Zmień styl na wersję pełną
Forum przeznaczone na konkursy.
Wyślij odpowiedź

Konkurs na projekt monety upamiętniającej 100-lecie odzyskan

11 Kwi 2017 20:35

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/konkurs/ ... index.html

Re: Konkurs na projekt monety upamiętniającej 100-lecie odzy

11 Kwi 2017 20:38

O.... czyli jednak w Centrum Skrzypka słuchają opinii ludzi ;) i nawet w jakiejś części wdrażają do życia :)

20 Kwi 2017 15:51

Radość rzekłbym przedwczesna. Żeby nie wyszło jak z loterią paragonową

20 Kwi 2017 17:38

No forumowi malkontenci, arbitrzy elegancji i esteci - do dzieła - zaprojektujcie monetę, którą wszystkim dogodzicie.
Ciekway jestem ilu z TOP 10 narzekarzy na wizerunki lustrzanego cokolwiek przygotuje :P.

Mnie zastanawia coś innego (ale może to dlatego, żę jeszcze nie doczytałem regulaminu). Z faktu ogłszenia konkursu wynika, że w przyszłym roku będą 2 monety poświęcone stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości (a dokładniej 2 srebrne + złota). Ag i Au z czteroelementowej serii i moneta dodatkowa, zaprojektowana.

Sam pomysł konkursu uważam za świetny, z kilku względów. Logiczne by było wyemitowanie monety srebrnej, dosyć dużej (ale mniejszej niż 1 kg JPII !) o nominale 100 zł. *)
A puszczając wodze fantazji: do tego komplet dwóch dużych (>= 3 uncje) , złotych monet o nominale: 1918 zł i 2018 zł **), o estetyce tak dobrej jak Beatyfkacja 1000 zł.

*) i **) zastrzegam sobie osobiste prawa autorskie do tych pomysłów, prawami majątkowymi jestem w stanie podzielić się z NBP.

30 Cze 2017 18:38

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/aktualnosci/wiadomosci_2017/konkurs100.html

30 Cze 2017 20:22

wygra ten co ma wygrać, nie po to robi się konkurs, aby być zaskoczonym wynikiem :)

30 Cze 2017 21:14

mmz napisał:wygra ten co ma wygrać, nie po to robi się konkurs, aby być zaskoczonym wynikiem :)

Myślę, że niekoniecznie, niedawno brałem udział w innym konkursie NBP i coś tam udało mi się wygrać :) (dodam że pracownicy mogą mnie kojarzyć tylko z dni otwartych i kolejek za dwójkami i piątkami ;-)).
Z drugiej strony w "moim" konkursie nie upubliczniono składu kapituły (w przeciwieństwie do tego konkursu) - daje to pewne pole do nadużyć...

platinum napisał:No forumowi malkontenci, arbitrzy elegancji i esteci - do dzieła - zaprojektujcie monetę, którą wszystkim dogodzicie.
Ciekway jestem ilu z TOP 10 narzekarzy na wizerunki lustrzanego cokolwiek przygotuje :P.

Mimo że nie jestem w TOP 10 to przygotowałem i wysłałem projekt (niestety nic nie wygrałem). Jeśli ktoś bardzo chce, to mogę go przesłać na PW. Z góry ostrzegam, że nie mam bardzo wysokiego zmysłu artystycznego ;-)

30 Cze 2017 21:20

Alex napisał:Mimo że nie jestem w TOP 10 to przygotowałem i wysłałem projekt (niestety nic nie wygrałem). Jeśli ktoś bardzo chce, to mogę go przesłać na PW. Z góry ostrzegam, że nie mam bardzo wysokiego zmysłu artystycznego ;-)

Pokaż co wysłałeś :)

30 Cze 2017 21:31

Ja też chciałbym zobaczyć :P

30 Cze 2017 21:34

Mad_Tiger napisał:Pokaż co wysłałeś :)

Niestety na forum nie mogę:
Regulamin Konkursu na projekt monety upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości napisał:Paragraf 3, ustęp 4:
Przed zgłoszeniem do Konkursu, w jego trakcie i po, praca konkursowa nie może być
upubliczniona przez Uczestnika Konkursu, a więc wyświetlona na stronach
internetowych lub stronach mediów społecznościowych (m.in. Facebook, Youtube,
Instagram, Twitter, Snapchat, Flickr).

Na PW wysłałem ;-)

30 Cze 2017 22:57

Projekt nie był zły ale osobiście nie lubię tampondruków :)

02 Lip 2017 14:04

Praca nie może być upubliczniona przez uczestnika, ale gdyby kolega tygrys udostępnił?

Kolego Alex ja też chętnie zobaczę Twoją pracę.

02 Lip 2017 15:53

Moim zdaniem powinna to być srebrna moneta o jak największej średnicy, może nawet 10kg, by zmieścili się wszyscy ludzie PiS, ze sztandarem Solidarności, Polski walczącej i podpisem "To im zawdzięczamy wolną ojczyznę"
A cha, i nakład 1 sztuka by przypadkiem ktoś tego nie kupił. Do gabloty w świątyni opatrzności.

02 Lip 2017 19:08

Komunikaty
Konkurs na projekt monety upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości rozstrzygnięty
Data publikacji strony: 30-06-2017
http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/aktualno ... rs100.html
konkurs100-s.jpg

07 Lip 2017 21:24

Komunikat NBP napisał:Ponieważ poziom nadesłanych prac był wysoki, członkowie Kapituły zdecydowali o przyznaniu wszystkich dopuszczonych Regulaminem nagród.

Tą nagrodą jest podziękowanie :)

Podziękowanie NBP.jpg

W sumie nie spodziewałem się czegokolwiek innego :wink:

07 Lip 2017 21:29

mogli chociaż po sztuce dać tym co udział brali...:)

08 Lip 2017 13:08

Samo podziękowanie to też coś, choc byłoby cenniejsze gdyby prezes NBP podpisywał osobiście takie podziękowania.

08 Lip 2017 17:17

Moim zdaniem powinna to być srebrna moneta o jak największej średnicy, może nawet 10kg, by zmieścili się wszyscy ludzie PiS, ze sztandarem Solidarności, Polski walczącej i podpisem "To im zawdzięczamy wolną ojczyznę"
A cha, i nakład 1 sztuka by przypadkiem ktoś tego nie kupił. Do gabloty w świątyni opatrzności.

a na rewersie agent bolek, rudy folksdojcz i izraelici Mazowiecki, Kuroń, HGW , Suchocka czy Geremek :D
Wyślij odpowiedź