Banknoty testowe PWPW - dyskusja

Wszelkie dyskusje na temat banknotów polskich i zagranicznych.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Banknoty testowe PWPW - dyskusja

Postprzez brodacz » 06 Paź 2017 22:16

No właśnie. I!e dziś kosztuje taki Paderewski. Nawet z errorem?
Ostatnio edytowany przez brodacz, 07 Paź 2017 06:41, edytowano w sumie 1 raz
brodacz

Re: Banknoty testowe PWPW - dyskusja

Postprzez Mad_Tiger » 06 Paź 2017 22:25

Penderecki błędu niema :)
Image

Paderewski natomiast błąd posiadał
Image
około 200 w gradingu :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez grabarz » 06 Paź 2017 22:34

Tylko tutaj sprawę popsuły albumy. Przed albumami 2mln bez błędu to był wydatek około 600-800zł, natomiast z błędem ponad 2000zł!
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Postprzez brodacz » 07 Paź 2017 06:38

Tyle, ze kiedy wychodziły, to 2M znaczyło nabywczo więcej niż dziś 800 zł.
PS Faktycznie nie wiedziałem o istnieniu takiego precjozum. Mam nadzieję, źe to fejk, bo Penderecki dla muzyki jest tym czym owsik dla jelita grubego.
brodacz

Postprzez najtsabes » 07 Paź 2017 08:16

Penderecki to banknot promocyjny PWPW. Występuje też w wielu wersjach z błędem jako destrukt.
Załączniki
IMG_20171007_081307.png
najtsabes

Postprzez brodacz » 07 Paź 2017 08:24

Domyśliłem się, ale wciąż mialem nadzieje, że to domorosla twórczość jakiegoś allegrowicza. Jest tyle ciekawych postaci do uwiecznienia a musieli wybrać właśnie jego. To taki celebryta muzyczny. Znany z tego, że jest znany. Spróbujcie zanucic jakiś fragment i jego twórczości. Jak nie rozumiecie o czym piszę to posłuchajcie fragmentu Raju utraconego. Ja musiałem to śpiewać...
brodacz

Postprzez platinum » 07 Paź 2017 09:47

brodacz napisał:To taki celebryta muzyczny. Znany z tego, że jest znany. Spróbujcie zanucic jakiś fragment i jego twórczości.

Kolega widać nei przepada za muzyką kakofoniczną :-). Muzyka współczesna, sztuka współczesna - jeden pies :P.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez mbajorek » 07 Paź 2017 12:26

brodacz napisał:Domyśliłem się, ale wciąż mialem nadzieje, że to domorosla twórczość jakiegoś allegrowicza. Jest tyle ciekawych postaci do uwiecznienia a musieli wybrać właśnie jego. To taki celebryta muzyczny. Znany z tego, że jest znany. Spróbujcie zanucic jakiś fragment i jego twórczości. Jak nie rozumiecie o czym piszę to posłuchajcie fragmentu Raju utraconego. Ja musiałem to śpiewać...

"Penderecki jest znany z tego, że jest znany". Ha ha ha. Cóż za ignorancja.
Dorobek muzyczny Pendereckiego jest ogromny. W latach 60 był prawdziwą awangardą, wprowadzając nowe trendy w muzyce współczesnej jak sonoryzm.
Ceniony w kraju jak i za granicą, artysta przez wielkie A.
Pomijam już jego wkład w promocję młodych artystów.

Na pewno więcej zrobił dla Polski niż jakaś złota korona.
Awatar użytkownika
mbajorek

Postprzez brodacz » 07 Paź 2017 14:12

Rozumiem, że sprzedaje miliony płyt na całym świecie a producenci filmowi ustawiają się w kolejce by skomponował coś do ich filmów.
Dla jasności. Śpiewałem w Operze Narodowej i nie trzeba mi tłumaczyć jego "wkładu" do światowego dziedzictwa. To że inni są durniami nie znaczy, że ja będę ich w tym wspierał. To, że ludzie zakompleksieni otaczają się tym co modne a niekoniecznie sensowne jest dla mnie zrozumiałe. Jednak doszukiwanie się wartości artystycznych w dziełach abstrakcjonistów musi być spowodowane jakimiś kompleksami, bo tylko ktoś kto chce poczuć się lepszy powie, że muzyka Pendereckiego jest wartościowsza od innej i wspaniała do szpiku kości, a "Jeleń na rykowisku" nie umywa się do prac Warhola czy Picassa.
O rany, ale OT się zrobił
brodacz

Postprzez mbajorek » 07 Paź 2017 18:06

Czyli Penderecki nie powinien się pojawić na banknocie (pomimo jego zasług), dlatego że nie lubisz i nie rozumiesz jego twórczości?
Ech. Szkoda gadać.
I jeszcze te wysuwane przez Ciebie poglądy, że tylko ludziom zakompleksionym może podobać się sztuka nowoczesna!
To jest po prostu obraźliwe.

...

A czy czasem Twoja niechęć do Pendereckiego nie jest motywowana politycznie?
Wiadomo bowiem, że Penderecki był w komitecie honorowym poparcia dla Komorowskiego w wyborach prezydenckich. A ostatnio zrezygnował z członkostwa w kapitule Orderu Orła Białego, po tym jak Duda ułaskawił Kamińskiego?
Awatar użytkownika
mbajorek

Postprzez brodacz » 07 Paź 2017 18:42

Nie interesują mnie jego poglądy polityczne, lecz dorobek. Jego "dzieło" zdjęto z afisza po trzecim wystawieniu, na którym było więcej artystów niż widzów. 80% moich kolegów to studenci czy absolwenci akademii muzycznych, a tez uznali, że szybciej zdzierżyliby twórczość Martyniuka.
I zapytam po raz kolejny. Puszczasz jego muzykę w samochodzie? Oglądasz coś na Mezzo?
brodacz

Postprzez platinum » 07 Paź 2017 18:43

Teraz to stary dowaliłeś Mówi Ci człowiek o tym co lubi a czego nei w muzyce a ty o polityce..
Spiskowa teoria dot. Pendereckiego :P.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez mbajorek » 07 Paź 2017 19:40

Akurat tak się składa, że mam i płyty z muzyką Pendereckiego i przewija się w mojej playliście.
Zresztą nie tylko on, bo i wielu innych współczesnych kompozytorów słucham.
Gdyby nie to to bym raczej nie zareagował.

Ja wiem, że wielu ludzi nie rozumie sztuki współczesnej, a jak czegoś nie rozumieją to ich to drażni i wzbudza niechęć.

Teraz to stary dowaliłeś Mówi Ci człowiek o tym co lubi a czego nei w muzyce a ty o polityce..

Dyskusja zaczęła się od stwierdzeń, że Penderecki nie zasługuje na to aby być na banknocie testowym i stwierdzeń, że jest "celebrytą znanym z tego, że jest znany", a nie od lubienia/nielubienia muzyki.
To że brodaczowi muzyka się nie podoba to nie jest chyba wystarczający powód, aby był przeciwny umieszczaniu na banknocie?
Szukam więc alternatywnych wyjaśnień. :)
Awatar użytkownika
mbajorek

Postprzez platinum » 07 Paź 2017 21:14

Nie wiem czy jest celebrytą. Muzyka może sie podobać - zgoda. Człowiek jest zasłużony, znany. Zgoda, ale argument o celebryctwie tez należy uwzględnić. Dlaczego?

Dlatego, że stawianie pomników, umieszczanie na wizerunkach osoby, która zyje nie jest dobrym pomysłem. I odnośnie Pendereckiego na banknotach tym argumentem bym się posługiwał.
Awatar użytkownika
platinum

Wróć do Ogólne dyskusje o banknotach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości