Co sądzicie o tej monecie ?

Rozmowy na temat monet od czasów pierwszych Piastów do Stanisława Augusta Poniatowskiego

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Co sądzicie o tej monecie ?

Postprzez andrzej5969 » 22 Mar 2016 19:35

W nowoczesnym swiecie to sie nazywa: BUSINESS i wygrywaja tylko ci co umia plywac ;)
.... prosze nie mylic tego z numizmatyka bo to nic z niczym nie ma wskolnego :)
Nie jestem expertem tylko kolekcjonerem
Awatar użytkownika
andrzej5969

Postprzez torontokuba » 23 Mar 2016 04:26

andrzej5969 napisał:W nowoczesnym swiecie to sie nazywa: BUSINESS i wygrywaja tylko ci co umia plywac ;)
.... prosze nie mylic tego z numizmatyka bo to nic z niczym nie ma wskolnego :)

Dla mnie biznes to rzetelna marka, marże z ziemi a nie z kosmosu, sprawiedliwa ocena stanu, dobra obsługa, zaufanie poparte rzeczywistością a nie reklamą, słuszna renoma, prawdziwe zdjęcia, autentyczne opisy powierzchni, monety nie czyszczone, 100% gwarancja ze zwrotem pieniędzy, brak podbijania swoich aukcji, częsta możliwość kupna poza aukcją i po niższej cenie, itp. Wydawało mi się, że ja żyję i uprawiam moje hobby w nowoczesnym świecie. Może się mylę. :?

Ci co umieją pływać, nie toną razem ze swoimi biznesami, nie otwierają nowych biznesów co kilka lat i ogólnie potrafią utrzymać klientów przez dziesiątki lat. :wink:

Grading polski to dobry przykład. Kto tak naprawdę używa GCN, PCG czy DGG? O ile obniżyli swoje ceny? Jakie wystawiają oceny? Coś mało ich trumien widzimy na forum numizmatycznym, no nie? :?:

Moim zdaniem wygrywają tylko ci wytrwali i rzetelni. Wielka kasa na szybko i złodziejstwo w biały dzień, to już niestety coś innego. A to coś innego, często tu na forum spotykamy w naszych dyskusjach. Na dodatek, istnieje też ogromny brak tych pozytywnych cech, które wymieniłem. :(

W moim świecie, mało kto się zachwyca lustrzanką w trumnie. Gradingi służą do oceny prawdziwych monet. Istnieje też ogromna ilość sprzedawców, którzy starają się z ocenami, marżami i klientmi. Handel monetami to poważny biznes. Moim zdaniem, to wszystko co wymieniłem ma bardzo dużo wspólnego z nowoczesną numizmatyką w nowoczesnym świecie, a dobre i rzetelne podejście do klientów jest stare jak świat. :idea:
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez KubaPro » 07 Sie 2016 12:23

Dzień dobry. Czytuję forum od dłuższego czasu, ale dopiero teraz przyszła potrzeba rejestracji. Chciałbym się dowiedzieć czy 8 groszy Augusta III z załącznika to oryginał czy efraimek. Moneta w mojej opinii srebrna, nie posrebrzana, jednak nie trzyma wymiaru i wargi (28mm i 6,2g wobec katalogowych 30mm i 7,3g). Moneta znaleziona na Dolnym Śląsku. Z góry dziękuje za pomoc.
Kuba
Załączniki
moneta1.jpg
moneta2.jpg
KubaPro

Postprzez platinum » 17 Wrz 2016 21:43

"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez mirek3 » 18 Wrz 2016 01:03

Ralf TA MONETA PODANA 5.03 2013 2016 WYMAGA PILNEJ WERYFIKACJI wygląda na złotą.mój jedyny post za pozwoleniem w tej grupie monet, fals aż po oczach bije... koniec

Posty połączyłem, część postu dotyczącą zwierzyny domowej wymoderowałem - meszuzel
mirek3

Postprzez meszuzel » 18 Wrz 2016 13:11

Nie rozumiem, jak możesz widzieć, że ta moneta jest złota? To widać, że srebro.
Fotki dodałem na nasz serewer, nie znikną jak aukcja.
Załączniki
6469353485.jpg
6469353485_1.jpg
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Mad_Tiger » 18 Wrz 2016 13:21

meszuzel napisał:Nie rozumiem, jak możesz widzieć, że ta moneta jest złota? T

Mirek pisał w odpowiedzi na post Ralf'a (ralf09): http://monety.pl/viewtopic.php?f=27&t=20943&start=189#p271108

mirek3 napisał:Ralf TA MONETA PODANA 5.03 2013 2016 WYMAGA PILNEJ WERYFIKACJI wygląda na złotą.mój jedyny post za pozwoleniem w tej grupie monet, fals aż po oczach bije... koniec

;)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez meszuzel » 18 Wrz 2016 13:27

Mad_Tiger napisał:Mirek pisał w odpowiedzi na post Ralf'a

Aaa, chyba kawa nie zadziałała, bo nie załapałem o co chodzi. :)
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Triplex » 11 Sie 2017 19:23

Uuu mały odkop będzie.
wyprzedzając innych:
Image

Co sądzicie o tym trojaczku:

Image
Image

Podwójne bicie? Czy zdwojenia były już na stemplu?

Raczej ciekawy okaz bym stwierdził.
Image
Awatar użytkownika
Triplex

Miejscowość: Vlaardingen

Postprzez dukatkg » 12 Sie 2017 13:15

Triplex napisał:Uuu mały odkop będzie.

Co sądzicie o tym trojaczku:

Image
Image

Podwójne bicie? Czy zdwojenia były już na stemplu?

Raczej ciekawy okaz bym stwierdził.

Wysokiej klasy naśladownictwo. Zdwojenia, to efekt podwójnego puncowania znaków.
Ciekawe, czy z epoki :roll:
Awatar użytkownika
dukatkg

Postprzez Triplex » 12 Sie 2017 18:49

dukatkg napisał:Wysokiej klasy naśladownictwo. Zdwojenia, to efekt podwójnego puncowania znaków.
Ciekawe, czy z epoki :roll:

:shock: nie siedzę w tych monetkach, ale i tak nie spodziewałem się że naśladownictwa mogą być, aż tak ładne i podobne do tych oryginalnych monet. :shock:
Zazwyczaj to jakieś koślawe wizerunki i legendy a tutaj. No ale nie kłócę się, bo nie mam pojęcia :P
Image
Awatar użytkownika
Triplex

Miejscowość: Vlaardingen

Poprzednia

Wróć do Monety polskie - Polska Królewska

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości