Banknoty 0 euro

Wszelkie dyskusje na temat banknotów polskich i zagranicznych.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Banknoty 0 euro

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 03 Lut 2018 23:57

Czy ktoś już może zagłębiał się w temat banknotów 0 euro, po targach w berlinie mam mały mętlik w głowie, bo już niby wiedziałem o co chodzi, a teraz znów mam w głowie chaos :roll: Chodzi o takie cuda

E4C9C366-EF1F-41CE-B678-94BFF1390FD9.jpeg
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Re: Banknoty 0 euro

Postprzez Mad_Tiger » 04 Lut 2018 00:03

Image
Image
Image
Jak się okazuje, banknot o nominale 0 euro naprawdę istnieje. Co więcej, jest nawet w obiegu i to za zgodą Europejskiego Banku Centralnego. Sprawa ma oczywiście drugie dno, bowiem chodzi o cenny rarytas kolekcjonerski. 0 euro jest drukowane jedynie w niewielkim nakładzie, tylko w licencjonowanych drukarniach.

https://punkt.media/pl/aktualnosci/gospodarka/6000-banknot-o-nominale-0-euro-naprawde-istnieje

To jest coś jak banknot "testowy" :) chociaż bardziej jako danie drukarniom możliwości zarobku :) wszystkie są dość mocno podobne :)

Jeszcze tutaj: http://polskiobserwator.de/aktualnosci/w-niemczech-wydrukowano-banknot-o-nominale-0-euro/
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 04 Lut 2018 00:07

Właśnie to co wrzuciłeś wiedziałem, ale teraz jest tego (w Berlinie było) od zatrzęsienia i chyba nawet prywatne drukarnie się za tp chyba wzięły, ceny od 2€ i nawet powyzej 10€ :roll: to chyba nowy sposób na skubanie naiwnych 8)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Mad_Tiger » 04 Lut 2018 00:09

Grzegorz_Wroclaw napisał: nowy sposób na skubanie naiwnych 8)

dokładnie :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez brodacz » 04 Lut 2018 09:37

Oj tam zaraz naiwnych. Ktoś chce mieć pamiątkę z Berlina to te 2 ojro to żaden pieniądz. A 10 zapłaci tylko dureń. Jest jeszcze druga możliwość. Za owe 10 euro to oryginały a za 2 chodzą kopie z atramentówek.
brodacz

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 04 Lut 2018 09:40

raczej na atra,entowce pewnych elementów nie wydrukujesz, zaskoczyła mnie skala tego „biznesu”, handlarze mają całe klasery tych 0 :shock:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez buchen » 04 Lut 2018 12:43

Wynalazek z Fancji (2015), drukowane na prawdziwym papierze do banknotow, prawie zawsze z zabezpieczeniam. Sa to typowe suweniry dla turystow, szal sie zrobil ogromny.
Uwazam to za swietny pomysl, robi sie z tego cos jak karty telefoniczne, jest juz katalog.Dlatego niedawno pytalem tutaj czy w Polsce juz to jest.
Przed laty bylem na Corsyce, jako ze jestem fanem Napoleona, musialem odwiedzic jego Muzeum w Ajaccio, dali mi bilet, cos jak paragon. Zaraz pomyslalem, ze wyrzucanie pieniedzy przez okno. Kazdy odwiedzajacy, by zaplacil wiecej, aby dostac ladny bilet, na pamiatke.
Druga sprawa, oni nie lubia turystow i Napoleona.
Jak ktos ma ochote tutaj wiecej na tentemat

https://www.emuenzen.de/forum/forums/0- ... heine.121/
buchen

Wróć do Ogólne dyskusje o banknotach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ala19831 oraz 5 gości