Fałszywe monety NBP 10 i 20 zł z Chin. UWAGA

Informacje o rodzajach falsyfikatów wykrytych przez kolekcjonerów.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Fałszywe monety NBP 10 i 20 zł z Chin. UWAGA

Postprzez shadi1983 » 25 Lis 2016 19:05

Owszem, rozumiem sytuacje gdy jeden cwaniaczek z drugim wie ze ma kopie a sprzedaje jako oryginal i liczy na ciemną masę, ktora to kupi... na ten temat nic nie mowie, ale jak jest wyraznie i jasno w kategorii kopie ... to tylko zawistny, natretny i nudzacy sie zyciem bedzie szukal dziury w calym!!! Rada??? NIE ZAGLADAJ NA TEN DZIAL a juz tym bardziej jak szukasz czy zbierasz i interesujesz sie ORYGINALAMI!!! No polska jest w tym punkcie posrania tylko przez takich "uprzejmie donoszacych" buraczkow co przy kawie papierocha nie palą tylko od rana do wieczora gały mają albo w kompie albo w telefonie!!! Nie żal?? Alez ŻAL!!!
shadi1983

Postprzez el-dziubek » 25 Lis 2016 20:31

Shadi, krótka będzie przygoda Twa na forum tym :P Prawo jest po to, aby go przestrzegać. Jak ktoś je nagminnie łamie, to prawnie też każdy zobligowany jest do zgłoszenia tego odpowiednim organom.
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez wordlord » 25 Lis 2016 23:44

Usunąłem posty niezwiązane z tematem, a kolegę shadi1983 wkluczyłem na stałe z grona użytkowników forum. Można mieć odmienne zdanie od reszty, ale nie trzeba by próbie go wyrażenia obrażać wszystkich dookoła.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez mmz » 26 Lis 2016 01:31

Wnioski z postów w wątku:
1. Portale aukcyjne mimo pierwszych oznak bagatelizowania problemu, zaczynają czuć co grozi za "udawanie greka" - np. oskarżenia o współudział wprowadzania fałszywych środków płatniczych do obiegu
2. Sprzedający "wątpliwe" walory zaczynają czuć, że może to się skończyć dla nich tragicznie - uciekają z aukcjami do kategorii "falsyfikatów i kopii"
3. Jest to najprawdopodobniej zorganizowana grupa wykorzystująca osoby w trudnej sytuacji materialnej tzw. "słupy", które niekoniecznie wiedzą w co się pakują, a "pociągający za sznurki" uważają się za zbawicieli i altruistów
4. Pojedyncze przypadki to detaliści, którzy nabyli walor przypadkowo lub zobaczyli "live" jakie to badziewie
5. Machina państwowa, gdy ruszy (np. kiedy opadnie kurz po sukcesie 500+, reformy edukacyjnej) po kolejny sukces, to będzie jak z aferą monet obiegowych IIIRP w srebrze - nie pomoże uplyw czasu - "polecą głowy" - pewnie "słupów"
6. Nie wolno odpuszczać, bo rynek numizmatyczny umrze np. dziś "jelonek" i "zygi", a jutro? banknot "500zł"? A w imię czego przymykać oczy? Walki z systemem? KOD? W cywilizowanych krajach postawa obywatelska jest w cenie. Walka z oszustami to patriotyzm w czystej postaci.
TPZN nr 101
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanensis, A.D. 1577
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez julk1 » 26 Lis 2016 02:01

shadi1983 napisał: wisi mi czy kupi to babcia Jadzia czy prezydent!!! I Bo to najzwyczajnie w swiecie NIE MOJA SPRAWA!!!!

Wyglądasz mi na faceta/dzieciaka, który widząc jak uczniak bije staruszkę, to odwraca głowę, bo to NIE TWOJA SPRAWA!
Po drugie, jestem pewien, że możesz mieć cos wspólnego ze sprzedażą falsów. Może sam wystawiłeś jelonka, ktoś z naszego forum to zgłosił i postanowiłeś się zarejestrować na tym forum i dać popis. A wiesz po czym tak sądzę? Po tym jak "pienisz" się - dosłownie. Widzę jak piszesz te swoje 4 posty i piana wychodzi Ci na usta.
Jedyna pociecha, że jak szybko się pojawiłeś, tak szybko znikniesz z tego forum. A tak w ogóle po co się zarejestrowałeś, jak nic ci się nie podoba?
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez brodacz » 26 Lis 2016 14:40

Tych postów to miał 12 i na 99% coś wspólnego tym handlem. Swoją drogą jak ktoś bawi się w taki proceder nieświadomy konsekwencji to po takiej fali hejtu powinien jak najszybciej podkulic ogon i cicho siedzieć, szczęśliwy, że tylko na tym się skończyło. Idiota natomiast wierzgał jakby koniecznie chciał, żeby to się jakimś większym kuku skończyło.
brodacz

Postprzez meszuzel » 26 Lis 2016 15:17

Eh ale była akcja, :) Brawo Marcin.

A tak dla przyszłych speców pokroju shadi1983.
To, że zgłaszamy takie aukcje i buntujemy sie przeciw pojawianiu się tego typu bubli w sprzedaży, to nie ścisk pośladków, że sami na to nie wpadliśmy, tylko troska o czystość w numizmatyce i ochrona kupującego. Zwykle fałszowane są drogie monety a nikt nie lubi płacić setek złotych czy tysięcy, za coś co warte jest kilka złotych.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Leesior » 02 Gru 2016 12:18

meszuzel napisał:Ja bezpośrednio do NBP napisałem to mnie próbowali straszyć :) A podobno dbają o wartość pieniądza.

Jak to Cię próbowali straszyć ? NBP ? Możesz coś więcej napisać ?
Awatar użytkownika
Leesior

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 02 Gru 2016 13:13

Pewnie odpisali tak jak do mnie któregoś razu, że jeśli mam takie informacje, to mam obowiązek (zgodnie z naszym prawem) zgłosić je bezpośrednio odpowiednim organom :)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez meszuzel » 02 Gru 2016 13:44

Leesior napisał:Jak to Cię próbowali straszyć ? NBP ? Możesz coś więcej napisać ?

Dokładnie tak jak napisał Grzegorz_Wroclaw.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez Leesior » 02 Gru 2016 21:36

Rozumiem.
Z tym, że - jak już kiedyś o tym pisałem - ten obowiązek jest obowiązkiem społecznym, czyli interpretowanym jako moralny, a zatem za jego niedopełnienie nie mogą grozić żadne sankcje.
Wyjątkami są niektóre ciężkie przestępstwa, ale nie ma w tym zbiorze fałszowania monet, czy czegoś w tym stylu.

Natomiast obowiązek (i to już nie społeczny ani moralny) zawiadomienia o każdym przestępstwie ściąganym z urzędu mają organy państwowe, jakim niewątpliwie jest także NBP. Co więcej, organy państwowe powinny przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.

http://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/s ... pstwa.html
Awatar użytkownika
Leesior

Postprzez meszuzel » 03 Gru 2016 14:08

Czyli co, zgłoszenie do NBP i niech oni, to zgłaszają na policję/prokuraturę?

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez chartkor » 04 Gru 2016 02:35

Witam ponownie.
Moneta zostala wystawiona ponownie. Tym razem zdjecie przedstawia awers. Zdecydowanie za malo detalu, liscie jakies takie oble ksztalty maja a jelonek ma spasione rogi
http://bidlive.kauctions.ca/POLISH-COIN ... _i26221558
Dzwonic do domu aukcyjnego czy po krolewska konna? :D
chartkor

Postprzez meszuzel » 04 Gru 2016 13:41

No fals, dzwoń do kogo chcesz. :)

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez chartkor » 04 Gru 2016 22:04

Napisalem do aukcjonera w czasie aukcji. Zigrnorowali wiadomosc. Poszedl za $17.50
Zadzwonilem potem tylko do biura jeszcze ich uprzejmnie poinformowac na co pani powiedziala ze musze rozmawiac z szefem. Na co ja pani odpowiedzialem ze mam lepsze rzeczy do roboty i moze sama doniesc szefowi ja ich tylko informuje ze to jest kopia legalnego srodka platniczego z innego kraju i swietle kanadyjskiego prawa to jest przestepstwo, jak wg nich jest warto ryzykowac z policja dla niecalych 20 baksow, droga wolna robcie co chcecie. Pani powiedziala ze doniesie szefowi.
Jakbym byl menda to bym zadzwonil jeszcze na policje.

Denerwuje mnie ogolnie cos takiego, nie siedze w monetach konkretnie, ale w antykach roznego rodzaju i nie ma nic bardziej irytujacego niz nieudolne podrobki uparcie udajace oryginal.
chartkor

Postprzez julk1 » 04 Gru 2016 22:58

chartkor, bardzo dobrze zrobiłeś. Jak będzie więcej takich ludzi to może trochę tych falsów czy nielegalnych kopii wyeliminuje się z rynku.
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez chartkor » 04 Gru 2016 23:55

Jest pozytywny rozwoj sytuacji. Odpisali ze moneta zostala wycofana a kupujacy powiadomiony. Spytali sie jak poznac falszywki wyslalem im zdjecia porownawcze na ktorym nawet bez strzalek ktore ma na pierwszy rzut oka widac straszne roznice.
chartkor

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 05 Gru 2016 00:09

Super akcja :) Jak widać dla nich monety NBP to egzotyka... Szkoda, że prawo w Polsce mocno kulawe w porównaniu z kanadyjskim :|
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez ala19831 » 19 Gru 2016 18:57

TEMAT NA FORUM O KRYPTOWALUTACH
GIEŁDA KRYPTOWALUT

Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez Off666 » 19 Gru 2016 19:40

Słabe zdjęcie na allegro ale raczej fals bo jakoś tak mało te listki do listków podobne ale może źle widzę. Nie mam go u siebie więc na żywo nie mogę porównać.
Off666

PoprzedniaNastępna

Wróć do Falsyfikaty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości