2 zł Zygmunt II August

Informacje o rodzajach falsyfikatów wykrytych przez kolekcjonerów.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

2 zł Zygmunt II August

Postprzez zgredzio » 28 Paź 2013 13:12

zgredzio

Postprzez Jazon » 28 Paź 2013 14:05

O zgrozo, to juz dwojki z Zygmuntem podrabiaja.
Jazon

Postprzez torontokuba » 28 Paź 2013 15:07

Na to wygląda...

Image
Ostatnio edytowany przez torontokuba, 28 Paź 2013 19:13, edytowano w sumie 1 raz
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez Gość » 28 Paź 2013 15:12

Ciekawe, że najpierw było siedem zdjęć, a teraz jest tylko sześć. Na brakującej fotce było pudełko ze slabami...
Gość

Postprzez Gość » 28 Paź 2013 15:23

Pewnie podróbki PCG.
Gość

Postprzez Troy » 28 Paź 2013 17:56

A na 6 zdjęciu to podrobione kapsle?
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez Numidia » 28 Paź 2013 18:36

Było więcej zdjęć, na których wyraźnie widać że to zygmunt.

Image
Numidia

Postprzez Adaś » 28 Paź 2013 19:02

Awatar użytkownika
Adaś

Postprzez Makot0072 » 28 Paź 2013 20:48

Nieładnie się robi :x Ciekawe na jak dużą skalę to było przygotowywane i czy fałszywki już wcześniej trafiły na sprzedaż i czy były na tyle dobrze wykonane że nawet amerykańskie firmy mogły się nadziać ,mowa tu oczywiści o zygmuncie 2-ce...
Kolekcjonowanie i Poszukiwanie
II RP, PRL, III RP
Awatar użytkownika
Makot0072

Miejscowość: Gliwice

Postprzez meszuzel » 28 Paź 2013 21:36

Dobrze, że to trochę wychodzi na wierzch. Sam mam Zygmunta i nie wiem jeszcze czy to oryginał czy nie.
Jutro temat zbadam. Kupiłem w sprawdzonym miejscu, ale pewności nigdy nie ma.
Nie dysponujemy też lepszymi fotkami tych fałszywych więc nie wiemy z jaką precyzją zostały podrobione.
jeśli jakość podobna jak w przypadku monet 10 zł to rozpoznać będzie łatwo.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Grzesio » 28 Paź 2013 22:15

Kierowca oświadczył, że monety są jego własnością lecz nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów zakupu mogących poświadczyć ten fakt.

czyli co ? na dwójki wymienione w banku ,sklepie na poczcie potrzebne są dokumenty ?
To chyba wszyscy kolekcjonerzy posiadają je nie legalnie ,bo nie mamy dowodu zakupu(pochodzenia )No chyba ze zostały zakupione na allegro lub w sklepie gdzie dostanie się paragon ,który po trzech latach wyblaknie :shock:
Gburem nie jestem krytykę zniosę.
Lepiej czasami być błaznem niż filozofem
http://zakretki.ikro.eu/katalog.php
Awatar użytkownika
Grzesio

Miejscowość: Mazowsze

Postprzez 58wojtek » 28 Paź 2013 22:27

Grzesio napisał:....... lecz nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów zakupu mogących poświadczyć ten fakt ......

Skrót myślowy użyty nieumiejętnie przez autora informacji. Prawdopodobnie chodziło o brak logicznego wytłumaczenia źródła pochodzenia tych fałszywek.
Z jednej, pięciu czy też dziesięciu fałszywek wśród kilkuset innych, autentycznych numizmatów, można się wyłgać zakupem na giełdzie itp. Ale jak wyjaśnić logicznie pochodzenie kilkuset fałszywek stanowiących jednocześnie 100% przewożonych :monet:?
58wojtek

Miejscowość: Mikołów/od niedawna Rybnik :)

Postprzez DagonX » 28 Paź 2013 22:28

Dobrze, że swojego kupiłem w czasach tak zamierzchłych, że jeszcze wtedy nikomu się nie śniło podrabianie tej monety...

DagonX 8)
Polub bloga na Fb:
Image
Awatar użytkownika
DagonX
Expert

Miejscowość: z jedynego miasta w Polsce

Postprzez 58wojtek » 28 Paź 2013 22:37

Jeszcze jedno - cytat z artykułu:

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli na ulicy Sulisławickiej samochód osobowy marki Mercedes, którym kierował 46-letni mieszkaniec Wrocławia. Podczas kontroli przewożonego ładunku okazało się, że w bagażniku pojazdu znajdują się monety kolekcjonerskie o różnych nominałach, stanowiące prawny środek płatniczy w Polsce.

Jak często, podczas kontroli drogowej, policja sprawdzała wam zawartość bagażnika? Jak często podczas takij kontroli kazali otworzyć wam walizki, nesesery, itp?

Powyższe może sugerować, iż kontrola nie była przypadkowa a policja wiedziała czego i u kogo szukać.
58wojtek

Miejscowość: Mikołów/od niedawna Rybnik :)

Postprzez jarek123d » 28 Paź 2013 22:48

Stosunkowo niedawno dyskutowałem na temat falsów Augusta z Właścicielem jednego z Poznańskich sklepów numizmatycznych bo kupiłem niedawno augusta po okazyjnej cenie. Żeby go poznać trzeba porównać z orginałem jak mówił, bo waga i pozostałe parametry się zgadzają. Mój całe szczęście był oryginalny. Mówił że te falsy pojawiły się na początku roku, więc już trochę czasu funkcjonuja na rynku numizmatycznym.
jarek123d

Postprzez wordlord » 28 Paź 2013 23:23

58wojtek napisał:Jak często, podczas kontroli drogowej, policja sprawdzała wam zawartość bagażnika? Jak często podczas takij kontroli kazali otworzyć wam walizki, nesesery, itp?

Powyższe może sugerować, iż kontrola nie była przypadkowa a policja wiedziała czego i u kogo szukać.

Też mi się wydało to bardzo podejrzane i na dobitkę to:
Wstępna weryfikacja monet nasunęła policjantom przypuszczenia, że mogą być one fałszywe

Po tym fragmencie już wiedziałem, że akcja była zaplanowana, bo wątpię by przeciętny policjant potrafił rozróżnić fałszywą monetę kolekcjonerska od oryginału (no chyba że trafił na kolekcjonera :lol: ).
Brawo dla policjantów, dobrze że zgarnęli taką partię podrobionych monet, mogliby jednak lepiej ukryć to, że nie rewidowali tego auta przypadkowo ;)
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez Adaś » 29 Paź 2013 01:19

Wszystkie monety polskie bite dla NBP mają pod prawym pazurem orła znak Mennicy Warszawskiej,
Kilka lat temu robiąc kurs kasjera złotowego miałem zajęcia z biegłą sądową specjalistką fałszerstw i tłumaczyła że technicznie na obecną chwilę fałszerze nie są w stanie podrobić tego znaczka tak żeby był wyraźny bo jest zbyt mały.

Nie wiem jak to wygląda dziś natomiast wtedy pokazała nam w celach dydaktycznych kilkadziesiąt falsów i nawet te naprawdę dobre miały problem ze znakiem MW i po tym od razu było widać że to podróbka.
Awatar użytkownika
Adaś

Postprzez meszuzel » 29 Paź 2013 11:11

jarek123d napisał:...Żeby go poznać trzeba porównać z orginałem jak mówił, bo waga i pozostałe parametry się zgadzają.

Nie masz więcej informacji na ten temat. Co to za szczegóły, po której stronie szczególnie widoczne??

Ja swój sprawdziłem i na szczęście jest ok. Jako wzorzec fotka ze strony NBP
http://nbp.pl/banknoty_i_monety/monety_ ... rewers.jpg
Po zakupie patrzyłem na niego dość dokładnie, ale jak wczoraj się dowiedziałem o takiej możliwości to miałem pewne wątpliwości czy aby napewno mój jest ten właściwy.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez wordlord » 29 Paź 2013 22:59

Adaś napisał:Kilka lat temu robiąc kurs kasjera złotowego miałem zajęcia z biegłą sądową specjalistką fałszerstw i tłumaczyła że technicznie na obecną chwilę fałszerze nie są w stanie podrobić tego znaczka tak żeby był wyraźny bo jest zbyt mały.

Nie wiem jak to wygląda dziś natomiast wtedy pokazała nam w celach dydaktycznych kilkadziesiąt falsów i nawet te naprawdę dobre miały problem ze znakiem MW i po tym od razu było widać że to podróbka.

No właśnie było to kilka lat temu, być może jeszcze przed wykryciem mennicy Pana Krzysztofa W. z Krakowa (dla przypomnienia: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/1 ... ,id,t.html), który to robił fałszywki niemal idealne, ponoć różniące się jedynie wagą. Choć uważam, że to ostatnie to akurat prasowe przekłamanie.
Niemnie jednak skoro udało się w szopie przy kamienicy kilka lat temu to obecnie bez problemu mogą być podrabiane tak małe elementy jak znak mennicy, tym bardziej, że mennica też pomaga wypuszczając destrukty z "rozlanym" znakiem mennicy.

Policjanci zapewne są szkoleni do wykrywania fałszywek, ale dalej nie jestem pewien czy podołali by w odniesieniu do czegoś dla nich tak abstrakcyjnego jak monety kolekcjonerskie, a sama rewizja auta podczas rutynowej kontroli to nadal wręcz niespotykana czynność.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez Adaś » 30 Paź 2013 01:58

wordlord napisał:
Adaś napisał:Kilka lat temu robiąc kurs kasjera złotowego miałem zajęcia z biegłą sądową specjalistką fałszerstw i tłumaczyła że technicznie na obecną chwilę fałszerze nie są w stanie podrobić tego znaczka tak żeby był wyraźny bo jest zbyt mały.

No właśnie było to kilka lat temu, być może jeszcze przed wykryciem mennicy Pana Krzysztofa W. z Krakowa (dla przypomnienia: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/1 ... ,id,t.html), który to robił fałszywki niemal idealne, ponoć różniące się jedynie wagą. Choć uważam, że to ostatnie to akurat prasowe przekłamanie.
Niemnie jednak skoro udało się w szopie przy kamienicy kilka lat temu to obecnie bez problemu mogą być podrabiane tak małe elementy jak znak mennicy, tym bardziej, że mennica też pomaga wypuszczając destrukty z "rozlanym" znakiem mennicy.

Policjanci zapewne są szkoleni do wykrywania fałszywek, ale dalej nie jestem pewien czy podołali by w odniesieniu do czegoś dla nich tak abstrakcyjnego jak monety kolekcjonerskie, a sama rewizja auta podczas rutynowej kontroli to nadal wręcz niespotykana czynność.

Pani biegła mówiła że to po prostu kwestia możliwości technicznych prasy a te z takim naciskiem są cholernie drogie i nie mieszczą się w szopie ;)

nie ma co się oszukiwać, 70% ludzi nie jest wstanie zobaczyć bez okularów tego znaczka na monecie, ba, kto zwraca na niego uwagę? :)

a szczerze wątpię żeby na zwykłej prasie udało się uzyskać w miejscu tego znaczka coś innego niż kropkę (w większości przypadków to wystarczy żeby uśpić czujność).

Zapewne nie bez powodu w artykule nic nie wspomnieli o znaczku a szczególnie o tym czy udało się go wyraźnie wybić w co wątpię.

A rutynowa kontrola... nic nie dzieje się przypadkowo ;)

Jeszcze kwestia kary, jak obywatel zrobi pieniążek to dostanie 20 lat, a jak państwo zrobi pieniążki nawet w miliardach to jest ok...
Awatar użytkownika
Adaś

Następna

Wróć do Falsyfikaty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości