Wygrawszy dziwną aukcję...

Rozmowy na temat monet od czasów pierwszych Piastów do Stanisława Augusta Poniatowskiego

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Wygrawszy dziwną aukcję...

Postprzez maciekp » 10 Sie 2012 21:59

Nie spodziewałem się, że wygram - walnąłem od tak sobie 177 zł maxa i poszedłem na spotkanie ze znajomymi. Po powrocie do domu otrzymałem list gratulacyjny z Allegro.

Chodzi o tę aukcję: http://allegro.pl/show_item.php?item=2546775887

Deja vu? To ewidentnie zdjęcie z nie tak dawnej aukcji Domela. Sprzedający wystawiał kilka monet ze zdjęciami różnych sprzedawców. Specjalnie nie podciągam tego pod wątek o naciągaczach - liczę na to, że chciał szybko pozbyć się tych monet i miał pozwolenie na wykorzystanie zdjęć. Ale trochę będę się niepokoił, dopóki nie dostanę przesyłki... Mój niepokój powiększa fakt, że aukcja była trzydniowa, a akurat teraz Domel ma urlop...
maciekp

Postprzez torontokuba » 10 Sie 2012 22:33

Zapytam. A dlaczego policzek jest taki porowaty?
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez maciekp » 10 Sie 2012 22:36

No nie, nie żartujmy - pamiętajmy, że to 21-milimetrowa monetka i nie bita stemplem lustrzanym. Finezyjność reliefu wyklucza hipotezę odlewu. Poza tym - choć zdaję sobie sprawę, że to argument z innego poziomu i "na skróty" - jestem przekonany, że to zdjęcie Domela, przedstawiające sprzedaną przed kilkoma miesiącami przez tę firmę monetę. O oryginalność nie obawiam się.
maciekp

Postprzez torontokuba » 10 Sie 2012 22:46

Czyli wierzysz w to, że moneta ma "cudne detale, połysk Menniczy, BRODA!!"? Z brodą się zgadzam. :wink:

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez maciekp » 10 Sie 2012 22:47

Chodzi o to, czy sprzedający ją posiada. Za tydzień - mam nadzieję - poinformuję Was o tym... ;)
maciekp

Postprzez torontokuba » 10 Sie 2012 22:51

Mówiąc o samym zdjęciu, miejmy nadzieję, że to moneta znaleziona w rzece.

Coins without patina on the surface can show a fine texture or porosity. This is common on coins found in rivers but can also be the result of cleaning with harsh chemicals.

http://dougsmith.ancients.info/grade3.html

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez maciekp » 10 Sie 2012 23:35

Naprawdę nie przesadzałbym z tą chropowatością...

To były te aukcje, z przełomu lutego i marca:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
maciekp

Postprzez Ziemniok » 11 Sie 2012 10:11

Namieszałeś mi w głowie tym policzkiem Kuba ;) Moneta wygląda dobrze, ale sam spojrzałem na inne trojaki... i sam już nie wiem ;) Sztuka jest wyjątkowo ładna.
Awatar użytkownika
Ziemniok

Miejscowość: Katowice

Postprzez maciekp » 11 Sie 2012 12:10

Może już pozostań przy promowaniu "ciepłych haftów", a trojakami się nie kłopocz... Wobec błogiego lenistwa intelektualnego zapewnianego przez monety kolekcjonerskie, po co sobie łamać głowę?
maciekp

Postprzez torontokuba » 11 Sie 2012 15:48

Ziemniok napisał:Namieszałeś mi w głowie tym policzkiem Kuba ;) Moneta wygląda dobrze, ale sam spojrzałem na inne trojaki... i sam już nie wiem ;) Sztuka jest wyjątkowo ładna.

Też sprawdzałęm i wszystko jest ok. Chyba to od czyszczenia chemicznego te policzki chropowate. Zapytałęm z ciekawości, nie szukałęm kontrowersji.

http://wcn.pl/archive/51_0321?q=trojak+1597

Na temat haftowanego misia już swoje powiedziałem, w odpowiednim temacie. :wink:

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez Ziemniok » 12 Sie 2012 11:18

Maciek, chyba nie napisałeś tego poważnie? W tym momencie jesteś żenujący. Prowadzę serwis internetowy informujący o nowych emisjach - bo oprócz ludzi takich jak Ty jest bardzo duża ilość osób interesujących się współczesnymi wynalazkami - i tego nie zmienisz. Każdy zbiera to co chce, cały świat wypuszcza swoje monety i ja to po prostu śledzę, widzę w tym swoją przyjemność. Rolą mojego portalu jest tylko i wyłącznie informacja dla zainteresowanych i tylko zainteresowanych. Nie chcesz - nie czytaj! Co zatem robisz w dziale o monetach współczesnych, skoro nimi gardzisz?!

Co do mojego "błogiego lenistwa intelektualnego", może sięgniesz swym gardzącym wzrokiem na moje wcześniejsze posty, zainteresujesz się co zbieram, zauważysz fakt przynależności do TPZNu i działalności w tej organizacji? Kolego, przykro mi to czytać. Moim głównym zainteresowaniem są trojaki ZIIIW, brakteaty oświęcimskie, anomalie mennicze II i III RP i wiele innych. Nie uczestniczyłem w życiu forum przez około dwa lata z różnych powodów, nie wiele osób pamięta, że inicjatorem tego forum jest moja osoba - wspieram ludzi z pasją do monet historycznych i kolekcjonerów dzisiejszych luster. Dlaczego te osoby - gorsze wg Ciebie - mamy dyskryminować? Może one, tak jak Ty, przejdą na jasną stronę mocy?

Niedawno byłeś zwolennikiem luster, teraz jesteś ortodoksyjnym numizmatykiem z krwi i kości. Zapomniał wół jak cielęciem był? Trochę pokory i szacunku dla drugiej osoby. Krzykręć kran z jadem.
Awatar użytkownika
Ziemniok

Miejscowość: Katowice

Postprzez maciekp » 12 Sie 2012 13:46

Nie, ja nie jestem numizmatykiem - daleko mi jeszcze do tego, jeśli w ogóle będę zasługiwał kiedyś na to szlachetne miano. Trochę chyba za bardzo bierzesz do siebie to, co napisałem. W ogóle większość osób odnosi pewne opinie do siebie, niepotrzebnie. Ale wybacz, jeżeli uraziłem Twoje uczucia. Akurat w tym dziale mogę chyba napisać - nie odnosząc tego do nikogo konkretnego, ale traktując jako pewną oczywistą, uniwersalną myśl: współczesne emisje kolekcjonerskie i pozorowane emisje obiegowe to lipa, wyrzucanie pieniędzy w błoto, nabywanie nawyków przeczących prawdziwemu kolekcjonerstwu (przykład: ktoś kiedy wkleił rysunek satyryczny chyba Mleczki, przedstawiający dziecko zbierające psie kupy z dialogiem: "- tam jeszcze jedna leży - dzięki, taką już mam"; była to aluzja do zbieraczy historycznej drobnicy; to tylko najbardziej radykalny przykład, ale pełno jest ich na tym forum na co dzień: dyskusje o dystrybucji, opakowaniach, dodatkach, idealnym stanie zachowania i innych debilnych bzdetach). Dla poważnie myślącej osoby powinno to mieć określone, nawet dość radykalne, skutki.
maciekp

Postprzez meszuzel » 12 Sie 2012 13:57

Panowie, tematy dotyczące wyższości monet historycznych nad lustrzankami już był.
Jeżeli koniecznie chcecie porozmawiać to się zmuszę ;) i odnajdę. Nie ma jednak sensu dyskutować o tym tutaj.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez norbitor » 12 Sie 2012 14:30

Maciekp czy mógłbyś rozwinąć dlaczego podchodzisz do wygranek aukcji z pewnym niepokojem..., co dziwnego, że aukcja trwała tylko 3 dni...

Czy zakup po tej cenie wywołał niepokój, że możesz nie otrzymać trojaka lub dostaniesz innego ?

Dopytuję się z ciekawości;)
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez maciekp » 12 Sie 2012 20:36

Tak jak napisałem już na początku: same zdjęcia z aukcji innych sprzedawców, najczęściej z "otoczenia" buslit. No i ta z domela. Ale mam nadzieję, że po prostu wykorzystuje za pozwoleniem sprzedawców te zdjęcia i wszystko jest OK. Ma już jakieś pozytywne komentarze ze sprzedaży podobnych aukcji (z cudzymi zdjęciami). Z googlania wynika, że to jakaś pani nauczycielka z dawnego bielskiego.
maciekp

Postprzez torontokuba » 12 Sie 2012 20:40

Czyli, nie obchodzi Cię autentyczny wygląd monety za którą zapłaciłeś?

Podobne tło, podobne zdjęcia, różne ceny...
http://www.ebay.com/sch/m.html?_nkw=pol ... svecrus525

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez maciekp » 12 Sie 2012 20:53

Bardzo obchodzi, stąd obawy.
maciekp

Postprzez torontokuba » 12 Sie 2012 20:54

Pani nauczycielka nie potrafi zrobić i przesłać Ci zdjęcia?

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez maciekp » 12 Sie 2012 21:03

Zwykle nie proszę o nic sprzedających, zresztą nie było już czasu. Nie ma co dalej spekulować, dam znać gdy moneta przyjdzie.
maciekp

Postprzez norbitor » 13 Sie 2012 12:21

Myślałem, że jedym z głownych powodów, które przyczyniły się do niepewności wywołanej przez zdjęcia itp to cena. Jeśli o niej nie wspominasz tzn, że we wsponianej aukcji Domela trojak "wycenił" się na podobnym pułapie;)
Awatar użytkownika
norbitor

Następna

Wróć do Monety polskie - Polska Królewska

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość