Vanuatu

Tutaj zamieszczamy oferty zamiany numizmatów.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Vanuatu

Postprzez Acme » 08 Sty 2018 08:31

kolejny post z tej samej serii...

za niecale 2 tyg. bede na jednej z wysp archipelagu republiki vanuatu. jesli jest ktos zainteresowany ich monetami obiegowymi, prosze o info na PW do 20 stycznia 2018. po powrocie oddam jak zwykle, w cenie sredniego kursu danej waluty (wg. kursu nbp).

ps. jak zapewne niektorzy z was juz wiedza, jest to jeden z moich ostatnich wyjazdow juz (przedostatni dokladnie).
Awatar użytkownika
Acme

Re: Vanuatu

Postprzez brodacz » 08 Sty 2018 09:22

Ciekawe jak dużym problemem dla takich państw jest wywożenie przez turystów ich bilonu? W niektórych nawet dużych krajach istnieje oficjalny zakaz (np Egipt).
brodacz

Postprzez Acme » 08 Sty 2018 09:30

zawsze sprawdzam i tym razem nie ma zadnych ograniczen (poprzedni wyjazd - zanzibar - zakaz obowiazuje).
Awatar użytkownika
Acme

Postprzez morszczuk » 08 Sty 2018 20:38

Czy jest możliwość przywiezienia banknotów o nominałach 200 i 500 vatu? Zależy mi na tej nowej serii polimerowej, która od niedawna zostala tam w całości już wprowadzona. Nie ukrywam, że zalezy mi na stanach unc, a nie chciałbym koledze robić kłopotu.
Fan Club Platinum - Boss ;)
Awatar użytkownika
morszczuk

Postprzez brodacz » 08 Sty 2018 22:33

Jeśli też zbierasz i czegoś ci brakuje to możemy zrobić myk na coś Tajskiego czy Singapurskiego. Też za kilka dni tam będę, więc mogę poszukać. Zatem ja chętnie przygarnąłbym zestawik obiegowych monet vanuatańskicb.
brodacz

Postprzez Acme » 08 Sty 2018 23:19

jesli moglbym prosic, to PW prosze slac. wtedy nie bede musial walczyc na dwa fronty: ten watek i przychodzace prywatne wiadomosci.

ja osobiscie monet obiegowych nie zbieram. kolekcjonuje srebrne rzymskie denary, mam tez kilka arabskich denarow (krolestwo himjarytow) ale glownie to rzym.
banknoty tym razem obiecalem tym, ktorzy zrezygnowali z walorow z birmy na rzecz innych forumowiczow. dlatego pisalem tylko o monetach. oczywiscie jest szansa, ze ktos od banknotow sie rozmysli. zawsze sie taki znajdzie, praktycznie przy kazdym moim wyjezdzie.
Awatar użytkownika
Acme

Postprzez Mad_Tiger » 08 Sty 2018 23:21

brodacz napisał:Jeśli też zbierasz i czegoś ci brakuje to możemy zrobić myk na coś Tajskiego czy Singapurskiego. Też za kilka dni tam będę, więc mogę poszukać. Zatem ja chętnie przygarnąłbym zestawik obiegowych monet vanuatańskicb.

Dla innych użytkowników forum też byś coś przywiózł po nominale (kursie wymiany)?
Jeżeli tak, to mógłbyś założyć osobny wątek :) zapewne parę osób będzie chętnych jak u Acme :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Gaszpar74 » 09 Sty 2018 00:10

Brodacz tak jak pisał Mad_tiger jakbys założył wątek tak jak Acme pewnie paru by sie znalazło chętnych
Awatar użytkownika
Gaszpar74

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez brodacz » 09 Sty 2018 08:33

Problem w tym, że w Singapurze będę tylko 40 godzin, więc nawet nie będę miał czasu specjalnie się tym zająć. Może łatwiej będzie na coś Tajskiego bo tu 2 tygodnie, ale nie chciałbym obiecać a potem nie zrealizować bo na zadupiach, które odwiedzę nie będzie monet w dobrych stanach. To bez zapowiedzi przywiozę błyskotek ile się da i wtedy tu wystawię.
brodacz

Postprzez Acme » 09 Sty 2018 09:17

ja w singapurze bede tylko 7h (w drodze powrotnej) ale i tak zamierzam przywiezc ze soba jakies drobniaki. najprostszym rozwiazaniem bedzie po prostu cos zjesc (wtedy prosisz zeby wydali ci reszte w bilonie).

terminal 3 pietro -1 - tam znajduje sie potezny food court; i tutaj cytat: (...) Gigantyczny Foodcourt, ale to tak gigantyczny, że sam wybór dania może potrwać godzinę. Absolutnie każdy rodzaj kuchni, uwijająca się sprawnie obsługa i średnie ceny 10-15 zł, za michę, którą najadło by się pół akademika. Jeśli da się wylądować w raju, to z pewnością samolotem na Singapur Chiangi Airport (...)
Awatar użytkownika
Acme

Postprzez Acme » 12 Lut 2018 09:39

jestem juz z powrotem. niestety, jak pisalem juz wiekszosci, nie wiem dokladnie kiedy walory wyladuja w polsce. moze to potrwac jeszcze kilka dobrych tygodni. jak juz wszystko bedzie gotowe do wysylki, dam znac wszystkim zainteresowanym poprzez PW.

watek mozna zamknac.

Image
Awatar użytkownika
Acme

Wróć do Zamienię

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość