ANMN aukcja 12

Tutaj podajemy informacje o wszelkich wydarzeniach związanych z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: ANMN aukcja 12

Postprzez ala19831 » 29 Paź 2017 10:53

Wodnik74 napisał:AN zwrócił sie do mojego znajomego z prośbą o użyczenie jego kolekcji dla uatrakcyjnienia nadchodzącej aukcji, luka w jednym dziale została uzupełniona.

multikos napisał:Pomimo tłumaczeń kolegi Wodnik nadal uważam, że są to poważne oskarżenia... rzucanie takich pomówień publicznie bez żadnych dowodów to po prostu świństwo.

Dziecko by się połapało o co chodzi.

Bez żadnych dowodów ? W tym przypadku to Wodnik74 jest dowodem. A jego kolega stroną w sprawie i jakby nie patrzeć brał udział w tym procederze.
Ciekawe co by się stało jak kolega, który monet użyczył przyznał się do tego matactwa w aukcji...
Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez multikos » 29 Paź 2017 11:38

Taa :)
multikos

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Wodnik74 » 29 Paź 2017 11:43

Dodam, ze bylo to za czasów ANPN, a bronienie swoich monet to dość częsta praktyka. Przyjmijmy, ze kupiliśmy monetę za 5 tyś od Kowalskiego bądź na jakieś innej aukcji w świecie. Kupiliśmy ją w celach inwestycyjno-kolekcjonerskich. Po jakimś czasie chcemy inwestycję zrealizować. Oddajemy monetę na aukcję do domu aukcyjnego x, ustalamy z domem aukcyjnym wysokość prowizji (przy jednej monecie o wartosci podanej wyżej nie mamy zbytnio pola manewru, przy wiekszej ilości i wartosci monet mamy pole manewru). Dom aukcyjny wystawia naszą inwestycję z ceną startową 1000 zł... co robimy jako właściciel? Pilnujemy aukcji, by conajmniej odzyskać poniesione naklady. Dobrze jak zaineresowanych nabyciem naszej monety jest kilku, a co jeśli jest tylko jeden? Sprzedamy monetę za cenę startową? Nawet jeśli sami kupimy tę monetę, to z ceną należy dojść do pułapu za jaką chcielibyśmy ją sprzedać. W tym przypadku załóżmy, że jest to kwota 6000 zl. Mniejsza kwota końcową, załóżmy 3000zł pójdzie w tzw. świat i pozostanie w archiwum, że nasza moneta jest warta tylko 3000 zł i raczej wiekszej ceny za nią nie uzyskamy. Jest w tym logika.
Odwracając sytuację obronilismy monetę na poziomie 6 tys, wystawiamy ją na allegro z dopiskiem, kupiona w domu aukcyjnym x na aukcji nr y. Każdy cenę może zweryfikować i jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś kupi za powiedzmy 5,8 tyś myśląc, że kupil okazyjnie.
Wodnik74

Postprzez multikos » 29 Paź 2017 12:48

Co innego bronienie własnej pozycji (co w sumie tej jest dwuznaczne, ale ok nie jesteśmy aniołami) a co innego sytuacja którą opisałeś wcześniej w tym wątku z której jak rozumiem powoli rakiem się wycofujesz:)
multikos

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Wodnik74 » 29 Paź 2017 13:16

Nie wycofuję się. Miało to miejsce
Wodnik74

Postprzez meszuzel » 29 Paź 2017 13:29

multikos napisał:... nie wiem czy admini też nie powinni reagować w jakiś sposób... inaczej dojdziemy do ścieku... podobnego jaki mamy już na tym forum w jednym dziale, gdzie rzucane są oskarżenia na lewo i prawo... Pominę już fakt, że o takich "rewelacjach" informuje osoba która konto założyła we wrześniu... Mam nadzieję, że N. jakoś zareaguje.

Tematu pilnuję, ale co ja mogę zrobić? Mam przeprowadzić śledztwo czy tak faktycznie było? To nie moja sprawa. Dobrze byłoby gdyby ktoś od Niemczyka podjął rozmowę.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez mmz » 29 Paź 2017 13:56

Może dyskusję przenieść do hyde parku?
TPZN nr 101
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanensis, A.D. 1577
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez meszuzel » 29 Paź 2017 14:01

I do teorii spiskowych :) Poczekajmy na dalszy rozwój sprawy.
Powiem szczerze, że dość sceptycznie podchodzę do sprawy, aby Niemczyk poszedł na takie rozwiązanie. Ale nawet gdybając i dopuszczając, że zależało mu na poszerzeniu katalogu o ciekawe eksponaty, to takie ustalenia byłyby ścisłą tajemnicą. Właściciel nie leciałby natychmiast po zwrot monet, bo takowe miałby zwrócone.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez ala19831 » 29 Paź 2017 14:30

meszuzel napisał:I do teorii spiskowych :) Poczekajmy na dalszy rozwój sprawy.
Powiem szczerze, że dość sceptycznie podchodzę do sprawy, aby Niemczyk poszedł na takie rozwiązanie. Ale nawet gdybając i dopuszczając, że zależało mu na poszerzeniu katalogu o ciekawe eksponaty, to takie ustalenia byłyby ścisłą tajemnicą. Właściciel nie leciałby natychmiast po zwrot monet, bo takowe miałby zwrócone.

A ta wypowiedź to kłamstwo ?

Drugi przyklad,
AN zwrócił sie do mojego znajomego z prośbą o użyczenie jego kolekcji dla uatrakcyjnienia nadchodzącej aukcji, luka w jednym dziale została uzupełniona.
Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez meszuzel » 30 Paź 2017 10:08

Ja nie oceniam, ja tu tylko sprzątam :)

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Poprzednia

Wróć do Giełdy, targi, wystawy, spotkania, aukcje stacjonarne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości