300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej - 2017

Wszelkie dyskusje na temat banknotów polskich i zagranicznych.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: 300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej - 2

Postprzez mmz » 14 Wrz 2017 17:06

25% stanu magazynowego, czyli ile? :)
TPZN nr 101
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanensis, A.D. 1577
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez zbieracz12 » 14 Wrz 2017 20:29

numikol - bierz te 25% dostępnego banknotu z kolekcjonera ile by nie było - masz szansę z 60 zł zrobić ponad 100 zł na sztuce zgodnie z tym co wciskałeś ludziom - to lepsze niż lotto - masz przecież pewność że to hit dziwię się że jeszcze to jest dostępne - powinieneś już tym handlować za 100 i więcej na każdym portalu
zbieracz12

Miejscowość: Tarnów

Postprzez medyk1 » 14 Wrz 2017 20:33

kurde mu kbp na złość zrobiło i limit 5 szt. nałożyło, ale... oddam swoje 5 szt. po 70 za sztuke po przedpłacie :lol:
kłamać zdarza się rządom, bankierom, a czasem nawet audytorom. Tylko złoto mówi prawdę - Rees Mogg
Awatar użytkownika
medyk1

Miejscowość: PYRLANDIA

Postprzez el-dziubek » 14 Wrz 2017 20:49

Jak złożysz 10 zamówień, to masz już 50 sztuk. Przy takim premium, opłaca się bujnąć polskim busem do stolycy po odbiór osobisty :P
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez PP05 » 14 Wrz 2017 20:58

mmz napisał:25% stanu magazynowego, czyli ile? :)

Nie 25%, a do 25%. Różnica może być znaczna...

A ile? No właśnie ile, któż to wie...
A tak poważnie, to jest super nie-precyzyjna informacja w wydaniu NBP. Bo nikt nie jest w stanie ani zgadnąć, ani oszacować o jakim wolumenie mówimy. Wiadomo, że chodzi o % stanu magazynowego, tylko że nie wiemy ile weszło na ten magazyn. 100 czy 10000 sztuk? Czy zostało jeszcze 25 czy może 2500 sztuk?...

---

Powrót banknotu do Kolekcjonera właśnie teraz, to moim zdaniem przemyślane i strategiczne zagranie. Sztuczne ograniczanie podaży, aby pobudzić popyt i sprzedać jak najwięcej banknotów jeszcze w pierwszych dniach. Oraz aby nie było też nieodebranych walorów z Kolekcjonera.
Teraz banknot wraca do Kolekcjonera po zakończeniu wysyłek (+14 dni na rozmyślenie się) i odbiorów osobistych.
Co prawda nie można do końca wykluczyć, że mogą to być jednak banknoty nieodebrane lub zwrócone, ale intuicja mi podpowiada, że to akurat jest mało prawdopodobne...

---

Co do pofalowania banknotu, taki sam problem pojawił się przy Chopinie. Niektóre banknoty z dość dużej partii były w stanie katastrofalnym. Wyglądało to jakby drukowano banknoty na mokrym lub zawilgoconym papierze. Opisywano to na forach (tutaj też), pisano pisma do NBP. Wadliwego nakładu nie podmieniono, a sprawa sama przycichła i umarła śmiercią naturalną...
PP05

Postprzez mmz » 15 Wrz 2017 07:52

w ciągłej sprzedaży na kolekcjonerze NBP do 25% :) 15.09.2017, g.8:00, czyli szału ni ma przed kompami
zejść zejdzie, ale nie za szybko :)

PS. pewnie zwrotki z nieodenbranych zamówień kolekcjonera
TPZN nr 101
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez medyk1 » 15 Wrz 2017 08:46

w ciągłej sprzedaży na kolekcjonerze NBP do 25% :) 15.09.2017, g.8:00, czyli szału ni ma przed kompami
zejść zejdzie, ale nie za szybko :)

PS. pewnie zwrotki z nieodenbranych zamówień kolekcjonera

Po mojemu z góry zaplanowana akcja - wchodzą objawienia fatimskie to klienci dokonają podwójnych zakupów. Nawet jeśli banknotów nie było to dodrukowali do planowanych 55 tysięcy i po sprawie
kłamać zdarza się rządom, bankierom, a czasem nawet audytorom. Tylko złoto mówi prawdę - Rees Mogg
Awatar użytkownika
medyk1

Postprzez mmz » 15 Wrz 2017 08:51

Koka Kola napisał:Zrób zdjęcie tego miejsca w świetle dziennym w trybie makro i wklej na forum albo prześlij mi w wiadomości prywatnej to będziemy radzić.

podłużny lisc palmy
Załączniki
IMG_20170915_084909.jpg
IMG_20170915_085957.jpg
TPZN nr 101
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez PP05 » 15 Wrz 2017 09:05

medyk1 napisał:Po mojemu z góry zaplanowana akcja - wchodzą objawienia fatimskie to klienci dokonają podwójnych zakupów. Nawet jeśli banknotów nie było to dodrukowali do planowanych 55 tysięcy i po sprawie

Po mojemu też. Ale dodruku nie było. Już o tym kiedyś pisałem, że druku banknotów rozkładać na raty się nie opłaca. Nieporównywalnie taniej jest wydrukować całość i część odłożyć na półkę. A później, gdy okaże się, że to za dużo, ewentualnie zniszczyć.
Jeśli na arkusz wchodzi np. 40 sztuk banknotów, to przy pełnym nakładzie mamy zaledwie 1375 arkuszy. Sreberka czy złotka można cykać partiami, ale nie banknoty, bo ich druk jest zbyt skomplikowany na to, aby dzielić.
PP05

Postprzez takietam » 15 Wrz 2017 09:23

9:22 banknotu już nie ma.
takietam

Postprzez DeeaM » 15 Wrz 2017 09:30

Sprawdziłem na chwilę kolekcjonera, był banknot, 25%, dodałem do koszyka testowo 1 szt - ok, 2 szt - nie ma wystarczającej ilości.
Awatar użytkownika
DeeaM

Miejscowość: Łódź/Cz-wa

Postprzez medyk1 » 15 Wrz 2017 09:33

Czyli akcja się udała - poszło na pewno przy okazji trochę objawień fatimskich.
Awatar użytkownika
medyk1

Postprzez takietam » 15 Wrz 2017 12:00

Oferta już zniknęła ze strony Kolekcjonera.
takietam

Postprzez Koka Kola » 15 Wrz 2017 16:23

Ludzie! Czy Wy pogłupieliście z tą Fatimą? Osobnik, który wierzy w jakieś objawienia porusza się po zupełnie innej płaszczyźnie i innym obszarze świadomości co kolekcjonerzy banknotów. Tam (gdzie?) liczy się duchowa sfera, a nie jakieś przyziemne historie typu banknoty, w dodatku kolekcjonerskie.
Chciałoby się powiedzieć "ludzie wy świnie, hodujcie".

Co do meritum sprawy. Częstokroć to co wraca do Kolekcjonera to nieodebrane wartości kolekcjonerskie i walory wadliwe.
PP05 słusznie zauważył, że powrót banknotu do Kolekcjonera to zasługa czasu jak i zwrotów - zwrotów wadliwych banknotów. Nie jest to jednak takie oczywiste w świetle mojego zamówienia albumu banknotów PRL - zamawiałem go w Kolekcjonerze po kilkunastu godzinach w dniu emisji. Był, zniknął i ponownie się pojawił w tym samym dniu - banknoty w albumie są w 100% "korekt" jeśli chodzi o ich stan zachowania.

Co do nieodebranych banknotów, jestem namacalnym przykładem. Zamówiłem słownie jeden banknot przez Kolekcjonera, ale w wyniku jakiegoś bliżej nieokreślonego błędu przy wyborze płatności kartą transakcja nie została zrealizowana.
Wobec powyższego złożyłem kolejne zamówienie, ale tym razem wybrałem płatność jako przelew i tu pełny sukces.
Tym sposobem złożyłem dwa zamówienia na w sumie dwa banknoty, przy czym jedno tylko opłaciłem...

mmz napisał:podłużny lisc palmy

W mojej ocenie, we wskazanym miejscu jest mała tzw. "zagniotka". Być może powstała na etapie produkcji albo umieszczania w folderze. Czy jest jakiś ślad w tym miejscu na hawidzie (tej platikowej osłonce)?
Czy mógłbyś zrobić zdjęcie w ten sposób, aby cień padał na to miejsce?
Zapiski ze Starej Leśniczówki – blog numizmatyczno-historyczny ---> https://staralesniczowkablog.wordpress.com/

Image
Awatar użytkownika
Koka Kola

Miejscowość: Napierstków

Postprzez mmz » 15 Wrz 2017 16:31

sprawdze w domu na folii, choć wg mnie nie bylo nic takiego jak uderzenie na foli czy zagiecie, wyglada to na zagiecie, ale jak sie przyjrzeć, to jest to na krawedzi liscia ze znaku wodnego i wyglada jak silniej odcisniety znak wodny, czy mogę taki banknot reklamowac w nbp? mam paragon nbp
TPZN nr 101
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez Koka Kola » 15 Wrz 2017 17:16

Tak jak pisałem, zdjęcie rzucające cień na wskazane miejsce jest konieczne do określenia czy jest to jakaś wada. Kiedy zamawiałeś? Jak mniemam przez Kolekcjonera. Od dnia zawarcia umowy tj. zamówienia masz ustawowy termin 14 dni na zwrócenie banknotu bez podania przyczyny. Później są różne przeboje. Nie jestem ekspertem w dziedzinie KC, może więc ktoś się jeszcze odezwie w kwestii prawnej. Jeśli banknot jest wadliwy to musisz go reklamować i nie dać się zbyć.
Zapiski ze Starej Leśniczówki – blog numizmatyczno-historyczny ---> https://staralesniczowkablog.wordpress.com/

Image
Awatar użytkownika
Koka Kola

Miejscowość: Napierstków

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Wrz 2017 17:34

§ 6 Zwrot zakupionych wartości kolekcjonerskich

Odbiorca indywidualny może dokonać zwrotu wartości kolekcjonerskich, zakupionych w sklepie internetowym, w terminie 14 dni od dnia ich dostarczenia przesyłką kurierską lub odbioru w oddziale okręgowym NBP w Warszawie.
Zwrot wartości kolekcjonerskich następuje na koszt klienta na adres: Narodowy Bank Polski, ul. Świętokrzyska 11/21, 00-919 Warszawa, z dopiskiem „Sklep internetowy", w drodze przesyłki pocztowej lub kurierskiej; NBP zwraca koszt przesyłki zgodnie z ust. 3 i 4.
Zwrot wartości kolekcjonerskich dostarczonych w drodze przesyłki kurierskiej następuje w nienaruszonych, oryginalnych opakowaniach bezpiecznych, wraz z paragonem fiskalnym albo fakturą VAT. NBP, w terminie 14 dni operacyjnych od dnia dostarczenia wartości kolekcjonerskich na adres podany w ust. 2, zwróci równowartość należnej kwoty, wraz z kosztami przesyłki:
1) przelewem bankowym na rachunek bankowy, z którego wpłynęła zapłata, lub
2) na rachunek karty, którą dokonano płatności.
Zwrot wartości kolekcjonerskich odebranych w oddziale okręgowym NBP w Warszawie następuje wraz z paragonem fiskalnym albo fakturą VAT. NBP, w terminie 14 dni operacyjnych od dnia dostarczenia wartości kolekcjonerskich na adres podany w ust. 2, zwróci równowartość należnej kwoty:
1) przelewem bankowym na rachunek bankowy, z którego wpłynęła zapłata, lub
2) na rachunek karty, którą dokonano płatności, lub
3) w formie gotówki w oddziale okręgowym w Warszawie.

nienaruszone opakowanie :wink:
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez platinum » 18 Wrz 2017 13:55

Zbieżność (chwilowego) powrotu banknotów do sprzedaży w Kolekcjonerze z kolejną emisją jest wg mnie czystoprzypadkowa i wynika z harmonogramu emisji na rok bieżący.
- 100-lecie objawień fatimskich: 15 września
- 300-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej" 21 sierpnia.

Różnica trzech prawie 4-rech tygodni. W sam raz by:
- przygotować do odbioru / wysyłki zamówienia złożone 21 sierpnia (w moim przypadku trwało to ponad tydzień),
- odczekać czas odbioru zamówień (coś około tygodnia)
- przeczekać 2-tygodniowy okres zwrotów.

Oczywiście można to robić na raty (wystawiać kilka banknotów nieodebranych, albo nieopłaconych), ale po co, jak można wystawić 2 tygodnie później wszystkie razem.

Po prostu wystawiono kilka(-dziesiąt, -set?) nieodebranych banknotów i to cała tajemnica.

Gdyby faktycznie NBP stosowało sztuczki marketingowe typu rzucanie banknotów przy okazji następnej emisji, to uczyniono by to 28 sierpnia przy okazji emisji monety "35. rocznica zrywu antykomunistycznego w Lubinie". Przypuszczam, że w przypadku banknotów to mają gdzieś takie sztuczki, bo i tak banknoty zostaną sprzedane i tak.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez medyk1 » 18 Wrz 2017 17:35

Zbieżność (chwilowego) powrotu banknotów do sprzedaży w Kolekcjonerze z kolejną emisją jest wg mnie czystoprzypadkowa i wynika z harmonogramu emisji na rok bieżący.

Masz do tego pełne prawo :wink:
Gdyby faktycznie NBP stosowało sztuczki marketingowe typu rzucanie banknotów przy okazji następnej emisji, to uczyniono by to 28 sierpnia przy okazji emisji monety "35. rocznica zrywu antykomunistycznego w Lubinie

Noo.. zryw w Lubinie jest tematem idealnie spasowanym z Matką Boską w przeciwieństwie do Fatimy :wink: :lol:
Awatar użytkownika
medyk1

Postprzez platinum » 18 Wrz 2017 17:40

medyk1 napisał:Noo.. zryw w Lubinie jest tematem idealnie spasowanym z Matką Boską w przeciwieństwie do Fatimy :wink: :lol:

Sugerujesz, że w Fatimie objawiła się (koronowana) Matka Boska Częstochowska? :P.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólne dyskusje o banknotach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość