Poznań

Tutaj podajemy informacje o wszelkich wydarzeniach związanych z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Poznań

Postprzez Mad_Tiger » 10 Lip 2016 21:09

Witam,
czy w NBP Poznań są jakieś wystawy numizmatyczne?
Co polecacie zwiedzić/zobaczyć?

Ratusz:
Image
Klasztor:
Image
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Re: Poznań

Postprzez Mad_Tiger » 13 Lip 2016 20:49

Wyświetleń 114

i nikt nic nie poleca, aż tak nudny jest Poznań?

Byłem tam z dobre 12 lat temu ;)

Mam już listę miejsc które chcę zobaczyć ale myślałem, że ktoś coś podpowie takiego mniej oklepanego turystycznie a ciekawego ;)

Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez medyk1 » 14 Lip 2016 08:36

Mad.. Pozen jest fajny, może nie "CENZURA SŁOWA" ale na pewno fajny :wink: , lecz jeśli jesteś w nim 4 razy w tygodniu to przestajesz dostrzegać jego piękno a zaczynasz się "CENZURA SŁOWA" na jego korki, remonty i inne sprawy utrudniające życie.
Mógłbym ci napisać, iż w Poznaniu można sporo zobaczyć, ale ważne jest co Cię interesuje, można zobaczyć a może i nawet trzeba np. Koziołki na starym rynku ( które już pewnie widziałeś ) a jak to mówią google nie gryzie i nie drapie a wszystko wie:
http://www.przewodnicy-poznan.com.pl/zw ... nia-10/Pl/
wybieraj co Cie akurat interesuje i ... miłego pobytu :wink:
I pamiętaj tylko w Wielkopolsce Lech Pils :!:

a i ciekawostka:
http://blubry6d.pl/
tego sam jeszcze nie sprawdziłem :shock:
kłamać zdarza się rządom, bankierom, a czasem nawet audytorom. Tylko złoto mówi prawdę - Rees Mogg
Awatar użytkownika
medyk1

Miejscowość: PYRLANDIA

Postprzez analityk » 22 Lip 2016 02:46

Sprecyzuj jaka forma rozrywki Cię interesuje, a opisze co i jak ;)

W ciągu dnia warto zwiedzić Stare Miasto z Rynkiem, Jeżyce czy Stary Browar - fajna architektura jak na CH. Warto też podjechać kawałek na Cytadelę. Jeśli lubisz fortyfikacje to poza Cytadelą, kawałek dalej od niej, przy ul. Lechickiej są kolejne dwa. Wieczorem idealne miejsce na spacer czy wypoczynek to Malta - w centrum miasta, a jednak duża oaza spokoju, zieleni i wody - a w samym jej sercu naprawdę niezła restauracja indyjska. Z Malty warto wieczorem podejść na Ostrów Tumski - jakieś 500m spacerkiem, klimatyczne miejsce. W ciągu dnia warto zobaczyć też choćby ICHOT czy taras widokowy na UEP *nie wiem czy aktualnie jest czynny*.

Jeśli lubisz jedzenie typu fastfood, ale nie z sieciówki, to w Poznaniu są dwa miejsca, która niszczą system:
- burger - Beef Burger - ul. Naramowicka - kawałek od centrum, jednak naprawdę WARTO podjechać, najlepsze burgery w Poznaniu, a trochę ich już w życiu zjadłem : P
- zapienkana - Zapiekanki u Hanki - ul. 3 maja - w centrum, całkowity wyrób własny, w niczym nie przypomina standardowej zapiekany

Fajnie przejść się Św. Marcinem i Ratajczaka - kilka fajnych piwnicowych barów z kraftowymi piwkami.

ps.
Lech Pils to syf. Jak chcesz czegoś dobrego stąd to piwo z browaru Setka (pub na Św.Marcin), ew. Miłosław, Grodziskie - także regionalne.
analityk

Postprzez Mad_Tiger » 23 Lip 2016 20:09

medyk1 napisał:jak to mówią google nie gryzie i nie drapie a wszystko wie:
http://www.przewodnicy-poznan.com.pl/zw ... nia-10/Pl/" target="_blank" target="_blank

Część miejsc z linku odwiedziłem (znalazłem go wcześniej), wypad był krówki bo tylko 3 dni z czego pierwszy dzień zmarnowany na ulewę i suszenie rzeczy (14.07) ;)

analityk napisał:Jeśli lubisz jedzenie typu fastfood, ale nie z sieciówki, to w Poznaniu są dwa miejsca, która niszczą system:
- burger - Beef Burger - ul. Naramowicka - kawałek od centrum, jednak naprawdę WARTO podjechać, najlepsze burgery w Poznaniu, a trochę ich już w życiu zjadłem : P
- zapienkana - Zapiekanki u Hanki - ul. 3 maja - w centrum, całkowity wyrób własny, w niczym nie przypomina standardowej zapiekany

Na burgera i zapiekankę z chęcią bym poszedł ale już po wyjeździe :(

Odwiedzone miejsca:
- ratusz + koziołki o 12
- rynek
- stare zoo
- kilka kościołów
- oddział NBP :P
- Muzeum Narodowe
- stare zoo + Muzeum Wiedzy o Środowisku
- palmiarnia
- cytadela
- Muzeum Historii Miasta Poznań
- Wielkopolskie Muzeum Wojskowe (na wystawie w gablocie mieli okropnie brzydką 2 zł enigma - jakbym wiedział dałbym im ładniejszą :P )
- stary browar
- duuuużo spacerków w tym nad Wartę ;)

Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez analityk » 24 Lip 2016 02:59

Szkoda, że się spóźniłem :(

Jeśli nie zwiedziłeś iCHOTu i Malty wieczorem to masz po co wrócić. Bo pierwsze to fajna atrakcja, nowoczesne przedstawienie historii, a drugie najbardziej klimatyczne miejsce w Poznaniu, aczkolwiek polecam po zmroku. Jeśli masz zacięcie geologiczne albo przyrodnicze fajnie też przejść się po kampusie Morasko (tereny zielone, rozległe, można legalnie odpalić grilla czy wypić piwko), a następnie po przerwie przejść do rezerwatu meteorytów - chyba największy tego typu obiekt w Europie!, który znajduje się troszkę za kampusem.
analityk

Wróć do Giełdy, targi, wystawy, spotkania, aukcje stacjonarne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości