Nowe aukcje GNDM.pl na żywo w internecie

Tutaj podajemy informacje o wszelkich wydarzeniach związanych z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Nowe aukcje GNDM.pl na żywo w internecie

Postprzez Dritto » 25 Maj 2017 18:37

Gabinet Numizmatyczny D.M. zapowiedział na swoim koncie na Facebook nowe aukcje na żywo w internecie. Pierwszą anonsuje na 11 czerwca 2017 r.
Zamieszczona została już na ich stronie https://aukcje.gndm.pl lista licytowanych na tej aukcji pozycji.
Spodziewałem się czegoś więcej, jak na początek!
Dritto

Re: Nowe aukcje GNDM.pl na żywo w internecie

Postprzez najtsabes » 26 Maj 2017 18:09

Ten sam Gabinet Numizmatyczny dalej z powodzeniem wystawia na allegro. To pewnie jakaś niezwykle niebanalna forma protestu. Śmieszne.
najtsabes

Postprzez dusiolek » 26 Maj 2017 18:39

Dzieki za info !!!! Ladne monety.

Pozdrawiam, Tomek
Awatar użytkownika
dusiolek

Postprzez GNDM » 26 Maj 2017 21:00

najtsabes napisał:Ten sam Gabinet Numizmatyczny dalej z powodzeniem wystawia na allegro. To pewnie jakaś niezwykle niebanalna forma protestu. Śmieszne.

Witam
Nie, to nie "niebanalna forma protestu", to prostu zmiana kierunku i wytyczanie nowej drogi.
Co do Allego, to tak jak pisałem wcześniej nie zamierzamy z niego zupełnie rezygnować, tylko przeprofilować swoją sprzedaż. Dotychczas na Allegro sprzedawaliśmy wszystko, łącznie z drogimi monetami w spokoju mysląc i pracując nad nowym serwisem.
Zmiana polityki Allegro i nas zmotywowała do wdrożenia zmian, i zmiany swojej polityki sprzedaży w tym serwisie.
Generalnie oferta na Allegro cały czas u nas będzie liczna, być może i bardzo liczna, ale z założenia przedmiotów wartościowanych na niższych poziomach, większość do 100zł, cześć być może do 100€. Na Allegro będziemy też wstawiali monety, współczesne, typowe, z XX wieku i czasami komisy osób, które potrzebują szybkiej sprzedaży, mimo wyższych prowizji.
Droższe pozycje będziemy przenosili tutaj https://aukcje.gndm.pl/" target="_blank, ale nie znaczy że tylko drogie; chcę również aby było na nich trochę przedmiotów dostępnych do szerszego grona odbiorców, aby więcej osób mogło zasmakować uroku aukcji typu LiveBid
Pozdrawiam
Damian
Ostatnio edytowany przez GNDM, 26 Maj 2017 21:21, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez GNDM » 26 Maj 2017 21:13

Dritto napisał:Gabinet Numizmatyczny D.M. zapowiedział na swoim koncie na Facebook nowe aukcje na żywo w internecie. Pierwszą anonsuje na 11 czerwca 2017 r.
Zamieszczona została już na ich stronie https://aukcje.gndm.pl" target="_blank" target="_blank lista licytowanych na tej aukcji pozycji.
Spodziewałem się czegoś więcej, jak na początek!

Witam
Zgadzam się z Pana odczuciami, że można było spodziewać się czegoś więcej :)
Mam pełna świadomość, że ani nie jest to aukcja duża, ani nie jest naszpikowana rarytasami. I tak jest większa ilościowo niż planowaliśmy pierwotnie, gdyż pierwszą aukcję pierwotnie planowaliśmy "na rozgrzewkę", na poziomie około 100 pozycji, tylko dla przetestowania systemu itp.
Proszę pamiętać, że my wchodzimy na nieznany dla nas grunt. Teoretycznie jesteśmy przygotowani, ale musimy to zestawić teraz z praktyką. Musimy poznać system, procedury takiej pracy i przetrzeć szlaki dla kolejnych aukcji (następne już 2 września i 12 listopada; kolejne pozycje na drugą aukcje zaczniemy pokazywać już niebawem, w formie "open catalogue" ) Tej aukcji nie traktujemy bynajmniej jako "pokazu siły", ale jako jeden z elementów składowych rozpoczętego, większego procesu.
Pozdrawiam
Damian Marciniak
Ostatnio edytowany przez GNDM, 26 Maj 2017 21:24, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez GNDM » 26 Maj 2017 21:16

dusiolek napisał:Dzieki za info !!!! Ladne monety.

Pozdrawiam, Tomek

Witam
Miło słyszeć, kilka ładnych sa się znaleźć :) Mnie zachwycają np. te:
https://aukcje.gndm.pl/auction/1/category/55/lot/168/
https://aukcje.gndm.pl/auction/1/category/55/lot/171/
https://aukcje.gndm.pl/auction/1/category/40/lot/59/
Pozdrawiam
Damian
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez norbitor » 27 Maj 2017 10:59

Oferta może nie powala, ale jest cały przekrój i pewnie niejedna osoba coś dla siebie wypatrzy. Na pewno na plus trzeba ocenić podawanie wag oraz odnośniki do literatury. Natomiast minusem jest brak do tej pory regulaminu…
Generalnie oceniam pozytywnie pojawienie się kolejnej aukcji internetowej na naszym rynku. Trzeba pamiętać, że oferta uzależniona jest od osób wstawiających swoje przedmioty. Dlatego dla nas wszystkich ważne jest rozpowszechnianie informacji o nowej e-aukcji GNDM, ale też o kolejnych wydarzeniach innych firm. Czym więcej osób będzie wiedziało, gdzie i jak może sprzedać monety, tym pełniejsza będzie oferta. O nadchodzącej e-aukcji GNDM wspominałem na fanpage TPZN. Podobają mi się opisy np:
Niedobity centralnie, ale z zachowaną dużą świeżością

Na minus wada blachy przed portretem, ze śladami starego drapania po niej.

Czyli nie tylko wzmianki na plus, ale również podane małe wady. Chociaż przy pozycji 86 zabrakło informacji, że kolorowe przebarwienia prawdopodobnie są wynikiem chemicznego czyszczenia.

Ponieważ właściciel udziela się na tym forum, to tutaj pozwolę sobie zadać parę pytań.
1. Kiedy dostępny będzie regulamin aukcji?
2. Do którego momentu przyjmujecie monety na konkretne aukcje?
3. Jak jest ustalana cena startowa?
4. Czy istnieje możliwość obejrzenia na żywo monety?
5. Ewentualnie czy jest szansa na dodatkowe zdjęcia?
Pozdrawiam,
Norbert
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez Gojk » 27 Maj 2017 20:37

Ja od siebie chciałbym dodać, że czekam na filmiki na youtube prezentujące ciekawsze egzemplarze. :)
Gojk

Postprzez GNDM » 28 Maj 2017 00:25

norbitor napisał:...
1. Kiedy dostępny będzie regulamin aukcji?
2. Do którego momentu przyjmujecie monety na konkretne aukcje?
3. Jak jest ustalana cena startowa?
4. Czy istnieje możliwość obejrzenia na żywo monety?
5. Ewentualnie czy jest szansa na dodatkowe zdjęcia?
Pozdrawiam,
Norbert

Witam
Przede wszystkim dziękuje Panu bardzo za pozytywne opinie o naszej aukcji oraz umieszczenie o niej licytacji na forach.
Odnośnie Pana pytań.

Ad.1 Rejestracji uczestników aukcji i rozpoczęcie składania ofert rozpoczynamy w niedzielę, 28 maja 2015 o godz. 13:30. To był dla nas termin obligujący do publikacji regulaminu - regulamin jest już opublikowany https://aukcje.gndm.pl/auction/1/regulations/
Ad.2 Obecnie priorytetem jest dla nas pierwsza aukcja. Przyjmowanie na nią przedmiotów jest już zamknięte, choć wyjątki są możliwe :) Do zamknięcia przyjęć na kolejne aukcje jeszcze daleko :) Niemniej takie informacje, o które Pan pyta niebawem będą już publikowane przy zapowiedziach poszczególnych aukcji.
Ad.3 Cena startowa jest ustalana najniżej jak się uda nam ją wynegocjować z włacicielem przedmiotów. Nie jest ona powiązana z ceną szacunków, która bazując na naszej wiedzy staramy się oszacować jak najbardziej wiernie; ideałem było by żebym po aukcji mógł powiedzieć że dla całej aukcji różnica między wartością wynikową, a średnią szacunkową była nie większa niż np. +/-5%
Ad.4 Oglądanie na żywo jak najbardziej tak - szczegóły w regulaminie https://aukcje.gndm.pl/auction/1/regulations/
Ad.5 Dodatkowe zdjęcia - w uzasadnionych przypadkach tak.

Pozdrawiam - Damian
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez GNDM » 28 Maj 2017 00:29

Gojk napisał:Ja od siebie chciałbym dodać, że czekam na filmiki na youtube prezentujące ciekawsze egzemplarze. :)

Witam
Bedą i filmiki :)
W najbliższym tygodniu będziemy między innymi nad nimi pracować.
Dotychczas były inne priorytety i jeszcze nadal są. Obecnie, po opublikowaniu katalogu nie będziemy już zmieniać dotychczasowych publikacji, przy czym nic nie stoi na przeszkodzie, aby opisy rozszerzać np. o filmiki, tak aby aukcja "żyła"
Pozdrawiam - Damian
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez Dritto » 28 Maj 2017 11:08

Wszystko zapowiada się interesująco i zachęcająco do udziału w aukcji!
Ale mam jednak parę pytań:
- Czy opłata aukcyjna zawiera już podatek VAT, bo regulamin o tym milczy?
- Czy będzie katalog aukcyjny, chociażby do pobrania przez internet. W regulaminie mówi się o opisie przedmiotów, ale na stronie aukcyjnej jest tylko lista pozycji zawierających jakiś opis. Nie ma jednak pewności, czy o ten opis w regulaminie chodzi. Chyba będzie to pierwsza aukcja w Polsce bez katalogu.
- Co z odbiorem wylicytowanych pozycji. Kto płaci za ewentualne wysyłki? W regulaminie nie ma o tym wzmianki.
- Czy pora aukcji - w niedzielę, w porze rodzinnego obiadu - jest przemyślana?
Dritto

Postprzez medieval » 28 Maj 2017 11:46

Dritto napisał:Wszystko zapowiada się interesująco i zachęcająco do udziału w aukcji!

- Czy pora aukcji - w niedzielę, w porze rodzinnego obiadu - jest przemyślana?

Popieram,lepsza bylaby sobota?
,,Najlepsze doświadczenie bierze się z własnych błędów'' -Agnieszka Radwańska
Awatar użytkownika
medieval

Postprzez brodacz » 28 Maj 2017 14:41

Nie wiem jak to wygląda obecnie bo znam stawki konkurencji sprzed kilku lat, ale jeśli mamy być obiektywni, to trzeba powiedzieć jasno, że domy aukcyjne zdzierają 3x więcej niż allegro. Dlatego w ostatniej chwili zrezygnowałem z ich pomocy. Np obecny tu teraz pan M. za sprzedanie monety oczekuje od sprzedającego 15% i co widzimy w regulaminie, od kupującego dodatkowe 12.
Czy naprawdę jesteśmy tak podłym narodem, że nie potrafimy dogadywać się bez sekundantów? Przecież te 27% mogłoby zostać w naszych kieszeniach...
brodacz

Postprzez Dritto » 28 Maj 2017 15:30

Chyba Pan brodacz nie przemyślał tego co napisał. No i wyciąga błędne wnioski zachęcając do unikania "spekulantów" i skorzystania z wzajemnej "okazji".
Nie jest prawdą, że wtedy zostaje 27% w kieszeni sprzedającego i kupującego. Sprzedający musi zapłacić 9% prowizji dla Allegro, no i ponieść inne koszty związane z wystawieniem. Czyli potencjalnie zarobi tylko 6%, ale życzę mu, aby uzyskał taka samą cenę, jak na aukcji u profesjonalnego sprzedawcy, gdzie kupujący ma gwarancję oryginalności i profesjonalny opis stanu numizmatu. Natomiast kupujący nie płaci 12% więcej, bo jeśli dla niego moneta jest warta jakąś kwotę, to powinien w niej także uwzględnić prowizję i koszty dostawy, tak aby założonej kwoty nie przekroczyć w licytacji. No, chyba że ulegnie gorączce aukcyjnej.
Myślę, że doświadczony numizmatyk nie skorzysta za radą takich naganiaczy ze złudnych okazji, ale początkujący mógłby się nabrać.
Dritto

Postprzez brodacz » 28 Maj 2017 15:49

27% na własnej aukcji a nie allegro.
brodacz

Postprzez GNDM » 28 Maj 2017 16:10

brodacz napisał:Nie wiem jak to wygląda obecnie bo znam stawki konkurencji sprzed kilku lat, ale jeśli mamy być obiektywni, to trzeba powiedzieć jasno, że domy aukcyjne zdzierają 3x więcej niż allegro. Dlatego w ostatniej chwili zrezygnowałem z ich pomocy. Np obecny tu teraz pan M. za sprzedanie monety oczekuje od sprzedającego 15% i co widzimy w regulaminie, od kupującego dodatkowe 12.
Czy naprawdę jesteśmy tak podłym narodem, że nie potrafimy dogadywać się bez sekundantów? Przecież te 27% mogłoby zostać w naszych kieszeniach...

Witam
Ależ nikt Pana nie zmusza, ani do zakupów u nas, ani w innych domach aukcyjnych, a tym bardziej do sprzedaży :)
To bardzo bolesne wiedzieć przy zakupach, teoretyczna różnica to 27%, lepiej minąć takie zdzierstwo.
Zdecydowanie bardziej komfortowe kupować, czy sprzedawać tam gdzie nie ma pokazanej marży - wówczas można wierzyć że to działalność bezmarżowa, no może na 1-2% na tańszych rzeczach, 2% od 10tys to też zdecydowanie za dużo.
A już największe łobuzerstwo to te procenty np. przy takiej rzeczy https://aukcje.gndm.pl/auction/1/category/181/lot/240/
Pozdrawiam - Damian
P.S.
A już te niemieckie czy amerykańskie domy aukcyjne to dopiero zbóje. Od kupującego chcą zazwyczaj nie mniej niż 20%, a czasami to i do 25%, a i od wstawiającego 15-20% Istna granda, a jakimiś cudem u takiego Kunker to Ci co chcą u wstawić na aukcje stoją w kolejce, a no przebiera i wybiera; a jaka frekwencja kupujących na aukcji - czy oni pogłupieli, kupują monety po kilkadziesiąt tysięcy i jeszcze płacą mu procenty :)
Dla odprężenia polecam ten tekst http://blog.gndm.pl/omnislash-jedzie-na ... e-kunkera/ (niestety, jego autor zmarł kilka miesięcy temu, ale wpis pozostał nieśmiertelny)
Ostatnio edytowany przez GNDM, 28 Maj 2017 16:18, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez Enso » 28 Maj 2017 16:12

Dritto napisał: kupujący ma gwarancję oryginalności i profesjonalny opis stanu numizmatu.

Niestety ale nie raz lepsze opisy były od prywatnych osób. Nie jest to regułą.
Enso

Postprzez GNDM » 28 Maj 2017 16:28

brodacz napisał:27% na własnej aukcji a nie allegro.

Dobrze Pan to ujął.
Allegro swym posunięciem z 12 maja bynajmniej nie "podcięło gałęzi na której siedzieliśmy", jak to się pojawiało się we wcześniejszych wątkach, powodując tym samym, że spadniemy z hukiem na łeb, na szyję, ale zmotywowało nas tylko do tego, abyśmy przeskoczyli na inną gałąź, spokojnie opuszczając ten i tak już próchniejący konar, którego odpadnięcia notabene spodziewałem od dłuższego czasu.
Damian
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez GNDM » 28 Maj 2017 16:50

brodacz napisał:27% na własnej aukcji a nie allegro.

PS.2
27% na własnej aukcji - tylko robić własne aukcje.
Do dzieła !
Chętnie zapoznam się z ofertę i proszę mi wierzyć, nie będę narzekał niezależnie od tego czy Pan zrobi opłatę 12%, czy 15% :)
Damian
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez norbitor » 28 Maj 2017 17:08

Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania. :)
Ad.2 – bardziej chodziło mi o przyszłość, czy jest ustawiony jakiś sztywny termin. Np. miesiąc przed aukcją koniec przyjmowania monet.
Ad.3 – dobrze wiedzieć, że wstawiający ma coś do powiedzenia :wink:
Ad.4, 5 – zrozumiałem, jak będzie potrzeba to skorzystam.

Co do dalszej dyskusji na temat prowizji, to bez przesady. Nie można podawać prowizji sprzedającego i kupującego, jako łącznej straty którejś ze stron! Co prawda liczyłem, że GNDM bardziej potraktuje swoje aukcje jak WCN e-aukcje, gdzie kupujący obarczony jest jedynie 5% prowizji. Panie Damianie, jeszcze jest czas  Dlatego apeluję o zmniejszenie tej kwoty. Tym bardziej, że jako jeden z argumentów do szybszego wystartowania ze swoimi aukcjami, podawał Pan podniesienie kosztów przez allegro. A jak wszyscy wiemy, prowizja skoczyła z 3 do 9%. Czyli myślałem, że w tym przedziale będzie zawierała się opłata kupującego. :wink:
Oczywiście znam koszty zagranicznych aukcji i świetnie, że Pan porównuje się do najlepszych. Tzn. do najbardziej znanych.
A propos, czy widzieliście:
https://www.sixbid.com/browse.html?auct ... ot=3057432
Szkoda słów :shock:

W innym wątku trwa dyskusja o zmianach na allegro. Przypominam, że jeśli któraś firma ma zamiar przejąć część numizmatycznych aukcji, starać się zawładnąć rynkiem. To musi mieć ofertę skierowaną ku zwykłemu „Kowalskiemu”, który chce kupić lub sprzedać monetkę wartą kilkadziesiąt złotych. Wiem, że firma na tym nie zarobi, ale to też zwiększa ruch i przyciąga więcej osób. Jednak żeby skusić potrzebna jest atrakcyjna oferta. Stąd postuluję pomyśleć nad np. aukcją drobnicy, na której sprzedający i kupujący będą obciążeni np. po 5-7%. Taki pchli targ.
Awatar użytkownika
norbitor

Następna

Wróć do Giełdy, targi, wystawy, spotkania, aukcje stacjonarne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości