Nowe aukcje GNDM.pl na żywo w internecie

Tutaj podajemy informacje o wszelkich wydarzeniach związanych z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Nowe aukcje GNDM.pl na żywo w internecie

Postprzez platinum » 03 Cze 2017 13:08

tonyxxl napisał:
platinum napisał:sprzedawcą na allegro trzeba zadać pytanie: czy oby wystawiają faktury i czy oby kupując od nich nie należy płacić 2% PCC (Podatek od Czynności Cywilnoprawnych)?

a co cię to obchodzi? z U.S jesteś?

Owszem jestem. Robisz w portki? :P.

Bardzo mnie to obchodzi, bo dla kupujących to ma znaczenie. Jeżeli jest faktura lub paragon i jest zapłacony VAT nie trzeba płacić PCC (oczywiście tylko od tych droższych monet). Zatem to mydlenie oczu, że jakiś handlowiecupc ma tańsze monety, bo po prostu przenosi podatek (i ryzyko prawne z tym związane) na kupującego.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez brodacz » 03 Cze 2017 14:06

platinum napisał:
tonyxxl napisał:
platinum napisał:sprzedawcą na allegro trzeba zadać pytanie: czy oby wystawiają faktury i czy oby kupując od nich nie należy płacić 2% PCC (Podatek od Czynności Cywilnoprawnych)?

Bardzo mnie to obchodzi, bo dla kupujących to ma znaczenie. Jeżeli jest faktura lub paragon i jest zapłacony VAT nie trzeba płacić PCC (oczywiście tylko od tych droższych monet). Zatem to mydlenie oczu, że jakiś handlowiecupc ma tańsze monety, bo po prostu przenosi podatek (i ryzyko prawne z tym związane) na kupującego.

Klienci jakiegoś handlowcaupc to inteligentni ludzie, którzy wiedzą jak kupować by uniknąć podatku pcc. Z drugiej strony to tylko 2% a nie 12...
brodacz

Postprzez tonyxxl » 03 Cze 2017 17:53

platinum napisał:
tonyxxl napisał:

Ale jak masz z tym problem to się dopytaj sprzedawcy, jak rozliczają się inne osoby to cię nie powinno interesować.
Image
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez najtsabes » 03 Cze 2017 21:33

Platinum i Mirek vel nirek 3, 5 tudzież 7 powinni szukać specjalisty na forach środowisk medycznych.
najtsabes

Postprzez GNDM » 03 Cze 2017 22:11

platinum napisał:...
Czy istnieje funkcjonalność dodania wybranych pozycji do obserwowanych i później proste wrócenie do nich?

Zauważyłem pod obrazkami gwiazdkę, którą mozna kliknąć i zaznaczyć, ale nie widzę żadnego opisu co to robi. W menu tez nie znalazłem pozycji umożliwiającej wyświetlenie obserwowane (zagwiazdkowane?) przedmioty.
...
[/b]

U góry strony, pod logo firmy jest zakładka obserwowane, w której są zebrane te z gwiazdką

Realizując nowe przedsięwzięcie nie zawsze od razu da się wszytko zrobić tak jakby się chciało. Też chciałbym niektóre rzeczy jeszcze zmienić, gdybyśmy mieli czas, ale tutaj niestety go nie mieliśmy :) Często trzeba postawić po prostu jakiś punkt odcięcia i wybrać priorytety, niemniej sukcesywnie będziemy starali się to dopracowywać.
Damian
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez nowicjusz19 » 03 Cze 2017 22:49

GNDM napisał:
platinum napisał:...
Czy istnieje funkcjonalność dodania wybranych pozycji do obserwowanych i później proste wrócenie do nich?

Zauważyłem pod obrazkami gwiazdkę, którą mozna kliknąć i zaznaczyć, ale nie widzę żadnego opisu co to robi. W menu tez nie znalazłem pozycji umożliwiającej wyświetlenie obserwowane (zagwiazdkowane?) przedmioty.
...
[/b]

U góry strony, pod logo firmy jest zakładka obserwowane, w której są zebrane te z gwiazdką

Realizując nowe przedsięwzięcie nie zawsze od razu da się wszytko zrobić tak jakby się chciało. Też chciałbym niektóre rzeczy jeszcze zmienić, gdybyśmy mieli czas, ale tutaj niestety go nie mieliśmy :) Często trzeba postawić po prostu jakiś punkt odcięcia i wybrać priorytety, niemniej sukcesywnie będziemy starali się to dopracowywać.
Damian

Panie Damianie, uważam że to bardzo dobre posunięcie z aukcjami pod własnym szyldem. Za Pańską firmę trzymam kciuki, gdyż korzystałem nie raz i nigdy się nie zawiodłem.Oprócz takiej formy podaje pod Pańską rozwagę system który funkcjonuje w wcn eaukcje np. 5 dniowe. Spokojnie można wtedy licytować walory np przez 5 dni. W przypadku aukcji w danej dacie godzinie można się nie wstrzelić czasowo.
Awatar użytkownika
nowicjusz19

Postprzez GNDM » 03 Cze 2017 23:37

Trochę się tutaj boję za często odzywać, szczególnie w kwestii aukcji aby nie być od razu posądzonym o nachalną i agresywną autopromocję, niemniej zaryzykuje i odpowiem :)
U nas jest możliwa forma takiej licytacji o jaką Pan pyta, tj.
* 11 czerwca od 13:30 zaczynamy dogrywkę, finalną rozgrywkę poszczególnych pozycji
* Wszystkie pozycje można licytować już wcześniej, składając np. oferty, które działają tak jak licytacja e-aukcji tygodniowych w WCN, czy wcześniejsza licytacja na Allegro (nie mamy wglądu do kwot licytantów, są one szyfrowane)
* Można złożyć limit, który nie będzie się licytował z ofertami w pre-aukcji; limit jest również zaszyfrowany, a system, składa go dopiero po otwarciu danej pozycji do licytacji Live, czyli taka forma a'la snajpera.
Najbliższej przyszłości nie planujemy tego typu częstych aukcji. Mamy trzy terminy najbliższych aukcji Live, a w tym czasie mam nadzieję, że praktyka pokaże, jakie rozwiązania będą optymalne.
Bardzo dziękuje za Pana miłe słowa i jednocześnie przepraszam wszystkich, których uraziłem swoją koleją, promująca nas tutaj wypowiedzią.
Pozdrawia - Damian
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez Enso » 03 Cze 2017 23:57

nowicjusz19 napisał:Panie Damianie, uważam że to bardzo dobre posunięcie z aukcjami pod własnym szyldem. Za Pańską firmę trzymam kciuki, gdyż korzystałem nie raz i nigdy się nie zawiodłem.Oprócz takiej formy podaje pod Pańską rozwagę system który funkcjonuje w wcn eaukcje np. 5 dniowe. Spokojnie można wtedy licytować walory np przez 5 dni. W przypadku aukcji w danej dacie godzinie można się nie wstrzelić czasowo.

Dawno takiej wazeliny nie czytałem, ale jak pasują Ci takie wysokie prowizje to spoko.
Enso

Postprzez platinum » 04 Cze 2017 00:04

GNDM napisał:Trochę się tutaj boję za często odzywać, szczególnie w kwestii aukcji aby nie być od razu posądzonym o nachalną i agresywną autopromocję

troli należy dodać do blacklisty, wtedy jest spokój :-).

nie mamy wglądu do kwot licytantów, są one szyfrowane)
limit jest również zaszyfrowany, a system, składa go dopiero po otwarciu danej pozycji do licytacji Live

Zastanawiałem się jak to działa w WCN i u Niemczyka i przyznam, że wcześniejsze składanie ofert budziło zawsze moje wątpliwości. Fajnie, że w końcu ktoś wyjaśnił, jak to funkcjonuje, i że kwoty są chronione przed wystawcą aukcji.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez nowicjusz19 » 04 Cze 2017 00:15

Enso napisał:
nowicjusz19 napisał:Panie Damianie, uważam że to bardzo dobre posunięcie z aukcjami pod własnym szyldem. Za Pańską firmę trzymam kciuki, gdyż korzystałem nie raz i nigdy się nie zawiodłem.Oprócz takiej formy podaje pod Pańską rozwagę system który funkcjonuje w wcn eaukcje np. 5 dniowe. Spokojnie można wtedy licytować walory np przez 5 dni. W przypadku aukcji w danej dacie godzinie można się nie wstrzelić czasowo.

Dawno takiej wazeliny nie czytałem, ale jak pasują Ci takie wysokie prowizje to spoko.

oceniłem GNDM po własnych doświadczeniach za rzetelne opisy, zabezpieczenie monet, odznaczeń do wysyłki nie wspominając już o banknotach (wyjmując z koperty forma opakowania/zabezpieczenia jest taka że można go dać odrazu w prezencie_ , za odwagę do wycofania monet wątpliwych pod wpływem m.in forum w czasie aukcji, za podejście do Klienta etc.
Rozumiem że Twoje zdanie jest takie że firmy powinny robić wszystko za darmo. Otwórz Gabinet numizmatyczny i pokaż wszystkim że będziesz pobierał 1%, bądź handluj na swoim miejscowym ryneczku...
Wole zapłacić prowizję GNDM za w/w niż allegro...
Awatar użytkownika
nowicjusz19

Postprzez Enso » 04 Cze 2017 00:23

nowicjusz19 napisał:Rozumiem że Twoje zdanie jest takie że firmy powinny robić wszystko za darmo.

Nic nie rozumiesz. Twierdzę jedynie, że te prowizje są za wysokie. Podobne zdanie ma wiele osób. No ale jest wolny wybór. Jak Ci to pasuje, to w takim razie się ciesz :)
Enso

Postprzez GNDM » 04 Cze 2017 08:17

Enso napisał: ...Twierdzę jedynie, że te prowizje są za wysokie. Podobne zdanie ma wiele osób...

W moim odczuciu większym problemem jest nie tyle wysokość prowizji, co jej jawność. Jak widać ile ktoś chce zarabiać, to cieżko to zaakceptować, bo niby czemu ma aż tyle zarabiać.

Tymczasem większość osób pracuje w tej branży na marżach, których niewiadać, nieważne czy to na giełdowych stoiskach, sklepowych ladach, czy w internecie... ale jakie są to marże, to tego z zewnątrz nikt nie wie, "a czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal"
Damian
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez brodacz » 04 Cze 2017 14:58

To ja dorzucę tylko od siebie, że coraz szersza świadomość kupujących odnośnie prowizji na allegro spowodowała, że jestem zalewany ofertami na e-mail i co ciekawe odbiegają one niewiele od cen końcowych znanych wystawców. Wróciła mi wiara w ludzi...
Swoją drogą pierwsza i myślę, że kolejne aukcje uzmysłowią też sprzedającym ile stracili korzystając z pośrednika. Jako, że wystawców przybywa, prowizje rosną, to wcale się nie zdziwię jak za rok, dwa nie będzie skąd brać towaru na te aukcje. Albo trzeba będzie prowizję w całości przerzucić na kupującego. Z drugiej strony mało rozgarnięty sprzedający pomyśli, że 15% prowizji jest akceptowalne, to samo o 12% pomyśli kupujący i ten nie zauważy różnicy bo sam o cenie zadecyduje.
brodacz

Postprzez l_grodecki » 05 Cze 2017 22:38

Witam!
Dla sprawdzenia już zalicytowałem na aukcji.
Zdziwiłem się, że wartość szacunkowa podana po zalicytowaniu jest całkiem realna, w WCN zazwyczaj trochę zawyżona.
Nie widzę problemu w tym, jaką marżę pobiera firma, jeśli sprzedający wie o łącznej wartości prowizji - w końcu to on bierze ryzyko na siebie i decyduje jak chce coś sprzedać. Bezprowizyjnie jest mniej wygodnie, ale też przecież można.
l_grodecki

Postprzez Hugooos » 06 Cze 2017 13:06

Zastanawia mnie jedna sprawa. Skoro dla części z Państwa prowizję są zbyt wysokie, to nie sprzedawajcie/nie kupujcie. Mamy podobno "wolny rynek", nikt do niczego nie zmusza. Zgodzę się, że drobnicę może bardziej opłacać się sprzedać samemu, ale poważniejsze walory? Pewna grupa kolekcjonerów/inwestorów poszukuje tylko najlepszego produktu, a ten znajdzie tylko na aukcja stacjonarnych. Takie miejsca przyciągają ludzi i środki. Wydaje mi się, że to decyduje, czy ktoś chce oddać walor do Domu Aukcyjnego, czy też nie. W jednym miejscu zbiera się grupa ludzi, która ma odpowiedni kapitał, żeby kupić talary, dukaty i inne cuda. Odnosząc się do procentów jakie życzą sobie DA - czy to dużo, czy to mało? Koszty jakie ponoszą firmy na pewno są znaczne - ZUSy, wynagrodzenia, ubezpieczenia, koszty pozyskania walorów i pewnie jeszcze trochę innych kosztów się znajdzie.
Hugooos

Postprzez tonyxxl » 06 Cze 2017 13:20

Hugooos napisał:czy to dużo, czy to mało? Koszty jakie ponoszą firmy na pewno są znaczne - ZUSy, wynagrodzenia, ubezpieczenia, koszty pozyskania walorów i pewnie jeszcze trochę innych kosztów się znajdzie.

czyli koszty jak 100% wszystkich innych firm w Polsce...słaby argument.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez Hugooos » 06 Cze 2017 13:48

tonyxxl napisał:
Hugooos napisał:czy to dużo, czy to mało? Koszty jakie ponoszą firmy na pewno są znaczne - ZUSy, wynagrodzenia, ubezpieczenia, koszty pozyskania walorów i pewnie jeszcze trochę innych kosztów się znajdzie.

czyli koszty jak 100% wszystkich innych firm w Polsce...słaby argument.

Wydaje mi się, że 100 % firm w Polsce nie posiada walorów na aukcji stacjonarnej za kilka mln zł.

Do tego obecność na targach w Polsce i zagranicą. Jak już wspomniałem znajdzie się jeszcze kilka pozycji po stronie kosztów.
Hugooos

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 06 Cze 2017 13:53

ale to nie są ich własne walory :idea: większość w komisie 8)
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Hugooos » 06 Cze 2017 14:22

Grzegorz_Wroclaw napisał:ale to nie są ich własne walory :idea: większość w komisie 8)

ehhhh.. wiem, że to nie są w większości ich walory. Chodziło mi o ubezpieczenie tych walorów. Dodatkowo zapewnienie ochrony, wynajęcie sali konferencyjnej w prestiżowej lokalizacji... to są wszystko koszty, niemałe zresztą. Jest jednak jedno ale... część z tych kosztów odchodzi w przypadku organizacji aukcji tylko w internecie. I tu faktycznie można się zastanowić nad wysokością prowizji.
Hugooos

Postprzez platinum » 06 Cze 2017 15:26

Z kosztów wymienionych dochodzi jeszcze zrobienie profesjonalnych opisów, zdjęć. Opracowanie, wydrukowanie, dystrybucja katalogu. Praca dosyć żmudna. Fachowa ocena tego co jest wystawiane (brane w komis) bo jednak szanująca się firma bezterminowo odpowiada za autentyczność numizmatów.

I najważniejsze: duże firmy mają 2, może 3 duże, stacjonarne aukcje w roku. To jest czas żniw. Z zysków na takiej aukcji trzeba potem wykarmić i siebie jako właściciela i liczne grono pracowników przez kolejne np 6 miesięcy (pensje, zusy, podatki, itp) i mieć na bieżącą dzialalność. Również po to by mieć odpowiedni potencjał (pracowników) którzy pomogą zorganizować kolejną aukcję.

Jak to taki łatwy chleb to panowie jeden z drugim łapcie się i organizujcie kolejne antykwariaty numizmatyczne z dużymi, stacjonarnymi aukcjami przeprowadzanymi parę razy do roku. Konkurencja wszystkim wyjdzie na dobre :-).
Awatar użytkownika
platinum

PoprzedniaNastępna

Wróć do Giełdy, targi, wystawy, spotkania, aukcje stacjonarne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości