Aukcja 9 ANPN

Tutaj podajemy informacje o wszelkich wydarzeniach związanych z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Aukcja 9 ANPN

Postprzez andrzej5969 » 29 Lis 2015 11:54

"Aukcja 9 Michała Niemczyka, której termin ustalony jest na 7 maja 2016 roku (sobota), będzie zdecydowanie odbiegała od wszystkich znanych aukcji naszej Firmy.

Zasadniczą zmianą, jaka czeka kolekcjonerów to odstąpienie od dotychczasowych minimów ceny dla wystawianych przedmiotów.
W ofercie znajdą się monety w cenach wywoławczych powyżej 100 000 złotych, ale także pozycje nieprzekraczające 300 złotych, dla zbieraczy monet popularniejszych, jednak w wyjątkowych stanach zachowania i potwierdzonych gradingiem.

Będziemy też proponować znacznie szerszą ofertę numizmatyczną ok. 700-1000 pozycji głównie polskich i z Polską związanych, ale również monet z całego świata (Chiny, Niemcy, Austria, USA, Rosja, Tajlandia, Czechy, Meksyk i wielu, wielu innych krajów).

To co najważniejsze, najbardziej charakterystyczne dla nowej aukcji to ujednolicenie sposobu prezentacji oferowanych przedmiotów.

WSZYSTKIE MONETY i BANKNOTY są ogradowane przez dwie najbardziej renomowane i bezstronne amerykańskie firmy gradingowe NGC i PCGS. Będzie to jak dotąd jedyna - pierwsza w Polsce i krajach ościennych - aukcja, gdzie wszystkie numizmaty są w slabach, czyli posiadają dodatkowe certyfikaty oryginalności oraz stanu zachowania wystawione i gwarantowane przez czołowe firmy numizmatyczne Stanów Zjednoczonych.

Oferta 9 aukcji obejmuje wyłącznie monety certyfikowane, cieszące się dużą popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie.
Certyfikowanie monet stało się w ostatnich latach powszechne i cenione oraz całkowicie zmieniło obrót wartościami numizmatycznymi.
Grading umożliwia bezpieczny, nie obarczony ryzykiem, zakup numizmatów osobom o nawet niewielkim doświadczeniu numizmatycznym, dodatkowo pomaga klientom w podjęciu szybkiej decyzji o zakupie bez ryzyka. Często okazuje się, że nawet pospolita moneta staje się rarytasem po uzyskaniu bardzo wysokiej noty gradingowej. Im doskonalszy stan, tym wyższa jest jej wartość. W znacznym stopniu poszerza się w ten sposób grono ludzi, którzy zaczynają swoją przygodę z monetami, będąc spokojni o swoje unikalne przedmioty.
Grading to jakość, bezpieczeństwo i prestiż.

Więcej informacji o całej ofercie już wkrótce - gwarantujemy Państwu, że nasza aukcja 9 będzie wyjątkową atrakcją!

Przyjmowanie przedmiotów:

Monety, medale i banknoty przyjmujemy do stycznia 2016 – wyłącznie w slabach NGC i PCGS.

Zapraszam do współpracy
Michał Niemczyk "

No i stalo sie .... a nie mowilem ;)
Nie jestem expertem tylko kolekcjonerem
Awatar użytkownika
andrzej5969

Re: Aukcja 9 ANPN

Postprzez Vader » 29 Lis 2015 12:29

Za dwa-trzy lata slaby tak spowszednieją że nie będzie 300% premii ekstra za plastik. Ale póki co, sezon na golenie leszczy w pełni :-)
Image
Awatar użytkownika
Vader

Miejscowość: Warszawa

Postprzez eleniasz » 29 Lis 2015 21:54

Fuj ! :evil:
Ktoś fatalnie młodemu Niemczykowi doradza, to duży błąd i foux pas, że ida w te stronę.
Rozumiem jescze od biedy IIRP, PRL i IIIRP w slabach ale Polska królewska i starsze pakować w trumny to IMO głupota...
Czasem coś kupie u Niemczyka ale slabów nie uznaje i takich monet co ich nie idzie dotknąć nie kupuje i unikam. :x
Awatar użytkownika
eleniasz

Postprzez PawelIg » 30 Lis 2015 01:08

Naprawdę nie kupił byś porządanej albo rzadkiej monety tylko dla tego że jest w slabie? Dziwne podejście do kolekcjonerstwa. Slaby nie są zrobione z tytanu, monetkę można wyłupać.
Awatar użytkownika
PawelIg

Postprzez eleniasz » 30 Lis 2015 12:39

Róznym ludziom podobaja sie rózne rzezcy, tego nie neguję.
Kiedyś posiadałem szerszy zakres monet w tym złoto, to i siłą rzeczy było tam sporo monet w slabach.
Ale to były stany L i około... każda rysa i pypec były wazne więc tu trumny sie bronią i nie mam osobiście do tego uwag.

Natomiast polska histotyczna, królewska - tu lubie czuć monetę, patrzec na nią obracając w rekach itd.
Nie kupuje monet w slabach dla zasady, ponieważ nie dość że mi sie nie podobają, nie pasują do mojej kolekcji pod względem przechowywania to są droższe i popularniejsze
Pewnie gdyby trafiła sie jakaś "porzadna i rzadka" w rozsądnej cenie to może bym zrobił wyjątek... :shock:
Bałbym sie tylko, że jak ją wyłupię to może uszkodzę

Wracając do meritum - uważam za nieroważne samoograniczanie się w aukcjach do monet gradowanych i sprzedawanie tego jako przewaga konkurencyjna ?
Rozmumiem chec poszukania niszy lub własnej drogi ale IMO na tym pomysle tylko mozna starcić...
Awatar użytkownika
eleniasz

Postprzez Mad_Tiger » 30 Lis 2015 13:50

eleniasz napisał: uważam za nieroważne samoograniczanie się w aukcjach do monet gradowanych i sprzedawanie tego jako przewaga konkurencyjna ?

Ja tutaj nie widzę ograniczania się :)
U Niemczyka od jakiegoś czasu można gradować w NGC :) http://www.niemczyk.pl/main.php?id=134&pid=51&zawartosc=main

Chcesz oddać monetę na aukcję zrób od razu jej grading :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez Vader » 30 Lis 2015 16:03

Ktoś po prostu usiadł i policzył że wpychanie ludziom slabów jest bardziej opłacalne i tyle. A pisanie farmazonów, że to w trosce o wysoką jakość i o łatwiejszy obrót monetami, to już tylko zasłona dymna. Ciekawa moneta kupiona na dobrej aukcji w uznanym domu aukcyjnym obroni się sama. A tak, to przyjmuje na aukcję i już niczym się nie musi przejmować (ani tym bardziej wysilać się na własną ocenę), bo wysyłka do NGC/PCGS gwarantuje 'jakość, bezpieczeństwo i prestiż'. Taki zabieg to tylko i wyłącznie pompowanie górki, a nie żadna troska o 'niedoświadczonych numizmatyków' bo ci po pierwsze tych najdroższych monet nie zbierają, a po drugie koszt gradingu przy monecie za 10k+ jest praktycznie do pominięcia i każdy sobie to może już we własnym zakresie zrobić jeśli uzna za stosowne puścić ją dalej na rynek samemu.
Image
Awatar użytkownika
Vader

Postprzez Mad_Tiger » 01 Gru 2015 23:38

Tak jak pisałem:
Jeżeli chcieliby Państwo przekazać nam jakąś monetę, banknot, na Aukcję 9, ale nie jest ona w w slabie - przyjmujemy również takie egzemplarze i zajmujemy się pośrednictwem w gradingu.

https://www.facebook.com/niemczykpl/?fref=nf

Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez khub » 02 Gru 2015 13:30

PawelIg napisał:Naprawdę nie kupił byś porządanej albo rzadkiej monety tylko dla tego że jest w slabie? Dziwne podejście do kolekcjonerstwa. Slaby nie są zrobione z tytanu, monetkę można wyłupać.

Można wyłupać, jasne. Ale np. dzisiaj przeglądając katalog aukcji Classical Numismatic Group znalazłem taki interesujący zapis:
Załączniki
Bez tytułu2.jpg
Awatar użytkownika
khub

Postprzez Jazon » 02 Gru 2015 18:38

PawelIg napisał:Naprawdę nie kupił byś porządanej albo rzadkiej monety tylko dla tego że jest w slabie? Dziwne podejście do kolekcjonerstwa. Slaby nie są zrobione z tytanu, monetkę można wyłupać.

i placic 300 % wiecej wartosci rynkowej monety, tylko dlatego ze jest w plastiku, ktorego pozniej trzeba rozlupac. Nie mowiac o tym ze ten zagraniczny grading miewa swoje wpadki.
Jazon

Postprzez brodacz » 02 Gru 2015 19:32

Już pędzę oddać do gradingu za 160 zł monetę wartą 300... i oddać jeszcze prowizję za sprzedaż.
Aż zacytuję klasykę "podłość ludzka nie zna granic"
brodacz

Postprzez Enso » 03 Gru 2015 00:41

Kto w ogóle te slaby wymyślił? Jakiś cwaniak pewnie.
Enso

Postprzez PawelIg » 03 Gru 2015 03:41

Jazon napisał:i placic 300 % wiecej wartosci rynkowej monety, tylko dlatego ze jest w plastiku, ktorego pozniej trzeba rozlupac. Nie mowiac o tym ze ten zagraniczny grading miewa swoje wpadki.

Chodzi mi o to, że jeżeli przykładowo zbieramy talary, i taki akurat pojawia się w trumnie, nie kupisz monety z jednego jedynego powodu... bo jest ogradowany? Wpisujesz w wyszukiwarkę "talary", wyskakują golasy i zapuszkowane. Nawet nie spojrzysz na te drugie? Zapomnijmy o nocie, firmie grejdingowej, cenie, czy sprzedawcy. Z zasady jako pasjonat talarów olejesz wszystko co w plastiku? Nie do końca rozumiem pasjonatów "talarów" którzy bojkotują potencjalne egzemplarze do kolekcji tylko i wyłącznie przez to, że są w trumnach. Taka postawa może się sprawdzać z ultra rzadkim" monetami typu SSA, kangury, i innymi krzykami mody gdzie jak nie dzisiaj, to jutro kupisz taki sam. Trochę gorzej z "talarami"...

Nie bronię grejdingu czy formy omawianej aukcji. Nie lubię slabów, rozłupałem wszystkie których zawartość została dodana do kolekcji. Kupione były dla monet, nie opakowania. W stanach próbują promować gradowanie grejdingu. Masakra. Kwestja czasu zanim powstaną slaby na slaby gwarantujące oryginalność slabu. Zgadzam się, że jest owczy pęd na metki typu emes skutkujący zawyżonymi cenami. Zgadzam się, że sprzedawcy kryją się za grejdingiem zamiast oferować własną ekspertyzę. Rozumiem, że sprzedawanie slabów stwarza wredną sytuację dla zbieraczy takich jak ja. Rozprułem pudło z 3 Kopiejki OST 1916, pokazano że falsy, i nie mogę oddać towaru. Kasa w plecy, ale nadal kupuję monety w plastiku, bo akurat takiego "talara" (feniga ;)) potrzebuję.
Awatar użytkownika
PawelIg

Postprzez Jazon » 04 Gru 2015 18:23

PawelIg napisał:
Jazon napisał:i placic 300 % wiecej wartosci rynkowej monety, tylko dlatego ze jest w plastiku, ktorego pozniej trzeba rozlupac. Nie mowiac o tym ze ten zagraniczny grading miewa swoje wpadki.

Chodzi mi o to, że jeżeli przykładowo zbieramy talary, i taki akurat pojawia się w trumnie, nie kupisz monety z jednego jedynego powodu... bo jest ogradowany? Wpisujesz w wyszukiwarkę "talary", wyskakują golasy i zapuszkowane. Nawet nie spojrzysz na te drugie? Zapomnijmy o nocie, firmie grejdingowej, cenie, czy sprzedawcy. Z zasady jako pasjonat talarów olejesz wszystko co w plastiku? Nie do końca rozumiem pasjonatów "talarów" którzy bojkotują potencjalne egzemplarze do kolekcji tylko i wyłącznie przez to, że są w trumnach. Taka postawa może się sprawdzać z ultra rzadkim" monetami typu SSA, kangury, i innymi krzykami mody gdzie jak nie dzisiaj, to jutro kupisz taki sam. Trochę gorzej z "talarami"...

Nie bronię grejdingu czy formy omawianej aukcji. Nie lubię slabów, rozłupałem wszystkie których zawartość została dodana do kolekcji. Kupione były dla monet, nie opakowania. W stanach próbują promować gradowanie grejdingu. Masakra. Kwestja czasu zanim powstaną slaby na slaby gwarantujące oryginalność slabu. Zgadzam się, że jest owczy pęd na metki typu emes skutkujący zawyżonymi cenami. Zgadzam się, że sprzedawcy kryją się za grejdingiem zamiast oferować własną ekspertyzę. Rozumiem, że sprzedawanie slabów stwarza wredną sytuację dla zbieraczy takich jak ja. Rozprułem pudło z 3 Kopiejki OST 1916, pokazano że falsy, i nie mogę oddać towaru. Kasa w plecy, ale nadal kupuję monety w plastiku, bo akurat takiego "talara" (feniga ;)) potrzebuję.

Wiesz tu chodzi raczej o cene. Ja talarow nie zbieram, ale nieraz obserwuje, monety z II RP w gradingu majac nadzieje ze cena moze bedzie rozsadna zeby licytowac. Poza tym lata zbierania nauczyly mnie cierpliwosci. Nie zamierzam przeplacac za jakas wyzsza ''cyferke'', ktora jak niktozi pokazali bardzo czesto jest zawyzona.
Jazon

Postprzez pkas » 14 Gru 2015 18:35

W mojej ocenie firmy numizmatyczne w ten sposób same piłują gałąź, na której siedzą. Wyższa cena aukcyjna, a tym samym dodatkowy profit dla sprzedawcy, wynika głównie z zaufania kupujących do sprawdzonych firm. Niestety, chęć dodatkowego zarobku vide "tylko 2 sztuki w taką notą" + skłonność do pozbywania się ryzyka poprzez cedowanie odpowiedzialności za ocenę stanu zachowania monety/banknotu na PCGS/NCG/PMG, będzie skutkować tym, że ten dodatkowy profit dla firm zniknie. Nie wydaje mi się, aby ceny oslabowanych monet aż tak różniły się w zależności od tego, kto ją wystawia (osoba prywatna vs "uznana" firma), a poprzez serwisy aukcyjne (eBay, allegro) sprzedający może dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów. W jakim celu więc miałby się jeszcze dodatkowo dzielić prowizją z pośrednikiem? Wystawić monetę w slabie może, za przeproszeniem, pierwszy z brzegu "Janusz", a zainteresowanie/osiągnięta cena powinna być adekwatna do noty na slabie.
Image
Awatar użytkownika
pkas

Postprzez ralf09 » 17 Gru 2015 11:01

pkas napisał:W mojej ocenie firmy numizmatyczne w ten sposób same piłują gałąź, na której siedzą. Wyższa cena aukcyjna, a tym samym dodatkowy profit dla sprzedawcy, wynika głównie z zaufania kupujących do sprawdzonych firm. Niestety, chęć dodatkowego zarobku vide "tylko 2 sztuki w taką notą" + skłonność do pozbywania się ryzyka poprzez cedowanie odpowiedzialności za ocenę stanu zachowania monety/banknotu na PCGS/NCG/PMG, będzie skutkować tym, że ten dodatkowy profit dla firm zniknie. Nie wydaje mi się, aby ceny oslabowanych monet aż tak różniły się w zależności od tego, kto ją wystawia (osoba prywatna vs "uznana" firma), a poprzez serwisy aukcyjne (eBay, allegro) sprzedający może dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów. W jakim celu więc miałby się jeszcze dodatkowo dzielić prowizją z pośrednikiem? Wystawić monetę w slabie może, za przeproszeniem, pierwszy z brzegu "Janusz", a zainteresowanie/osiągnięta cena powinna być adekwatna do noty na slabie.

Po co komu ANMN i jego gwarancje, skoro monetę w slabie PCGS/NGC można kupić od zwykłego Kowalskiego?
Po co w ANMN rzeczoznawca, skoro będzie wystawiał na aukcji stacjonarnej monety w slabach? Nawet nad opisami nie będzie musiał się specjalnie fatygować, bo wstawi opis "najwyższa nota" i temat zamknięty. Pewnie nie będzie potrzeby wystawiania pisemnego potwierdzenia autentyczności, bo cała odpowiedzialność spadnie na NGC/PCGS - no chyba, że dla picu :wink:. Talar, dukat ort w slabie - bezsens totalny. Rynek polski naśladuje amerykański.
Masz rozum? - Mam
Czemuż więc go nie używasz...?
Marek Aureliusz
ralf09

Postprzez pkas » 17 Gru 2015 20:22

Właśnie o to mi chodziło, że w przypadku monet/banknotów w slabach, te firmy stają się zbędnym pośrednikiem i wartości dodanej żadnej nie wnoszą. Ciekawa moneta w slabie, z wysoką notą sprzeda się sama.
Image
Awatar użytkownika
pkas

Postprzez khub » 17 Gru 2015 21:35

pkas napisał:Właśnie o to mi chodziło, że w przypadku monet/banknotów w slabach, te firmy stają się zbędnym pośrednikiem i wartości dodanej żadnej nie wnoszą. Ciekawa moneta w slabie, z wysoką notą sprzeda się sama.

Pozostaje kwestia gwarancji, całkiem istotna w świetle sporej ilości falsów w slabach, fałszowanych chińskich slabów czy podmianek monet w oryginalnych slabach. Jeśli dom aukcyjny sprzedaje monetę w slabie, ale zastrzega sobie, że po wyciągnięciu jej ze środka przez nabywcę nie udziela zwrotów nawet w przypadku, gdy moneta jest fałszywa, to faktycznie dziękuję za takiego pośrednika.
Awatar użytkownika
khub

Postprzez Mad_Tiger » 26 Lut 2016 21:17

"Mała" ZAPOWIEDŹ AUKCJI 9

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Widzicie coś godnego uwagi :?: ;)
Kilka dwójek GN wypatrzyłem :) sporo tez będzie chyba świecidełek NBP.

Fotki z twarzoksiążki ANMN.

Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez julk1 » 26 Lut 2016 23:20

Polecam lot nr 34 lub poz.72. Warto zainwestować i kupić. Zysk gwarantowany.
Awatar użytkownika
julk1

Następna

Wróć do Giełdy, targi, wystawy, spotkania, aukcje stacjonarne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości