Uważaj na złoto, inwestuj w srebro! 2.0

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Uważaj na złoto, inwestuj w srebro! 2.0

Postprzez ala19831 » 28 Maj 2018 13:17

Kolczyku zgodzę się z Tobą, że jesteśmy postrzegani jak jesteśmy, ale to wcale nie oznacza, że to źle.
Wg. mnie zaczynamy przestawać być sługusami innych państw !!! Tak, sprzątamy własne podwórko bo jest burdel.
Burdel, który był na rękę innym, ale nie nam.

PS. Bądź tym mądrzejszym i nie ciągnij aż tak głębokich wywodów.
Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez kolczyk » 28 Maj 2018 13:22

Sprzątać burdel też trzeba umieć, mieć fachowców i mieć dobrze gadane (PR). Nie możesz wywracać wszystkiego do góry nogami, kłócić się, bo inwestor nawet polskiego nie zna, on bazuje na tym, co napiszą zagraniczne media :)
Ale OK jest dobrze, póki jest dobrze, trafiło się ślepej kurze ziarno (chwilowy wzrost gospodarczy).

"Łon jest zdania, że NBP i rząd mają zbieżne cele."
No ja już wiem, jakie zbieżne cele ;)

"Cel inflacyjny może podlegać modyfikacją"
Zmodyfikujmy cel na 10% i ukryjmy ten cel przed wszystkimi :) Dopiero przy 10% inflacji zareagujemy, ale nikt nie będzie o tym wiedział. No geniusz po prostu.

Fajne komentarze:
Znam gościa z czasów studenckich, bo wykładał na UEP i powiem szczerze: Współczuję nam wszystkim, że ktoś taki jest członkiem RPP, jego wiedza z zakresu polityki monetarnej to II rok studiów licencjackich. Pamiętam jak jego sztandarowe pytanie z egzaminu brzmiało: "Czy jesteś za przyjęciem Euro w Polsce i dlaczego nie?" Łon to taki Antoni Macierewicz polityki monetarnej..

Ten człowiek uczył mnie na uczelni. Już wtedy wiedziałem, że długo się nie utrzyma na uczelni bo gałał głupoty na zajęciach. I co...trafił do RPP i decyduje o naszej przyszłości. Dramat. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy ale przez takich jak on za metr mieszkania musialem zapłacić z 20% więcej niż powinienem. Tak tak, niskie stopy są fajne, nawet taksówkarz śpiący w aucie już kupuje 3 mieszkanie, a babka z kosku 4te. Wiem jak się to skończy. Będziemy golasami w kartongipsowych mieszkaniach..

Akurat mieszkania to w całej Europe napompowane, więc tu nie ma racji. Ale stopy muszą być podniesione, nawet minimalnie, nawet tylko raz, aby nie pozwolić na atak mediów i spekulantów. Dlaczego media nie wstawią jastrzębia, na pewno w RPP ktoś chce podnieść stopy? To wszystko przygotowywanie gruntu.
kolczyk

Postprzez mk123 » 28 Maj 2018 13:45

Tak serio to co tu jeszcze robisz skoro jest tak źle a ma być jeszcze gorzej?
Weź i coś zrób żeby było TOBIE dobrze, a jeśli uważasz, że nie dasz rady to zostaje emigracja. Tylko uprzedzam: za granicą wcale nie jest tak fajnie jak piszą w gazetach.
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 28 Maj 2018 13:55

mk123 napisał:Tylko uprzedzam: za granicą wcale nie jest tak fajnie jak piszą w gazetach.

Gdzie sprawdzałeś? - chodzi mi o konkretne kraje.
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez kolczyk » 28 Maj 2018 14:13

Mam rodzinę. U nas żyje się bardzo dobrze, niskie koszty utrzymania, a wygląda na to, że będą jeszcze niższe przy spadku złotówki, pod warunkiem, że będziesz mieć waluty, złoto i srebro i parę kryptowalut a wymieniać tylko, jak chcesz co kupić.
Może być nawet raj na ziemi.

My tu gadu gadu a tu po korekcie dolara :) Słabość złotówki i strefy euro przeraża lekko.
kolczyk

Postprzez sebo6sebo » 28 Maj 2018 16:06

Jesteś pajacu żenujący, 6 postów z czego 90% to do mnie coś, debil.
Nie będę czasu marnował na setnego pajaca z Internetu i z kompleksami, że go na podwórku ruchają.
sebo6sebo

Miejscowość: PalmaThePalma

Postprzez kolczyk » 28 Maj 2018 16:17

Panowie, wydaje mi się, że gramy do jednej bramki, każdemu zależy aby "system" nas nie załatwił.
A "system" jaki jest, każdy widzi. Każdego z Was chcą okraść z owoców Waszej pracy. Jak nie przez GetBacki bezpośrednio, to pośrednio przez inflację.
Powinniśmy się trzymać razem.

Srebro pomimo umacniającego się dolara cały czas trzyma się w kanale. Efekt jest taki, że ciągle mamy 61zł spot.
kolczyk

Postprzez meszuzel » 29 Maj 2018 09:48

Przepraszam, że temat nie był otwarty wczoraj padł internet.

Dwie sprawy organizacyjne.
1. Panowie/Panie rynek mieszkaniowy w Hiszpanii, to bardzo, bardzo daleka odnoga. Zostawcie to sobie na inny temat. Tutaj te watki zostawiłem, bo plątało się to gdzieś z uncjami metali.
2. Nie skaczcie sobie do gardeł, bo się wam klawiatura rozleci.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez kolczyk » 29 Maj 2018 12:41

Nie jest dobrze, dolar przebił mały psychologiczny opór 3,70, kolejny 3,80zł
Nie jest dobrze, złoto powyżej 1300zł przy drożejących dolarze, monety już po 5100zł za uncje.
Srebro, jest tam, gdzie zawsze, ale trzyma się dzielnie pomimo silnego dolara. Jednak możecie zauważyć, że srebro w ogóle nie reaguje, i ratio do złota się powiększa. Więc ktoś oszukuje, czy srebro czy złoto?
Nie jest dobrze, dalsze spadki na WIG, widać kompletny brak zainteresowania naszym rynkiem, nic nowego, trwa to już wiele miesięcy (oprócz kapitału spekulacyjnego).
Nasi próbują jeszcze coś ratować PPK, przypiliło ich, pomysł dobry, bo skoro zniechęcili zagranicznych inwestorów to niech rodacy inwestują, zresztą wg mnie będzie już za późno.
Ciekawe, jak Ameryka zacznie spadać, to gdzie będzie nasz WIG? Na wartościach groszowych? :)
Zobaczcie co się dzieje z pszenicą i niedługo innymi towarami rolnym czy w ogóle towarami. Srebro też powinno w końcu wybić z kanału

Wygląda to z każdym dniem źle, myślałem, że chociaż na chwilę się zatrzymają. Zatrzymali się... na jeden dzień.
Postój dolara przewiduję dopiero około 3,80zł.
Sytuacja zaczyna powoli przypominać tą z roku 2011 na razie, tylko jakoś to szybko się rozwija, zupełnie, jakby jakiś trup w szafie był.
Musi przyjść uspokojenie, tak nie można tego ciągnąć.
kolczyk

Postprzez flex » 29 Maj 2018 13:35

Ja obstawiłem korektę na dolarze i sprzedałem właśnie trochę dolarów po ~ 3,73 kupionych poniżej 3,40.
Mam nadzieję odkupić 10-12 gr niżej.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez Pykacz » 29 Maj 2018 14:22

Flex dobrze pamiętałem że $ był już znacznie wyżej :) (4,24zł 19.12.2016) więc chyba jeszcze można kupować a nie sprzedawać :)
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój. Vabank
Pykacz

Postprzez mk123 » 29 Maj 2018 14:35

ale on nie chce sprzedać całkowicie tylko dokupić na korekcie więcej
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez kolczyk » 29 Maj 2018 14:38

Też przewiduję korektę i jakieś uspokojenie na obligacjach, ale wolę nie sprzedawać, bo najczęściej nie udaje mi się wchodzić znowu do pociągu :)
Może więc kupię trochę certyfikatów srebra z dźwignią x4 i zrobię z tego mały hedge? :)
Akurat srebro się zbliża do dolnej części kanału.
kolczyk

Postprzez Pykacz » 29 Maj 2018 14:46

mk123 napisał:ale on nie chce sprzedać całkowicie tylko dokupić na korekcie więcej

Tak wiem ale ja w nawiązaniu do rozmowy przy wczorajszym spotkaniu :)
Pykacz

Postprzez meszuzel » 29 Maj 2018 14:47

Panowie, jest temat związany z walutami tutaj
W tym wątku proszę o dyskusję ale ściśle związaną z metalami.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez kolczyk » 29 Maj 2018 14:49

Panie moderatorze to wszystko jest powiązane a dolar najbardziej :)
kolczyk

Postprzez meszuzel » 29 Maj 2018 14:51

Ja wiem, że dolar i metale są ściśle powiązane, ale zakup dolara i sprzedaż tej waluty to juz tak nie bardzo ma wspólny wątek.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez Pykacz » 29 Maj 2018 14:52

Fajny temat się szykuje (nawet nie wiedziałem że jest i to przez flexa założony :). Meszuzel mógłbyś przenieść i scalić ?
Pykacz

Postprzez flex » 29 Maj 2018 15:34

Moja odpowiedź już w temacie o finansach
http://monety.pl/viewtopic.php?f=16&t=29591&p=324768#p324768
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez Pykacz » 29 Maj 2018 16:45

A z czego korzystać najlepiej przy sprzedaży/kupowaniu ? Ja na razie mam tylko kilkaset dolarów na PayPal zakupione jeszcze poniżej 3,4zł ( w sumie to o nich zapomniałem) :oops: :D z przeznaczeniem na zakupy w chinach . W srebrze jak dla nas to najlepiej fizyk a z walutami też tak czy raczej jakieś konto walutowe i tylko cyferki na nim?
Pykacz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości