Skradziona kolekcja

Forum przeznaczone na konkursy.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Skradziona kolekcja

Postprzez Mad_Tiger » 19 Lut 2017 22:22

Wiem, wiem, umieściłem w konkursach bo w nagrodę za pomoc będzie zapewne wdzięczność kolekcjonera :) (żaden inny dział mi nie pasował)

Podaję dalej z forum TPZN-u:
Szanowni Państwo,

w dniu 4 stycznia 2017 roku w Warszawie została, osobie prywatnej, skradziona kolekcja monet i medali związanych głównie z tematem "podbój kosmosu" oraz częściowo z motywem meteorytów.

Wartość kolekcji wyceniona jest na ponad 200 000 zł, a w skład jej wchodziły:
32 sztuk monet i medali za złota, 620 sztuk monet srebrnych, 85 sztuk medali srebrnych, 18 sztuk medali i monet z motywem meteorytu, 45 sztuk innym monet i medali, a ponadto 29 kaset numizmatycznych oraz inne mienie niezwiązane z kolekcją numizmatyczną.

Emitentami monet i medali były m.in. następujące państwa: Andora, Armenia, Australia, Austria, Bahamy, Belgia, Benin, Bhutan, Bułgaria, Chiny, Kongo, Czechosłowacja, Czechy, Francja, Gambia, Gibraltar, Grecja, Gujana, Hiszpania, Indie, Irlandia, Izrael, Jamajka, Kanada, Kazachstan, Kiribati, Kongo, Korea, Kuba, Liberia, Malawi, Malediwy, Malezja, Mali, Maroko, Mongolia, Niemcy, Palau, Polska, Portugalia, Rosja, Samoa, San Marino, Singapur, Syria, Tonga, Ukraina, USA, Węgry, Wielka Brytania, Wyspa Man, Zambia, ZSRR.

Przykładowe wizerunki wybranych monet i medali skradzionej kolekcji w załączniku.

Wszystkie osoby, które widziały skradzione numizmaty lub mogą pomóc w odnalezieniu kolekcji proszone są o pilny kontakt z prokuratorem referentem prowadzącym niniejsze postępowanie – asesor Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola Jędrzej Kupczyński, tel. (22) 42 02 661
lub zgłaszanie tej informacji na piśmie, na adres Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie, ul. E. Ciołka 14, 01-443 Warszawa,
z powołaniem się na sygnaturę PR 6 Ds. 56.2017.II

Za udzieloną pomoc uprzejmie dziękujemy.

Prosimy także o dalsze, w miarę możliwości, rozesłanie wiadomości.

Z wyrazami szacunku
Przemysław Ziemba
Prezes Zarządu Głównego

tel./faks: +48 22 831 39 28
tel. kom.: + 48 667 371 967
http://www.ptn.pl" target="_blank

Źródło: http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,11044.0/topicseen.html
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Re: Skradziona kolekcja

Postprzez grabarz » 19 Lut 2017 22:33

Tylko współczuć... Raczej nie znajdą. Albo była to kradzież na zlecenie albo rozejdzie się za jakiś czas na sztuki... Z banknotami jest łatwiej, bo każdy ma numer. Ja swoją kolekcję trzymam na dysku googla i nawet jak laptop zginie to wiem jakie miałem numery... Tutaj to jest koniec raczej. Żeby się tylko chłop nie załamał.
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 19 Lut 2017 22:37

monety raczej rzadkie, moim zdaniem są szanse :arrow:
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez julk1 » 20 Lut 2017 01:13

A gdzie jest załącznik, aby zobaczyć skradzione monety, banknoty itd.?
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez Mad_Tiger » 21 Lut 2017 11:13

Otrzymałem przykładowe fotki skradzionej kolekcji więc udostępniam:

Plik PDF na dysku googla:
https://drive.google.com/file/d/0B9JFUvv-UrjkNW1ZR1otejhUOWM/view?usp=sharing
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez meszuzel » 21 Lut 2017 13:43

Współczuję straty kolekcjonerowi, ale jeśli złodzieje, nie pozostawili śladów, które pozwoliłyby ich zidentyfikować, to szansa na znalezienie takiej kolekcji jest mała.
Monety musiałyby mieć jakiś szczególny znak, który identyfikował je z właścicielem. Powystawiają, to na różnych portalach, po komisach w różnych miastach i po kolekcji.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Wróć do Konkursy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości