Niskie nakłady w Mennicy Kresowej

Dział poświęcony żetonom zastępczym, dukatom lokalnym, medalom i innym przedmiotom monetopodobnym

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Niskie nakłady w Mennicy Kresowej

Postprzez kane » 20 Sie 2012 13:13

Witam,
Co sądzicie o nakładach dukatów z Mennicy Kresowej? Ostatnio wynoszą one nawet mniej niż 20 sztuk dla wybranej wersji stopu, z którego zostały wykonane. Czy to może stanowić o ich wyjątkowości i wzroście cen za, powiedzmy, 5-10 lat?
kane

Postprzez ZiZuM » 20 Sie 2012 13:31

Zapytaj najpierw kto z tego forum zbiera w ogóle te żetoniki? :lol:
"... Jeśli masz cel. I okazję. Jedyną w życiu. By ziścić każde swe marzenie. Chwilę, która wszystko zmieni. Chwytaj ją."
Awatar użytkownika
ZiZuM

Miejscowość: Nowy Sącz

Postprzez torontokuba » 20 Sie 2012 13:35

Image

To stąd mamy tą tandetę. Ciekawy jestem dla kogo miały być te 4 zwycięstwa?
Polecam ankietę...
viewtopic.php?t=19893
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez kane » 20 Sie 2012 13:43

ZiZuM napisał:Zapytaj najpierw kto z tego forum zbiera w ogóle te żetoniki? :lol:

A co? Jest aż tak źle? Myślałem, że ludzie je kupują. Przecież ładnie się prezentują, są w kapslach, a poza tym są dość duże (32 mm) w porównaniu do większości istniejących na rynku. Dorzucając teraz do tego jeszcze te niskie nakłady... naprawdę nikt ich nie kupuje? Może właśnie dlatego tak mało ich produkują?
kane

Postprzez torontokuba » 20 Sie 2012 13:46

kane napisał:Może właśnie dlatego tak mało ich produkują?

Same rarytasy, do łykania dla nowych jeleni.

Nakład 2 sztuki i jedna jest cały czas dostępna. :lol:
http://numi-art.pl/kurka-ag-925-lustro- ... -p-41.html

Wiesz ile prawdziwych kurek można kupić za 1100 zł? :roll:

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez ZiZuM » 20 Sie 2012 15:06

kane napisał:...naprawdę nikt ich nie kupuje?...

Na tym forum raczej nie ma nikogo takiego. A jak jest to się nawet nie przyzna bo wie że umoczył kasę :lol:
Te żetony nie mają nic wspólnego z monetami jedynie kształt mają taki sam :)
"... Jeśli masz cel. I okazję. Jedyną w życiu. By ziścić każde swe marzenie. Chwilę, która wszystko zmieni. Chwytaj ją."
Awatar użytkownika
ZiZuM

Miejscowość: Nowy Sącz

Re: Niskie nakłady w Mennicy Kresowej

Postprzez meszuzel » 20 Sie 2012 16:44

kane napisał:Co sądzicie o nakładach dukatów z Mennicy Kresowej? Ostatnio wynoszą one nawet mniej niż 20 sztuk dla wybranej wersji stopu, z którego zostały wykonane. Czy to może stanowić o ich wyjątkowości i wzroście cen za, powiedzmy, 5-10 lat?

Nakład w przypadku tych monet nie ma żadnego znaczenia. Jakoś czas temu okres 2006 - 2009 było duże zainteresowanie tymi blaszkami. Z czasem osłabło i raczej będzie to tendencja spadkowa. Jeżeli ten żeton, wykonany ze srebra lub złota w cenie zbliżonej do złomu z którego został wykonany, można się pokusić pod warunkiem, że chcesz mieć taki produkt.
Są osoby, które pod wpływem reklamy kupują tego typu produkt. Jednak szybko się orientują że to nic nie warty krążek.

W tym przypadku zadaj sobie pytanie. Czy chcesz je mieć bo Ci się podobają, czy liczysz na zysk za jakiś czas. Jeśli to drugie odpuść.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez walus90 » 20 Sie 2012 17:08

co nie zmienia faktu, że jeżeli komuś sie podobają to może sobie kupić ale na wzrost cen nie ma co liczyć bo nikt od Ciebie nawet tego nie odkupi za tyle ile wydałeś, jeżeli nakład wynosi 20 szt to jakby to były rarytasy to działoby się dużo więcej (kolejki itp) niż podczas emisji Euro ;)
walus90

Miejscowość: Poznań

Postprzez kane » 21 Sie 2012 08:14

OK. Dzięki za odpowiedzi. Teraz już chociaż wiem, że nic na nich nie da się zarobić. Co nie zmienia jednak faktu, że kilka i tak sobie kupię, ale tylko dlatego, że mnie się po prostu podobają, np. jelonek rogacz lub puchacz.
kane

Postprzez meszuzel » 21 Sie 2012 09:46

Jelonek Rogacz, czy Puchacz to emisje NBP lepiej takie monety.

Image
Image

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez kane » 21 Sie 2012 10:06

Na pewno lepiej byłoby mieć te monety z NBP, ale jakoś mnie nie stać na wydanie 800 zł. na jedną monetę (jelonka). Na puchacza może mógłbym jeszcze sobie pozwolić.
kane

Postprzez meszuzel » 21 Sie 2012 10:13

Kwestia finansowa jest w tym przypadku ważna, warto jednak posiadać jedną sztukę o pewnej wartości niż tuzin o wartości złotówki.
Nie mam zamiaru przekonywać Cię na silę, bo nie o to chodzi. Warto jednak zastanowić się, czy warto płacić za coś co praktycznie nie ma wartości.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez kane » 23 Sie 2012 11:31

walus90 napisał:jeżeli nakład wynosi 20 szt to jakby to były rarytasy to działoby się dużo więcej (kolejki itp) niż podczas emisji Euro ;)

Dodam tylko, że niektórych monet z tej mennicy już nigdzie nie da się kupić. Czyli ludzie jednak nie są aż tacy skłonni się z nimi rozstawać mimo że są nic nie warte, ale prawdopodobnie jest to bardziej spowodowane wzgledami estetyczno-wizerunkowymi niż zarobkowymi.
kane

Postprzez torontokuba » 23 Sie 2012 14:09

kane napisał:Dodam tylko, że niektórych monet z tej mennicy już nigdzie nie da się kupić. Czyli ludzie jednak nie są aż tacy skłonni się z nimi rozstawać mimo że są nic nie warte, ale prawdopodobnie jest to bardziej spowodowane wzgledami estetyczno-wizerunkowymi niż zarobkowymi.

Nikt nie chce zostać pośrednikiem towaru który kupuje za powiedzmy 100 zł a sprzedaje za 10 zł i dlatego zostaje mu opcja trzymania takiego badziewia.

Awatar użytkownika
torontokuba

Wróć do Pieniądz Zastępczy (Egzonumia)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość