33 aukcja Polskiego Towarzysta Numizmatycznego

Tutaj podajemy informacje o wszelkich wydarzeniach związanych z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: 33 aukcja Polskiego Towarzysta Numizmatycznego

Postprzez GNDM » 11 Gru 2016 18:04

W odopowiedzi do "norbitor"

Mamy sporo doświadczenie w tworzeniu różnych projektów internetowych i wiem że czasami "postawienie" napisanie jakiegoś projektu jest szybkie, a później dopiero w testach wychodzą liczne błędy (mieliśmy zupełnie nową stronę; firma zgłosiła jako gotową rok temu w listopadzie; jak zaczęliśmy testować to wychodziły dziury za dziurą; w kwietniu uznaliśmy cały projekt za nieudany i wylądował w koszu).
Słysząc od PTN, że piszą własny system licytacji i powinien byc gotowy na aukcje, nawet nie zakładałem że to zadziała i ja w ogóle nie zwracałem na to uwagi.
Ja bym nie zdecydował się na upublicznienie nieprzetestowanego produktu, tutaj jednak organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie "operacji na żywym organizmie" i formalnie wyszło to tak, jak Pan powyżej umotywował, niemniej ja nie jestem tutaj żadną ze stron tego problemu, także nie mi o tym dyskutować.
Pozdrawiam _ Damian
Ostatnio edytowany przez GNDM, 11 Gru 2016 18:26, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez GNDM » 11 Gru 2016 18:22

Witaj (tym razem Marcin Ż. z tej strony)

Norbercie - odnośnie bagatelizowania - no tu jest właśnie problem, że nie zawsze udaje się przelać intencję w wypowiedzi, która przechodzi przez klawiaturę. To był jednorazowy błąd i jestem przekonany, że PTN zrobi wszystko by do niego nie dopuścić więcej, a sam system (wprowadzony tak naprawdę "za pięć ósma"...) będzie dopracowywany.

Co do ofert i spadów. W porównaniu ze stroną to przyznam, ze jest misz-masz.
Część ofert jest wprowadzona, część nie. Na przykładzie dwóch pierwszych Zygmuntów (zapis jest nr. oferty, to co mam zapisane w katalogu / to co jest na stronie)

70. Spadł / zakończono
71. 280 / 280
72. 260 / 260
73. Poczta po wyw. / zakończono
74. spadł / zakończono
75. spadł / zakończono
76. 170 / zakończono
77. Sala po wyw. / zakończono
78. Sala po wyw. / zakończono
79. 920 / 920
80. 280 / 280
81. Sala po wyw. / zakończono
82. spadł / zakończono
83. 700 / 660 (tu jak dobrze pamiętam już miał licytator klepnąć i jeszcze ktoś podniósł rękę)

i dla porównania przejdźmy trochę dalej - w Wettynach jest meksyk
176. na pewno powyżej 5 tys. / 2100 zł
177. 6900 / 700 zł
178. sala po wyw. / zakończona
179. spadł / zakończona
180. 5600 / 850
181. koło 11 tysięcy / 420 zł
182. ponad 2 tys. / zakończona

PS. Uprzedzając pytania - nie wszystko zapisywałem, parę razy zgubiłem się też ;)
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez norbitor » 11 Gru 2016 18:39

Też nie jestem żadną ze stron, bo w sumie przyszło mi tylko być obserwatorem. Jednak nie potrafiłbym uznać prawdopodobnego złamania regulaminu aukcji przez organizatora za coś niewiele znaczącego. :wink:
Błąd systemu to jedno, a druga sprawa to podejście organizatora. Od razu przy pierwszej pozycji powinien zareagować niezależnie co zawiniło.

Druga sprawa to chaos, o którym kilka osób już wspomniało. A jeszcze jest sprawa błędnych ocen stanu zachowania. To już jakieś kuriozum jeśli rzeczywiście wspomniany trojak krakowski zamiast I- był III+

Oczywiście doceniam wysiłek osób organizujących aukcję, brawo za opisy i podanie wag monet oraz doskonałe zdjęcia dostępne na stronie. Jednak jak już pisałem to jest PTN i obowiązkiem każdego jest wymagać profesjonalizmu, bo jak nie od nich to od kogo?

PS. Marcinie dziękuję i również dziękuję Panu Damianowi za wrażenia aukcyjne. :)

Czy w kuluarach odbywał się jakiś handel?
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez Rafał Orty » 11 Gru 2016 20:11

Witam

Ja również miałem przyjemność uczestniczyć w aukcji PTN. I niestety, mi jako kolekcjonerowi nie udało się nic kupić. A dlaczego?? Ano wchodząc na salę zobaczyłem bardzo dużą ilość osób co już dało mi do myślenia, czy uda się cokolwiek co mnie interesuje wylicytować. A gdy już zobaczyłem na sali wielu pośredników i większych graczy na naszym rynku numizmatycznym, uświadomiliśmy sobie z kolegą że do kupna czegokolwiek ładniejszego raczej dużej szansy nie mamy. Pomijając błędy organizatorów, a już nie mówiąc o systemie aukcyjnym, aukcja dla mnie to spore rozczarowanie. Już nie chce mówić o cenach niektórych monet, fakt były naprawdę śliczne, ale ceny zostały tak wywindowane że większość osób była w szoku.
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Rafał Orty

Postprzez Jazon » 11 Gru 2016 21:44

Faktycznie tyle monet sie nie sprzedalo to chyba jakis blad? bo bede sobie plul w brode ze nie wstawilem zadnego limitu :)
Jazon

Postprzez grabarz » 11 Gru 2016 22:51

Jak ktoś ma wątpliwości, to na stronie PTN pojawiła się już lista wynikowa aukcji :)

http://ptn.pl/2016/12/11/lista-wynikowa/
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Poprzednia

Wróć do Giełdy, targi, wystawy, spotkania, aukcje stacjonarne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości