Czy warto gradowac ?

Wszelkie dyskusje na temat banknotów polskich i zagranicznych.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Czy warto gradowac ?

Postprzez Lambrusco » 16 Maj 2017 18:55

Witam koledzy ,mam takie pytanko : posiadam kilka fajnych pozycji banknotow III RP i zastanawiam sie czy nie dac ich do gradingu w PMG co o tym sadzicie ? ponizej fotka jednego z nich
Załączniki
IMG20161030_005.jpg
Banknot w stanie UNC
Lambrusco

Re: Czy warto gradowac ?

Postprzez Mad_Tiger » 16 Maj 2017 20:35

Jedynie dużo zer tu widzę bo stan nie powala ....
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Lambrusco » 16 Maj 2017 22:32

Po czym Pan stwierdza ze stan nie powala ?
Lambrusco

Postprzez najtsabes » 16 Maj 2017 22:35

Przepraszam, że wtrącę trzy grosze, ale na pierwszy rzut oka widać, że był w obiegu. Niekoniecznie ekstremalnie długo, ale był. Nagniotki ma na pewno. Wyraźnie je widać. W centralnej części lekko naddarty, ugięty? Rogi słabe. Ogólnie taki sobie stan.
najtsabes

Postprzez Mad_Tiger » 16 Maj 2017 22:44

Lambrusco napisał:Po czym Pan stwierdza ze stan nie powala ?

Dokładnie wyjaśnił już najtsabes :)

Seria mało ciekawa, stan III.

Jedyne co go ratuje to niski numer ale ja nie jestem wyznawcą numerologi ...

Jeżeli chcesz zaryzykować to możesz wysłać do gradingu - Twoje pieniądze.

Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez najtsabes » 16 Maj 2017 22:47

Zera go bronią.
Są fanatycy, którzy mogą dać za niego więcej, ale do gradowania to się nie nadaje.
najtsabes

Postprzez Lambrusco » 16 Maj 2017 22:56

w obiegu byl,to przyznam..ale na moje oko stan duzo lepszy niz to koledzy okreslaja,no i dodatkowo bronia go zera i tylko pod ich kontem mysle o gradingu,banknoty zbieram od 3 lat wiec moja wiedza jest jeszcze nikla,ale sledzac portale aukcyjne przez ten czas nie widzialem nizszego numeru z III RP wystawionego na sprzedaz
Lambrusco

Postprzez najtsabes » 16 Maj 2017 23:22

Logika:
1. Skoro był w obiegu to nie jest unc. A wyraźnie to widać. Do ideału daleko.
2. Jeśli nie jest unc to nie otrzyma wartościowej, wysokiej wyceny.
3. Jeżeli nie otrzyma wysokiej wyceny to po co go gradować?
4. Broni go tylko numer, grading może go pogrążyć.

Ale zrobisz jak zechcesz. Twój walor, Twoje pieniądze, Twoje wybory.
najtsabes

Postprzez brodacz » 17 Maj 2017 07:46

Ja jestem numerologiem i chętnie przytuliłbym ten banknot nawet w takim stanie, ale nie za więcej jak 110 zł. Zatem koszt grandingu nie zwróciłby się. Musisz brać pod uwagę, że setek z takim numerem jest kilkadziesiąt a z lepszymi kilkaset. Są wyłapywane i trafiają na aukcje. Niestety w Polsce ten rynek dopiero się rodzi i jest kwestią wielu lat czy w ogóle powstanie. W stanach za podobny banknot zapłaciliby kilkadziesiąt razy więcej niż nominał. Ale tam i ludzi jest kilka x więcej i gotówki w ich portfelach...
brodacz

Postprzez Lambrusco » 17 Maj 2017 15:17

ad) brodacz... a Tobie chialo by sie latac po pocztach zeby sprzedac taki banknot za 11-0 zl i zarobic ze 3 zlote ???( po odliczeniu kosztow wysylki ). wiam ze kazdy chce tanio kupic a drogo sprzedac :-) ale bezprzesady z ta cena ... byc moze bedziesz mial okazje go zalicytowac na aukcji u Marciniaka .Dobra Panowie nie bede sie wywodzil tyko poprostu dodam fotke kolejnego mojego waloru ...tym razem mam nadzieje na lepsze opinie :-) ( ps.brodacz ,moj komentarz byl z przekasem ale licze ze nikogo tu nie urazilem ...a jesli ktos tak sie poczol to z gory Przepraszam ...
Załączniki
IMG20161030_007.jpg
pierwsza emisja ,pierwsza seria,i do tego fajny radar...stan ocencie sami
Lambrusco

Postprzez brodacz » 17 Maj 2017 15:52

Wiem doskonale, że nie chciałoby się nikomu sprzedawać tego za 110 dlatego informuję jedynie, że jak dostaniesz więcej (a dostaniesz bo specyficznych ludzi nie brakuje) to trzeba się cieszyć. Ten drugi banknot to mimo radaru nawet za 110 się nie sprzeda, bo w każdej serii radarów są tysiące. Tu raczej liczy się sposób odbicia. Np 1234321 albo 9876789. Radary to nowy wynalazek i nawet w Stanach nie mają zbyt wielu zwolenników.
brodacz

Postprzez Lambrusco » 17 Maj 2017 16:11

no w tym przypadku rowniez zadecyduje aukcja u Marciniaka ...oczywiscienielicze na kokosy .no i poczekajmy jeszcze co inni napisza ..bo nie chce sie sugerowac tylko jedna opinia ...a w tym czasie dodam kolejny walor ...tez radarek tym razem 100% unc
Załączniki
IMG20161030_009.jpg
zdiecie moze slabszej jakosci ,ale banknot bez obiegowy
Lambrusco

Postprzez savras » 17 Maj 2017 18:49

Lambrusco napisał: byc moze bedziesz mial okazje go zalicytowac na aukcji u Marciniaka

Lambrusco napisał:no w tym przypadku rowniez zadecyduje aukcja u Marciniaka

A to Damian Marciniak (bo jak mniemam o tym sprzedawcy mowa) przyjmuje takie 'frykasy'?

Jak jakiś czas temu byłem u niego z moim zbiorkiem wartym ok 2 tys. to mnie pogonili twierdząc, że mają tyle zleceń, że zbiorów poniżej 5 tysięcy nie biorą.
savras

Postprzez Lambrusco » 17 Maj 2017 20:06

Czekamy na opinie kolegow ...a odnosnie komentazy " brodacz " to pokaz mi choc by jednego linka albo scren z zakonczonej aukcji gdzie byl nizszy lub zblizony nr . do mojego BP 000009 ...skoro napisales ze takich banknotow sa tysiace ...
Lambrusco

Postprzez najtsabes » 17 Maj 2017 21:25

Kolego, tutaj notafilistow jest garstka. Kto się chciał wypowiedzieć już to zrobił. Nic prostszego jak wystawić banknoty do licytacji i poddac ocenie rynku. Jeżeli uważasz, że dostaniesz za nie tysiące złotych to chyba warto zaryzykować. Nie wiem czego oczekujesz.
najtsabes

Postprzez Mad_Tiger » 17 Maj 2017 21:33

Druga stówka: 1994 seria AA dodatkowo RADAR stan chyba ładny tylko jakoś brak ostrości na foto. Tutaj cena może być ładna i w grading mógłbyś wsadzić :) ceny nie będę przewidywał bo ja nie jestem aż takim zboczeńcem cyferkowym ani seriowym :P

200 zł seria AA super ... chcesz wystawiaj i zarabiaj :)

Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez Lambrusco » 17 Maj 2017 22:02

czego oczekuje ? oczekiwalem jakiejs zetelnej oceny i porady dotyczacej gradingu :-) przed napisaniem tego tematu korespondowalem z Marciniakiem ktory bez problemu wezmie moje banknoty na aukcje ( azaznaczam ze prog wyjsciowy to 5 tys pln ) .Jesli chodzi o wartosc walorow to sam wiem ile za nie wszystkie zaplacilem i ponizej tego co wlozylem w ciagu trzech lat w kolekcje ...napewno ich nie sprzedam .Spotkalem sie natomiast ze smieszna propozycja kupna banknotow za przyslowiowe piwo :-) czekam jeszcze na odp od kolegi : brodacz ...moze wrzuci jakies fotki ze swojej kolekcji ktore by mnie zaskoczyly ??? i tak na dobry sen i zeby pocieszyc oko...kolejna fota odemnie :-)
Załączniki
IMG20161030_002.jpg
seria moze nie ciekawa :-) ale ...
Lambrusco

Postprzez mmz » 17 Maj 2017 22:31

mialem taką 100 seria bodajże AS lub AC same zera i 46.
ostatecznie wydałem w sklepie. Mialem ja z bankomatu i byla prawie UNC, ale bez zadnego zalamania.
trochę trzymałem, ale seria nie była AA czy Yx.
TPZN nr 101
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanensis, A.D. 1577
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez brodacz » 18 Maj 2017 17:09

Lambrusco napisał:Czekamy na opinie kolegow ...a odnosnie komentazy " brodacz " to pokaz mi choc by jednego linka albo scren z zakonczonej aukcji gdzie byl nizszy lub zblizony nr . do mojego BP 000009 ...skoro napisales ze takich banknotow sa tysiace ...

Wyrywasz się jak ratlerek do bulteriera. Nie dalej jak przed rokiem na allegro wystawiono 10-ki 1994 z serii AA numery z pierwszych trzech banderol. Schodziły po ok 250 zł. Jeśli nie rozumiesz dlaczego tych banknotów są setki i tysiące, to przypomnę 4-tą klasę podstawówki. 24 litery alfabetu w seriach x ilość pierwszych liter x numeracja od np 1 do 09. Kalkulator w dłoń i do boju. Radarów nawet nie licz bo miejsce w kalkulatorze za mało. Jeśli chcesz poznać kilka moich banknotów to specjalnie dla ciebie wrzucę jakieś skany a teraz tylko skromnie przypomnę, że to właśnie mój banknot wygrał tutejszy konkurs na najbardziej ciekawa pozycję w naszych zbiorach.
brodacz

Postprzez Lambrusco » 18 Maj 2017 17:59

:-) nie wyrywam ,nie wyrywam ...tylko drazni mnie to ze " łatwo jest oceniac kogos" ,oczywiscie chetnie zobacze ten banknot ktory wygral konkurencje w zeszlym roku ,jak i inne z Twojej kolekcji ...uswiadomiles mi ze jest tych banknotow duzo ( ok zgadzam sie ) tylko powiedz mi ile z nich trafa na aukcje ??? szczerze od 3 lat przegladam allegro co dziennie i jakos nie widzialem tych 10 zl AA z pierwszymi numerami ,jezeli pokazesz mi screny choc by jednej aukcji z to zwroce honor ...
Lambrusco

Następna

Wróć do Ogólne dyskusje o banknotach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: cek oraz 7 gości