klaresy na banknoty

Wszelkie dyskusje na temat banknotów polskich i zagranicznych.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: klaresy na banknoty

Postprzez platinum » 14 Lis 2016 12:07

grabarz napisał:Tylko ta cena...
Na allegro użytkownik pamasl sprzedaje właśnie takie tylko że za 121 zł. Skąd taka różnica?

el-dziubek napisał:Zniżki dystrybutorskie :) Normalna sprawa. W linku masz ceny katalogowe :) Im lepszy dystrybutor dla firmy, tym lepszą cenę dostaje i tym lepsza cena potem dla klientów :)

Posty sprzed wielu miesięcy, a dopiero teraz je skojarzyłem. Sprawa nie jest taka prosta. Czasami im gorszy "dystrybutor" tym cena lepsza.
Miałem zaufanego sprzedawcę Leuchtturma, który nie był najdroższy, ani najtańszy. Uchylił mi rąbka tajemnicy.
Niektórzy sprzedawcy mają taniej, bo dostają towar albo od Leuchtturma, albo od producentów robiących dla Lechtturma (raczej to drugie, ale nie pamiętam teraz, wszak wszystko co się da przenosi się do Chin), który jest towarem drugiej kategorii. Nie przeszedł kontroli jakości i Leuchtturm nie chciał tego sprzedawać oficjalnym kanałami, a towar trzeba było jakoś upłynnić...

U Pamsela skusiłem się kiedyś na zakupu, właśnie ze względu na niskie ceny. Kupowałem na pewno karty do klaserów. I nie byłem zadowolony. Karty miały jakieś nadgniecenia, pojedyncze były krzywo przycięte i miałe ostre brzegi.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez grabarz » 23 Kwi 2017 16:22

I dalsza rozbudowa kolekcji. Tak prezentują się klasery w ilości 3. Teraz już wiem, że systematycznie będą wymieniane wszystkie okładki.
Załączniki
klasery.jpg
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Postprzez el-dziubek » 23 Kwi 2017 16:26

Ładnie :) Wyglada jak wypasiona encyklopedia :)
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Mad_Tiger » 23 Kwi 2017 18:36

grabarz napisał:Tak prezentują się klasery w ilości 3. .

Chcesz zobaczyć fotkę jak prezentuje się 8 sztuk albumów optima w różnych kolorach?

To jest optima clasic?
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez grabarz » 23 Kwi 2017 19:02

Optima ale w skorze
Awatar użytkownika
grabarz

Postprzez mbajorek » 23 Kwi 2017 19:14

Świetnie się prezentuje. Mam taki sam klaser, również w skórze i jestem bardzo zadowolony.
Moim zdaniem warto również zakupić czarne przekładki, gdyż wtedy banknoty z dalszych stron nie prześwitują i całość prezentuje się jeszcze lepiej.

Pytanie jak są posortowane Twoje zbiory? Każdy klaser to osobna kategoria?
Awatar użytkownika
mbajorek

Postprzez platinum » 23 Kwi 2017 19:17

Panowie, dajcie spokój ze skórą. To nie jest skóra tylko syntetyk :P. Sztuczna skóra jak już.
Jak ktoś ma optime to się powinien cieszyć, a jak się zastanawia co kupić to lepiej Grande (najlepiej Grande Gigant). Najbardziej uniwersalne, bo wchodzą karty A4. Tutaj jest forumowe porównanie i zestawienie rozmiarów:
http://monety.pl/viewtopic.php?t=22210&start=15
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez grabarz » 23 Kwi 2017 19:28

Dlaczego powinien sie cieszyc? Nie zalezy mi na tym zeby upchac jak najwieksza ilosc banknotów do klasera. Mam swoja koncepcję wedlug ktorej maja to byc strony wlasnie optima classic. Takie pasuja.mi idealnie na polki.

To ze skora jest sztuczna nie oznacza ze nie sa lepsze od zwyklych...
Awatar użytkownika
grabarz

Postprzez Mad_Tiger » 23 Kwi 2017 19:39

platinum napisał: a jak się zastanawia co kupić to lepiej Grande (najlepiej Grande Gigant). Najbardziej uniwersalne, bo wchodzą karty A4.

Grande musiałbym mieć bez futerałów bo futerał na półkę się nie mieści ...

Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez platinum » 23 Kwi 2017 19:50

Mad_Tiger napisał:Grande musiałbym mieć bez futerałów bo futerał na półkę się nie mieści ...

Przerabiałem to. Zmieści się, tylko trzeba pokombinować. Połóż poziomo :-). Po kilku latach dochodze do wniosku, że najlepiej od razu kupić Grande Gigant, bo każdy zbiór rozrasta się, i w tych mniejszych prędzej czy później zabraknie miejsca - to aluzja by od raz brać Grande Gigant a nie zwykłe Grande.

Ktoś miał praktyczne doświadczenia z tymi większymi? Kanzlei albo Folio?
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez grabarz » 23 Kwi 2017 20:13

Tylko, że w moim przypadku nie ma szans na to zeby polozyc poziomo. Predzej czy pozniej banknoty nie sa juz unc, a tych drozszych szkoda. Tyle w temacie. Jezeli mowimy o egzemplarzach tanich i do tego obiegowych, to ok. Do takich nie musze miec nawet klasera tego typu. Wystarczy zwykla okladka. Banknoty z wyzszej polki potrzebuja ochrony w postaci porzadnego klasera...
Awatar użytkownika
grabarz

Postprzez Mad_Tiger » 23 Kwi 2017 20:28

grabarz napisał:Tylko, że w moim przypadku nie ma szans na to zeby polozyc poziomo. Predzej czy pozniej banknoty nie sa juz unc, a tych drozszych szkoda. Tyle w temacie. Jezeli mowimy o egzemplarzach tanich i do tego obiegowych, to ok. Do takich nie musze miec nawet klasera tego typu. Wystarczy zwykla okladka. Banknoty z wyzszej polki potrzebuja ochrony w postaci porzadnego klasera...

Jeżeli chodzi o banknoty to niektórzy nawet zalecają aby nie stawiać albumów standardowo pionowo tylko na tylniej ścianie aby koszulka równomiernie wisiała w powietrzu (grzbietem do góry) ;)

Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez grabarz » 23 Kwi 2017 20:43

Wiem. Wszystko zalezy od tego jak duzo stron jest w srodku. Przystronach jakie posiadam nie musze sie martwic o naciaganie sie. Poki co od okolo 10 lat mam w takich stronach banknoty i problem u mnie nie wystepuje. Pojawia sie on natomiast przy monetach i stronach A4. Dlatego drozsze monety trzymam w kapslach lub w holderach luzem, a tansze w kopertach lub pudelkach zwyklych i zastanawiam sie nad rozwiazaniem. Jedyne co mam w klaserach to dwojki i piatki nbp, ale te trzymam na lezaco i obiegowki obecne. Plus oczywiscie troche krolewskich i notgeldow.
Awatar użytkownika
grabarz

Poprzednia

Wróć do Ogólne dyskusje o banknotach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: wrzechu oraz 3 gości