Euro 2016

Tutaj możemy dyskutować o monetach ze strefy euro.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Euro 2016

Postprzez emsi » 05 Kwi 2016 22:03

Nie wiem czy gdzieś już o tym było?
Image

Link niezgodny z regulaminem forum, zamieniłem na fotkę - meszuzel
emsi

Miejscowość: WLKP

Re: Euro 2016

Postprzez tekila » 05 Kwi 2016 22:22

syf
Awatar użytkownika
tekila

Postprzez Mad_Tiger » 05 Kwi 2016 22:23

Za chwilę zapewne ktoś wyliczy ile w niej jest srebra i za ile, ja jedynie napiszę, że NBP powinno brać przykład z takich emisji - w sensie moneta powinna kosztować tyle co nominał na niej zawarty! i wtedy wiadomo czy nabierze dodatkowej wartości kolekcjonerskiej.
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez grabarz » 06 Kwi 2016 00:05

Tego nawet na złom srebrny nie chcą brać. 333 to w złocie mogą robić...
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Postprzez torontokuba » 06 Kwi 2016 00:16

Fajny pomysł, który utrzyma wartość 10€. Nie tak jak prawie wszystkie cenne produkty NBP, które są wtopem. Monety z tematyką sportową to kompletne dno i prawie zawsze padają na wartości, w latach po wydarzeniu sportowym. Tu cena jest przystępna dla każdego w hobby. Pokażcie mi polskie sreberko w cenie nominalnej. :wink:
Image
https://www.monnaiedeparis.fr/en/shop/monnaies/uefa-euro-2016-10eu-argent
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez meszuzel » 06 Kwi 2016 11:14

Z taką zawartością srebra, to ta moneta powinna być określona jako srebro podobna :) niemniej jednak z zdecydowanie ciekawszą ceną niż to co wyprawia NBP.

Ale przyglądaliście się wizerunkowi tej blaszki?
Awers mnie nie dziwi jakoś, bo to francuska fantazja, każdy kto ma lub miał francuski samochód domyśli się o co chodzi :)
Ale rewers, matko jedyna jaki tam chaos, przecież nie do końca wiadomo co się tam dzieje. Jakieś serduszka, kołeczka, wykropkowane okręgi ... co to jest ? A do tego piłkarz ..a nie on ma tu być :) Tylko projektant chyba był zmęczony, zaspany albo na dużym kacu. O ile można się domyśleć że na udach i rękach piłkarza zostały "wyeksponowane" żyły wynikające pewnie z dużego zmęczenia, to na koszulce i spodenkach chyba też :) po co to, przecież gdyby nie te "dziary" na ciele, to wyglądałoby to znacznie lepiej.
No i do tego piłka, wzór w który grano daaawno temu. Teraz ma wyglądać tak

Jednym słowem lipa straszna, ale cena korzystna :lol:
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Mad_Tiger » 06 Kwi 2016 11:48

meszuzel napisał:No i do tego piłka, wzór w który grano daaawno temu. Teraz ma wyglądać tak

Do samego wzoru piłki niema żadnych zastrzeżeń bo widać od razu co to jest - taka piłka to standard.
Aby umieścić na monecie wizerunek oficjalnej piłki Euro zapewne trzeba by zapłacić adidasowi za prawa do wizerunku ...

Dla przypomnienia u nas NBP też dał ogólny wygląd piłki a nie ten oficjalny:
Image
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez torontokuba » 06 Kwi 2016 16:14

meszuzel napisał:Ale rewers, matko jedyna jaki tam chaos, przecież nie do końca wiadomo co się tam dzieje. Jakieś serduszka, kołeczka, wykropkowane okręgi ... co to jest ? A do tego piłkarz ..a nie on ma tu być :) Tylko projektant chyba był zmęczony, zaspany albo na dużym kacu.

Jednym słowem lipa straszna, ale cena korzystna :lol:

Abstrakcja na trzeźwo. :roll: Przypominam tego piłkarza... :lol:

Screen shot 2016-04-06 at 10.24.13 AM.png

W realu...

m-10ef16-1.jpg
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez meszuzel » 06 Kwi 2016 19:32

Monety na nasze ojro też kiepskie, piłkarze wyglądają jakby próbowali po pijaku tańczyć kankana :P Ale to francuskie cudo jest zdecydowanie gorsze, Absolutny prym należy do Polonii :) koślawy emeryt
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez ala19831 » 06 Kwi 2016 20:18

Post nic wspólnego z monetami nie ma, ale jak zobaczycie te postacie to docenicie wizerunki na monecie. Na moim osiedlu postawiono pomniki z okazji zdobycia przez Zagłębie mistrzostwa w roku 2007 w piłkę ręczną i nożną. Ta piłkarka to hmmm... delikatnie mówiąc księżniczką nie jest, a piłkarza chyba uchwycili jak się przyczaił przed strzałem.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
TEMAT NA FORUM O KRYPTOWALUTACH
GIEŁDA KRYPTOWALUT

Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

Wróć do Monety Euro

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość