Nowe aukcje GNDM.pl na żywo w internecie

Tutaj podajemy informacje o wszelkich wydarzeniach związanych z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Nowe aukcje GNDM.pl na żywo w internecie

Postprzez brodacz » 06 Cze 2017 18:52

Widzę, że wśród popleczników są chyba tylko kupujący. Nie zapominajcie jednak, że w pewnym momencie staniecie się też sprzedającymi. Kupujecie jakiś walor za no 10k zł i nic was nie obchodzi, bo tyle ta moneta jest warta. W świat jednak idzie, że wylicytowano go za 8900 (bo 12% prowizji kupującego nie jest uwzględniane w wynikach). Mija kilka lat i jesteście zmuszeni ten walor sprzedać. Potencjalny nabywać sprawdza, że ostatnia jego cena to 8900, więc bierze pod uwagę inflację i wraz z prowizją jest znowu skłonny zapłacić 10k. Ile trafi do was?
Ja rozumiem, że hobby kosztuje, ale skoro można na czymś zarobić to po co ten zarobek oddawać innym?
Powtarzam po raz kolejny. Walory o łącznej wartości z ostatnich Allegrowych aukcji pana Damiana, które sprzedały się za ok 7k zł, teraz bez pośredników pchnąłem za 6700. Dodam, że obie strony znały ceny wynikowe i wszyscy jesteśmy zadowoleni z transakcji. Allegro mogło zarobić 3% a dostali tylko 30 zł za promowanie.
brodacz

Postprzez platinum » 06 Cze 2017 19:34

brodacz napisał:kupujący.

Owszem, patrze głównie z punktu widzenia nabywcy, ale we wcześniejszym poście starałem się spojrzeć obiektywnie na koszty pośrednika

W świat jednak idzie, że wylicytowano go za 8900 (bo 12% prowizji kupującego nie jest uwzględniane w wynikach).

Tu się nie zgadzam, bo to zależy od konkretnej firmy. Duże aukcje u Niemczyka i WCN - ceny przedstawiane w listach wynikowych zawierają prowizje.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez Gojk » 06 Cze 2017 20:50

Nie ma alternatywy w kupnie wyjątowych monet w Polsce, poza aukcjami stacjonarnymi Niemczyka, WCN. Najlepsze monety zawsze będą u nich w sprzedaży. Pan Damian faktycznie mógłby zrobić choć odrobinę niższe prowizje od konkurencji, wtedy z rzetelnością z jaką podchodzi do monet mółby uszczknąć odrobinę z monopolu tych firm. W tej chwili Niemczyk i WCN są firmami o wielkiej renomie (Na którą notabene pracowali wiele lat) i najlepsze pozycje i tak w 90% będą pewnie spływać do nich. Także GNDM powinien walczyć o każdego klienta, który przyniesie im monety godne aukcji stacjonarnej, nawet kosztem odrobinę mniejszej pozyskanej prowizji.
Daleki jednak jestem od potępiania kogoś za takie a nie inne zasady własnych aukcji, przymusu do licytowania oczywiście nie ma. A właściciel firmy to przysłowiowy Pan na swoim podwórku. :)
Panie Damianie, bardzo mi się podoba pomysł z nagrywaniem filmików, uważam, że jest to dużo lepszy pomysł niż drukowany katalog. Mam jednak uwagę: na litość boską, popełnia Pan tę samą gafę co m.in. Pan Niemczyk. W jednym i tym samym filmiku podwarza Pan opinię gradingu, jednocześnie sugerując, że warto ponownie monetę wysłać do oceny firmie gradingowej. Ja wiem, że marketing, że fajnie jak moneta sprzeda się drożej. Odnoszę jednak wrażenie, że firmy numizmatyczne w zdecydowanej większości są zwolennikami gradingowania monet. Jak klient może mieć zaufanie do najlepszych firm oceniających monety, skoro podważacie Państwo ich noty. Wychodzi na to, że te oceny o kant "CENZURA SŁOWA" można rozbić, bo przecież wy wiecie lepiej. W takim razie nie sugerujcie pakowania monet w pudełka tylko sami oceniajcie, ja będę zadowolony (Nie lubię pudełek). :)
Mimo dość ubogiej oferty jest kilka wyjątkowych monet u Pana na aukcji. Dukat z powstania jest piękny, aż szkoda było go krzywdzić pakując w pudełko, kupujący wiele straci jeśli go nie odpakuje i nie nacieszy się nim w pełni. To samo z 50 zł z Królestwa Polskiego.
Zyczę Panu oczywiście powodzenia w prowadzeniu aukcji i trzymam kciuki, żeby uszczknął Pan jednak ten kawałek tortu dla siebie :)

brodacz napisał:Widzę, że wśród popleczników są chyba tylko kupujący. Nie zapominajcie jednak, że w pewnym momencie staniecie się też sprzedającymi. Kupujecie jakiś walor za no 10k zł i nic was nie obchodzi, bo tyle ta moneta jest warta. W świat jednak idzie, że wylicytowano go za 8900 (bo 12% prowizji kupującego nie jest uwzględniane w wynikach). Mija kilka lat i jesteście zmuszeni ten walor sprzedać. Potencjalny nabywać sprawdza, że ostatnia jego cena to 8900, więc bierze pod uwagę inflację i wraz z prowizją jest znowu skłonny zapłacić 10k. Ile trafi do was?
Ja rozumiem, że hobby kosztuje, ale skoro można na czymś zarobić to po co ten zarobek oddawać innym?
Powtarzam po raz kolejny. Walory o łącznej wartości z ostatnich Allegrowych aukcji pana Damiana, które sprzedały się za ok 7k zł, teraz bez pośredników pchnąłem za 6700. Dodam, że obie strony znały ceny wynikowe i wszyscy jesteśmy zadowoleni z transakcji. Allegro mogło zarobić 3% a dostali tylko 30 zł za promowanie.

Taka jest niestety smutna prawda. Dlatego wszystkie zakupy powinniśmy na tyle przemyśleć, żeby nie wymieniać monet co chwila, Firmom tylko w to graj, obrócą kilka razy tą samą monetą to tak jakby sami ją już mieli.
Gojk

Postprzez brodacz » 06 Cze 2017 21:19

Ale cały czas chcę uzmysłowić, że pośrednicy nie są nam potrzebni. Jeżeli ufamy NGC to dlaczego nie mamy zaufać komuś kto sprzedaje oggradowane przez nich monety? Chcecie być dojeni to wasza sprawa. Ja wolę sprzedać taniej a zarobić więcej. I cieszy mnie to, ze coraz więcej osób myśli podobnie.
brodacz

Postprzez bojkes » 06 Cze 2017 22:59

Pośrednicy są przydatni bo w jednym miejscu można licytować wiele ciekawych egzemplarzy. Do tej pory śledziłem na allegro z 5 kupujących i przeglądałem promowane aukcje by nie przegapić pewnie z 95 % ciekawych aukcji. Po prostu oszczędność czasu. Teraz się to rozdrobni i trzeba będzie śledzić dużo więcej stron. Sam nie wiem czy nie napisać jakiejś aplikacji integrującej najciekawsze źródła transakcji. Może spróbuję jak znajdę na to czas. Tak z ciekawości nie wiecie czy Niemczyk też pobiera prowizję od sprzedającego? Suma prowizji 27 % raczej jasno powinna powiedzieć każdemu inwestorowi że to wtopienie kasy a nie inwestycja. W przypadku złota spotykam się z prowizją 7 % z tą różnicą że złoto nie jest opodatkowane ale to i tak daleko będzie do 27. Podsumowując numizmatyka pozostanie dla osób które mają nadmiar kasy i nie biorą pod uwagę inwestycji. Jeśli kogoś stać niech kupuje, ale jeśli ktoś myśli o lokacie pieniędzy na dłuższy okres i w przyszłości sprzedaży zbioru ... no cóż to trzeba jasno powiedzieć że raczej nie ma to sensu ...
bojkes

Postprzez l_grodecki » 07 Cze 2017 18:15

brodacz napisał:Ale cały czas chcę uzmysłowić, że pośrednicy nie są nam potrzebni. Jeżeli ufamy NGC to dlaczego nie mamy zaufać komuś kto sprzedaje oggradowane przez nich monety? Chcecie być dojeni to wasza sprawa. Ja wolę sprzedać taniej a zarobić więcej. I cieszy mnie to, ze coraz więcej osób myśli podobnie.

Jest to dobre podejście. Ale wiele zależy od skali. Drobnicę pewnie i tak sprzedasz przez allegro ( mimo 9%), bo szkoda czasu się bawić. Dla innych taki walor za 7 k może być drobnicą i szkoda zachodu dla marnych 1,5k.
l_grodecki

Postprzez brodacz » 07 Cze 2017 22:46

Tu oczywiście dochodzi aspekt realnego zarobku. Faktycznie przy drobnicy na której mam zysk na poziomie 200-500 a czasem nawet więcej % owe 9% nic nie znaczy i dlatego ostatnich aukcji nie zdejmuję i kończą się jutro jak allegro przykazało. Jednak wcześniejsze rarytaski kupiłem trochę drożej i nie mogłem sobie pozwolić na stratę.
brodacz

Wow ! No i wyszło szydło z worka

Postprzez GNDM » 09 Cze 2017 08:10

brodacz napisał:... mam zysk na poziomie 200-500 a czasem nawet więcej %...

I to pisze osoba, która krytykowała nasze 12% prowizji w aukcji :)
"Jak Kali ukraść komuś krowa to być dobrze, a jeśli Kalemu ktoś ukraść krowa to być źle"?
:)
Damian
Awatar użytkownika
GNDM

Re: Wow ! No i wyszło szydło z worka

Postprzez multikos » 11 Cze 2017 11:34

GNDM napisał:

"Jak Kali ukraść komuś krowa to być dobrze, a jeśli Kalemu ktoś ukraść krowa to być źle"?
Damian

:) w punkt :)
I jeszcze renomowani sprzedawcy nie zdejmą Ci licytacji w ostatniej chwili bo im się cena nie spodobała...
multikos

Miejscowość: Warszawa

Postprzez tonyxxl » 11 Cze 2017 17:28

Tylko jest zasadnicza różnica między pośrednikiem a posiadaczem. Pośrednik nie musiał zamrozić całej wartości monety na niekiedy kilka lat. I powinien podzielić się tylko częścią zysku. Gro zysku powinno przypaść właścicielowi. To nie spółka że dzielimy się 50/50.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez najtsabes » 11 Cze 2017 18:16

Agresywnej i nachalnej reklamie stop. Sklepów numizmatycznych i pośredników jak mniemam na tym forum nie wolno reklamować, nie widze powodu aby jakikolwiek podmiot gospodarczy mial tutaj przywileje. Tym bardziej, że użytkownicy ze strony tego podmiotu nie mają żadnych poza wątpliwej jakości polemiką.
najtsabes

Postprzez eleniasz » 11 Cze 2017 19:05

najtsabes napisał:Agresywnej i nachalnej reklamie stop. Sklepów numizmatycznych i pośredników jak mniemam na tym forum nie wolno reklamować, nie widze powodu aby jakikolwiek podmiot gospodarczy mial tutaj przywileje. Tym bardziej, że użytkownicy ze strony tego podmiotu nie mają żadnych poza wątpliwej jakości polemiką.

Dobrze powiedziane, wreszcie "ktoś" się wnerwił i zwrócił zdecydowaną uwagę koledze @brodacz na zuchwałe reklamowanie swojego pośrednictwa w wątku, który dotyczy aukcji zupełnie innego podmiotu. Czytać się o tych zarobionych na kolekcjonerach setkach % już spokojnie nie dało.
Szacun, walisz bezpośrednio między oczy 8)
Awatar użytkownika
eleniasz

Postprzez najtsabes » 11 Cze 2017 19:59

eleniasz napisał:
najtsabes napisał:Agresywnej i nachalnej reklamie stop. Sklepów numizmatycznych i pośredników jak mniemam na tym forum nie wolno reklamować, nie widze powodu aby jakikolwiek podmiot gospodarczy mial tutaj przywileje. Tym bardziej, że użytkownicy ze strony tego podmiotu nie mają żadnych poza wątpliwej jakości polemiką.

Dobrze powiedziane, wreszcie "ktoś" się wnerwił i zwrócił zdecydowaną uwagę koledze @brodacz na zuchwałe reklamowanie swojego pośrednictwa w wątku, który dotyczy aukcji zupełnie innego podmiotu. Czytać się o tych zarobionych na kolekcjonerach setkach % już spokojnie nie dało.
Szacun, walisz bezpośrednio między oczy 8)

Głupota ma pewien urok, ignorancja go nie ma.
Masz potrzebę gloryfikowania swojego numizmatycznego guru to zachęcam do wiernopoddańczych poklonów poza forum. Ciągłe nachalne promowanie tego gabinetu numizmatycznego staje się powoli lekko irytujące i przynosi skutek daleki jak mniemam od zamierzeń właściciela.
najtsabes

Postprzez sowa2012 » 11 Cze 2017 20:41

najtsabes napisał:Głupota ma pewien urok, ignorancja go nie ma.
Masz potrzebę gloryfikowania swojego numizmatycznego guru to zachęcam do wiernopoddańczych poklonów poza forum. Ciągłe nachalne promowanie tego gabinetu numizmatycznego staje się powoli lekko irytujące i przynosi skutek daleki jak mniemam od zamierzeń właściciela.

Ale w czym Ci to przeszkadza?, bo nie rozumiem w czym masz problem?
Awatar użytkownika
sowa2012

Postprzez Vader » 12 Cze 2017 11:12

W tym wątku nie widzę żadnej reklamy ze strony GNDM. Ludzie pytają, firma rzetelnie odpowiada. I tak to właśnie powinno wyglądać. Temat gorący bo nowe aukcje, inne zasady zakupów niż do tej pory przez Allegro, więc się dużo w tym wątku pisze.
A że temat dyskusji zszedł z omawiania przez uczestników forum co ciekawszych pozycji, ich wycen, cen ostatecznych czy wszystkich innych spraw na temat monet, na jakieś dywagacje odnośnie prowizji, to już inna sprawa.

Reasumując, aukcja w moim odczuciu ciekawa. Było parę okazji do kupienia w dobrych cenach ale też sporo pozycji poszybowało bardzo mocno. Nic niestety nie kupiłem bo miałem nieszczęście celować w to, co własnie osiągnęło dość wysokie ceny. Za to patrząc na temat zakończenia aukcji na duży plus muszę zaliczyć bardzo atrakcyjne koszty wysyłki: zamówienia ponad 1k gratis.
Image
Awatar użytkownika
Vader

Postprzez orgmulmul » 12 Cze 2017 18:03

Nie bylem zapisany do aukcji bo budzet zakupowy tymczasowo wykorzystany ale jak najbardziej bede chcial pouczestniczyc w nastepnej jesli oferta wstrzeli sie w zakres moich zainteresowan. Niemniej obserwowalem co sie dzialo - zabawne jak przy pozycji 249 prowadzacy jakby miedzy wierszami mowil, panowie to tylko 1/4 uncji, hehe ale pewnie ktos to zbiera kolekcjonersko

Edit: oczywiscie mogly to byc tez panie..
Awatar użytkownika
orgmulmul

Postprzez norbitor » 13 Cze 2017 11:26

Gratulacje dla właściciela i pracowników. Trzeba się cieszyć z każdej nowej możliwości do zakupu czy sprzedaży. Na aukcji licytowałem i to dość nisko tylko jedną pozycję, oczywiście nie wygrałem.
Mam tylko jedną uwagę, a raczej prośbę na przyszłość.
Panie Damianie, proszę popracować nad systemem, tak żeby od razu po zakończeniu licytacji X pozycji, była widoczna przy niej cena końcowa. Czyli jeśli w trakcie aukcji wejdę w poszczególne pozycje (zakończone) to na bieżąco będę mógł zobaczyć uzyskane ceny. Coś takiego na pewno było na ostatniej aukcji WCN i chyba też u Kunkera.
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez multikos » 13 Cze 2017 14:19

Tak, rzeczywiście cena uzyskana na aukcji nie jest w miejscu intuicyjnym... trzeba się naszukać... Nie widać jej nawet w zakładce obserwowane.
multikos

Re: Wow ! No i wyszło szydło z worka

Postprzez brodacz » 13 Cze 2017 15:19

GNDM napisał:

Damian

Panie Damianie, zakładałem, że jak większość ludzi którzy zajmują się numizmatyką, tak i Pana IQ przewyższa inteligencję krewetki. Teraz jestem zmieszany. Jeśli 20 lat temu kupiłem w NBP monetę 2 zł NG z Sienkiewiczem a teraz sprzedaję za cenę rynkową (czyli tysiące % zysku) to faktycznie ma to coś wspólnego z mentalnością Kalego?
Jeśli na przyszłość nie chce się Pan stać ofiarą własnych ustaleń, to proponuję nie zarzucać mi podłości, do której bliżej... innym.
PS Tak dla Pańskiej wiadomości dodam, że po tym wpisie nawet gdyby był Pan jedynym pośrednikiem na świecie i brał tylko 1% to i tak już na mnie Pan nie zarobi. A proszę mi wierzyć, że można i to sporo.
brodacz

Postprzez multikos » 13 Cze 2017 17:23

Admin chyba powinien zareagować w tym wątku...
multikos

PoprzedniaNastępna

Wróć do Giełdy, targi, wystawy, spotkania, aukcje stacjonarne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości