Uważaj na złoto, inwestuj w srebro! 2.0

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Uważaj na złoto, inwestuj w srebro! 2.0

Postprzez mk123 » 27 Maj 2018 10:31

Nawet w pierdzie ukrainie nie kupisz teraz mieszkania za 3-10uncji. Nie sądzę żeby u nas miało być gorzej.
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez kolczyk » 27 Maj 2018 10:38

I tego się trzymajmy. Ceny nieruchomości są połączone z tym, czy możesz/chcesz/jesteś zmuszony mieszkać w danym miejscu. Wenezuela pokazuje, że ceny tak mocno nie spadły, pomimo kryzysu czy wyjazdów ludzi. Po prostu nie ma kupujących, nie możesz wyjść z inwestycji, ale nikt nie chce obniżyć ceny i w sumie nikt nie chce sprzedać, za tamtą walutę, bo co kupią zamiast tego? Jakie aktywo/pasywo kupią, jak wszystko się wali?
Strasznie się wszyscy uczepili zdania, że za parę uncji kupisz mieszkanie a miało to tylko zobrazować pewne przewartościowanie tego aktywa w obliczu różnych historycznych zdarzeń, które mogą nastąpić. Tymczasem nieruchomość w dobrej lokalizacji nadal warto kupić, bo nie stracimy, jeśli nie sprzedamy przy jakimś chwilowym załamaniu, jeśli coś to tylko długo będzie musieli poczekać.
Najbardziej mnie smuci fakt, że brak wiedzy w narodzie jest tak nikły i nawet nikt nie próbuje merytorycznie wejść w dyskusję, zwalając winę na upały.
Tymczasem ani w jednym zdaniu ani fakcie, które wystąpiło i może wystąpić się nie pomyliłem. Nie oceniłem błędnie żadnego pasywa czy jego zachowania historycznego i możliwe, że przyszłego.
Czasami mi się wydaje, że to właśnie ludzie żyją w świecie fantasy, tak zostali rozpieszczeni przez "solidarne" państwo. Ale na spokojnie, do czasu.
kolczyk

Postprzez Pykacz » 27 Maj 2018 12:00

kolczyk napisał:Czasami mi się wydaje, że to właśnie ludzie żyją w świecie fantasy, tak zostali rozpieszczeni przez "solidarne" państwo. Ale na spokojnie, do czasu.

Już samo to że jesteśmy na forum jakim jesteśmy i zbieramy co zbieramy nie można nas aż tak słabo oceniać . Inne ludki to dopiero żyją w matriksie zadłużając się przy tym do tego na potęgę. Z nami nie jest tak źle myślę ale czasami trzeba się zastanowić nad tym czy innym i próbować trochę zresetować to czym nas karmią w mediach i nie będzie źle . Ja staram się od każdego z Was wyciągnąć jakieś wnioski dla siebie i nie żałuję ani chwili czytania tego forum. Dzięki wszystkim. :)
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój. Vabank
Pykacz

Postprzez sebo6sebo » 27 Maj 2018 14:31

kolczyk napisał:
sebo6sebo napisał:Jasne, żyj dalej w świecie fantasy.
Jak będzie kryzys może, to nieruchomości nie stracą, za żadne 3 uncje nie kupisz, gdzie ty żyjesz w lochach czy bzdury czytasz w tym śmietnikowym Internecie ?
Jeśli tak by miało być, w tym życiu którym żyję odpalę Ci uncję, za mieszkanie w cenie 3 uncji czy nawet 5 uncji w mieście.
Kurcze takie bzdury wypisujesz, że szok.
"Historia zatoczy koło." co to jest !

Poczytaj trochę książek, poznaj trochę historii. Spokojnie mogłeś kupować kamienicę za uncję złota, problem w tym, że nikt nie chciał mieszkać w kraju ogarniętym wojną czy kryzysem. Dopiero później na spokojnie mogłeś dochodzić roszczeń lub się wprowadzać i sprzedać w wysokich cenach. Strasznie mnie irytuje takie postrzeganie świata i ignorancja, że jest wszystko dobrze i ciągle tak będzie. Będziesz wyskakiwał z tego mieszkania na wilanowie, za uncje złota, bo nie będziesz miał co do gara włożyć. To mocno przerysowany przykład. Czasami trzeba napisać wprost skrajny przypadek, aby część osób zrozumiała.

Książki to często powielane bzdury, co było kiedyś nie musi być w przyszłości.
Wiele krajów boryka się z różnymi problemami i nikt Ci mieszkania nie sprzeda, za parę uncji, nawet w takiej Wenezueli o której wspomniałeś, bo to co piszesz to bajki. Chętnie kupię tam mieszkanie, spotkajmy się obgadajmy temat, kasę wykładam od ręki, oczywiście przez kancelarię. tak na marginesie Wilanów, się pisze z dużej i mnie nie interesuje ale Hiszpania tak.
Od kiedy to do garna się wkłada złoto i je je, prędzej Cię zabiją niż coś zrobisz, zacznij samodzielnie myśleć. Masz klapki na oczach i nic więcej i tak będziesz żył do starości.
sebo6sebo

Miejscowość: PalmaThePalma

Postprzez flex » 27 Maj 2018 15:03

Skoro teraz można kupić nieduże mieszkanie za 90000 - 100 000 zł czyli 20 oz w niektórych mniejszych miejscowościach to aż tak ciężko wyobrazić sobie przyczyny, które spowodują spadek cen nieruchomości i/lub skok ceny metali szlachetnych?
Kryzys gospodarczy, wojna czy inne Mieszkanie +.
Zresztą, tak jak kolczyk pisze, wystarczy znajomość historii i minimum wyobraźni potrzebne żeby zrozumieć, że to samo może się powtórzyć. Nie trzeba być fantastą.

600zł za uncję srebra? 1000% wzrostu ceny? A w jakim okresie i czemu tak mało? ;)
Średnia polska pensja w 1980 r to ok 6 tys zł a w 1990 r to ok 1 mln zł ;)
Przy obecnym dużym % zadłużeniu zagranicznym Polski powyższy scenariusz inflacyjny jest całkiem prawdopodobny.
Ale, pomijając inflację, przy sporej bańce na metalach szlachetnych bardzo wysoka cena srebra jest prawdopodobna. A czy to będzie 200 zł czy więcej nie ma znaczenia.
Bo kto z nas będzie jeszcze wtedy miał jakiekolwiek srebro? Może jakieś resztki :)
Większość z nas sprzeda dużo wcześniej.

Przy okazji. Jakie macie strategie sprzedaży?
Moja zakłada sprzedaż 25% zasobów prze wzroście ceny (w $) o 50%. Następne 50% sprzedam przy wzroście o 100%. A potem się zobaczy :mrgreen:
To oczywiście teoria i nie przywiązuję się do niej. Sporo zależy od sytuacji, ogólnej i prywatnej.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez grzes-w-wa » 27 Maj 2018 15:21

Chwila, która przesądzi definitywnie o pozbyciu się srebra jest oczywiście określona ceną spot i ma przekroczyć 50 USD.
Mam na myśli orły i sztabki tzw żwir na wagę.
Pudełeczka z błyskotkami to przyznam sam nie wiem.
------------------
Chętnie poczytam jakie wy macie plany co do bajerów premium.
-----------------
Wystarczy pod-pompować banie na mieszkania.
Dać ludziom na nie kredyty.
Nadrukować waluty i inflacja gotowa.
Kłopoty ze spłatą kredytów.
Drogie utrzymanie mieszkań. (media)
I jesteśmy w pól drogi aby mieszkanie zmieniło właściciela za równowartość kilkudziesięciu uncji złota.
Pamiętać trzeba że za około 60 uncji Au dziś już kupimy mieszkanie.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez mk123 » 27 Maj 2018 15:54

3 uncje to mnie kosztowały meble do kuchni i łóżko - na szafe już by nie starczyły.
Przegrałem życie, jakbym poczekał aż wybuchnie wojna to bym kupił za to kamienice.
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez grzes-w-wa » 27 Maj 2018 15:56

mk123 napisał:3 uncje to mnie kosztowały meble do kuchni i łóżko - na szafe już by nie starczyły.
Przegrałem życie, jakbym poczekał aż wybuchnie wojna to bym kupił za to kamienice.

Nie przesadzaj.
60 uncji to 300 000,-
Pałacu za to nie kupisz, ale M-2 już tak.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez mk123 » 27 Maj 2018 16:00

Wiem, ale to nie było do Ciebie tylko do entuzjasty zagłady i mieszkań za uncje.
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez kolczyk » 27 Maj 2018 16:00

Książki to bzdury. Historia to bzdury. Jestem na rynkach od końca lat 90 i widziałem jak dane aktywe i pasywa, które uznajesz za niezniszczalne pod względem wartości leciały na pysk i kosztowały grosze. A wystarczy, że ceny mieszkań będą stały w miejscu przy galopującej inflacji i wzroście cen złota. Przedsmaczek już był w 2011 a był to przecież taki mały problemik na rynkach. Nietrudno o taki scenariusz stagflacji, brak kupujących a nikt nie chce oddać z stratą bo kredycik boli. Ale najlepiej się czepić wilanów z małej litery, jak już nie ma się faktów ani merytoryki w wypowiedzi.

Ps
Hiszpanie trzeba było kupować w 2011 jak w telewizji pokazywali te opuszczone mieszkania nad morzem i miasteczka widmo a nie teraz.

Mk123 jesteś kolejną osobą, co się uczypiła skrajnego, historycznego przypadku. Tak było i nie mieszkanie za uncje a cała kamienice można było mieć, jak ludzie uciekali. Tej kamienicy za chwilę i tak mogło nie być a ty miałeś uncje złota, sam bym w takim przypadku sprzedał i uciekał. Ale historia to bzdura i się nie powtórzy, na spokojnie, mamy świat fantasy i całe szczęście, że żyjemy w absolutnie najlepszych i najbardziej wygodnych, bezpiecznych czasach ludzkości.
kolczyk

Postprzez sebo6sebo » 27 Maj 2018 17:53

Pokaż te kamienice za 3 uncje oparte faktem, bo pisać każdy może. Tam gdzie jest kryzys złoto mało kogo obchodzi, jak byś miał by Cię zastrzelili.
Tak książki są pisane by się sprzedawały i często wychodzą bzdury, przecież też możesz napisać książkę i też będą bzdury.
Złoto nie ratuje od problemów, raz się uda drugim razem już nie.
Złoto nie jest potrzebne do przeżycia są ważniejsze rzeczy, jedzenie woda itd.
Chętnych za 3 uncje to będą miliony więc czemu Tobie miało by się udać coś kupić, skoro jesteś taki mądry po co czas marnujesz na pisanie nie lepiej leżeć z drinkiem na hamaku?
Nie przypominam sobie w Hiszpanii opuszczonych domów i jeszcze za grosze, za to w dawnych latach widziałem, przepych bogactwa i zabawy.
sebo6sebo

Postprzez kolczyk » 27 Maj 2018 18:29

Szkoda strzępić klawiatury dla ignorantów. Miałem czas w niedziele, rynki zamknięte oprócz bitcoina, ale nie warto edukować i przypominać tego, co było. Jest super i będzie super. To ostatnia moja wiadomość i analiza inwestycji.
kolczyk

Postprzez gt64 » 27 Maj 2018 18:53

kolczyk po kiego tak się spinasz,na siłę próbujesz udowodnić swoje racje, sam się nakręcasz, po prostu wystarczy odpuścić,wyluzować, otwórz browara , zrelaksuj się,wszystkim będzie lżej
gt64

Miejscowość: Radlin

Postprzez sebo6sebo » 27 Maj 2018 18:57

U nas też tak jest jak są budynku i osiedla budowane to znaczy kryzys, Ty byłeś kiedyś w Hiszpanii i to na oczy widziałeś?
U nas w święta tak samo to wygląda, przejedz się a sam zobaczysz wystarczy zrobić kółko nagrać i puścić ludziom i pokazać za granicą kryzys w pl opuszczone miasto opuszczone place budowy.
Ale was jest łatwo zrobić w konia.
Udowodnij aktem notarialnym cenę mieszkania w 3 uncjach i Ci się ukłonię.
Powiedziałem Ci już kiedyś wszystko kopiujesz nawet durnotę.
sebo6sebo

Postprzez kolczyk » 27 Maj 2018 19:05

Napisalem tylko, ze 2011 byl super na zakup nieruchomosci w hiszpanii i wtedy brodacz mogl sie rozgladac a nie teraz. Teraz jest za pozno, ceny napompowane i w ciagu paru miesiecy bedzie problem w hiszpani z rzadem, zadluzeniem i cala strefa euro, wiec zapewne kupi na samej pieknej gorce.

Na szczescie nie musze nic nikomu udowadniac czy szukac przedwojennych aktow notarialnych kamienic czy zydowskich aktow wlasnosci.
Ostatnio edytowany przez kolczyk, 27 Maj 2018 19:18, edytowano w sumie 1 raz
kolczyk

Postprzez kolczyk » 27 Maj 2018 19:17

Otrzymalem pytanie wiec odpowiadam publicznie, moze sie komus przyda.

Jakie beda sygnaly upadku pln?

Pierwsze sygnaly upadku pln beda jak rada polityki pienieznej pomimo inflacji nie podniesie stop procentowych a wrecz bedzie dazyc lub wysylac sygnaly tzw. minutes do ich obnizenia. Bedzie wskazywac na mozliwosc przestrzelenia celu inflacyjnego, bedzie akceptowac ten fakt i mowic ze nic sie nie dzieje, ze inflacja wroci do celu, ale ona juz nigdy nie wroci. Wtedy kapital ktory juz i tak ucieka, z powodu nizszych stop niz w usa, zwiekszy odplyw, powodujac dalsze oslabianie zlotowki i dalsza inflacje. Ogolnie warto zapytac sie turkow jak sobie radza, pewnie wiekszosc waluty pochowala. W turcji rpp jest trzymana za pysk i u nas moze byc tak samo tylko jeszcze o tym publicznie nie wiadomo. W turcji juz dawno stopy powinny byc w piku na 20% ustawione aby odzyskac zaufanie.

To safe haven dopoki waluty frank i dolar sie trzymaja. Dodam ze przy dolarze fed tez akceptuje przestrzelenie inflacji, dlatego zloto wrocilo na 1300 i tak naprawde dolar moze byc pulapka i moze zaczac spadac jak kamien w wode.... Niech tylko raz nie podniosa stop kiedy rynek oczekuje i bedzie po dolarze, zloto na 1500usd

Dodam ze ciagle wierze w pln... Ze jednak zareaguja... I licze na jakas korekte, bo powiem wam ze maj to koszmar dla zlotowki w relacji do dolara i towarow. Rzadko sie zdarza ze te dwa elementy rosna rownolegle tak radykalnie szybko. Stad na stacji widzicie 5,2zl z mozliwoscia 6zl.

Uff to juz ostatnia analiza, bawcie sie.
kolczyk

Postprzez sebo6sebo » 27 Maj 2018 19:32

Te nie jest analiza oparta faktami danymi itd, to są wypociny człowieka co durnotę przepisuje od innych, coś tam składa i myśli, że za x czas coś tam będzie, tak to wygląda drogi kolego, nie masz pojęcia o czym piszesz i nic na oczy nie widziałeś.
Czytasz pudelki itd i przepisujesz, nawet o Turcji nie masz pojęcia tylko przepisujesz co wyczytasz, widziałeś od środka jak funkcjonuje Turcja jak się dokonuje transakcje tam, co kupują i w jakich walutach?
Zapytałeś ich jak sobie radzą? Bo radzą sobie dość dobrze, mają złoto dolary, turystykę, handel itd.
Porównujesz Polskę do Turcji ? Gratulacje.

Myślisz, że stopy procentowe w PL zmienią tak, że będzie upadek kraju, że coś zmienią?
Stany to jedna wielka manipulacja i nic więcej.
Piszesz to co jest tymczasowe nic więcej.
Kiedy się pogorszy podaj datę, będziemy mogli to zweryfikować, tak jak lanie ludzią wody, że bańka jest na nieruchomościach parę lat temu, nie kupili wtenczas.

Miłego wieczoru Pozdrawiam!
sebo6sebo

Postprzez kolczyk » 27 Maj 2018 19:37

Sluchaj, zaprezentuj swoja analize. Wszyscy czekamy.
Ostatnio edytowany przez kolczyk, 27 Maj 2018 19:43, edytowano w sumie 1 raz
kolczyk

Postprzez onager1 » 27 Maj 2018 19:37

Poczytaj o Detroit po ile tam były mieszkania. Po prostu nikt nie chce tam mieszkać. Tak samo jak w czasie wojny wszyscy co mieli jakąś kasę spieprzali np do ameryki lub Australii. A żeby mieć kasę trzeba było np coś sprzedać np dom.
onager1

Miejscowość: jelenia góra / katowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości