Warszawska Giełda Kolekcjonerska - 14 kwietnia 2018 r.

Tutaj podajemy informacje o wszelkich wydarzeniach związanych z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Warszawska Giełda Kolekcjonerska - 14 kwietnia 2018 r.

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 09 Lut 2018 23:47

Pytanie, co to ma w końcu być być, impreza dla pasjonatów (jak z jednym z wpisów) czy giełda (jak w tytule)? Jeśli impreza dla pasjonatów, to może być niekomercyjna, i tutaj pojawiają się różne opcje finansowania... Jeśli giełda, to raczej celem organizatora jest zysk, i wtedy nie ma o czym rozmawiać.
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez najtsabes » 10 Lut 2018 01:34

Grzegorz_Wroclaw napisał:
najtsabes napisał:Dla kolekcjonera śmieszne, dla laika z żoną i dzieckiem 3 kg mięsa w promocji lub trzy wejściówki do ZOO.

Niby tak, ale jeśli nie stać kogoś na wstęp, to tym bardziej na jakiekolwiek zakupy, a w końcu o to chyba na giełdzie chodzi? Darmowe powinny być wystawy, i takie są - przynajmniej w naszym lokalnym oddziale NBP.

Stać każdego tak naprawdę. Napisałem jedynie, że znajdując się przypadkowo w przestrzeni giełdy i za darmo (a to najważniejszy chwyt marketingowy) laik jest w stanie wysupłać bliżej nieokreśloną kwotę celem zakupu waloru, który nagle przywołał wspomnienia z dzieciństwa, o który syn zapytał itp, itd. Opłaty, nawet niewielkie, zawsze zawężają krąg odbiorców i tyle. Bez ideologii czy żebrania o cokolwiek.

Co do biletów ulgowych dla forumowiczów to raczej na noce kabaretowe, bo numizmatyków czy notafilistów tu jak na lekarstwo. Tu się "inwestuje", a nie kolekcjonuje ... Inwestorzy w kryptowaluty (co to ma z monetami na forum monety.pl wspólnego, nie wiem do dzisiaj) tudzież autorzy złotych myśli "kupuję srebro bo jest tańsze niż złoto" ...
najtsabes

Postprzez meszuzel » 10 Lut 2018 13:37

najtsabes ma trochę racji. Fajnym wyjsciem z takiej sytuacji byłoby rozwiązanie gdzie rodzic z dzieckiem powiedzmy wieku szkoły podstawowej, wchodzą za stawkę 8 zł. Ale rabat dla forumowiczów chyba nie jest konieczny. Na monety wydajemy sumy znacznie wyższe niż koszt wejściówki.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 10 Lut 2018 13:41

a ktoś z was zaglądał na stronę http://kolekcjonujemy.com/zwiedzajacy/bilety/ 8) :lol:
Dzieci i młodzież do 18 roku życia (za okazaniem ważnej legitymacji):

wstęp bezpłatny
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez meszuzel » 10 Lut 2018 13:43

Nie zaglądałem, ale CV na marketingowca złożę :)
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez brodacz » 10 Lut 2018 16:57

Niestety na takich imprezach najważniejsi są wystawcy. To ich trzeba zachęcić ofertą by pomysł nie upadł jak targi numizmatyczne w Pajacu kultury. Jeśli ktoś przychodzi na zakupy za kilka stówek to te 8 zł nie robi różnicy a kontaktów można nałapać nawet wśród innych zwiedzających. Sam chętnie wybrałbym się że swoimi skarbami, ale nie sprzedawać ich że stolika a z ręki jak na Kole. Mam kilka czy kilkanaście atrakcyjnych monet na zbyciu, ale czy znalazłyby klienta na moich warunkach? A za miejscówkę zapłacić trzeba...
brodacz

Poprzednia

Wróć do Giełdy, targi, wystawy, spotkania, aukcje stacjonarne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość