Analiza rynku walutowego

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Analiza rynku walutowego

Postprzez Town21 » 30 Gru 2016 11:37

„Flash crash” kończy burzliwy rok. Ranking surowców 2016!

http://insiderfx.pl/flash-crash-konczy- ... wcow-2016/
Town21

Re: Analiza rynku walutowego

Postprzez Town21 » 30 Gru 2016 17:20

Niemal 70% ekonomistów w ankiecie FT widzi parytet na eur/usd w nadchodzącym roku.

Image

No czyli szane na to, że do tego dojdzie drastycznie spadły.

Jest tak jak mówiłem dolar jest już bardzo drogi i wchodzenie w niego teraz to zakup bardzo drogiego aktywa. Po pozycjonowaniu na obligacjach trzeba się liczyć z tym, że takie strzały jak dzisiaj (silne osłabienie dolara) będą częstym zjawiskiem.

Parytet na eurodolarze jest możliwy jednak coraz mniej prawdopodobny.
Town21

Postprzez tonyxxl » 30 Gru 2016 17:40

Żadnego parytetu nie będzie. Byłby to początek końca euro waluty albo dolara i koniec sojuszu ekonomicznego na linii USA-Europa. Mario na dragach w każdej chwili może uruchomić nowe luzowanie QE i zacznie wykupywać aktywa na potęgę. Czemu tego nie robi? Pewnie czeka na dogadanie się z nowym personelem białego domu. Na razie jest bezkrólewie i muszą przeczekać. Amerykanie widać udają głupich w tej sytuacji i też się nie kwapią do uspokojenia sytuacji, ale dla niech za silny dolar to nadciągające kłopoty od wierzycieli.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez tonyxxl » 30 Gru 2016 17:50

a tak btw, to eur/usd mało mnie obchodzi teraz i nie radzę tego dotykać. Jadę dokupić w kantorze GBP i NOK, bo promocja jest. Zapowiada się mała jatka w najbliższych tygodniach na głównej parze, a gdzie dwóch się bije...
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez Town21 » 30 Gru 2016 18:52

Ryzyko parytetu spowodowane rożnicą w oprocentowaniu obligacji wydaje się stale zmniejszać. Jednak nadal istnieje ryzyko spowodowane rozpadem strefy euro. Ciężko na teraz stwierdzić jakie szanse ma strefa euro na przetrwanie. Wiele osób w tym i ja twierdzi, że nie za wielkie. Ile ten sztuczny eurokochłoz będzie się utrzymywał nad powierzchnią wody? Ciężko powiedzieć. Pewne jest to, że stale będą wracały problemy z Grecją, Włochami, Hiszpanią. Za chwilę kolejne referendum w którym "oficjalnie" większość za remain a rzeczywistośc będzie jak z brexitem.

W 1931 roku Wielka Brytania zerwała ze standardem złota 2 lata później rozleciało się to w całej Europie. Żeby to co zrobiła Wielka Brytania nie było powtórką z Historii. Może UE jaką znamy za 2 lata już istniała nie będzie podobnie jak Euro.

Funt z perspektywą twardego Brexitu - kompletnie nie dla mnie
NOK - tylko jeśli zakłada się wzrost wartości ropy ( a tego nie zakładam).

Fundamentalnie zakłady słabe.

Ja siedzę w przewartościowanym franku jak spadnie do rejonów w których kupowałem 3,90 to zacznę zastanawiać się co z tym robić na razie śpię spokojnie.
Town21

Postprzez Town21 » 01 Sty 2017 15:45

OK rok 2017 to można podać trochę typów dotyczących walut. To co mi sie wydaje:

2017 - Będzie końcem siły dolara. Do końca 1 kwartału indeks dolara zanotuje swoje maksima i rozpocznie faza spadkowa.

Funt będzie pod bardzo silną presją sprzedających wszystko za sprawą BREXITu i oficjalnego złożenia dokumentów dotyczących wyjścia z UE. Dołek najpewniej w okolicach marca na pewno przed końcem 1 kwartału.

Dołek na Euro tak jak max na dolarze.

Dołek na PLNie tak jak max na dolarze i min na euro. okolice marca 2017/
Town21

Postprzez julk1 » 01 Sty 2017 17:57

Town21 napisał:Ja siedzę w przewartościowanym franku jak spadnie do rejonów w których kupowałem 3,90 to zacznę zastanawiać się co z tym robić na razie śpię spokojnie.

Ja wiem, że CHF jest przewartościowany, tylko kwestia o ile, a po drugie kiedy zacznie zmierzać do 4 zł. Już kilka razy fachowcy wypowiadali się, ze przewartościowany i do końca roku powinno się unormować. Koniec roku już był a frank spadł z 3-4 grosze czyli nic. Nie wiadomo czy po Nowym Roku nie zacznie iść na północ.
Od wielu miesięcy się pisze, że przewartościowany frank to źle dla gospodarki Szwajcarii, zwłaszcza dla eksporterów. I co? I nic!
Jestem zainteresowany kursem, gdyż mam kredyt w CHF :oops:
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez Town21 » 01 Sty 2017 18:51

Ja szczerze siedzę we Franku z wolnym kapitałem bo nie widzę na dzisiaj alternatywy. Frank jest drogi bo siły rynkowe są nastawione na zasysanie i widać, że bank centralny Szwajcarii został złamany (zerwanie pegu do Euro). Interwencje kosztowały ich zbyt dużo. W każdym razie wojnę przegrali ale zemścili się na graczach forexowych.

Jak na razie silny Frank nie zaszkodził gospodarce Szwajcarii do tego potrzeba trochę czasu i dużo wskazuje na to, że ten rok może być takim przełomem.

Frank jest fundamentalnie przewartościowany podobnie zresztą jak dolar.

Ja osobiście stawiam na to, że 1 kwartał 2017 to będzie moment zwrotu. Szczyt dolara, dołek euro, dołek PLNa. Od okolic lutego albo marca złotówka powinna się umacniać i to znacznie.

Tak więc najprawdopodobniej w dniu złożenia oficjalnego wniosku o wystapienie UK z UE dojdzie do przesilenia. (+1-2 tyg max).

Frank zakładam do tego czasu będzie drogi i zapewne po panice w Eurolandzie będzie to okazja do jego sprzedaży.

http://www.bankfotek.pl/image/2046957" target="_blank

Wykres franka do złotego jest klarowny kupuje sie na dole a sprzedaje u góry i w zasadzie moment na sprzedaż już był. Tylko ja go trzymam w nadziei, że wybiją ten kanał górą w 1 kwartale. Problem będzie jak wyjdą dołem jednak na razie sie nie martwię.
Town21

Postprzez flex » 02 Sty 2017 01:21

Co z tego, że dolar i frank są fundamentalnie przewartościowane a złotówka niedowartościowana skoro te 2 pierwsze to waluty "safe heaven" a złotówka to waluta kraju należącego do emerging markets, który w dodatku uparł się pokłócić z sąsiadami i resztą EU. Kraju, którego minister MON kpi z młodej demokracji w USA a wicepremier mówi w wywiadzie tv o kandydatach na prezydenta USA - "wybór między dżumą a cholerą". Nie wspominając o baaardzo optymistycznym projekcie budżetowym i wciąż rosnących wydatkach.
Jak wyceniana jest nasza waluta okaże się po 13.01, gdy Moody's i Finch ogłoszą swoje ratingi.
Do tego czasu mam nieśmiałą nadzieję, że choć chwilowo złotówka się wzmocni żebym kupił w rozsądnej cenie dolary (4.1) i franki (4).
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez Town21 » 03 Sty 2017 13:42

Flex problem ze słabością PLNa jest taki, że targedia już się wydarzyła i trwa. Fajnie to nie wygląda bo złotówka jest G warta i tak naprawdę trzeba zakładać, że będzie gorzej jeśli chce się ją teraz sprzedać. Ja widzę to tak, że to ostatni słaby kwartał dla PLNa i ostatni dobry dla dolara.

ps.

EUR/PLN 4.38641 -0.58% 16:32
USD/PLN 4.23468 +0.42% 16:33
EUR/USD 1.03583 -1.00% 16:33

To wygląda na zakup złotówki przez kapitał międzynarodowy. Widać po giełdzie ktoś wchodzi...

WIG 52460.62 +1.07% 16:21
WIG20 1988.02 +1.60% 16:36
WIG20 Fut 1987 +1.74% 16:21
WIG20USD 469.27 +1.06% 16:21
Town21

Postprzez Town21 » 04 Sty 2017 12:32

Jeśli dzieją się takie numery na początku roku umocnienie PLNa i metali to jest to sprawa podejrzana mając w perspektywie grę pod BREXIT w marcu. Pompowanie, żeby zająć dobre pozycje na spadki? Taka luźna uwaga ja te nie kupuję...
Town21

Postprzez tonyxxl » 04 Sty 2017 13:29

co ty masz z tym brexitem? brexit już jest dawno ogarnięty przez rynki, jedynie brak formalnego wyjścia byłby zaskoczeniem. A to wg zapowiedzi rządu brytyjskiego nie nastąpi.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez Town21 » 04 Sty 2017 14:17

Mylisz się i to bardzo. Rynki żyją nadziejami, że parlament to zablokuje i do niczego nie dojdzie a May zapewne złoży jakoś w marcu papiery do UE i rynki będą grały słabość GBP i pewnie też EUR jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, żeby PLN wykazywał wielką siłę. Zresztą informacje, które wyczytuje z płatnych raportach inaczej nie twierdzą

Masz tu wycinek projekcji na 2017 roku GBP

http://www.bankfotek.pl/image/2047661.jpeg

Zresztą to co piszę to też nie jest jeden argument ja już mam zdanie na cały 2017 rok w szerokiej klasie aktywów od metali szlachetnych, indeksów giełdowych po waluty. Będe publikował częściowo jakieś tipy bo całości nie mogę.
Ostatnio edytowany przez Town21, 04 Sty 2017 14:20, edytowano w sumie 1 raz
Town21

Postprzez flex » 04 Sty 2017 14:20

tonyxxl napisał:co ty masz z tym brexitem? brexit już jest dawno ogarnięty przez rynki, jedynie brak formalnego wyjścia byłby zaskoczeniem. A to wg zapowiedzi rządu brytyjskiego nie nastąpi.

Ale jaki brexit, soft czy hard? Nie wiadomo w jakim terminie nastąpi, oprócz zapowiedzenia uruchomienia oficjalnej procedury brexitu do końca marca. Na razie nic oficjalnego nie ma. Nie wiadomo co będzie z umowami handlowymi z UE, lub z każdym z państw osobno w razie hard brexitu czy swobodnym przepływem ludzi w ramach UE i WB. Mimo brexitu WB będzie musiała dalej łożyć na projekty UE zgodnie z zawartymi umowami albo czeka ją lawina pozwów o odszkodowania.
Tak naprawdę nic nie jest jeszcze ogarnięte bo nawet sami Anglicy nie wiedzą do końca na co się zdecydują.

Mimo dobrych danych z WB kurs funta spadł wczoraj o0,6% bo do dymisji podał się ambasador WB przy EU. Widać, że rynek dość nerwowo nawet na tak mało ważne info.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez Town21 » 04 Sty 2017 14:26

Sam z początku nie wierzyłem w BREXIT ale nim więcej rozmawiam z ludźmi tym bardziej mnie utwierdza w przekonaniu, że ten BREXIT to raczej ucieczka w szalupie ratunkowej przed walącą się UE.

Znajomy np. pracujący w dziale IT w średnim banku UK w luźnej rozmowie stwierdził, że oni mają wytyczne przygotować się na HARD BREXIT.

Tu nie chodzi o to, że ludzie tak chcieli tak chcą ich elity. Jeśli elity tego chcą i za wszelką cenę to forsują to znaczy sprawy w UE wyglądają naprawdę słabo. Jeśli oni tak zakładają to wyjdą na tym najlepiej uciekając przed armagedonem. Według mnie na stole jest rozpad UE. Oni o tym muszą wiedzieć.

Tak jak ze standardem złota UK było pierwsze 2 lata poźniej wszystko poszł do piachu.
Town21

Postprzez Town21 » 04 Sty 2017 20:18

Są chwile w życiu człowieka w których żałuje tego, że nie wykorzystało się okazji wiedząc, że jest pompowanie bańki przez Chińczyków:

http://stooq.pl/q/?s=btcusd&c=5y&t=c&a=ln&b=0

W roku 2013 BTC zrównał się ze złotem i we wszystkich mediach na świecie ogłoszono BTC tak dobry jak złoto 1:1

Dzisiaj BTC max był 1141 a złoto 1165.

Postawię odważną tezę, że po pęknięciu tej chińskiej bańki BTC może pójść do piachu.
Town21

Postprzez sebo6sebo » 04 Sty 2017 20:20

Gdzieś kasę trzeba trzymać, żeby ją przelać do innego kraju i zamienić na coś innego. Wiec do piachu nie pójdzie.
sebo6sebo

Miejscowość: PalmaThePalma

Postprzez Town21 » 04 Sty 2017 20:29

Prawda jest taka, że ja nigdy nie byłem chytry na łatwą kasę. W teorii rozumiem BTC i to jak działa tylko nie kupuję tego.

Ten rynek jest zmanipulowany, mało płynny, niebezpieczny i można by sobie dużo więcej rzeczy dopisać. Jedyny plus to chyba zmienność.

BTC zostanie uwalone w momencie w którym zostaną nałożone restrykcje na wszelkiej maści brokerów, kantory i co najważniejsze banki. Widać ewidentnie, że lada chwila oni to uwalą. Bez pieniadza fiducjarnego BTC jest nic nie warty a rządzący nie lubią takich wynalazków, które ich wykluczają z interesu.
Town21

Postprzez sebo6sebo » 04 Sty 2017 20:34

A coś ty z tym dziadostwem tak wyskoczył to nie te forum.
Nie ważne ile kosztuje bo nikt nie wie ile to może kosztować i jaką to ma wartość, dla mnie 0zł.
sebo6sebo

Miejscowość: PalmaThePalma

Postprzez Town21 » 04 Sty 2017 20:41

Pewnie, że nad kryptowalutowami nie ma co się rozstrząsac. Dla ciebie warte 0 dla mnie 0 a jednak ktoś tam płaci za 1 BTC 1141 $. Wspomniałem bo jesteśmy w fazie hiperbolicznej i najprawdopodobniej jesteśmy bliscy krachu. Gra to na wyobraxni gdy się widzi wzrost z 330$ na 1141$. Jak Chińczycy w coś wchodzą to pompują konkretnie a potem zawsze konkretnie crashuje ;D

---
Swoją drogą wykres eurodolara.

https://pbs.twimg.com/media/C1V1xTxXEAAuh_D.jpg:large
Town21

Następna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości