Uważaj na srebro, inwestuj w złoto! 2

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto! 2

Postprzez Enso » 31 Gru 2016 17:03

Ja jestem za zamknięciem tego tematu i otworzeniem ponownie tematu inwestycji w srebro.
Dlaczego przez radosną nocną twórczość kilku osób ma cierpieć reszta??? Został zamknięty jeden z najlepszych tematów na forum.
Może tutaj narobimy syfu i zamkną oba tematy. Będzie sprawiedliwie!
Enso

Postprzez Town21 » 31 Gru 2016 17:12

Jest trochę racji w tym, że tamten temat został zamknięty, Nie było chętnych osób do dyskusji wszystko sprowadzało się do pyskówki. Miałeś przykład jak podałem link do artykułu o metalach. Jak to ma tak wyglądać to dobrze, że temat zamknięty.

Nie wiedzieć dlaczego na tym forum zamiast zamiast dyskutować o konkretach to wiecznie schodzi sie na jakieś dziwne poboczne tematy. Zamiast wspólnie wymienić poglądy to tutaj tylko się atakuje, wylewa jad i realizuje wycieczki osobiste.

Ludzie widząc ten syf to wolą napisać do mnie na PW i pogadać jak się tutaj udzielac.
Town21

Postprzez grzes-w-wa » 31 Gru 2016 17:20

Przecież można otworzyć:
Uważaj na złoto, inwestuj w srebro 2.
A Mariusz tylko je połączy.
Tamten temat został zamknięty z przyczyn technicznych.
Tak jak napisał Mariusz:
Nie można było już sprzątać tych wypisywanych głupot.
Jedyna wolna opcja to DELETE.
------------
W 90% to ty kolego przyczyniłeś się do zamknięcia.
W każdym temacie wrzucasz te swoje teorie inwestycyjne i robisz tym samym śmietnik.
Masz już swój temat i czekaj aż znajdzie się wolny słuchacz co będzie z tobą miał wspólny język.
Liberalny rząd nie lubi posiadaczy metali, bo to ludzie wolni z własnym, prawdziwym pieniądzem.
UWAGA: Oglądanie TVN 24 i CNN może doprowadzić do choroby psychicznej.
https://otozloto.pl/funcs.php?name=prze ... d=19726638
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez Town21 » 31 Gru 2016 17:35

Najlepszy przykład miałeś wczoraj po podlinkowaniu artykułu o metalach. Dla ciebie teoria bzdurna dla innych nie bo jak widać ludzie chcą sie czegoś dowiedzieć ze świata. Tematyka metali jest ciekawa tylko nikt nawet nie chce podjąc tematu, żeby przeanalizować obecną sytucję, przeanalizować raporty Gold Council. Ogólnie w poprzednich miesiącach tyle ciekawych rzeczy się wydarzyło a tutaj nawet o tym nie wspomniano, To jaki jest niby sens tych tematów skoro niczego konkretnego się tu dowiedzieć ze świata nie mozna?

Wchodzi człowiek i jedyne co tutaj się dowie to Kupuj bulion premium po ile on by nie stał.

Jedną z metod wycen metali jest współczynnik złoto/ srebro. Ciekawych metod wycen jest conajmniej 20. Tylko tego też nikt nie chce poruszać a wszystko się sprowadza do tego ile złotówek dostanę za metal. Tak jakby to był jakikolwiek wyznacznik wartości.

Tematyki metali szlachetnych nie da się wyjaśnić nie używając innych działów: Walut, obligacji, posunięć banków centralnych. Moderacja poprosiła, żeby waluty przenieś w inny dział i OK. Nie interesuje ciebie to nie czytaj. Ja będę tam publikował różne projekcje na waluty.
Town21

Postprzez tonyxxl » 31 Gru 2016 18:12

Town21 napisał:
Wchodzi człowiek i jedyne co tutaj się dowie to Kupuj bulion premium po ile on by nie stał.

ogarnij, nikt tak nie pisał na tym forum. Właśnie przez takie czarno/białe nazywanie rzeczy zamyka się tematy. Albo myślisz jak ja, albo jesteś idiotą. I kłótnia gotowa
Town21 napisał:Jedną z metod wycen metali jest współczynnik złoto/ srebro. Ciekawych metod wycen jest conajmniej 20. Tylko tego też nikt nie chce poruszać a wszystko się sprowadza do tego ile złotówek dostanę za metal. Tak jakby to był jakikolwiek wyznacznik wartości.

Tematyki metali szlachetnych nie da się wyjaśnić nie używając innych działów: Walut, obligacji, posunięć banków centralnych. Moderacja poprosiła, żeby waluty przenieś w inny dział i OK. Nie interesuje ciebie to nie czytaj. Ja będę tam publikował różne projekcje na waluty.

No to podawaj te inne przykłady wyceny złota, ale oby w miarę zwięźle, żeby nie trzeba się było doktoryzować. Od tego są specjalistyczne portale, a tutaj jednak jest portal głównie hobbystów a nie ekspertów. Za dużo danych to niepotrzebne dane. Ja np chętnie poczytam o nowym/innym spojrzeniu na określenie czy coś jest tanie czy drogie.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez grzes-w-wa » 31 Gru 2016 18:16

Oczywiście że sprawa metali jest ciekawa.
Ale założenie większości tu to tzw III filar.
My kupujemy metal systematycznie, bo opieramy w nim ochronę kapitału.
Tu raczej nie znajdziesz ludzi którzy by z ochotą zaczęli z zgromadzonym metalem robić roszady aby trochę zarobić.
Mam tu na myśli korzystanie z górek i dołków na metalach jak i walutach obcych.
Aczkolwiek jest tu kilku pasjonatów jazdy bez trzymanki.
Wszystko zależy od postawionych sobie celów strategicznych.
Liberalny rząd nie lubi posiadaczy metali, bo to ludzie wolni z własnym, prawdziwym pieniądzem.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez leonidas » 31 Gru 2016 19:10

Każdy ma swój sposób na metale, najbardziej wkurzające jest to jak co jakiś czas pojawi się tu na forum "ekspert" któremu wydaje się że pozjadał wszystkie rozumy.

Town21 krytykujesz zakup bulionu Premium a jednocześnie żalisz się że złomu który kupiłeś nie możesz sprzedać za spot +5%. Gdybyś wtedy dołożył dajmy na to 10zł do uncji dziś byś wyrwał spokojnie następne 10zł na "kozach" czy "orzełkach" sam bym to odkupił.
Dostosuj się do zasad tu panujących a nikt nie będzie pluł jadem w Twoją stronę. Nikt nie zabrania Ci mieć swoich poglądów tylko nie głoś ich w każdym temacie jak leci.
Pozdro
leonidas

Miejscowość: Warszawa

Postprzez sebo6sebo » 01 Sty 2017 12:27

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku, nie namawiajcie do kupna skoro będzie jeszcze taniej :)
Złoto w granicach 1000$ hm już niebawem dla was to promocja.
Zamiast złota nie lepiej kupić telewizor albo wycieczkę?
:) zarcik

Kiedy będą koale ? Bo się doczekać nie mogę.

Życzę najlepszego w Nowym Roku i jeszcze tańszych cen w USD.
sebo6sebo

Miejscowość: Warszawa

Postprzez meszuzel » 01 Sty 2017 14:12

Enso napisał:Ja jestem za zamknięciem tego tematu i otworzeniem ponownie tematu inwestycji w srebro.
Dlaczego przez radosną nocną twórczość kilku osób ma cierpieć reszta??? Został zamknięty jeden z najlepszych tematów na forum.
Może tutaj narobimy syfu i zamkną oba tematy. Będzie sprawiedliwie!

Za robienie celowe bałaganu można dostać bana :)
Wyjaśniłem i wcześniej również wspominałem, że tamten temat tworzył dla mnie dużo problemów. Miałem mocno ograniczone możliwości moderowania tego tematu. Nie ma natomiast żadnych przeciwwskazań do tego, aby otworzyć nowy temat. Specjalnie takowy uruchomiłem TUTAJ
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Town21 » 01 Sty 2017 14:29

Wydaje mi się, że tutaj problemem jest sposób postrzegania złota i srebra i tak jak to ktoś wyżej napisał spekulacja.
Różnimy się w sposobie postrzegania złota i srebra i zapewne nigdy sie nie zgodzimy.

Dla mnie złoto jest polisą ubezpieczeniową. Wielkich pieniędzy nigdy z tytułu posiadania nie będzie. Nie nadaje się do spekulacji. Może być dobrym nośnikiem wartości w czasie przez dekady i tak naprawdę nie ma większego znaczenia za ile je kupujemy jeśli kupujemy w równych odstępach czasu przez np. dekadę.

Kupując złoto trzeba się liczyć z tym, że są to środki zamrożone na wiele lat. Nie wypłacą one dywidendy a w dłuższym terminie jedyne kupony będą inflacyjne. Ewentualnie zmiany w systemie monetarnym mogą doprowadzić do skoku wartości.

Ze srebrem jest inaczej wieloletne wyniki pokazują, że srebro jest dobre tylko w momencie gdy mamy cykl wzrostowy na złocie. Zyskuje mocniej od złota ale w cyklu spadkowym robi to podobnie o wiele silniej. Tak więc według mnie stawianie znaku równości pomiędzy złotem i srebrem jest błędne. Widać to po wynikach od 1970. Jeśli kupisz w dobrym momencie na początku cyklu wzrostowego może dojść do mylnego przeświadczenia, że srebro jest lepsze względem złota. Ogólnie zakup srebra w perspektywie dekad to dreptanie w miejscu. Złoto lepiej odzwierciedla sytuacje na świecie, psucie pieniądza i inflację. Co już wcześniej wyjaśniliśmy.

Założenie srebrnych inwestorów polega na tym, że srebro jest silnie niedowartościowane względem złota i niektórzy mają realniejsze podejście a inni kompletnie abstrakcyjne.

Ślepe stawianie w jedno aktywo przez dekady zawsze będzie kulą w płot. Tak jak moderacja zarzucała, żebym nie zniechęcał do oszczędzania ludzi, których stać na zakup 1 lub 2 uncji srebra. To według mnie nie jest żaden wybór. Z małym budżetem nie gorzej by się spisał pewnie CHF albo gram złota.
Town21

Postprzez grzes-w-wa » 01 Sty 2017 14:51

Town21 napisał:Wydaje mi się, że tutaj problemem jest sposób postrzegania złota i srebra i tak jak to ktoś wyżej napisał spekulacja.
Różnimy się w sposobie postrzegania złota i srebra i zapewne nigdy sie nie zgodzimy.

Wiesz dobrze że to nie jest prawda.
Różnice w poglądach oczywiście są, ale też wiele wątków jest zbieżnych.
Może tylko inaczej nazwane.

Town21 napisał:Dla mnie złoto jest polisą ubezpieczeniową. Wielkich pieniędzy nigdy z tytułu posiadania nie będzie. Nie nadaje się do spekulacji. Może być dobrym nośnikiem wartości w czasie przez dekady i tak naprawdę nie ma większego znaczenia za ile je kupujemy jeśli kupujemy w równych odstępach czasu przez np. dekadę.

Sto razy się tu z tobą zgadzałem i 101 raz się zgodzę. To raczej polisa ubezpieczeniowa. Można całe życie z niej nie korzystać. W chwili, kiedy mamy kłopoty finansowe jest zbawienna po 1000-kroć.

Town21 napisał:Kupując złoto trzeba się liczyć z tym, że są to środki zamrożone na wiele lat. Nie wypłacą one dywidendy a w dłuższym terminie jedyne kupony będą inflacyjne. Ewentualnie zmiany w systemie monetarnym mogą doprowadzić do skoku wartości.
Bo taki jest cel złota. Zamiast odsetek jest ochrona przed inflacją.

Town21 napisał:Ze srebrem jest inaczej wieloletne wyniki pokazują, że srebro jest dobre tylko w momencie gdy mamy cykl wzrostowy na złocie. Zyskuje mocniej od złota ale w cyklu spadkowym robi to podobnie o wiele silniej. Tak więc według mnie stawianie znaku równości pomiędzy złotem i srebrem jest błędne. Widać to po wynikach od 1970. Jeśli kupisz w dobrym momencie na początku cyklu wzrostowego może dojść do mylnego przeświadczenia, że srebro jest lepsze względem złota. Ogólnie zakup srebra w perspektywie dekad to dreptanie w miejscu. Złoto lepiej odzwierciedla sytuacje na świecie, psucie pieniądza i inflację. Co już wcześniej wyjaśniliśmy.
I tęż zgoda. Nie raz pisałem ze dziś srebro jest tak tanie, ze grzechem byłoby zawracać sobie głowę drogim złotem. I nigdy nie chodziło mi o wartości w pln, tylko o stosunek cen obydwu tych metali.
Przy Ratio 80 kupowanie złota to strzał w kolano.

Town21 napisał:Założenie srebrnych inwestorów polega na tym, że srebro jest silnie niedowartościowane względem złota i niektórzy mają realniejsze podejście a inni kompletnie abstrakcyjne.
Pełna zgoda, może z wyjątkiem....nie inwestorów a osób zapobiegliwych.

Town21 napisał:Ślepe stawianie w jedno aktywo przez dekady zawsze będzie kulą w płot. Tak jak moderacja zarzucała, żebym nie zniechęcał do oszczędzania ludzi, których stać na zakup 1 lub 2 uncji srebra. To według mnie nie jest żaden wybór. Z małym budżetem nie gorzej by się spisał pewnie CHF albo gram złota.

Też tak uważam. Metale nie są dla wszystkich. Jak ktoś ma 50 -100 złoty wrzucać w metal nie od razu zacznie zbierać CHF. 1000 x lepsza płynność.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez flex » 02 Sty 2017 00:52

OMG. grzes-w-wa i Town21 zgadzają się we wszystkim. I to 1 stycznie nowego roku. :shock:
"Chryste Panie, ludzie Przecież tu musiało się coś stać. Milicja!!! "
https://www.youtube.com/watch?v=y06nS_y89VE

:lol:
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez grzes-w-wa » 02 Sty 2017 00:56

:lol:
Town21 napisał coś normalnego,to i trudno się z nim nie zgodzić.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 03 Sty 2017 19:07

ktoś coś wie, co za wydarzenie zrobiło +3% na ag?
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez el-dziubek » 03 Sty 2017 19:18

Dzisiaj było PMI z Chin, ale czy to ma jakieś znaczenie tutaj?
el-dziubek

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 03 Sty 2017 19:26

zasadniczo wszystko o 16 dostało kopa...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Town21 » 03 Sty 2017 19:36

Pierwsza prawdziwa, bo w pełnym składzie, sesja w 2017 roku zakończyła się na światowych rynkach w bardzo dobrych nastrojach. W Europie niemal wszystkie indeksy zakończyły dzień na plusach, nie inaczej było też w Warszawie. Indeks WIG20 (WIG20, 1989.64 +1.68%, News) zyskał na koniec dnia 1,68 proc., przy obrotach na całym rynku na poziomie 950 mln zł. Indeks zakończył notowania na poziomie 1989,64 pkt., a tym samym rozpoczął próbę sforsowania poziomu 2000 pkt. Poziomu, który skutecznie hamuje zapędy byków od listopada 2015 roku.

PMI CHIN POZYTYWNIE ZASKAKUJE

Jeszcze przed startem sesji w Europie graczy cieszyć mógł fakt, że wzrosty obecne były na rynkach azjatyckich. Te z kolei w dużej mierze wynikały z bardzo dobrych danych makroekonomicznych z Chin. Przemysłowy indeks PMI wzrósł w grudniu z 50,9 pkt. do 51,9 pkt. (oczekiwano spadku do 50,7 pkt.) i znalazł się na najwyższym poziomie od lutego 2011 roku. Warto w tym miejscu podkreślić, że indeks opracowany jest przez niezależną firmę Markit, co dodatkowo podnosiło znaczenia danych. Z pozostałych odczytów makro opublikowanych we wtorek uwagę warto zwrócić na wyższy odczyt inflacji konsumenckiej w Niemczech, która w ujęciu r/r wyniosła 1,7 proc., wobec konsensus na poziomie 1,4 proc. Finalny odczyt przemysłowego indeksu PMI Stanów Zjednoczonych był minimalnie lepszy od konsensusu (54,3 pkt. vs. 54,2 pkt.), ale za to wyraźnie lepszy był odczyt ISM, który z 53,2 pkt. wzrósł do aż 54,7 pkt. (oczekiwano 53,6 pkt.). Dobre odczyty z USA przełożyły się na kolejne umocnienie dolara oraz dobry start indeksów na Wall Street.

OPEC ZACZYNA ZMNIEJSZAĆ WYDOBYCIE

Zwyżkom cen akcji sprzyjały we wtorek również notowania ropy. Kraje zrzeszone w OPEC zobowiązały się w listopadzie, że od stycznia 2017 r. ograniczą wydobycie surowca. We wtorek wzrosty cen napędzały informacje z Kuwejtu, który poinformował, że zgodnie z postanowieniami ograniczył wydobycie o 130 tys. baryłek dziennie. Ropa (WTI: CL.F, 52.48 -2.63%, News, Brent: SC.F, 55.63 -1.96%, News) WTI zdrożała ponad 55 dolarów za baryłkę, po raz pierwszy od 1,5 roku, jednak ostatecznie wzrostów nie udało się utrzymać. Sentyment na rynku surowców pozostaje jednak dobry.

---

W USA się mówi jaka pierwsza sesja w roku taka będzie reszta.

Tymczasem mamy do czynienia z odpływem kapitału z metali szlachetnych:

https://pbs.twimg.com/media/C1Qc3FpWQAEcU4v.jpg" target="_blank

ps. Dałem link do wykresu bo tamtem ucięło

ps2. To są komentarze po sesji Xeliona

http://stooq.pl/n/?f=1144490" target="_blank
Ostatnio edytowany przez Town21 03 Sty 2017 20:06, edytowano w sumie 2 razy
Town21

Postprzez el-dziubek » 03 Sty 2017 19:55

@Town mam jedną uwagę do Twojego wpisu. Skopiowałeś dane z jakiegoś portalu, więc wypadałoby podać z jakiego to jest źródła :)
el-dziubek

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 03 Sty 2017 20:02

no i troszkę tego odpływu kapitału nie widać, przynajmniej obecnie :)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Town21 » 17 Sty 2017 22:10

Na złocie wszystko zaczyna wyglądać pozytywnie.

Podczas ruchu umocnienia PLNa (osłabienia dolara) złoto powinno podejść minimum pod 1260$
Town21

Postprzez Town21 » 23 Sty 2017 11:34

Drogie złoto to nie to wyrażone w PLN, USD.
Drogie wyrażone w ratio ag/au.

Problem jest tego typu, że dla wielu goldbugów coś takiego jak srebro nie istnieje. Współczynnik złoto/srebra jest tylko współczynnikiem określającym stosunek ile uncji srebra kupuje uncje złota. Nie oznacza to, że "złoto jest drogie" Bo przy współczynniku 70 ozacza raczej, że oba metale są tanie. Tak więc jeśli ktoś nie ma zamiaru nawet patrzeć w stronę srebra to na co mu to? Jak nie kupi teraz za 5000zł uncje to kupi za 5 lat po 10000zł uncję.
Town21

Re: Au, Ag - zaufani sprzedawcy

Postprzez Town21 » 23 Sty 2017 11:35

a odpowiadając na pytanie praktycznie nigdzie nie skupuje się złota po cenie SPOTu więć też nei rozumiem tych oczekiwań, żeby takie ceny były oferowane. Cenę SPOT można dostać jedynie w sytuacji w której złoto jest po większej korekcie.
Town21

Postprzez grzes-w-wa » 23 Sty 2017 12:02

Ja mam dwóch odbiorców na złoto 999 po spocie.
Z jednym nawet rozmawiałem w twojej sprawie.
Prawda jest brutalna.
Dziś nie ma zainteresowania złotem, wiec nie ma skupu.
Nie mówię tu o złocie papierowym , ani o herezjach wypowiadanych przez goldbugów.
-------------------
Ten co kupi dziś złoto za spot do przetworzenia na 99% straci.
Ten 1% to biżuteria na zamówienie.
------------------
Jeszcze raz:
Ten co kupuje metale, dziś zamiast drogiego złota kupuje tanie srebro.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Town21 » 23 Sty 2017 12:26

Problem jest taki, że ty wszystkich mierzysz swoją miarą i uważasz, że jeśli ty stawiasz znak równości pomiędzy złotem a srebrem inni też to robią. Otóż nie "srebrni inwestorzy" to jest tak naprawde mniejszość. Prawda jest taka, że ciężko jest zainwestować sensowne pieniądze w srebro w marżach złotowych. W złocie wszystko proste i klarowne. Niskie marże możliwość zamrożenia dużej kasy. To są główne powody dla których srebro dla niektórych jest niewarte uwagi. Na wzroście cen srebra można zarobić o wiele lepiej kupując np. kompanie wydobywcze. Więc jeśli inwestycja w srebro ma mieć charakter tymczasowy to tym bardziej nie ma sensu kupować srebra fizycznego (w celach inwestycyjnych) nie mówię o kolekcjonerstwie.
Town21

Postprzez grzes-w-wa » 23 Sty 2017 12:47

Town21 napisał:Problem jest taki, że ty wszystkich mierzysz swoją miarą i uważasz, że jeśli ty stawiasz znak równości pomiędzy złotem a srebrem inni też to robią. Otóż nie "srebrni inwestorzy" to jest tak naprawde mniejszość. Prawda jest taka, że ciężko jest zainwestować sensowne pieniądze w srebro w marżach złotowych. W złocie wszystko proste i klarowne. Niskie marże możliwość zamrożenia dużej kasy. To są główne powody dla których srebro dla niektórych jest niewarte uwagi. Na wzroście cen srebra można zarobić o wiele lepiej kupując np. kompanie wydobywcze. Więc jeśli inwestycja w srebro ma mieć charakter tymczasowy to tym bardziej nie ma sensu kupować srebra fizycznego (w celach inwestycyjnych) nie mówię o kolekcjonerstwie.

Nie mam ochoty z tobą polemizować, wszak jesteś specjalista i wiesz wszystko lepiej. :shock:
Ja, ze swoją kasą robię to co chce i nikogo o zdanie nie pytam. :wink:
Do dziś nie mam powodów do zmartwień.
Wprost przeciwnie, jak otworze swój kuferek to mi ryj cieszy się od ucha do ucha. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A przeliczać to na waluty będę wtedy jak będzie to zasadne. :?
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Town21 » 23 Sty 2017 12:56

Problem jest tego typu, że twój główny postulat jest fałszem.

Złoto nie jest drogie. Ono jest tanie tylko srebro tańsze. Jeśli ktoś nie ma zamiaru bawić się w srebro a większość inwestorów je olewa w formie fizycznej to i tak lepiej, żeby sobie kupił złoto teraz po 5000zł za uncje jak po 10000zł uncję za kilka lat.

Więc jeśli jedyną intencją jest krótkoterminowe trzymanie srebra w celu zakupu złota to poświęcone prowizje na srebrze fizycznym są jedynie stratą po stronie właściciela. Jeśli celem jest srebro to nie ma po co w tym zdaniu przywoływać złota. Srebro jest tak dobre jak złoto tylko dla ich posiadaczy. No bo jest im tak wygodniej myśleć a czy ma to coś wspólnego z rzeczywistością to inna bajka.
Town21

Postprzez grzes-w-wa » 23 Sty 2017 13:30

Town21 napisał:Problem jest tego typu, że twój główny postulat jest fałszem.

Złoto nie jest drogie. Ono jest tanie tylko srebro tańsze. Jeśli ktoś nie ma zamiaru bawić się w srebro a większość inwestorów je olewa w formie fizycznej to i tak lepiej, żeby sobie kupił złoto teraz po 5000zł za uncje jak po 10000zł uncję za kilka lat.

:shock: :shock: :shock:
Zaczynasz bredzić.
Takie pierdoły to wypisuj na blogu u siebie na wyspach.
Zaraz znów będziesz pisał do Mariusza że cię tu dyskryminujemy.
------------------
Jak złoto jest tanie to kup od naszego forumowicza tą sztabkę złota za spot!
Masz chyba problemy z głową!
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości