Co sądzicie o tej monecie ?

Rozmowy na temat monet od czasów pierwszych Piastów do Stanisława Augusta Poniatowskiego

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Co sądzicie o tej monecie ?

Postprzez andrzej5969 » 22 Mar 2016 19:35

W nowoczesnym swiecie to sie nazywa: BUSINESS i wygrywaja tylko ci co umia plywac ;)
.... prosze nie mylic tego z numizmatyka bo to nic z niczym nie ma wskolnego :)
Nie jestem expertem tylko kolekcjonerem
Awatar użytkownika
andrzej5969

Postprzez torontokuba » 23 Mar 2016 04:26

andrzej5969 napisał:W nowoczesnym swiecie to sie nazywa: BUSINESS i wygrywaja tylko ci co umia plywac ;)
.... prosze nie mylic tego z numizmatyka bo to nic z niczym nie ma wskolnego :)

Dla mnie biznes to rzetelna marka, marże z ziemi a nie z kosmosu, sprawiedliwa ocena stanu, dobra obsługa, zaufanie poparte rzeczywistością a nie reklamą, słuszna renoma, prawdziwe zdjęcia, autentyczne opisy powierzchni, monety nie czyszczone, 100% gwarancja ze zwrotem pieniędzy, brak podbijania swoich aukcji, częsta możliwość kupna poza aukcją i po niższej cenie, itp. Wydawało mi się, że ja żyję i uprawiam moje hobby w nowoczesnym świecie. Może się mylę. :?

Ci co umieją pływać, nie toną razem ze swoimi biznesami, nie otwierają nowych biznesów co kilka lat i ogólnie potrafią utrzymać klientów przez dziesiątki lat. :wink:

Grading polski to dobry przykład. Kto tak naprawdę używa GCN, PCG czy DGG? O ile obniżyli swoje ceny? Jakie wystawiają oceny? Coś mało ich trumien widzimy na forum numizmatycznym, no nie? :?:

Moim zdaniem wygrywają tylko ci wytrwali i rzetelni. Wielka kasa na szybko i złodziejstwo w biały dzień, to już niestety coś innego. A to coś innego, często tu na forum spotykamy w naszych dyskusjach. Na dodatek, istnieje też ogromny brak tych pozytywnych cech, które wymieniłem. :(

W moim świecie, mało kto się zachwyca lustrzanką w trumnie. Gradingi służą do oceny prawdziwych monet. Istnieje też ogromna ilość sprzedawców, którzy starają się z ocenami, marżami i klientmi. Handel monetami to poważny biznes. Moim zdaniem, to wszystko co wymieniłem ma bardzo dużo wspólnego z nowoczesną numizmatyką w nowoczesnym świecie, a dobre i rzetelne podejście do klientów jest stare jak świat. :idea:
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez KubaPro » 07 Sie 2016 12:23

Dzień dobry. Czytuję forum od dłuższego czasu, ale dopiero teraz przyszła potrzeba rejestracji. Chciałbym się dowiedzieć czy 8 groszy Augusta III z załącznika to oryginał czy efraimek. Moneta w mojej opinii srebrna, nie posrebrzana, jednak nie trzyma wymiaru i wargi (28mm i 6,2g wobec katalogowych 30mm i 7,3g). Moneta znaleziona na Dolnym Śląsku. Z góry dziękuje za pomoc.
Kuba
Załączniki
moneta1.jpg
moneta2.jpg
KubaPro

Postprzez platinum » 17 Wrz 2016 21:43

"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez mirek3 » 18 Wrz 2016 01:03

Ralf TA MONETA PODANA 5.03 2013 2016 WYMAGA PILNEJ WERYFIKACJI wygląda na złotą.mój jedyny post za pozwoleniem w tej grupie monet, fals aż po oczach bije... koniec

Posty połączyłem, część postu dotyczącą zwierzyny domowej wymoderowałem - meszuzel
mirek3

Postprzez meszuzel » 18 Wrz 2016 13:11

Nie rozumiem, jak możesz widzieć, że ta moneta jest złota? To widać, że srebro.
Fotki dodałem na nasz serewer, nie znikną jak aukcja.
Załączniki
6469353485.jpg
6469353485_1.jpg
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Mad_Tiger » 18 Wrz 2016 13:21

meszuzel napisał:Nie rozumiem, jak możesz widzieć, że ta moneta jest złota? T

Mirek pisał w odpowiedzi na post Ralf'a (ralf09): http://monety.pl/viewtopic.php?f=27&t=20943&start=189#p271108

mirek3 napisał:Ralf TA MONETA PODANA 5.03 2013 2016 WYMAGA PILNEJ WERYFIKACJI wygląda na złotą.mój jedyny post za pozwoleniem w tej grupie monet, fals aż po oczach bije... koniec

;)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez meszuzel » 18 Wrz 2016 13:27

Mad_Tiger napisał:Mirek pisał w odpowiedzi na post Ralf'a

Aaa, chyba kawa nie zadziałała, bo nie załapałem o co chodzi. :)
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Triplex » 11 Sie 2017 19:23

Uuu mały odkop będzie.
wyprzedzając innych:
Image

Co sądzicie o tym trojaczku:

Image
Image

Podwójne bicie? Czy zdwojenia były już na stemplu?

Raczej ciekawy okaz bym stwierdził.
Image
Awatar użytkownika
Triplex

Miejscowość: Vlaardingen

Postprzez dukatkg » 12 Sie 2017 13:15

Triplex napisał:Uuu mały odkop będzie.

Co sądzicie o tym trojaczku:

Image
Image

Podwójne bicie? Czy zdwojenia były już na stemplu?

Raczej ciekawy okaz bym stwierdził.

Wysokiej klasy naśladownictwo. Zdwojenia, to efekt podwójnego puncowania znaków.
Ciekawe, czy z epoki :roll:
Awatar użytkownika
dukatkg

Postprzez Triplex » 12 Sie 2017 18:49

dukatkg napisał:Wysokiej klasy naśladownictwo. Zdwojenia, to efekt podwójnego puncowania znaków.
Ciekawe, czy z epoki :roll:

:shock: nie siedzę w tych monetkach, ale i tak nie spodziewałem się że naśladownictwa mogą być, aż tak ładne i podobne do tych oryginalnych monet. :shock:
Zazwyczaj to jakieś koślawe wizerunki i legendy a tutaj. No ale nie kłócę się, bo nie mam pojęcia :P
Image
Awatar użytkownika
Triplex

Postprzez Triplex » 11 Wrz 2017 13:23

Hmmm i znowu ja w tym temacie.

Destrukt grosza Augusta III Sasa.
Spotkał się ktoś kiedyś z podobną monetką tego władcy?

sas.jpg

sas2.jpg

Fotki z aukcji bo póki co lepszych nie zrobię...

I kolejne pytanko ale inna moneta...
Grosz z 1768
Czy to już pierwsze objawy paranoi czy spod daty i monogramu na awersie prześwituje coś co było wcześniej na krążku?

1768grosz.jpg

Bo mam teorię co do tego że to krążek po Aug III Sasie ale nie wiem czy to logiczna teoria.
Image
Awatar użytkownika
Triplex

Postprzez torontokuba » 11 Wrz 2017 14:00

Triplex napisał:I kolejne pytanko ale inna moneta...
Grosz z 1768
Czy to już pierwsze objawy paranoi czy spod daty i monogramu na awersie prześwituje coś co było wcześniej na krążku?

Nie wiem, wygląda to tak, jakby warstwa krążka się zgubiła, może nawet przed uderzeniem, albo podczas. Szkoda, że forumowicz hern nie znalazł jeszcze tego tematu i tych wykopków. :wink:

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez Triplex » 11 Wrz 2017 14:27

Rozwarstwienia mogą być tak geometryczne i regularne?
Szczerze bardziej wygląda mi to na przebitkę niż rozwarstwienie, ale będę szukać dalej bo może faktycznie to rozwarstwienie.

Moją teorię mogę pokazać w jednym obrazku :| :
teory.jpg

chociaż to takie pewnie przypisanie na siłę.
Image
Awatar użytkownika
Triplex

Postprzez torontokuba » 11 Wrz 2017 14:35

Wracam do nie wiem. Bardzo ciekawe podejście. To jeszcze zostało, i czy jest powiązane z tym co odpadło, jeżeli coś odpadło...

Screen Shot 2017-09-11 at 8.31.41 AM.png

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez torontokuba » 11 Wrz 2017 18:41

Wtedy kiedy warstwa odejdzie czy się wykruszy po uderzeniu, reszta wizerunku/daty/legendy potrafi być dość wyraźna. Wiem, nie wytłumacza to wzorków które tam widzisz. Tak tylko dodam. Twoja teoria dalej ważna.

http://www.error-ref.com/lamination-loss-after-strike/

Awatar użytkownika
torontokuba

Poprzednia

Wróć do Monety polskie - Polska Królewska

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość