33 aukcja Polskiego Towarzysta Numizmatycznego

Tutaj podajemy informacje o wszelkich wydarzeniach związanych z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: 33 aukcja Polskiego Towarzysta Numizmatycznego

Postprzez Uszy1201(Stary-Sklep) » 11 Gru 2016 12:10

To co mogę dodać... to fakt, że prowadzący był cały czas w pełni opanowany i prowadził aukcję dobrze mimo tego co się działo wokoło.... za to wielki SZACUN, że się nie pogubił w tym wszystkim... a momentów w których nagle dwie osoby opuszczały rękę i nie chciały wziąć na siebie odpowiedzialności na zakup monety było mnóstwo.... i nie uznałbym tego za przypadek....
Uszy1201(Stary-Sklep)

Postprzez GNDM » 11 Gru 2016 12:24

A ja się z Tobą Sylwek zgadzam :)
Tzn. ja nie mówię, że sukcesem była organizacja aukcji ... sukcesem były wysokie ceny, po części będące wynikiem dezorganizacji :) Choćby np. wyświetlenie limitów MAX :)
Masz rację w kwestii stanów... " to, że ktoś liczy na MSa nie oznacza, że monety były w super stanach..." - dokładnie, kupujący zapłacili za nadzieję :)

" o szelągu - Zgadzam się genialny ale za 6500? przecież ms65 da się kupić za 4? może mniej.... " - przy najwyższej półce bardzo subtelne różnice, kosztują krocie (zobacz np. ceny super samochodów; sprzętu audio itp.) to jest dążenie do doskonałości; pięknych szelągów na poziomie MS64 też widziałem kilka, ale żaden nie miał takiego lustra...
Damian
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez Dritto » 11 Gru 2016 13:43

Po przeczytaniu ostatnich postów GNDN, platinum i Uszy1201 przestaję żałować, że nie mogłem licytować online.
Jest sprawą przyszłości, jak przebieg tej licytacji wpłynie na wiarygodność PTN jako aukcjonera. No bo chyba nikt by się nie spodziewał, że podane w internecie limity będą widoczne dla wszystkich na sali. Ale budzi moje zdumienie to, że GNDM nie widzi w tym problemu, bo najważniejsze dla niego jest to, że osiągnięto wysokie ceny! A to, że postąpiono nieuczciwie w stosunku do licytujących online, to nic ważnego, bo rynek nam przecież rośnie.
Oczywiście każdy przystępujący do licytacji na jakiejkolwiek aukcji powinien mieć świadomość, że licytuje nie tylko w konkurencji z innymi uczestnikami, ale także z podbijającymi cenę w imieniu wystawiających lub aukcjonera. Ale jak widać po rezultatach, chyba nigdy podbijacze cen nie mieli takiej łatwej pracy, jak na tej aukcji.
Dritto

Postprzez Mad_Tiger » 11 Gru 2016 16:29

To jakiś kolejny błąd czy rzeczywiście tak mało pozycji się sprzedało:

ptn2.jpg

Przy znacznej większość jest "Aukcję zakończono" a tylko przy nielicznych jakby została sprzedana "Wygrywa oferta xyz"

A tutaj:
ptn3.jpg

8)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez GNDM » 11 Gru 2016 17:17

Dritto napisał: No bo chyba nikt by się nie spodziewał, że podane w internecie limity będą widoczne dla wszystkich na sali. Ale budzi moje zdumienie to, że GNDM nie widzi w tym problemu, bo najważniejsze dla niego jest to, że osiągnięto wysokie ceny!.

Przypisuje mi Pan pochopnie mylne intencje :)
Widziałbym olbrzymi problem w tym, że limity są wyświetlane, gdyby to miało jakiekolwiek znaczenie dla przebiegu aukcji.

Raczej nikt rozważający zakup czegokolwiek na PTN nie traktował poważnie tej formy licytacji. Wyświetlenia limitów ja w ogóle nie widziałem, gdyż przyszedłem dopiero około 50-tej pozycji, a to zdarzyło się podobno przy jakimś początkowym numerze i zastało szybko ukryte, tak jak około 100-tnej pozycji w ogóle ukryto cały "system licytacyjny" :)

Dalej Pan pisze, że
"...najważniejsze dla niego jest to, że osiągnięto wysokie ceny !" - dla mnie absolutnie nie jest to najważniejsze, tym bardziej, że za tę "ważność" przyszło mi niejednokrotnie zapłacić z własnej kieszeni :)
Wcześniejsze aukcje PTN często były miejscem do pozyskania numizmatów po cenach atrakcyjnych w odniesieniu do aktualnych rynkowych, a ta akcja juz zdecydowanie taką nie była i to jest cała istota mojej wypowiedzi.

W odniesieniu do całej tej dyskusji aż się prosi podsumowanie "PTN zrobił całą aukcję źle, a jedyne co mu sie udało, to dobrze sprzedać numziamty" :D
Damian
Ostatnio edytowany przez GNDM, 11 Gru 2016 18:08, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez norbitor » 11 Gru 2016 17:39

Panie Damianie w jednym nie mogę się zgodzić. Pańska poprzednia wypowiedź z uśmieszkiem może być właśnie odebrana jako bagatelizowanie problemu. I to poważnego problemu. PTN to nie Ziutek z Heńkiem sprzedający pod latarnią, a Polskie Towarzystwo Numizmatyczne!
Dla przypomnienia punkt 9 regulaminu aukcji:

9. Udział w aukcji może nastąpić również korespondencyjnie przez pisemne złożenie oferty lub e-mailem, z wyraźnym zaznaczeniem limitu tj. najwyższej oferowanej ceny. Proponowane limity są dla organizatora aukcji informacją ściśle poufną.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, że Pan otrzymuje z allegro maila o treści „X osoba zalicytowała Y zł” i Pan pisze w opisie aukcji. Najwyższy limit wynosi… !

Raczej nikt rozważający zakup czegokolwiek na PTN nie rozważał poważnie tej formy licytacji.

Panie Damianie, myli się Pan. Nie miałem możliwości licytowania na żywo. A nawet gdybym miał czas to nie wiem, czy chciałoby mi się iść dla jednej czy dwóch monet. Dlatego złożyłem limit przez Internet.
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez jch » 11 Gru 2016 18:04

Mad_Tiger napisał:Przy znacznej większość jest "Aukcję zakończono" a tylko przy nielicznych jakby została sprzedana "Wygrywa oferta xyz"

Przypuszczam, że te informacje dotyczą wyłącznie przebiegu licytacji przez internet, bez wzięcia pod uwagę głosów z sali.
Zbierajmy monety!

Jurek
jch

Postprzez GNDM » 11 Gru 2016 18:04

W odopowiedzi do "norbitor"

Mamy sporo doświadczenie w tworzeniu różnych projektów internetowych i wiem że czasami "postawienie" napisanie jakiegoś projektu jest szybkie, a później dopiero w testach wychodzą liczne błędy (mieliśmy zupełnie nową stronę; firma zgłosiła jako gotową rok temu w listopadzie; jak zaczęliśmy testować to wychodziły dziury za dziurą; w kwietniu uznaliśmy cały projekt za nieudany i wylądował w koszu).
Słysząc od PTN, że piszą własny system licytacji i powinien byc gotowy na aukcje, nawet nie zakładałem że to zadziała i ja w ogóle nie zwracałem na to uwagi.
Ja bym nie zdecydował się na upublicznienie nieprzetestowanego produktu, tutaj jednak organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie "operacji na żywym organizmie" i formalnie wyszło to tak, jak Pan powyżej umotywował, niemniej ja nie jestem tutaj żadną ze stron tego problemu, także nie mi o tym dyskutować.
Pozdrawiam _ Damian
Ostatnio edytowany przez GNDM, 11 Gru 2016 18:26, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez GNDM » 11 Gru 2016 18:22

Witaj (tym razem Marcin Ż. z tej strony)

Norbercie - odnośnie bagatelizowania - no tu jest właśnie problem, że nie zawsze udaje się przelać intencję w wypowiedzi, która przechodzi przez klawiaturę. To był jednorazowy błąd i jestem przekonany, że PTN zrobi wszystko by do niego nie dopuścić więcej, a sam system (wprowadzony tak naprawdę "za pięć ósma"...) będzie dopracowywany.

Co do ofert i spadów. W porównaniu ze stroną to przyznam, ze jest misz-masz.
Część ofert jest wprowadzona, część nie. Na przykładzie dwóch pierwszych Zygmuntów (zapis jest nr. oferty, to co mam zapisane w katalogu / to co jest na stronie)

70. Spadł / zakończono
71. 280 / 280
72. 260 / 260
73. Poczta po wyw. / zakończono
74. spadł / zakończono
75. spadł / zakończono
76. 170 / zakończono
77. Sala po wyw. / zakończono
78. Sala po wyw. / zakończono
79. 920 / 920
80. 280 / 280
81. Sala po wyw. / zakończono
82. spadł / zakończono
83. 700 / 660 (tu jak dobrze pamiętam już miał licytator klepnąć i jeszcze ktoś podniósł rękę)

i dla porównania przejdźmy trochę dalej - w Wettynach jest meksyk
176. na pewno powyżej 5 tys. / 2100 zł
177. 6900 / 700 zł
178. sala po wyw. / zakończona
179. spadł / zakończona
180. 5600 / 850
181. koło 11 tysięcy / 420 zł
182. ponad 2 tys. / zakończona

PS. Uprzedzając pytania - nie wszystko zapisywałem, parę razy zgubiłem się też ;)
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez norbitor » 11 Gru 2016 18:39

Też nie jestem żadną ze stron, bo w sumie przyszło mi tylko być obserwatorem. Jednak nie potrafiłbym uznać prawdopodobnego złamania regulaminu aukcji przez organizatora za coś niewiele znaczącego. :wink:
Błąd systemu to jedno, a druga sprawa to podejście organizatora. Od razu przy pierwszej pozycji powinien zareagować niezależnie co zawiniło.

Druga sprawa to chaos, o którym kilka osób już wspomniało. A jeszcze jest sprawa błędnych ocen stanu zachowania. To już jakieś kuriozum jeśli rzeczywiście wspomniany trojak krakowski zamiast I- był III+

Oczywiście doceniam wysiłek osób organizujących aukcję, brawo za opisy i podanie wag monet oraz doskonałe zdjęcia dostępne na stronie. Jednak jak już pisałem to jest PTN i obowiązkiem każdego jest wymagać profesjonalizmu, bo jak nie od nich to od kogo?

PS. Marcinie dziękuję i również dziękuję Panu Damianowi za wrażenia aukcyjne. :)

Czy w kuluarach odbywał się jakiś handel?
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez Rafał Orty » 11 Gru 2016 20:11

Witam

Ja również miałem przyjemność uczestniczyć w aukcji PTN. I niestety, mi jako kolekcjonerowi nie udało się nic kupić. A dlaczego?? Ano wchodząc na salę zobaczyłem bardzo dużą ilość osób co już dało mi do myślenia, czy uda się cokolwiek co mnie interesuje wylicytować. A gdy już zobaczyłem na sali wielu pośredników i większych graczy na naszym rynku numizmatycznym, uświadomiliśmy sobie z kolegą że do kupna czegokolwiek ładniejszego raczej dużej szansy nie mamy. Pomijając błędy organizatorów, a już nie mówiąc o systemie aukcyjnym, aukcja dla mnie to spore rozczarowanie. Już nie chce mówić o cenach niektórych monet, fakt były naprawdę śliczne, ale ceny zostały tak wywindowane że większość osób była w szoku.
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Rafał Orty

Postprzez Jazon » 11 Gru 2016 21:44

Faktycznie tyle monet sie nie sprzedalo to chyba jakis blad? bo bede sobie plul w brode ze nie wstawilem zadnego limitu :)
Jazon

Postprzez grabarz » 11 Gru 2016 22:51

Jak ktoś ma wątpliwości, to na stronie PTN pojawiła się już lista wynikowa aukcji :)

http://ptn.pl/2016/12/11/lista-wynikowa/
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Poprzednia

Wróć do Giełdy, targi, wystawy, spotkania, aukcje stacjonarne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość