Uważaj na złoto, inwestuj w srebro! 2.0

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Uważaj na złoto, inwestuj w srebro! 2.0

Postprzez kolczyk » 27 Maj 2018 19:41

O mam analize sebo z poczatku maja, cytat:
Metale w dół, dolar bardzo się umacnia i raczej będzie

Metale zrobily w dol ze szok. A prawda taka, ze dolar sie umacnia a metale sie trzymaja. To dopiero zdziwienie, jak tak mozna dwie rzeczy na raz?, ale takie sa analizy sebo oparte na czym to bylo a nie to co bedzie, bo rynek w tym roku jest inny niz zawsze, stalo sie to od lutego.
Napisal tez ze srebro nie wystrzeli w tym roku. A tymczasem w zlotowce to juz hiperbola powoli. Reszte zobaczymy.
kolczyk

Postprzez sebo6sebo » 27 Maj 2018 19:45

Czytaj uważnie, nie piszę wszystkie książki a książki.
kolczyk gdzie Ty zaprezentowałeś analizę, bo chyba, te wypociny nie nazywasz analizą?
onager1 zawsze gdzieś w świecie znajdziesz przykład, ale co ma piernik do wiatraka?
Face-to-Face nie ukrywam się, więc nie ma problemu.
Wystarczy, że na wsi wybudujemy magazyn Amazon i miasto się rozbuduje a później amazon upadnie. Co się stanie z miastem ?
Uciekali a wiesz dlaczego? Może dlatego, że część z nich to tchórze byli.
Problem, że jesteście ograniczeni i nic więcej nie widzicie niż coś przepisanego, na oczy też nie bo tylko Internet, były kraje co upadały, miasta czy wsie, waluty i inne pierdoły i co z tego.
Jaka różnica w waszym, życiu jest?

kolczyk wiesz, że wyolbrzymiasz, widzisz, że mam rację ale się nie przyznasz :)
Ani srebro ani złoto nie zyskuje a dolar bardzo drożeje, widzę, że problem masz ze zrozumieniem i w dodatku używasz dziwnych słów by było na Twoją korzyść.
W rublu też może napisać, Złoto jest rozliczane w USD tak na marginesie. Srebro spadło dolar się wzmocnił, ja przekonywać Cię nie muszę, możesz sprawdzić ceny.
Zawsze możesz sobie śnić o srebrze po 50$ czy 100$ to tylko sen.

No jest hiperbola jak piszesz, rany ręce opadają.
Załączniki
Screen Shot 2018-05-27 at 19.53.16.png
Ostatnio edytowany przez sebo6sebo 27 Maj 2018 19:54, edytowano w sumie 2 razy
sebo6sebo

Miejscowość: PalmaThePalma

Postprzez kolczyk » 27 Maj 2018 19:53

kolczyk wiesz, że wyolbrzymiasz, widzisz, że mam rację ale się nie przyznasz :)

Rynek za kazdym razem jest inny nie da sie przewidziec. Teraz beda rosly lub staly towary przy rosnacych cenach dolara. Poprzednio jak dolar rosl to towary lecialy. Mieszanka wybuchowa dla nas. Jest to tez ostatni oddech dolara.

Hiperbola. Patrze na rynek od lutego, nie interesuje mnie to, co bylo, bo juz tak nie bedzie. Koniec i kropka.

A btw wiecie dlaczego warto trzymac tylko 10% w zlocie fizycznym w portfelu inwestycyjnym? Bo 10% w momencie walniecia zrobi wam dobrze czyli, tyle co 90% aktywow, nawet jak 90% portfela poleci to te 10% zachowa wartosc nabywcza. To teraz mozecie sobie wyobrazic jaka musi byc cenowa hiperbola na zlocie.
Ostatnio edytowany przez kolczyk 27 Maj 2018 20:00, edytowano w sumie 3 razy
kolczyk

Postprzez sebo6sebo » 27 Maj 2018 19:59

Lepiej w ziemniakach albo ryżu.

Naucz się pisać OK?
Po co Ci złoto jak pisać nawet "nie umisz"

Co to jest 10% ?
Bzdura ! Zależy jaki masz portfel. 1000PLN a 10000PLN a 100000PLN to chyba różnica 10%, jak masz 10tyś to sens jest 10% mieć w złocie fizycznym? Może lepiej kupić ryż i wodę?
Ludzie muszą mieć co dywersyfikować.
Dalej nie rozumiesz, że złoto w czasie szybkiego i gwałtownego kryzysu nic Ci może nie dać.
Ludzie dawno temu odeszli od złota, popytaj ludzi na ulicy popytaj w pracy na bazarku wszędzie, będziesz rozczarowany.
sebo6sebo

Postprzez kolczyk » 27 Maj 2018 20:04

Ale o czym.piszesz? O.kryzysie ze jedynym twoim ratunkiem bedzie zapakowac sie do plecaka i ucieczka na wies i do lasu? To faktycznie po co mi zloto, dopoki nie powstana jakies struktury kto mi to zloto skupi za nowa walute lub inny towar to zloto faktycznie nie ma sensu. Lepszy pistolet. Ale ja az tak nie przewiduje. Przewiduje upadek paru walut fiat lacznie z samym dolarem. Niewielkie zawirowania, ktore trzeba bedzie wykorzystac do wyprzedania sie z kruszcow. W brazyli czy argentynie takie resety sa co pare lat. W PL to bylo akurat przejscie z PRL

Ale masz racje ten barbarzynski metal nie ma sensu i go szybko wyprzedam za nowe muszelki czy inne rzeczy jaka nasza swita wymysli. Do tego ma mi sluzyc, do przeniesienia wartosci nabywczej z pln do nowej waluty jaka powstanie. Jak to beda kryptokotki to beda kryptokotki.

Ogolnie nawet nie wiesz jak sie ciesze, ze tak wielu jest ignorantow na bazarach :-)
Ostatnio edytowany przez kolczyk, 27 Maj 2018 20:13, edytowano w sumie 1 raz
kolczyk

Postprzez sebo6sebo » 27 Maj 2018 20:12

Ja nie piszę, że nie ma sensu pls chyba w szkole nie uważałeś!
Naucz się czytać i rozumować!
O jakiej wsi Ty piszesz?
Nie co parę lat tylko co parędziesiąt!
I tym ignorantom na bazarze pewnie lepiej się zyje niż Tobie, bo Ty pewnie ciagle myślisz, że będzie bogaczem, że od nich odkupisz coś.
Podaj datę kiedy? Ile już lat o tym myślisz 10 czy 20 a może więcej, wszystko przeleciało koło nosa a Ty dalej w tych samych portkach chodzisz?
Kolczyk kup sobie coś, zabaw się bo kryzysu nie ma dalej.

Kto od Ciebie kupi te złoto Ci ignorancji z bazaru :)
sebo6sebo

Postprzez kolczyk » 27 Maj 2018 20:22

Zloto nie spowoduje, ze bedziesz bogaczem, ma transferowac wartosc nabywcza, od bogactwa mam akcje z nasdaq.

Biznesik bazarowy zloto moze odkupic, bo ja bede mial wartosc nabywcza, kiedy inni z bazar ja stracili. To samo frank, dolar, poki istnieja, maja przechowac wartosc nabywcza do zlotowki i wyplacic jakies grosze oprocentowania.

Ale ogolnie fantasy world, socjalizm i keynowska szkola widze siegnela glebiej niz myslalem a macki lewactwa siegaja nawet forum o kruszcach :-)

To wszystko oznacza, ze to faktycznie moze byc ostatni okres wzglednego spokoju na swiecie, bo pozartowac mozna ale to juz akurat smutne.
Ostatnio edytowany przez kolczyk 27 Maj 2018 20:29, edytowano w sumie 2 razy
kolczyk

Postprzez flex » 27 Maj 2018 20:25

Kolczyk, dzięki za ciekawy wpis. Zawsze chętnie czytam :)
Mała rada, daruj sobie dyskusje z niektórymi osobami. Cokolwiek byś nie napisał i tak nie dotrze. Szkoda energii.
W zarządzaniu profilem jest bardzo przydatna opcja przyjaciele i wrogowie. Dodajesz delikwenta i bzdury automagicznie znikają :)

Szkoda, że na tradingforaliving jej nie ma i muszę kaleczyć oczy takimi wpisami
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez mk123 » 27 Maj 2018 20:38

Do lewaka mi bardzo daleko, ale i tak sądzę, że Cie ponosi
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez kolczyk » 27 Maj 2018 20:44

Zapytałeś ich jak sobie radzą? Bo radzą sobie dość dobrze, mają złoto dolary, turystykę, handel itd.

A wiesz jakie elementy spowodowały, ze nie trzymaja liry? A slowo zaufanie? To teraz wytlumacz ludziom, ze oslabienie liry jest chwilowe i zeby sprzedawali swoje waluty i zloto. Erdogan ci podziekuje.
I teraz przeniesmy sie na nasz rynek. Pamietasz jak nam obnizyli ranking. Byl maly przedsmaczek. Na szczescie pojawil sie boom, zostalismy zapomnieni i cale szczescie zignorowani, bo troche do maja zlotowka odzyskala. Teraz wszyscy inwestorzy beda patrzec ktory bank centralny z rynkow wschodzacych podniesie stopy. Czeski? Rumunski? Bo w azji juz zaczeli sie ratowac powoli. A niech nasza rada sie spozni lub zignoruje sygnaly w stosunku do innych rynkow wschodzacych.... niech sie pojawia naciski zeby nie podwyzszac bo zawali gospodarke. Jeden malutki sygnal. Nagle temat sadow i podzialu wladzy odzyje. Nagle pojawi sie atak.spekulantow i dorabianie historii. Tak zalatwili turcje, cytujac wypowiedzi erdogana, pomijam fakt ze facet ma pale z ekonomii. Bedzie naprawde bolec. Mam tylko nadzieje ze wiecej w radzie jest z autriackiej szkoly i sie opamietaja. Moim zdaniem powinni teraz cwiartke podniesc aby pokazac ze potrafia to robic. Cwiartka nie zawali niczego, a bedzie to sygnal dla rynkow, aby uwazali na zabawy z zlotowka. Gadanie ze do 2020 to oni nie kiwna palcem aby podniesc stopy jest bardzo szkodliwe w obliczu tego co sie teraz dzieje. Jest to wrecz zamach na sile nabywcza polakow, za to powinien byc trybunal, gdyby istnial.

Kurna, panowie, ja za tydzien nie wiem co bedzie na rynkach, moze sebo bedzie mial racje i towary poleca w przepasc. Oby bo musimy amortyzowac spadek zlotowki. A oni do 2020 juz potrafia przewidziec, ze stop nie podniosa. No jak tak mozna? Przeciez to zaproszenie do niszczenia zlotowki.

Wlasnie mamy dalsze zamieszanie w wloszech i chyba wybory. Ech szykowac sie na dolara po 3,80zl a przydalaby sie korekta bo to prawie hiperbola
Ostatnio edytowany przez kolczyk, 27 Maj 2018 21:13, edytowano w sumie 1 raz
kolczyk

Postprzez Pykacz » 27 Maj 2018 21:13

Dużą ilość ciekawej lektury serwujecie. Każdy coś dla siebie znajdzie. :D
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój. Vabank
Pykacz

Postprzez kolczyk » 27 Maj 2018 21:25

Ale jest nadzieja, ze chwilowo sie zatrzymamy w tym szalenczym rajdzie spadku zlotowki i wzrostu cen towarow w tym zlota i srebra w relacji do zlotowki. Widze to po spadku rentownosci obligacji 10 letnich usa i spadku cen ropy w piatek. Jest szansa na maly parking, i korekte. Jesli korekta nie nastapi w najblizszym czasie miesiaca a rada nie wysle jakiegos minutes ze sa gotowi podwyzszyc wczesniej stopy, to bedzie bardzo zle i modlcie sie o zlotowke.

I zgodnie z przewidywaniami mamy uspokojenie i korektę na walutach. Na razie symboliczne. Mam nadzieję, że trochę złotówka odzyska wigor, bo jednak tu mieszkam i tu żyję, nie chciałbym, aby coś się wywaliło.
W Brazylii już wyszli na ulice, bo paliwo za drogie. Żadna gospodarka w tym Polska nie wytrzyma drożejącego dolara i jednocześnie towarów. Jest to katastrofalna mieszanka wybuchowa.

Jakby mocniej waluty spadły, może to być dobra okazja do zasilenia się w waluty. Nadal nie ufam dolarowi (tak, jak frankowi), ja myślę, że to wielki teatrzyk pod publikę. No, ale na razie im się udaje do czasu, aż ktoś nie powie sprawdzam.
Srebro, jest tak gdzie zawsze, czyli nigdzie (patrząc w relacji do dolara).
kolczyk

Postprzez Pykacz » 28 Maj 2018 10:25

Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój. Vabank
Pykacz

Postprzez kolczyk » 28 Maj 2018 11:20

Ja się właśnie boję tej bierności RPP i nacisków politycznych. Jak to nastąpi tego samego dnia trzeba pakować wszystko w waluty, kupować co się da: złoto, srebro, ziemie cokolwiek co przechowa wartość, nawet samochód za chwilę importowany będzie droższy. A mieć tylko parę złotówek na przeżycie, nic więcej.

Bo USA stopy podnoszą, a my mamy czekać do 2020? To, gdzie oni wtedy będą z stopami a gdzie my? Po co ma inwestor włożyć jakikolwiek kapitał w kraj o niestabilnym prawie, przy braku przestrzegania konstytucji, skoro ma swojego dolara, który płaci mu odsetki większe niż w Polsce i sobie leży na kanapie. I co z tego, że USA ma ogrom zadłużenia i dolar ciągle śmierdzi, każdy to wie, że kiedyś skończy się bal na titanicu, ale trzeba na razie płynąć z trendem, a bal na titanicu w roli 500+ może się szybciej skończyć.... u nas.
kolczyk

Postprzez mk123 » 28 Maj 2018 11:42

kolczyk napisał: Po co ma inwestor włożyć jakikolwiek kapitał w kraj o niestabilnym prawie, przy braku przestrzegania konstytucji

Image
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez mk123 » 28 Maj 2018 11:45

Jak Ty możesz sobie spokojnie pisać na forum podczas gdy w Polse łamana jest konstytucja - ogarnij się, bo jeśli ktoś tu łyka lewacką propagande to właśnie Ty.
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez kolczyk » 28 Maj 2018 12:08

Możesz udawać, że nic się nie dzieje, ale takie jest nasze postrzeganie na zewnątrz, najbardziej się popsuły relacje z inwestorami Niemieckimi. Żartowali też z Katalonii, że się wynoszą stamtąd, jak rząd hiszpański ich nie opanuje. Momentalnie wzięli za kark i doprowadzili do porządku, wymienili rząd w Katalonii i ma być spokój. Bo każdy wie, że chodzi o kasę i żaden kraj sobie nie może pozwolić na rozwalanie od środka.

Amerykańscy inwestorzy patrzą na inne aspekty (jeszcze). Mamy bardzo kiepski marketing kraju, ze wszystkimi się skłóciliśmy. Oczywiście winę ponoszą media i brak umiejętności PR, ale to trzeba umieć tak sterować mediami i nawet manipulować, aby kraj pokazywać w dobrych barwach. Spekulanci na to liczą i z tego żyją, waluta jest idealna dla spekulantów i ma dużą płynność, pójdą historyjki do mediów o brak niezależności RPP, braku trójpodziału władzy, przypomnienie konstytucji i się zrobi rajd na złotówce, żaden problem. To jest chwila moment. I całe szczęście, że jesteśmy połączeni krwiobiegiem w mniejszym lub większym stopniu z Euro i mamy jeszcze te fundusze spójności i rezerwy walutowe.

Dopóki było dobrze i mini boom to było i się o pewnych rzeczach zapomniało i przymykało oko, bo kasa najważniejsza. Teraz każda gospodarka wschodnia jest na celowniku. I tak, nadal mamy gospodarkę wschodnią, a nie kraju rozwiniętego.

Warto przeczytać:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Lon-Ce ... 92613.html
Ostatnio edytowany przez kolczyk 28 Maj 2018 14:27, edytowano w sumie 3 razy
kolczyk

Postprzez mk123 » 28 Maj 2018 12:52

Z mojego podwórka Ci powiem. Widziałem tabelki z całej europy, zgadnij gdzie są najlepsze wyniki i strumyk z kasą płynie na dalsze inwestycje - tak w tym kraju gdzie łamana jest konstytucja.
Taka branża, że większość kosztów trzeba płacić w euro a przychody tylko w PLN. Mimo wszystko zyski rosną i już 3 podwyżki w tym roku pracownicy dostali, a nie mamy jeszcze czerwca.

Żeby nie było nie tylko u mnie w firmie tak jest - większość dużych zagranicznych firm się rozbudowuje a narzekają tylko januszexy (niektórzy słusznie, większość nie)
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez ala19831 » 28 Maj 2018 12:56

kolczyk napisał:Możesz udawać, że nic się nie dzieje, ale takie jest nasze postrzeganie na zewnątrz, najbardziej się popsuły relacje z inwestorami Niemieckimi.

Mamy bardzo kiepski marketing kraju, ze wszystkimi się skłóciliśmy. Oczywiście winę ponoszą media i brak umiejętności PR, ale to trzeba umieć tak sterować mediami i nawet manipulować, aby kraj pokazywać w dobrych barwach.

Do póki pisałeś czysto ekonomicznie to z zaciekawieniem Cię czytałam.
Temat o monetach , a Ty wyjechałeś z trójwładzą. To nie HP

Zarzucałeś rywalowi z rozmowy, że nie popiera słów argumentami.
A Ty jakie masz argumenty ? w Polsce łamana jest konstytucja bo zagraniczne media tak piszą?

Np. główna sędzia Irlandii zarzuca nam, upolitycznienie sądów przy czym sama została wybrana przez polityków, klepnięta przez ichniejszy sejm czy co oni tam mają, ale do nas ma problem.
Mamy kiepski marketing ? Ty tak na serio ? Bzdura i to kompletna.
Kłucimy się ze wszystkimi ? Znowu źle dobrałeś słowa bo na ponad 200 państw nielubi nas kilka? Chyba nie jesteś zwolennikiem Izraela w sporze o IPN.
Winę ponoszą media. Jak najbardziej pod warunkiem, że ktoś czyta Wyborczą czy ogląda TVN.

PS. Wróć do sedna sprawy bo nieco Cię poniosło.
Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez kolczyk » 28 Maj 2018 13:01

mk123: Oczywiście, jak najbardziej, jak pisałem - większość rzeczy zostało zapomnianych i oby tak było. Ale zawsze można wrzucić Łona, odświeżyć stare tematy, jak będzie odpowiednia pora. A widzę, że Łona - gołębia bardzo lubią wstawiać, więc nie wiem, czy to przygotowywanie terenu? A dyskutujemy o przyszłości.

ala19831: to wszystko jest połączone, to są naczynia połączone. Dlaczego włoskie obligacje spadają na pysk? Dlaczego hiszpańskie obligacje? Czy coś się wydarzyło gospodarczo? NIE! Bo są zawirowania polityczne. To nie jest ważne, co uważasz za słuszne i jaką partię wspierasz, ważne jest to, jak cię widzą na zewnątrz. A PR gospodarczy mamy bardzo słaby. Niestety obecnie, jak się wspomni słowa konstytucja, to od razu jest atak. Tymczasem kiedyś była to faktycznie ostoja spokoju i wartości. Jak inwestor ma do wyboru Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Słowenia, Estonia(brawo!) to po co się ma pchać do nas? Może się pchać tylko ze względu na niskie pensje, które już nie są niskie a w razie potrzeby żeby szybko pozbierać swoje zabawki i zabrać się z powrotem do USA czy Niemiec.
kolczyk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: maju oraz 5 gości