że kupowanie złota i srebra od 1980 roku to była strata.

Naprawdę trzeba być zaślepionym by podawać przykłady z lat 80 i 90 gdzie w Polsce było tyle przewrotów i tyle różnych pieniędzy, Ty to robisz celowo?
Po następne, jeśli podróżujesz po świecie łatwiej jest z dolarami niż srebrem a kantory wiesz co przejedz się gdzieś to sam zobaczysz.

Nie trzeba być zaślepionym, tylko dołożyć trzeba 4 zera. Tak jak było w denominacji złotego. Wtedy wykres jest już normalny.
Ale rozumiem że takie działanie wymaga skończenia jakiej wyższej uczelni.
@sebo6sebo.
Nikt ci nie zabrania mieć dolarów.
Tym bardziej podróżowania po świecie.
Też nikt ci nie zazdrości tych panienek za srebrną monetę.
To zaczyna być offtop.
Co mają wspólnego twoje przygody w podróżach z opłacalnością zbierania metali (PM) w III czy XIV filarze emerytalnym?
Town21 napisał:Jeśli istnieje ciągłość finansowa na świecie to złoto zawsze będzie stratą bo nie wypłaca odsetek od inwestycji.

O! kur.... to musiało być ostre zwarcie międzyfazowe na potylicy.
Town 21....jak to pisałeś, nie odrzuciło cię do tyłu?
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez el-dziubek » 13 Lis 2016 13:16

Jak zwarcie dobrze złapie to ju nie odrzuci. Wręcz przeciwnie - przytuli i juz na wieczność jesteście razem... :)

Pogubiłem sie juz o co chodzi w tej zażartej wymianie zdań. Ja tam lubię mieć i waluty, i metale, i troche zlociszy na koncie. Czy klasycy nie mówią przypadkiem o dywersyfikacji? Bo spekulanci to albo płyną na fali ze wszystkim co mają niczym królowie deski (i chwalą sie całemu światu swoim kozactwem), albo z niej spadają, a za towar biorą sie poszukiwacze skarbów.
el-dziubek

Postprzez grzes-w-wa » 13 Lis 2016 13:27

el-dziubek napisał:Jak zwarcie dobrze złapie to ju nie odrzuci. Wręcz przeciwnie - przytuli i juz na wieczność jesteście razem... :)

Oj! dwója z elektryki!
Przytula stały i jednocześnie od razu zabija. Amen. :evil:
Zmienny odrzuca, co daje szanse uciec śmierci z pod kosy. :lol:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez meszuzel » 13 Lis 2016 14:33

Panowie wracamy do meritum.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez el-dziubek » 13 Lis 2016 15:02

grzes-w-wa napisał:
el-dziubek napisał:Jak zwarcie dobrze złapie to ju nie odrzuci. Wręcz przeciwnie - przytuli i juz na wieczność jesteście razem... :)

Oj! dwója z elektryki!
Przytula stały i jednocześnie od razu zabija. Amen. :evil:
Zmienny odrzuca, co daje szanse uciec śmierci z pod kosy. :lol:

Kolego podrażniłes moje ego i to mocno. Prąd zmienny odrzuca? Co to za herezje? Proponuje poczytać o skutkach jakie w organizmie wywołuje rażenie prądem elektrycznym, zanim cos napiszesz znowu tak głupiego! Ktoś głupi moze to przeczytać i sie odesłać na tamten świat!. Dlaczego 90% zgonów od porażenia prądem jest na sieci 230/400V, skoro powinno odrzucić? Przy 30mA prądu zmiennego następuje skurcz mięśni, którego siła woli juz nie pokonasz, wiec gdzie tu mowa o odrzucie? Dotykając przewód fazowy z gniazdka podajesz na ciało 230mA! W określonych przypadkach masz szanse na tzw. kopnięcie od sieci ale to tylko procent.
Prąd stały jest rzeczywiście groźniejszy, ale nie zabija od razu. Wiesz, ze dzwoni, ale nie do końca gdzie :P
el-dziubek

Postprzez el-dziubek » 13 Lis 2016 15:04

Przepraszam za offtopa, ale to za poważna sprawa została napisana, zeby zostawić ja bez odpowiedzi.
el-dziubek

Postprzez tonyxxl » 13 Lis 2016 16:50

W Austrii socjaliści nie odpuszczają. Zapowiada się ostra walka o utrzymanie monopolu myślących "pro-europejsko". Taka demokracja, a na końcu Bruksela wie lepiej co jest dobre.
http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/kolejne-problemy-z-glosowanie-w-austrii
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez Enso » 13 Lis 2016 18:55

tonyxxl napisał:W Austrii socjaliści nie odpuszczają. Zapowiada się ostra walka o utrzymanie monopolu myślących "pro-europejsko". Taka demokracja, a na końcu Bruksela wie lepiej co jest dobre.
http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/kolejne-problemy-z-glosowanie-w-austrii

Czy takie problemy / próby przekrętów to nie jest zagrożenie demokracji w Austrii?
Enso

Postprzez sebo6sebo » 13 Lis 2016 19:48

Tutaj właśnie na forum pokazuje jak niektórzy są zaślepieni na szczęście ja nie jestem i nie trzymam co poniektórych strony. Zajebista metoda być już ileś lat w plecy i dalej przez kolejne lata być w plecy zamiast korzystać z życia, dziękuję to nie mój pociąg.
Szkoda, że tak tępo i na siłę staracie się ukierunkować normalnie myślące osoby.
Trzeba mieć dystans.
sebo6sebo

Miejscowość: PalmaThePalma

Postprzez tonyxxl » 13 Lis 2016 20:14

Enso napisał:
tonyxxl napisał:W Austrii socjaliści nie odpuszczają. Zapowiada się ostra walka o utrzymanie monopolu myślących "pro-europejsko". Taka demokracja, a na końcu Bruksela wie lepiej co jest dobre.

Czy takie problemy / próby przekrętów to nie jest zagrożenie demokracji w Austrii?

no pewnie, że jest, tylko kto to robi? No przecież nie prawicowa opozycja która już drugi raz staje przed widmem przesunięcia powtórki wyborów.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez Town21 » 13 Lis 2016 20:23

Nie wiem po co mieszacie tutaj lewica, prawica. Kaczyści to jest lewica czy prawica? Bo oni mówią, że są prawica a dla mnie socjaliści. Bardziej są lewicowi od SLD.

Na świecie zaczyna wygrywać populizm. Jaki syf był taki był ale przynajmniej spokojnie. Od jakiegoś czasu ktoś próbuje podpalić świat i co będzie się wam żyło lepiej na świecie gdzie każdy się izoluje?

No bo tak to na świecie jest, że ludzie nie rozumieją, że czasami jest dobrze w gospodarce a czasami źle liczą na to, że przyjdzie taki TRUMP i będzie jak za lat 70tych. Szanse na to są zerowe. Na świecie zapewne zapanuje ostry kryzys i antysystemowcy sami jeszcze sobie pogorszą własną sytuacje. Podobnie będzie zresztą w Polsce z Kaczystami. Ludzie myślą, że sobie poprawią a tymczasem niczego oprócz kupowania głosów rozdawnictwa, zadłużania kraju nie zaproponowali. No i to miała być ta lepsza alternatywa dla PO? Z deszczu pod rynnę :mrgreen:

Wychodzi na to, że nacjonalistyczny rząd szybciej uwali ten kraj jak marionetki kierowane z Brukseli. Najwidoczniej były rząd wiedział, że kolonii nie można za bardzo drenować, żeby organizm mógł funkcjonować trzeba mu było trochę krwi zostawić.
Town21

Postprzez meszuzel » 13 Lis 2016 20:34

Ale po co ta polityka?
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez tonyxxl » 13 Lis 2016 22:01

meszuzel napisał:Ale po co ta polityka?

Wybór zdecydowanie anty unijnego prezydenta w centrum Europy może wywołać reakcję na rynkach, w tym złota. Taki mały brexicik :wink: Następni w kolejce: Francja http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/marine-le-pen-liczy-na-prezydenture-wybory-we-francji-w-2017-roku,691590.html
Awatar użytkownika
tonyxxl

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości