Analiza rynku walutowego

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Analiza rynku walutowego

Postprzez Town21 » 30 Gru 2016 11:37

„Flash crash” kończy burzliwy rok. Ranking surowców 2016!

http://insiderfx.pl/flash-crash-konczy- ... wcow-2016/
Town21

Re: Analiza rynku walutowego

Postprzez Town21 » 30 Gru 2016 17:20

Niemal 70% ekonomistów w ankiecie FT widzi parytet na eur/usd w nadchodzącym roku.

Image

No czyli szane na to, że do tego dojdzie drastycznie spadły.

Jest tak jak mówiłem dolar jest już bardzo drogi i wchodzenie w niego teraz to zakup bardzo drogiego aktywa. Po pozycjonowaniu na obligacjach trzeba się liczyć z tym, że takie strzały jak dzisiaj (silne osłabienie dolara) będą częstym zjawiskiem.

Parytet na eurodolarze jest możliwy jednak coraz mniej prawdopodobny.
Town21

Postprzez tonyxxl » 30 Gru 2016 17:40

Żadnego parytetu nie będzie. Byłby to początek końca euro waluty albo dolara i koniec sojuszu ekonomicznego na linii USA-Europa. Mario na dragach w każdej chwili może uruchomić nowe luzowanie QE i zacznie wykupywać aktywa na potęgę. Czemu tego nie robi? Pewnie czeka na dogadanie się z nowym personelem białego domu. Na razie jest bezkrólewie i muszą przeczekać. Amerykanie widać udają głupich w tej sytuacji i też się nie kwapią do uspokojenia sytuacji, ale dla niech za silny dolar to nadciągające kłopoty od wierzycieli.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez tonyxxl » 30 Gru 2016 17:50

a tak btw, to eur/usd mało mnie obchodzi teraz i nie radzę tego dotykać. Jadę dokupić w kantorze GBP i NOK, bo promocja jest. Zapowiada się mała jatka w najbliższych tygodniach na głównej parze, a gdzie dwóch się bije...
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez Town21 » 30 Gru 2016 18:52

Ryzyko parytetu spowodowane rożnicą w oprocentowaniu obligacji wydaje się stale zmniejszać. Jednak nadal istnieje ryzyko spowodowane rozpadem strefy euro. Ciężko na teraz stwierdzić jakie szanse ma strefa euro na przetrwanie. Wiele osób w tym i ja twierdzi, że nie za wielkie. Ile ten sztuczny eurokochłoz będzie się utrzymywał nad powierzchnią wody? Ciężko powiedzieć. Pewne jest to, że stale będą wracały problemy z Grecją, Włochami, Hiszpanią. Za chwilę kolejne referendum w którym "oficjalnie" większość za remain a rzeczywistośc będzie jak z brexitem.

W 1931 roku Wielka Brytania zerwała ze standardem złota 2 lata później rozleciało się to w całej Europie. Żeby to co zrobiła Wielka Brytania nie było powtórką z Historii. Może UE jaką znamy za 2 lata już istniała nie będzie podobnie jak Euro.

Funt z perspektywą twardego Brexitu - kompletnie nie dla mnie
NOK - tylko jeśli zakłada się wzrost wartości ropy ( a tego nie zakładam).

Fundamentalnie zakłady słabe.

Ja siedzę w przewartościowanym franku jak spadnie do rejonów w których kupowałem 3,90 to zacznę zastanawiać się co z tym robić na razie śpię spokojnie.
Town21

Postprzez Town21 » 01 Sty 2017 15:45

OK rok 2017 to można podać trochę typów dotyczących walut. To co mi sie wydaje:

2017 - Będzie końcem siły dolara. Do końca 1 kwartału indeks dolara zanotuje swoje maksima i rozpocznie faza spadkowa.

Funt będzie pod bardzo silną presją sprzedających wszystko za sprawą BREXITu i oficjalnego złożenia dokumentów dotyczących wyjścia z UE. Dołek najpewniej w okolicach marca na pewno przed końcem 1 kwartału.

Dołek na Euro tak jak max na dolarze.

Dołek na PLNie tak jak max na dolarze i min na euro. okolice marca 2017/
Town21

Postprzez julk1 » 01 Sty 2017 17:57

Town21 napisał:Ja siedzę w przewartościowanym franku jak spadnie do rejonów w których kupowałem 3,90 to zacznę zastanawiać się co z tym robić na razie śpię spokojnie.

Ja wiem, że CHF jest przewartościowany, tylko kwestia o ile, a po drugie kiedy zacznie zmierzać do 4 zł. Już kilka razy fachowcy wypowiadali się, ze przewartościowany i do końca roku powinno się unormować. Koniec roku już był a frank spadł z 3-4 grosze czyli nic. Nie wiadomo czy po Nowym Roku nie zacznie iść na północ.
Od wielu miesięcy się pisze, że przewartościowany frank to źle dla gospodarki Szwajcarii, zwłaszcza dla eksporterów. I co? I nic!
Jestem zainteresowany kursem, gdyż mam kredyt w CHF :oops:
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez Town21 » 01 Sty 2017 18:51

Ja szczerze siedzę we Franku z wolnym kapitałem bo nie widzę na dzisiaj alternatywy. Frank jest drogi bo siły rynkowe są nastawione na zasysanie i widać, że bank centralny Szwajcarii został złamany (zerwanie pegu do Euro). Interwencje kosztowały ich zbyt dużo. W każdym razie wojnę przegrali ale zemścili się na graczach forexowych.

Jak na razie silny Frank nie zaszkodził gospodarce Szwajcarii do tego potrzeba trochę czasu i dużo wskazuje na to, że ten rok może być takim przełomem.

Frank jest fundamentalnie przewartościowany podobnie zresztą jak dolar.

Ja osobiście stawiam na to, że 1 kwartał 2017 to będzie moment zwrotu. Szczyt dolara, dołek euro, dołek PLNa. Od okolic lutego albo marca złotówka powinna się umacniać i to znacznie.

Tak więc najprawdopodobniej w dniu złożenia oficjalnego wniosku o wystapienie UK z UE dojdzie do przesilenia. (+1-2 tyg max).

Frank zakładam do tego czasu będzie drogi i zapewne po panice w Eurolandzie będzie to okazja do jego sprzedaży.

http://www.bankfotek.pl/image/2046957" target="_blank

Wykres franka do złotego jest klarowny kupuje sie na dole a sprzedaje u góry i w zasadzie moment na sprzedaż już był. Tylko ja go trzymam w nadziei, że wybiją ten kanał górą w 1 kwartale. Problem będzie jak wyjdą dołem jednak na razie sie nie martwię.
Town21

Postprzez flex » 02 Sty 2017 01:21

Co z tego, że dolar i frank są fundamentalnie przewartościowane a złotówka niedowartościowana skoro te 2 pierwsze to waluty "safe heaven" a złotówka to waluta kraju należącego do emerging markets, który w dodatku uparł się pokłócić z sąsiadami i resztą EU. Kraju, którego minister MON kpi z młodej demokracji w USA a wicepremier mówi w wywiadzie tv o kandydatach na prezydenta USA - "wybór między dżumą a cholerą". Nie wspominając o baaardzo optymistycznym projekcie budżetowym i wciąż rosnących wydatkach.
Jak wyceniana jest nasza waluta okaże się po 13.01, gdy Moody's i Finch ogłoszą swoje ratingi.
Do tego czasu mam nieśmiałą nadzieję, że choć chwilowo złotówka się wzmocni żebym kupił w rozsądnej cenie dolary (4.1) i franki (4).
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez Town21 » 03 Sty 2017 13:42

Flex problem ze słabością PLNa jest taki, że targedia już się wydarzyła i trwa. Fajnie to nie wygląda bo złotówka jest G warta i tak naprawdę trzeba zakładać, że będzie gorzej jeśli chce się ją teraz sprzedać. Ja widzę to tak, że to ostatni słaby kwartał dla PLNa i ostatni dobry dla dolara.

ps.

EUR/PLN 4.38641 -0.58% 16:32
USD/PLN 4.23468 +0.42% 16:33
EUR/USD 1.03583 -1.00% 16:33

To wygląda na zakup złotówki przez kapitał międzynarodowy. Widać po giełdzie ktoś wchodzi...

WIG 52460.62 +1.07% 16:21
WIG20 1988.02 +1.60% 16:36
WIG20 Fut 1987 +1.74% 16:21
WIG20USD 469.27 +1.06% 16:21
Town21

Postprzez Town21 » 04 Sty 2017 12:32

Jeśli dzieją się takie numery na początku roku umocnienie PLNa i metali to jest to sprawa podejrzana mając w perspektywie grę pod BREXIT w marcu. Pompowanie, żeby zająć dobre pozycje na spadki? Taka luźna uwaga ja te nie kupuję...
Town21

Postprzez tonyxxl » 04 Sty 2017 13:29

co ty masz z tym brexitem? brexit już jest dawno ogarnięty przez rynki, jedynie brak formalnego wyjścia byłby zaskoczeniem. A to wg zapowiedzi rządu brytyjskiego nie nastąpi.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez Town21 » 04 Sty 2017 14:17

Mylisz się i to bardzo. Rynki żyją nadziejami, że parlament to zablokuje i do niczego nie dojdzie a May zapewne złoży jakoś w marcu papiery do UE i rynki będą grały słabość GBP i pewnie też EUR jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, żeby PLN wykazywał wielką siłę. Zresztą informacje, które wyczytuje z płatnych raportach inaczej nie twierdzą

Masz tu wycinek projekcji na 2017 roku GBP

http://www.bankfotek.pl/image/2047661.jpeg

Zresztą to co piszę to też nie jest jeden argument ja już mam zdanie na cały 2017 rok w szerokiej klasie aktywów od metali szlachetnych, indeksów giełdowych po waluty. Będe publikował częściowo jakieś tipy bo całości nie mogę.
Ostatnio edytowany przez Town21, 04 Sty 2017 14:20, edytowano w sumie 1 raz
Town21

Postprzez flex » 04 Sty 2017 14:20

tonyxxl napisał:co ty masz z tym brexitem? brexit już jest dawno ogarnięty przez rynki, jedynie brak formalnego wyjścia byłby zaskoczeniem. A to wg zapowiedzi rządu brytyjskiego nie nastąpi.

Ale jaki brexit, soft czy hard? Nie wiadomo w jakim terminie nastąpi, oprócz zapowiedzenia uruchomienia oficjalnej procedury brexitu do końca marca. Na razie nic oficjalnego nie ma. Nie wiadomo co będzie z umowami handlowymi z UE, lub z każdym z państw osobno w razie hard brexitu czy swobodnym przepływem ludzi w ramach UE i WB. Mimo brexitu WB będzie musiała dalej łożyć na projekty UE zgodnie z zawartymi umowami albo czeka ją lawina pozwów o odszkodowania.
Tak naprawdę nic nie jest jeszcze ogarnięte bo nawet sami Anglicy nie wiedzą do końca na co się zdecydują.

Mimo dobrych danych z WB kurs funta spadł wczoraj o0,6% bo do dymisji podał się ambasador WB przy EU. Widać, że rynek dość nerwowo nawet na tak mało ważne info.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez Town21 » 04 Sty 2017 14:26

Sam z początku nie wierzyłem w BREXIT ale nim więcej rozmawiam z ludźmi tym bardziej mnie utwierdza w przekonaniu, że ten BREXIT to raczej ucieczka w szalupie ratunkowej przed walącą się UE.

Znajomy np. pracujący w dziale IT w średnim banku UK w luźnej rozmowie stwierdził, że oni mają wytyczne przygotować się na HARD BREXIT.

Tu nie chodzi o to, że ludzie tak chcieli tak chcą ich elity. Jeśli elity tego chcą i za wszelką cenę to forsują to znaczy sprawy w UE wyglądają naprawdę słabo. Jeśli oni tak zakładają to wyjdą na tym najlepiej uciekając przed armagedonem. Według mnie na stole jest rozpad UE. Oni o tym muszą wiedzieć.

Tak jak ze standardem złota UK było pierwsze 2 lata poźniej wszystko poszł do piachu.
Town21

Postprzez Town21 » 04 Sty 2017 20:18

Są chwile w życiu człowieka w których żałuje tego, że nie wykorzystało się okazji wiedząc, że jest pompowanie bańki przez Chińczyków:

http://stooq.pl/q/?s=btcusd&c=5y&t=c&a=ln&b=0

W roku 2013 BTC zrównał się ze złotem i we wszystkich mediach na świecie ogłoszono BTC tak dobry jak złoto 1:1

Dzisiaj BTC max był 1141 a złoto 1165.

Postawię odważną tezę, że po pęknięciu tej chińskiej bańki BTC może pójść do piachu.
Town21

Postprzez sebo6sebo » 04 Sty 2017 20:20

Gdzieś kasę trzeba trzymać, żeby ją przelać do innego kraju i zamienić na coś innego. Wiec do piachu nie pójdzie.
sebo6sebo

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Town21 » 04 Sty 2017 20:29

Prawda jest taka, że ja nigdy nie byłem chytry na łatwą kasę. W teorii rozumiem BTC i to jak działa tylko nie kupuję tego.

Ten rynek jest zmanipulowany, mało płynny, niebezpieczny i można by sobie dużo więcej rzeczy dopisać. Jedyny plus to chyba zmienność.

BTC zostanie uwalone w momencie w którym zostaną nałożone restrykcje na wszelkiej maści brokerów, kantory i co najważniejsze banki. Widać ewidentnie, że lada chwila oni to uwalą. Bez pieniadza fiducjarnego BTC jest nic nie warty a rządzący nie lubią takich wynalazków, które ich wykluczają z interesu.
Town21

Postprzez sebo6sebo » 04 Sty 2017 20:34

A coś ty z tym dziadostwem tak wyskoczył to nie te forum.
Nie ważne ile kosztuje bo nikt nie wie ile to może kosztować i jaką to ma wartość, dla mnie 0zł.
sebo6sebo

Postprzez Town21 » 04 Sty 2017 20:41

Pewnie, że nad kryptowalutowami nie ma co się rozstrząsac. Dla ciebie warte 0 dla mnie 0 a jednak ktoś tam płaci za 1 BTC 1141 $. Wspomniałem bo jesteśmy w fazie hiperbolicznej i najprawdopodobniej jesteśmy bliscy krachu. Gra to na wyobraxni gdy się widzi wzrost z 330$ na 1141$. Jak Chińczycy w coś wchodzą to pompują konkretnie a potem zawsze konkretnie crashuje ;D

---
Swoją drogą wykres eurodolara.

https://pbs.twimg.com/media/C1V1xTxXEAAuh_D.jpg:large
Town21

Postprzez sebo6sebo » 04 Sty 2017 20:52

Inaczej, jestem w kraju zamknięty i muszę przetransferować dużo kasę co robię, kupuję BTC robię transfer i sprzedaję, nie ma znaczenia po jakiej jest cenie. Więc to podbija cenę i znowu podbija cenę a później spadnie.
sebo6sebo

Postprzez Town21 » 04 Sty 2017 21:01

No tylko jak to zamienisz skoro kantory zostaną odcięte od systemu bankowego i automatycznie BTC przestaje istnieć. Ja wiem, że są teorie mówiące, że można chodzić z elektronicznym potrfelem i płacić jak zwykłym pieniądzem tylko w to chyba nikt nie wierzy. Samo pęknięcie tej bańki bardzo zaszkodzi BTC. Może sie mylę, może nie. Jednak na moje oko BTC pójdzie do kosza.
Town21

Postprzez Town21 » 05 Sty 2017 12:48

Bardzo ciekawy wpis:

Szanse i zagrożenia polskiej gospodarki (część 1)

http://insiderfx.pl/szanse-zagrozenia-p ... a-aktywow/
Town21

Postprzez Enso » 06 Sty 2017 03:09

Szansą mogłoby być m.in. utworzenie polskich bankow:) https://www.youtube.com/watch?v=p_8749OOH5s
Enso

Postprzez platinum » 09 Sty 2017 16:01

Enso napisał:Szansą mogłoby być m.in. utworzenie polskich bankow:) https://www.youtube.com/watch?v=p_8749OOH5s" target="_blank" target="_blank

Czy cię chłopie pogrzło ma starość? Ile ty masz lat, że łykasz rosyjską propagandę jak pelikan?
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez julk1 » 10 Sty 2017 01:57

Taką ikonografikę znalazłem odnośnie banków:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Sprawdz ... 19329.html
Ponadto z tego co się orientuje to mamy co najmniej dwa państwowe banki polskie: PKO BP i BGK, a teraz dodatkowo Pekao SA.
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez Town21 » 10 Sty 2017 02:13

Jeśli chodzi o Polskę to jednym z bezpieczniejszych banków jest PKO. W aktywach na pewno nie ma takiego shitu jak reszta Santanderów czy DBanków...

Zasada numer 1 nigdy nie trzymaj większych środków w jednym banku. Jeśli już to w tych bardziej zaufoanych w Polsce IMHO grupa PKO (inteligo itp).
Town21

Następna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości