Aukcja 9 ANPN

Tutaj podajemy informacje o wszelkich wydarzeniach związanych z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Aukcja 9 ANPN

Postprzez Uszy1201(Stary-Sklep) » 16 Kwi 2016 09:43

wycena 347 do 348 ....
Uszy1201(Stary-Sklep)

Postprzez numi23 » 16 Kwi 2016 14:32

Moim zdaniem nie przeszła, została tylko zapakowana w plastik z oznaczeniem, że jest autentyczna, ale nie dostała noty.
numi23

Postprzez Mad_Tiger » 16 Kwi 2016 14:44

Uszy1201 napisał: poza tym Pan Y ma już tyle lat że nie umie obsługiwać komputera więc cieszy się jak dziecko z super zakupu za 300 000 zł....
(...)
Pan y jest zadowolony bo sprzedał kawałek metalu za 50 000 (...)

Nasuwa mi się jeden morał "Y" wychował pierdołę "y" który również nie umie korzystać z komputera ;)

Znam natomiast osobę która znalazła/dostała/odziedziczyła skromny zbiorek monet II RP, stany ładne przyzwoite ale nie jakieś super MS. Z kompa umie korzystać to wygooglał ceny super okazów i widzi, że ładne połyski mennicze w tych najdroższych a jego naleciały patyną to poszła w ruch pasta do zębów wybielająca ... następnie pytając się mnie gdzie mógłby to najlepiej sprzedać pokazał kartkę z wypisanymi najwyższymi cenami danej monety oraz monety świecące się jak:
Image
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez brodacz » 16 Kwi 2016 14:51

Jest jeszcze 1 myk, który niektórzy mogą uznać za STD a ja przekonałem się osobiście. Otóż podejrzewam, że jedna z zagranicznych firm gradingowych zawyża noty, gdy walor trafia do nich od konkretnego "aukcjonariusza" przed wystawieniem na licytację. Dzięki temu pośrednik zgarnia większa prowizję. Dlaczego tak sądzę? Miałem walory ogradowane przez znaną firmę ale noty skromne. Gdy wysłałem do wystawienia na aukcji, tamci stwierdzili, że noty są zaniżone i czy zgadzam się jeszcze raz ogradować na własny koszt. Oczywiście zgodziłem się bo chodziło o duże kwoty. Wszystkie walory wróciły z notami od 2 do 4 działek wyższymi. Gdy jednak trafiam na inne trumienki tej firmy już tak wysokich not nie mają, przy podobnym stanie zachowania towaru...
brodacz

Postprzez PawelIg » 16 Kwi 2016 15:13

Podejrzewam, że mówisz o PCGS. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad skalą jakiej używają. Polerka, rysy, dziwnie słabe egzemplarze z emesami, wszystko było. Czyżby uprawiali "market grejding" tak jak to opisuje torontokuba?
Mad, z tego co opisałeś twój znajomy to typowy idiota cwaniak. "nic się nie znam ale wiem najlepiej", a potem niestworzone historie na allegro żeby jakoś opylić.
Awatar użytkownika
PawelIg

Postprzez Mad_Tiger » 16 Kwi 2016 15:21

PawelIg napisał:Mad, z tego co opisałeś twój znajomy to typowy idiota cwaniak. "nic się nie znam ale wiem najlepiej", a potem niestworzone historie na allegro żeby jakoś opylić.

Z tym pierwszym zgodzę się w 100% do cwaniaka jednak mu daleko ;) ale po tym jak mu wytłumaczyłem co zrobił chyba w końcu nie sprzedawał a aktualnie kontaktu z nim nie mam bo wyjechał do Anglii już ze 3 lata temu.
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez Uszy1201(Stary-Sklep) » 16 Kwi 2016 17:03

Pan Y ma ponad 70 lat a pan y ponad 50... wierz mi że są ludzie którzy nie korzystają w tych czasach z komputera a mają fulllllll kasyyyyy
Uszy1201(Stary-Sklep)

Postprzez khub » 16 Kwi 2016 17:22

Uszy1201 napisał:
Dritto napisał:„Namówiony”, to znaczy zachęcony do wzięcia udziału w licytacji i nabycia jakiejś monety. Czyli przekonywany - w pierwszym przypadku, jaka to świetna okazja, bo cena taka niska; a w drugim, że to świetny zakup, bo to wartościowa moneta o wysokiej cenie i jej zakupu na pewno się nie pożałuje. Jedną z form takiego namawiania są właśnie podawane w katalogach ceny. Nie widzę w tej formie namawiania niczego szczególnego.

Natomiast na tej aukcji mamy znacznie gorszy przypadek „namawiania”.
Chodzi o zachęcanie do kupowania monet w slabach z wysokimi notami np. MS65 i podawanie oraz podkreślanie, że to maksymalna nota uzyskana przez tylko jedną monetę z całej ich populacji.

Wszystko w porządku, jeśli dotyczy to monet rzeczywiście rzadkich, ale na tej aukcji często dotyczy to monet popularnych i licznie występujących. Jeżeli takiemu „namawianemu” nie wytłumaczy się, że ta rzadkość nie dotyczy samej monety w podanym stanie zachowania, a tylko jej występowania w slabie z taką notą, podczas gdy na rynku są dostępne setki takich monet, tylko że nie poddanych jeszcze gradingowi - to nie jest to w porządku. Slab z taką monetą może aktualnie uzyskać wysoką cenę, ale jeżeli kolejne dziesiątki takich monet zostanie oddanych do certyfikacji i uzyska taką samą, albo i wyższą notę, to co będzie się działo z jej ceną?

Zgadza się to są dwa typy namawiania jednak żadnego z nich nie miałem na myśli i nie tyczy się to najbliższej aukcji ANPN.....

Ja mówię o namawianiu które zobrazuje poniższa historyjka.
Sprzedający (X) z bagażem doświadczeń i 30 letnim stażem, mający renomę na rynku, zna się z osobą która zbiera (Y) monety inwestując w nie duże pieniądze. Pan Y myśli, ze Pan X to jego najlepszy doradca który się zna najlepiej na monetach i można mu zaufać w 100% bo przecież zna się z nim kilkadziesiąt lat, dlatego też sam wiedzy jako takiej numizmatycznej nie posiada ponieważ wychodzi z założenia ,,po co mam się uczyć o monetach, śledzić notowania, jak mam przyjaciela X który wszystko wie i wolę mu dać zarobić 5% pal to nawet 10% ale będę wiedział ze kupiłem dobry towar, może ciut drożej bo muszę zapłacić Panu X ale i tak się opłaca''.

Ta historyjka pokazuje rodzaj namawiania o którym ja mówię. I wierzcie lub nie ale są tacy ludzie na świecie bez wiedzy o monetach z wielkimi kolekcjami.
Dalszą część historii można sobie dopisać.
Pan Y przychodzi na aukcje do Pana X i kupuje monetę za 200 000 albo za 300 000 - bo Pan X mu powiedział ze to dobra moneta i warto tyle zapłacić. Pan Y kupuje monetę za 300 000 zł - jest w wyśmienitym nastroju bo kupił super rzadką monetę w okazyjnej cenie.... nie szkodzi że kilka miesięcy wczesniej taka sama się sprzedała za 130 000 zł - pan Y o tym nie wie bo jedyna baza wiedzy jaką posiada to pan X, poza tym Pan Y ma już tyle lat że nie umie obsługiwać komputera więc cieszy się jak dziecko z super zakupu za 300 000 zł....

Mijają lata Pan Y umiera .. ze starości.... syna pana Y idzie do Pana X który był młodszy od Pana Y i mówi ze tato przed śmiercią powiedział ze tylko Pan zapłaci mi dobrze za monety dlatego przychodzę do Pana z nimi. Pan y (syn Pan Y) wyciąga monetę za którą Y zapłacił 300 000 zł i mówi niech Pan X odemnie ją kupi. Pan X ogląda i mówi hmmmm nawet fajna ta moneta nie ma problemu znaliśmy się z twoim ojcem jak dwa łyse konie dobra odkupię ją. Pan X Płaci Panu y za monetę 50 000 zł, Pan y jest zadowolony bo sprzedał kawałek metalu za 50 000 a Pan X także jest zadowolony bo odkupił monetę wartą 130 000 zł... i tak to wygląda ot taka opowiastka... dla kumatych....

Fajna historia, pasuje do aukcji "Polonica Reconciliata". Co prawda to Kunker, ale mechanizm wcześniejszego namawiania na przestrzelone zakupy się zgadza.
Awatar użytkownika
khub

Postprzez Uszy1201(Stary-Sklep) » 16 Kwi 2016 17:31

To jest historia z polskiego niestety rynku która się dzieje na moich oczach....
Uszy1201(Stary-Sklep)

Postprzez khub » 16 Kwi 2016 17:35

Monety sprzedawane na tej aukcji za 1/3 wcześniejszej ceny też były z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
khub

Postprzez Uszy1201(Stary-Sklep) » 16 Kwi 2016 17:39

Wiem że były z polskiego rynku ale sprzedawane w Kunkera czyli poza granicami kraju...
Uszy1201(Stary-Sklep)

Postprzez khub » 16 Kwi 2016 17:53

Nie twierdzę przecież, że to ta sama historia, tak się po prostu samo nasuwa porównanie, jak to ta sama moneta (a w tym przypadku sporo monet) może w krótkim czasie obniżyć loty aukcyjne. Zastanawiające jest, czy to naturalna pęknięta "bańka", czy efekt podobnego naciągania na cenę, jaki opisałeś.
Awatar użytkownika
khub

Postprzez Uszy1201(Stary-Sklep) » 16 Kwi 2016 17:54

Nie to jest efekt zwykłego naciągania na cene....
Uszy1201(Stary-Sklep)

Postprzez khub » 16 Kwi 2016 18:05

No może i zwykłego, za to efekt spektakularny :]
Awatar użytkownika
khub

Postprzez radek77 » 19 Kwi 2016 21:07

Nie ulega wątpliwości,ze będzie spory popyt u Niemczyka.Sam będę licytował 25 guldenów 1923.Rocznik 1930 udało mi się kupić w wyjątkowo niskiej cenie
tylko złoto:):):)
Awatar użytkownika
radek77

Miejscowość: Gdynia

Postprzez wordlord » 19 Kwi 2016 21:58

radek77 napisał:Rocznik 1930 udało mi się kupić w wyjątkowo niskiej cenie

U Niemczyka? Ile dałeś jeśli można wiedzieć?
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez ralf09 » 19 Kwi 2016 22:14

radek77 napisał:Nie ulega wątpliwości,ze będzie spory popyt u Niemczyka.Sam będę licytował 25 guldenów 1923.Rocznik 1930 udało mi się kupić w wyjątkowo niskiej cenie

Dlaczego będzie spory popyt u Niemczyka?
Masz rozum? - Mam
Czemuż więc go nie używasz...?
Marek Aureliusz
ralf09

Postprzez radek77 » 20 Kwi 2016 16:30

Można wiedzieć dokładnie 8000 zł NGC ms65

Co do popytu:)Czuję,że ludzie będą na siłę licytować WMG,dosyć tanie mogą być 5 rublówki,bo te same można kupić w sklepie.Ja chyba jeszcze zaryzykuję 3-ch braci.Dużo ludzi lubie słaby NCG i PCGS więc może być ciekawie.

Posty połączyłem. wordlord
tylko złoto:):):)
Awatar użytkownika
radek77

Miejscowość: Gdynia

Postprzez platinum » 06 Maj 2016 18:49

Szanowni, aukcja już jutro.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez Uszy1201(Stary-Sklep) » 06 Maj 2016 19:43

radek77 napisał:Można wiedzieć dokładnie 8000 zł NGC ms65

Co do popytu:)Czuję,że ludzie będą na siłę licytować WMG,dosyć tanie mogą być 5 rublówki,bo te same można kupić w sklepie.Ja chyba jeszcze zaryzykuję 3-ch braci.Dużo ludzi lubie słaby NCG i PCGS więc może być ciekawie.

Posty połączyłem. wordlord

ehhhhh z tymi braćmi ....
Uszy1201(Stary-Sklep)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Giełdy, targi, wystawy, spotkania, aukcje stacjonarne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości