Numizmatyczne pytania V - runda VIII - ZAKOŃCZONY

Forum przeznaczone na konkursy.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Numizmatyczne pytania V - runda VIII

Postprzez emsi » 13 Gru 2017 22:40

meszuzel napisał:Ile dotychczas ukazało się serii tej monety?

Odpowiedź to 1 :wink:
Ukazała sie jedna seria "Odkryj Polskę" w skład której dotychczas pojawiło się 8 emisji.
emsi

Miejscowość: WLKP

Re: Numizmatyczne pytania V - runda VIII

Postprzez Mad_Tiger » 13 Gru 2017 22:42

meszuzel napisał:Dziękuję dzisiaj za zabawę, fajnie, że to nie ja dziś zaliczyłem wpadkę. :) Jutro kolega Marcin będzie się z Wami bawił.

emsi napisał:
meszuzel napisał:Ile dotychczas ukazało się serii tej monety?

Odpowiedź to 1 :wink:
Ukazała sie jedna seria "Odkryj Polskę" w skład której dotychczas pojawiło się 8 emisji.

Punkt dla tego Pana :) 8) :mrgreen: :oops: :P :lol: :!:
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Re: Numizmatyczne pytania V - runda VIII - ZAKOŃCZONY

Postprzez emsi » 13 Gru 2017 22:52

Mam jeszcze wątpliwości do dwóch pierwszych pytań.

Pyt.1. Skoro wszyscy odpowiedzieli prawidłowo (dostali za odpowiedź gwiazdki) to dlaczego punktu nie otrzymała osoba która zrobiła to najszybciej?

Pyt.2. Odpowiedź "jednostronna" chyba dla wszystkich oznacza to że moneta jest wybita z jednej strony. Czy punktu nie powinna dostać osoba która pierwsza udzieliła takiej odpowiedzi?
emsi

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 13 Gru 2017 22:54

Za czujność i logiczne myślenie, to ja bym dał nawet dwa :) Coś w tym nasi roku prowadzący słabo się przygotowują :oops:
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Mad_Tiger » 13 Gru 2017 23:07

emsi napisał:Mam jeszcze wątpliwości do dwóch pierwszych pytań.

Pyt.1. Skoro wszyscy odpowiedzieli prawidłowo (dostali za odpowiedź gwiazdki) to dlaczego punktu nie otrzymała osoba która zrobiła to najszybciej?

Pyt.2. Odpowiedź "jednostronna" chyba dla wszystkich oznacza to że moneta jest wybita z jednej strony. Czy punktu nie powinna dostać osoba która pierwsza udzieliła takiej odpowiedzi?

Pyt.1. Prawidłową odpowiedzią było wskazanie błędu, a nie napisanie "błąd". Wszycy otrzymali gwiazdki ponieważ po mojej pełnej odpowiedzi niektórzy napisali kolejny post z poprawioną odpowiedzią na co zezwala regulamin:
Alex 13 Gru 2017 20:00 napisał:błąd

Alex 13 Gru 2017 20:01 napisał:błąd "sejm konstytucyjy"

Pyt.2.
meszuzel napisał:Tak, brakteat to jednostronnie wybita moneta, w mojej ocenie najszybciej i najdokładniej podał to DeeaM

Ja jedynie tworzę tabelkę, która sprawdzana jest przez administrację i jeżeli są jakieś zastrzeżenia to ją poprawiam :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez emsi » 13 Gru 2017 23:14

Ok. To są tylko moje wątpliwości. Po części je rozwiałeś jeśli chodzi o punktacje za pytanie pierwsze.

Mad_Tiger napisał:Prawidłową odpowiedzią było wskazanie błędu, a nie napisanie "błąd".

Jednak pytanie było o powód wycofania z obiegu.
emsi

Postprzez meszuzel » 14 Gru 2017 09:57

emsi dziękuję Ci za czujność i już wyjaśniam.
Co do monety o nominale 5 zł, to faktycznie możesz mieć rację. Szczęście w tym, że wszyscy zrozumieli o co chodziło, więc nie widzę powodów by anulować to pytanie, tym bardziej, że wszystkie odpowiedzi poleciały w max 20 sek
Co do pytania pierwszego dotyczącego dwóch milionów, to dokładnie to wyjaśnił Mad_Tiger. Najbliższy uzyskania punktu był superspider1989 jednak jego odpowiedź została okrojona z jednej literki, byc może pośpiech, dlatego w tym pytaniu to Mad_Tiger zdobył punkt.
Co do pytania dotyczącego brakteata uznałem, że minimum odpowiedzi, to takie, którego udzielił DeeaM czyli bicie jednostronne.

Odpowiedzi muszą być na tyle dobre by laik wiedział w o co chodzi. Zobaczcie ile odsłon danego tematu jest w trakcie konkursu a ile np, z zeszłego roku. Ktoś to przegląda a tych ktosiów jest kilka tyś.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Konkurs z nagrodami - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez DeeaM » 14 Gru 2017 13:08

A moim zdaniem w skrócie najlepiej tak to podsumować:
- pytanie jak i odpowiedź powinny być sformułowane tak, aby było jednoznaczne i niebudzące wątpliwości.

Pytanie są przygotowywane wcześniej, wiec jest czas na ich precyzyjne sformułowanie tak aby nie było żadnych ale o co autorowi chodziło - tutaj wszystko leży w rękach M&M'sów prowadzących konkurs ;)

Natomiast odpowiedzi są kto pierwszy ten lepszy i ma punkt, więc liczy się każdy ułamek sekundy, ale też jak ktoś się ogranicza do jednego słowa, którym nie odpowiada precyzyjnie na pytanie to zaliczona powinna być odpowiedź kolejnej osoby, która to zrobi.

na przykładzie pytania o powód wycofania banknotu 2mln.
Alex jest szybki, nie chciał tracić 0,03453s i odpowiedział "Błąd" ;) No ale błąd czyj? Kierowców, którzy wieźli banknoty do NBP mieli wypadek i rozwalili auto w fabryce farb, banknoty się pobrudziły i zostały wycofane? No nie bardzo.
Drugi był Buka odpowiedzią "bląd w napisie" - no już bliżej, ale błąd w jakim napisie? Na aucie które wiozło banknoty z przykładu analizy odpowiedzi Alexa bła błędna rejestracja, policja zatrzymała auto, odstawiła na parking i banknoty zostały w środku? No nie bardzo ;)

Itd.

Oprócz szybkości odpowiedzi liczy się precyzja (pomijam prawidłowość odpowiedzi).
Awatar użytkownika
DeeaM

Miejscowość: Łódź/Cz-wa

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 14 Gru 2017 13:53

No dlatego najlepiej tak skonstruować pytanie, aby odpowiedz była krótka, ale i jednoznaczna ;)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez meszuzel » 14 Gru 2017 14:24

Macie absolutną rację. Pytania powinny być tak napisane aby nie budziły wątpliwości. Tam gdzie były wątpliwości (przynajmniej w mojej części konkursu) proponowałem dodatkowe 4 pytanie. Problem z precyzją jest dość duży, bo dla przykładu urzędy skarbowe różnie interpretują jeden przepis, a pisany ten przepis jest przez wiele osób, a jeszcze przez większe grono dyskutowany. nas jest dwóch i każdy z nas swoją część pytań pisze osobno.
Osobiście staram się aby pytania były ciekawe, ale jednocześnie łatwe (choć to różnie bywa), urozmaicone o grafikę, czasem zmanipulowaną, aby zmusić do myślenia, jak choćby 30 guldenów, ale drobne wpadki chyba są wpisane, cytując pewną Panią sory taki mamy klimat :)

Najprościej i bez wątpliwości byłoby układać pytania gdzie padała by odpowiedź tak, nie, ewentualnie jakaś liczba, ale takie byłyby nudne.

Grzegorz_Wroclaw a dlaczego Ty nie bierzesz udziału? jesteś obserwatorem, może warto? :)

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez DeeaM » 14 Gru 2017 15:55

meszuzel napisał:Najprościej i bez wątpliwości byłoby układać pytania gdzie padała by odpowiedź tak, nie, ewentualnie jakaś liczba, ale takie byłyby nudne.

No właśnie lepiej jak są rozbudowane (tylko żeby byłe precyzyjniejsze), bo to po części eliminuje snajpierów którzy strzelaliby w odpowiedzi.
Jak odpowiedź wymaga złożenia kilku wyrazów aby powstała wyczerpująca i jednoznaczna odpowiedź jest lepiej ;)
Awatar użytkownika
DeeaM

Miejscowość: Łódź/Cz-wa

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 14 Gru 2017 16:10

Ja biorę tzw. bierny udział 8)

PS. Konkursy tego typu się skończyły w momencie kiedy wynaleziono i udostępniono google ;)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez meszuzel » 14 Gru 2017 17:45

Grzegorz_Wroclaw masz rację, "gugel" pomaga, ale jeśli uczestniczysz biernie ale uważnie, to wiesz, że na niewiele on sie zdaje. Wiedza i paluszki pianisty wystarczą :)

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Poprzednia

Wróć do Konkursy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ala19831 oraz 2 gości