Wplyw PCGS i NGC na wartosc monet IIRP

Dyskusje na temat monet bitych dla ziem polskich w okresie rozbiorów, monet czasów II RP, a także monet okupacyjnych występujących podczas I i II Wojny Światowej

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Wplyw PCGS i NGC na wartosc monet IIRP

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Wrz 2015 15:14

snajpera ustawia się na cenę jaką chcemy zapłacić i nic nie szokuje - cierpliwośc jest cechą pożądaną, jak nie tym razem to może następnym :) Chyba, że to unikat na skalę światową to wpisujemy 9999... ;)
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez PawelIg » 15 Wrz 2015 16:43

Grzegorz_Wroclaw napisał:... to unikat na skalę światową to wpisujemy 9999... ;)

Otóż to! Trochę z innej beczki, ale tylko bulionowcy mogą sobie pozwolić na obrażanie się na sprzedawców i kupienie gdzieś indziej i "nie przepłacanie". Nie rozumiem tekstów typu "już nigdy więcej nie będę kupował na allegro", "kupować tylko u zaufanych sprzedawców", "przepłaciłeś (w sytuacji gdzie tego typu moneta pojawia się na rynku raz na kilka lat)", itp. Co zrobić jeżeli akurat "ten wredny typ" sprzedaje to co my "musimy mieć" w kolekcji? :) Jak jest coś co muszę zdobyć, faktycznie ustawiam snajpera dość wysoko licząc, że nie będzie drugiego wariata jak ja. Niestety czasami się znajduje, i trzeba wydać dużo więcej niż się spodziewało. W sumie dzieje się dokładnie tak jak powiedział andrzej5969. ;)
Awatar użytkownika
PawelIg

Postprzez ralf09 » 16 Wrz 2015 08:24

julk1 napisał:Szef Damian napisał, ze niepokoi go początkowa wysoka cena, gdyż może to przestraszyć potencjalnych kontrahentów. Z doświadczenia wie, iż cena końcowa wówczas może być wówczas nie najwyższa Zobaczymy czy miał rację.

Przez podobne wypowiedzi, Szef Damian może liczyć na pobudzenie zainteresowania wśród potencjalnych kupujących - marketing :wink:.

Przepiękna pięciogroszówka, ale dla mnie niebezpieczna - choć miło byłoby mieć taki egzemplarz w swojej kolekcji :D.
Obiegowe, rzadkie roczniki z dużym nakładem mogą sprawić niemiłą niespodziankę za kilka lat. Mogą, ale NIE MUSZĄ. Nikt nie zagwarantuje, że za jakiś czas nie pojawi się rulonik takich monet. Ta, czy owak, moneta świetnie zachowana i warta niemałych pieniędzy.
Masz rozum? - Mam
Czemuż więc go nie używasz...?
Marek Aureliusz
ralf09

Miejscowość: Warszawa

Postprzez tonej » 18 Wrz 2015 21:00

Kogo i na ile poniesie fantazja?

_____

Trochę słaby wynik...

tonej ;)
Everybody lies.
Awatar użytkownika
tonej

Postprzez Uszy1201(Stary-Sklep) » 18 Wrz 2015 21:18

No i nie poniosła
Uszy1201(Stary-Sklep)

Postprzez marcinos » 18 Wrz 2015 21:56

Prawie wszystkie monety wygrała jedna osoba :)
Image
marcinos

Miejscowość: Augustów

Postprzez lord » 18 Wrz 2015 22:01

Zgadza się, wygląda na to, że jedna i ta sama osoba "łykała" wszystkie grosiaki jak leci?!
lord

Postprzez Uszy1201(Stary-Sklep) » 18 Wrz 2015 22:05

Ale zobaczcie jakie kwoty :) Mistrzostwo Swiata !!!
Uszy1201(Stary-Sklep)

Postprzez Vader » 18 Wrz 2015 22:14

Mówiłem że 20k to bardzo kolorowa fantazja. Ale spodziewałem się nieco lepszego wyniku, w okolicach 15k.
Image
Awatar użytkownika
Vader

Postprzez Mad_Tiger » 18 Wrz 2015 22:15

lord napisał:Zgadza się, wygląda na to, że jedna i ta sama osoba "łykała" wszystkie grosiaki jak leci?!

Były właściciel mógł ustawić ceny minimalne :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 18 Wrz 2015 22:18

Mad_Tiger napisał:Były właściciel mógł ustawić ceny minimalne :)

za jakiś czas się okaże
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez marcinos » 18 Wrz 2015 22:23

Ale cena za grosz z 39!!!!!!! :)
Image
marcinos

Miejscowość: Augustów

Postprzez ralf09 » 21 Wrz 2015 22:35

tonej napisał:Kogo i na ile poniesie fantazja?

_____

Trochę słaby wynik...

tonej ;)

Z dużej chmury mały deszcz...
Masz rozum? - Mam
Marek Aureliusz
ralf09

Postprzez norbitor » 22 Paź 2015 00:17

https://www.youtube.com/watch?v=8vBc8spTesg

Re: 100lecie odzyskania przez Polskę niepodległości- J.Piłsu
Postprzez platinum » 21 Paź 2015 23:35

Co to jest? jakas wspolczesna chisnak podróbka?!?! Cos jak falszywa lustrzankowa 1 zl 1957 która NG zgrejdowal?!?
Blyszczy się jak psu wiadomo co.
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez torontokuba » 22 Paź 2015 01:26

Jak widać, każdy może popełnić błąd. Najwyraźniej, kiepsko im te niektóre trumienki "POLAND" wychodzą.

Komentarz 0:20... "Najwyższa" nota PF to 70, a nie 65.

http://www.ngccoin.com/certlookup/index.aspx?CertNumber=4262674-001

http://wcn.pl/archive/40_0717?q__=&page=4077
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez Uszy1201(Stary-Sklep) » 22 Paź 2015 08:23

Nie ma to jak lustro mennicze, paczcie się i uczcie :)
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5739640698&reco_id=fe112207-7884-11e5-a78b-027f8d968121&ars_rule_id=802&ars_socket_id=30&ars_source=ars

Sorki jak kolega moderator może proszę przenieść do śmieszne aukcję bo pomyliłem kategorię:)
Uszy1201(Stary-Sklep)

Postprzez meszuzel » 22 Paź 2015 09:36

Link dodaj też tam, tutaj warto zachować dla innych jak to można zniszczyć monetę.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez platinum » 24 Paź 2015 23:44

meszuzel napisał:jak to można zniszczyć monetę.

zniszczyć? a to nie jest fals??
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez torontokuba » 25 Paź 2015 00:21

Długo się gapiłem i ciężko mnie będzie przekonać co do autentyczności, ale, wszystko możliwe. Może dokładnie tak ma dzisiaj wyglądać lustrzanka z lat trzydziestych? Przedstawiony filmik za mało wyraźnie przedstawia to nowoczesne lustro. Kształt głowy jakiś inny. Powtarzam, może to tylko światło i monety "proof" wyglądały tak samo 80 lat temu, jak i dziś w NBP. Znam z wyglądu starsze lustrzanki USA i aż takiego dwu odcieniowego wyglądu nie pamiętam (szron i lustro). Na dodatek, te stare lustrzanki posiadają o wiele więcej patyny i koloru. Klientowi życzę autentycznej sztuki.

Screen shot 2015-10-21 at 8.50.28 PM.png

http://www.ngccoin.com/certlookup/index.aspx?CertNumber=4262674-001

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez norbitor » 25 Paź 2015 11:08

Nie znam się na IIRP ani tym bardziej na lustrzankach, dlatego nie zabieram głosu w tej sprawie. Jedynie wstawiłem link do filmiku, bo byłem ciekaw wypowiedzi osób zajmujących się tym okresem. :wink:
Na blogu GNDM można przeczytać na temat tej monety.
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez platinum » 25 Paź 2015 11:11

To nie jest moneta! tylko świecidełko. Nigdy nie było to coś prawnym środkiem płatniczym.
To już prędzej monetami są współczsne kolekcjonerskei lustrzanki - nimi można w sklepie zapłacić (chociaż to nie jest opłacalne).
Żadna próba nie jest i nie była prawnym środkeim płatniczym (a przynajmniej próba z napisem próba :-).
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez ralf09 » 25 Paź 2015 11:23

platinum, daruj sobie wypisywanie tych głupot, że to chińska fałszywka itd, itp... Nie znasz się kompletnie na mennictwie II RP, więc zaprzestań zabierać głos w tym temacie.
Masz rozum? - Mam
Marek Aureliusz
ralf09

Postprzez platinum » 25 Paź 2015 11:29

ralf09 napisał:platinum, daruj sobie wypisywanie tych głupot, że to chińska fałszywka itd, itp... Nie znasz się kompletnie na mennictwie II RP, więc zaprzestań zabierać głos w tym temacie.

nie napisałem, że to chińska fałszywka, tylko zadałem pytanie - a to różnica - prawda?. Faktem jest, że NGC zgrejdowało chinski PRL jako prawdziwy. Sądzisz, że lepiej się znają na II RP niż na PRL? ;-).

Co masz na myśli pisząc - itp?
Chcesz merytorycznie podyskutować, czy przyznajesz mi racje, że to NIE JEST moneta? I jej oryginalność nie ma tu nic do rzeczy, po prostu OD POCZĄTKU przeznaczenie tego czegoś nie było pełnienie roli środka płatniczego.
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez ralf09 » 25 Paź 2015 11:35

platinum napisał:
ralf09 napisał:platinum, daruj sobie wypisywanie tych głupot, że to chińska fałszywka itd, itp... Nie znasz się kompletnie na mennictwie II RP, więc zaprzestań zabierać głos w tym temacie.

nie napisałem, że to chińska fałszywka, tylko zadałem pytanie - a to różnica - prawda?. Faktem jest, że NGC zgrejdowało chinski PRL jako prawdziwy. Sądzisz, że lepiej się znają na II RP niż na PRL? ;-).

Co masz na myśli pisząc - itp?
Chcesz merytorycznie podyskutować, czy przyznajesz mi racje, że to NIE JEST moneta? I jej oryginalność nie ma tu nic do rzeczy, po prostu OD POCZĄTKU przeznaczenie tego czegoś nie było pełnienie roli środka płatniczego.

Stary, jak chcesz podyskutować merytorycznie na temat tej lustrzanki, to przejrzyj proszę powojenne katalogi aukcyjne II RP, odnajdź najpierw polską - później zagraniczną oficjalną kolekcję, z której ten numizmat pochodzi, a na koniec zajrzyj do archiwów jednego z amerykańskich muzeów, bo przez długie lata ona była tam do obejrzenia - wtedy możemy podyskutować.
Masz rozum? - Mam
Marek Aureliusz
ralf09

Postprzez Morgon » 25 Paź 2015 11:46

platinum napisał:[...] czy przyznajesz mi racje, że to NIE JEST moneta?

A co to zatem jest wg Ciebie? Bo moim zdaniem jest to moneta próbna. Czyli w ogólności - moneta.
Awatar użytkownika
Morgon

Postprzez platinum » 25 Paź 2015 12:00

ralf09 napisał:jak chcesz podyskutować merytorycznie na temat tej lustrzanki, to przejrzyj proszę powojenne katalogi aukcyjne II

Zadałem, wydaje mi się, bardzo zasadne w przypadku rzadkich i bardzo drogich rzeczy (nie monet!) pytanie - czy to faktycznie jest oryginał. Bo wyjścia są dwa albo oryginał albo coś zmajstrowanego współcześnie, a wiadomo gdzie o takie "rękodzieła" najłatwiej. Wydaje mi się, że bardzo emocjonalnie zareagowałeś na moje pytanie. Dlaczego?
Dlaczego uważasz, że drążenie tego jest niestosowne? Chociażby w celach edukacyjnych? Toż to sprzedaż takiej próby to świetny pretekst by podyskutować nie tylko o cenie.

Morgon napisał:A co to zatem jest wg Ciebie?

Świecidełko z epoki. Coś jak wypolerowana stara, 80-letnia srebrna łyżka :-).
Zgadzasz się, że ta próba ma mniej wspólnego z pieniądzem, niż wyemitowana 2 tygodnie temu 20 zl Pszczoła Miodna? :-).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez torontokuba » 25 Paź 2015 13:05

Awatar użytkownika
torontokuba

PoprzedniaNastępna

Wróć do Monety polskie - Okres zaborów i II RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość