Kopie i repliki

Rozmowy na temat monet od czasów pierwszych Piastów do Stanisława Augusta Poniatowskiego

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Kopie i repliki

Postprzez barsie » 05 Kwi 2013 21:46

Co sądzicie o serii kopi talarów, poniżej dałem linka do aukcji. Obawiam się że nigdy nie będzie mnie stać na większość z tych monet. A są niewiarygodnie piękne.

http://allegro.pl/talar-wilenski-zygmun ... 06516.html

Link zamienilem. Nie wstawiamy linków do trwajacych aukcji. wordlord
barsie

Postprzez wordlord » 05 Kwi 2013 22:08

Jestem przeciwny zastepowaniu oryginalów przez repliki/kopie z prostego powodu to po prostu oszukiwanie siebie samego, ze ma sie cos wartosciowego w kolekcji. Do tego ta replika jest budzi we mnie jakeis wewnetrzne fuj, jast zbyt idealna, wypacykowana, a przez to wrecz sztuczna i to oksydowanie by kopia wygladala na starsza... :evil:
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez norbitor » 06 Kwi 2013 08:55

Mówię zdecydoanie NIE.
Po co Ci kopie?
Nie lepiej kupić jakiś katalog czy album gdzie znajdziesz zdjęcie prawdziwej monety. W ten sposób będziesz mógł podziwiać najbardziej rzadkie rarytasy a jednocześnie dowiesz się czegoś nowego lub zobaczysz coś, co jeszcze nie widziałeś.
Kopie są złe jeszcze z jednego powodu. Ktoś później może to sprzedawać jako oryginalne monety i jakiś kolejny nabywca zostanie oszukany.

Trzymaj się jak najdalej od takich wynalazków :wink:
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez barsie » 06 Kwi 2013 11:19

Dziękuję za wasze opinie. Macie rację.
barsie

Wróć do Monety polskie - Polska Królewska

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości