Notatki Bissiera

Dyskusje na temat monet bitych dla ziem polskich w okresie rozbiorów, monet czasów II RP, a także monet okupacyjnych występujących podczas I i II Wojny Światowej

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Notatki Bissiera

Postprzez dusiolek » 03 Paź 2017 16:39

na:https://www.m-dv.ru/en/monety-rossii-1700-1917/kid,16/mid,29/nid,96/types.html jest 5 odmian 6-cio groszowek , ale nie bawia sie z szczegoly jesli chodzi o 2-ki. Wymieniaja tylko 2-ie odmiany

Tomek
Awatar użytkownika
dusiolek

Postprzez Nirek5 » 27 Paź 2017 00:48

Panie Damianie tak w końcu to Pan powiedz kto napisał notatki Bisiera ,na której pozycji jest moneta którą Pan sprzedał z listy Bisiera salamandra ,jaki numer ma na tej liście.Potem będziemy rozmawiać o innych wynalazkach monet z tych zapisków. Z ostatniej aukcji salamandra to niezła bestia i tania.TANIA to imię czy moneta :D
Ostatnio edytowany przez Nirek5 18 Lis 2017 22:59, edytowano w sumie 2 razy
Nirek5

Postprzez mmz » 27 Paź 2017 07:14

Chodzi o to?
"... Żadni "wielcy" jej nie odnotowali, jedynie Kopicki ujął ją w katalogu powołując się na notatki Bisiera...."

W katalogu nie znalazłem odwołania do żadnych notatek, chyba że nie są pod ilustracją?
Załączniki
Salamandra.jpg
TPZN nr 101
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanensis, A.D. 1577
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez Nirek5 » 18 Lis 2017 20:31

Cierpliwie czekamy na listy pisane przez Bisiera z epoki. Powtórzę z innych postów w 1935 roku Bisier posiadał tylko meble i długi .
Nirek5

Postprzez mmz » 19 Lis 2017 03:12

kto czeka, ten czeka ... ja wiem swoje
TPZN nr 101
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez ralf09 » 19 Lis 2017 10:58

mmz napisał:kto czeka, ten czeka ... ja wiem swoje

To mi się podoba :).

Choć dobrze byłoby, by kolekcjonerzy z grubym portfelem też mieli swój rozum, a Ci z reguły go nie mają.
Masz rozum? - Mam
Czemuż więc go nie używasz...?
Marek Aureliusz
ralf09

Miejscowość: Warszawa

Postprzez RAK59 » 13 Gru 2017 23:27

ralf09 napisał:
mmz napisał:kto czeka, ten czeka ... ja wiem swoje

To mi się podoba :).

Choć dobrze byłoby, by kolekcjonerzy z grubym portfelem też mieli swój rozum, a Ci z reguły go nie mają.
DAMIAN CZEKAMY :roll: pilnuj te świstki BISIERA ,żeby nie zginęły w trakcie przeprowadzki :!: Zapisz sobie że w roku 1938 i w roku1939 :D Mennica polska nie wybijała monet próbnych :!:
Ostatnio edytowany przez RAK59, 13 Gru 2017 23:49, edytowano w sumie 1 raz
RAK59

Postprzez Mad_Tiger » 13 Gru 2017 23:44

Nowe wcielenie Mirka/Nirka????
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez mmz » 14 Gru 2017 00:02

RAK59 napisał:Zapisz sobie że w roku 1938 i w roku1939 :D Mennica polska nie wybijała monet próbnych :!:

Trochę Cię zmartwię. W okresie sprawozdawczym (zapewne 1938/39) wybito ... klipę w brązie z datą 1936. Klipa różni się metalem od podobnej wybitej w srebrze (wybitej w 1936 r.), a jej cena wg WNA 1939, to 10 złotych.
TPZN nr 101
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez RAK59 » 14 Gru 2017 00:51

mmz napisał:
RAK59 napisał:Zapisz sobie że w roku 1938 i w roku1939 :D Mennica polska nie wybijała monet próbnych :!:

Trochę Cię zmartwię. W okresie sprawozdawczym (zapewne 1938/39) wybito ... klipę w brązie z datą 1936. Klipa różni się metalem od podobnej wybitej w srebrze (wybitej w 1936 r.), a jej cena wg WNA 1939, to 10 złotych.
Bardziej myślałem o monetach groszowych .Po co pisać o tej klipie publicznie.Ktoś przeczyta i umieści w swoim katalogu i się ZACZNĄ NOWODIEŁA.
RAK59

Postprzez RAK59 » 14 Gru 2017 01:07

RAK59 napisał:
mmz napisał:

Bardziej myślałem o monetach groszowych .Po co pisać o tej klipie publicznie.Ktoś przeczyta i umieści w swoim katalogu i się ZACZNĄ NOWODIEŁA.
Tego nikt nie podaje w żadnym katalogu :D
RAK59

Postprzez meszuzel » 14 Gru 2017 10:09

Wyjaśnij tutaj publicznie kim Ty jesteś. Zgodnie z regulaminem już powinieneś być zablokowany, czekałem tylko co będzie dalej.
Podważasz wiedzę ludzi z autorytetem budowanym latami, obrażasz ich i ich najbliższych, mnie oskarżyłeś o fałszowanie monet również publicznie. Wyjaśnij kim jesteś i ile wniosłeś do polskiej numizmatyki. Wtedy ocenimy czy warto abyś tutaj pozostał. Po wszystkim posty z tematu wydzielę.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Binio » 14 Gru 2017 15:37

Nie chce się wchodzić na forum przez takich ludzi. Pewnie mu o to chodzi.
Binio

Postprzez mmz » 15 Gru 2017 22:16

Na swój sposób cenie sobie uwagi Mirek/Nirek/Rak czy jak mu tam. Owszem łamie regulamin Forum, obraża, prowokuje i miesza z błotem, ale ... zawsze w jego poście jest jakaś wskazówka. Nie wiem czy sam na to wpada, czy gdzieś coś usłyszy, ale coś w tym jest co pisze. Czasami zajmuje mi kilka godzin/dni znalezienie/zrozumienie o co mu chodzi. Niektóre ścieżki to ślepy zaułek np. 2 złote 1927 próba, które to sadzę obecnie, że jest autentyczne, choć nie ma go na listach WNA (taki wyjątek). A dlaczego? Bo waży 10,23g a nie 10,00g i jest w książce J Strzałkowskiego (przepraszam, ale Terlecki nie jest dla mnie wyznacznikiem czegokolwiek, a już listy monet próbnych/okolicznościowych IIRP czy liczby nakładów, to sorry, ale nie biorę jego danych za dogmat, aksjomat czy cokolwiek godnego uwagi - pisał z głowy wiele rzeczy, a to już ręce i majtki opadają ... Gumowski tym bardziej taka "efemeryda", ot napisał co wiedział). Mam do niektórych "bogów" numizmatyki (np. "osławiony" GSB, to już bardziej Berezowski jest drogowskazem co było) sceptyczne podejście, może dzięki Mirek/Nirek/Rak czy jak mu tam. Taki koleś/gość/user w pewien sposób pobudza synapsy i nawet jak pisze " trzy po trzy para piętnaście", to jak to się mówi "wkłada kij w mrowisko" i z tego "może być chleb".

Ale ban za tzw. "cooltoorę, etykę, całokształt" jest OK, oczywiście czasowy, bo .. ciekaw jestem co dalej :) z tą numizmatyką IIRP.
TPZN nr 101
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez khub » 15 Gru 2017 22:38

W sumie zgadzam się z kolegą mmz. Pomimo kontrowersji jestem przeciwko blokowaniu tego człowieka, nawet jeśli czasem koledzy moderatorzy mają z nim trochę roboty.
Awatar użytkownika
khub

Postprzez dusiolek » 15 Gru 2017 23:11

mmz napisał:Na swój sposób cenie sobie uwagi Mirek/Nirek/Rak czy jak mu tam. Owszem łamie regulamin Forum, obraża, prowokuje i miesza z błotem, ale ... zawsze w jego poście jest jakaś wskazówka. Nie wiem czy sam na to wpada, czy gdzieś coś usłyszy, ale coś w tym jest co pisze. Czasami zajmuje mi kilka godzin/dni znalezienie/zrozumienie o co mu chodzi. Niektóre ścieżki to ślepy zaułek np. 2 złote 1927 próba, które to sadzę obecnie, że jest autentyczne, choć nie ma go na listach WNA (taki wyjątek). A dlaczego? Bo waży 10,23g a nie 10,00g i jest w książce J Strzałkowskiego (przepraszam, ale Terlecki nie jest dla mnie wyznacznikiem czegokolwiek, a już listy monet próbnych/okolicznościowych IIRP czy liczby nakładów, to sorry, ale nie biorę jego danych za dogmat, aksjomat czy cokolwiek godnego uwagi - pisał z głowy wiele rzeczy, a to już ręce i majtki opadają ... Gumowski tym bardziej taka "efemeryda", ot napisał co wiedział). Mam do niektórych "bogów" numizmatyki (np. "osławiony" GSB, to już bardziej Berezowski jest drogowskazem co było) sceptyczne podejście, może dzięki Mirek/Nirek/Rak czy jak mu tam. Taki koleś/gość/user w pewien sposób pobudza synapsy i nawet jak pisze " trzy po trzy para piętnaście", to jak to się mówi "wkłada kij w mrowisko" i z tego "może być chleb".

Ale ban za tzw. "cooltoorę, etykę, całokształt" jest OK, oczywiście czasowy, bo .. ciekaw jestem co dalej :) z tą numizmatyką IIRP.

Nie zgadzam sie calkowicie - jakos nie zauwazylem ani jednej rozsadnej wypowiedzi tego czlowieka. Jedynie jakies urywane zdania, bez zadnej argumentacji, zero dowodow, nie mowiac o logice. Nie licze argumentu typu "nastapilo przesuniecie stempla, bo sie falszerzowi reka trzesla " - chore.

Pozdrawiam, Tomasz
Awatar użytkownika
dusiolek

Postprzez meszuzel » 16 Gru 2017 19:27

Kolego mmz jesteś z nami od niedawna. Bardzo mnie, to cieszy, bo Twoja wiedza i przekaz informacji jest wartościowy i nad takimi osobami warto się zastanwiać nim się taką osobą zbanuje. Podobnych osób jest tutaj więcej. Jedne są systematycznie, inne od czasu do czasu, ale wszystkie, te osoby piszą w sposób zrozumiały, dzielą się wiedzą, nie obrażają innych, a Mirek .. dla mnie to osoba, która sie nie nadaje do tego aby być na forum. Konto Nirek blokowałem i odblokowywałem kilkukrotnie, bo była wąska grupa osób, która chciała by tutaj był, ale osób, które denerwował, obrażał stale było więcej.

Jeśli ktoś ma wiedzę niech pisze zrozumiale, jaki sens mają fora, jak ci nowi kolekcjonerzy, którzy wchodzą w ten świat mają czerpać wiedzę? Czekam na jego wyjaśnienia, jesli nie rzucą na kolana, to konto właściwie ma zablokowane, kolejne również.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez RAK59 » 16 Gru 2017 20:37

meszuzel napisał:Kolego mmz jesteś z nami od niedawna. Bardzo mnie, to cieszy, bo Twoja wiedza i przekaz informacji jest wartościowy i nad takimi osobami warto się zastanwiać nim się taką osobą zbanuje. Podobnych osób jest tutaj więcej. Jedne są systematycznie, inne od czasu do czasu, ale wszystkie, te osoby piszą w sposób zrozumiały, dzielą się wiedzą, nie obrażają innych, a Mirek .. dla mnie to osoba, która sie nie nadaje do tego aby być na forum. Konto Nirek blokowałem i odblokowywałem kilkukrotnie, bo była wąska grupa osób, która chciała by tutaj był, ale osób, które denerwował, obrażał stale było więcej.

Jeśli ktoś ma wiedzę niech pisze zrozumiale, jaki sens mają fora, jak ci nowi kolekcjonerzy, którzy wchodzą w ten świat mają czerpać wiedzę? Czekam na jego wyjaśnienia, jesli nie rzucą na kolana, to konto właściwie ma zablokowane, kolejne również.
Najważniejsze jest że wiele różnych osób NIE ZWIĄZANYCH Z NUMIZMATYKĄ dostrzegło bezkarność i bezczelność oszustów numizmatycznych :D CEL :D za moment nowe prawo dotyczące fałszowania przedmiotów kolekcjonerskich będzie :!: Cel uświęca środki :!: Nasza mała cegiełka...... :D Czy matoł numizmatyczny w stosunku do osoby która wystawiła 5 gr 1939 bez otworu jednostronna odbitka publicznie :idea: jest obrażliwe :?: :!: oszust w stosunku do tej osoby brzmi zbyt dumnie :!: ERRATY do katalogów 1923 1939 trzeba przygotowywać :D pozdrawiam :)
RAK59

Postprzez meszuzel » 17 Gru 2017 12:40

No to wszystko jasne.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Poprzednia

Wróć do Monety polskie - Okres zaborów i II RP

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości